Kaip papildomai apšiltinti namą

Klausimas:
Kaip papildomai apšiltinti namą? Namas - karkasinis, karkasų vidus (20 cm storio) užpildytas pjuvenomis, sumaišytomis su kalkėmis. Namas apmūrytas pilnavidurėmis plytomis. Tarpas tarp karkasinės sienos ir mūro yra apie 5-8 cm. Lubos taip pat apšildytos pjuvenomis (apie 20 cm).
Komentarai:
Atšalus orams žemiau 0 laipsnių naktį, siūlyčiau pasidaryti termovizinį tyrimą. Tada ir galėsite spręsti, ar tik papildyti susmukusias pjuvenas, ar ir užpildyti esamą tarpą tarp karkaso ir mūro. Perdangos apšiltinimą siūlyčiau bet kuriuo atveju storinti iki 30 cm besiūle, celiuliozės pagrindo ekovata Thermofloc. Ji puikiai tiktų ir sienoms, ir perdangai.
Pjuvenos, sumaišytos su kalkėmis, sudaro varžą R = 2w/m2.K, plytų siena - dar 0,475. Pirmas darbas - užpildyti oro tarpą temoizoliacine medžiaga, pavyzdžiui, polistireninio putplasčio granulėmis (tai duotų papildomą varžą - R 1,56). Norint pasiekti varžą R=6, iš vidaus reikėtų sienas apsišiltinti 10 cm, o lubas 15 cm storio Šiloporas NEO plokštėmis.
Kadangi namo konstrukcijos - medinės, galima oro tarpą užpildyti ekovata, kuri gaminama perdirbant popierių. Tai ta pati celiuliozė kaip ir medis, todėl namo konstrukcijos nesuges, namas kvėpuos ir nesupus.
Tarpą tarp plytos ir karkaso būtina užpildyti termoizoliacine medžiaga, kad sustabdytumėte oro srautus, kurie išneša didžiausią dalį šilumos.
Labiausiai tinka tą tarpą užpildyti kokybiškomis termoputomis: 5 - 8 cm termoputos R - 1,5-2,4.
 
Sritis:
Sritis: