Sumažinti energinio efektyvumo reikalavimai A klasės namams

Klausimas:
Girdėjau, kad nuo šių metų pradžios sumažinti energinio efektyvumo reikalavimai reikalavimai A klasės namui. Mano statomas namas yra vieno aukšto 95 kv.m naudingo ploto. Kokio storio akmens vatos sluoksnį turiu dėti į perdangą ir lauko sienas ir kokio storio putplasčio sluoksnio reiktų šildomoms grindims? Namo sienos išmūrytos iš akyto betono blokelių 20cm storio. Perdanga 25cm medinės sijos, tarp kurių bus dedama vata. Lauko apdailai numatyta apmūryti plytom (6,5cm storio pjautos per pusę sen. molinės). Pamato plotis 55cm. Žinoma yra skirtingos šiluminės varžos medžiagų, dėl ko irgi priklauso sluoksnio storis, bet orientuojuosi į optimalų kainos ir kokybės santykį.
Komentarai:
Tikrai taip. Energinio efektyvumo reikalavimai naujai statomiems pastatams A klasės yra švelninami nuo 2019 m. vasario 1 d.
Kaip suprantu norite apšiltinti neeksploatuojamą palėpę su akmens vata tarp medinių sijų. Tokiai konstrukcijai norint pasiekti energinę A klasę būtų reikalinga apie 300 mm storio akmens vatos SUPERROCK sluoksnis ir 20 mm priešvėjinės akmens vatos VENTI MAX arba WENTIROCK. Kadangi tikslių skaičiavimų dar neturime, reikėtų tai apskaičiuoti. Išorės sienoms, jeigu jūsų pastato sienos bus tinkuojamos rekomenduojame dvitankes akmens vatos plokštes FRONTROCK MAX E, kurios storis turėtų būti apie 200 mm norint pasiekti A energinę pastato klasę.
Tai yra tik preliminarūs reikalingi storiai pagal jūsų išvardintas pastato konstrukcijas, todėl kol neturime atnaujinę skaičiavimų, reikėtų tai įsivertinti ir tiksliai apsiskaičiuoti patiems.
Rokas, ROCKWOOL, UAB
 
Sritis:
Sritis: