Ventiliuojamo fasado šiltinimas

Klausimas:
Kaip išsirinkti vatą ventiliuojamam fasadui, kad išgauti maksimaliai įmanomą šiltumą ir sandarumą, jei pastatas mūrinis (18 cm silikato blokeliai), bendras vatos storis 20 cm. Storio negalima keisti dėl jau sumontuotų langų išnešimo konstruktyvo. Bus montuojamas ventiliuojamas fasadas. Apšiltinimo pagrindui planuoju rinktis vatą su deklaruojama geriausia varža, o kaip išsirinkti gerą priešvėjinę vatą? Gal rinktis ROCKWOOL VENTIMAX F, VENTIMAX?
Komentarai:
Ventiliuojamo fasado šiltinimui puikiai tinka besiūlė, ilgaamžė, kvėpuojanti celiuliozės pagrindu tik Austrijoje gaminama šiltinimo medžiaga Thermofloc.
Apsaugai nuo atmosferos poveikio, vietoj priešvėjinės vatos puikiai tiktų klijuojama ir lengvai hermetinama difuzinė plėvelė, lipnios juostos ir klijai iš tos pačios sistemos.
Jurgis, Gera vata, UAB
Varža ir sandarumas du atskiri fizikiniai reiškiniai. Vata visiškai neužtikrina namo sandarumo. Reikia naudoti izoliacinę plėvele, kitas galimas variantas pilnai ir kruopščiai nutepti klijais nepaliekant nė menkiausio plyšiuko. Pasidaryti sandarumo testą, tada dėti vatą. Nenorėsite juk vėliau visko ardyti, kai šiluma išeis kartu su vėju. Gal ir sunku iš karto tuo patikėti, bet kito būdo šiltai ir PIGIAI eksploatuoti pastatą nėra. Turiu omeny šiltinant vata. Plius aišku stogas. Pirmi metai būna kaip ir patenkinami, kuo toliau tuo prasčiau. Konsultuoju sandaraus šiltinimo klausimais
Raimondas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: