Kokias šiltinimo medžiagas naudoti A + energinės klasės namui

Klausimas:
Planuoju renovuoti senos statybos (1986 m.) dviejų aukštų su rūsiu namą. Bendras plotas ~ 300 M2. Namo išorinė siena pastatyta iš pilnavidurių silikatinių plytų (250x120x88) mm, o vidinė iš dviejų eilių skylėtų keraminių plytų (250x120x88) mm. Oro tarpas ~ 5 cm. Rūsį planuoju šiltinti 10 cm Finnfoam ekstruziniu polistirolui, o sienas: 1 aukštas – 10 cm + 10 cm persidengiančiomis Putplastčio Neoporas EPS 70 plokštėmis; 2 aukštas – 10 cm + 7 cm perdengiant akmens vata +3 priešvėjine akmens vata. Apdailai planuoju naudoti: 1 aukštui – klinkerio plyteles; 2 aukštui – medienos dailylentes. Norėjau pasiteirauti, ar pasirinkus išvardintus šiltinimo medžiagų tipus įmanoma pasiekti A + energinės klasės namo standartą. Ar patartumėte naudoti kito tipo šiltinimo medžiagas? Rūsį planuoju nešildyti – ar pakaktų 10 cm Finnfoam ekstruzinio polistirolio ar geriau 20 cm Putplastčio Neoporas EPS 100?
Komentarai:
Reikalavimai A+ namui yra stogas 11R , sienos 9,1 R, ir t.t.
Jūsų naudojamos medžiagos grubiai apatinė dalis 6,25 R + sienos varža (ne daugiau kaip 1R), o viršutinė dalis ne daugiau kaip 5,8 R + siena.
Stogui, kad gauti 11 R Jums skaičiuojant konstrukcinę varža ir šiltinant standartiškai vata, reikėtų ne mažiau 40 cm kokybiškos pvz. Parok extra+ vatos ir dar labai sandariai tai sudėti, nes oro pasikeitimas negali būti didesnis kaip 0,6.
Yra reikalavimai langams, durims, rekoperatoriaus efektyvumui apšvietimui ir buitinei tech. ir t.t.
Noriu pasakyti, kad statyti A+ nėra ekonomiškai naudinga. Jūsų pasirinktas apšiltinimas yra pakankamas, tik visus darbus reikia atlikti kruopščiai ir teisingai. Turėsite aukštesnės negu B klasės namą, bet net dar ne A.
Manau, tai teisingas pasirinkimas. Šiltinimui galite panaudoti poliuretaną. Tai išspręstų sandarumo klausimus.
Edvinas Kazlauskas, TermMax
Skaičiuojant išorinės sienos šiluminę varžą įvertinama tik 2 eilių skylėtų keramikinių plytų mūras. Sienos storis - 24 cm, varža R 0,34.
17 cm Neoporo sudarys varžą 5,31. Norint pasiekti A+ klasę, to mažoka. Beje, Neoporas dedamas vieno sluoksnio, tik frezuotas. Gamykla gamina ir išfrezuoja bet kokio storio frezuotas plokštes.
Lyginant ekstruzinio putplasčio ir Neoporo varžas, reikia atkreipti dėmesį, kad 10 cm ekstrudinio putplasčio plokštės šilumos perdavimo koeficientas lygus 0,033,varža 3,03, tuo tarpu Neoporo EPS 100N - 0,030, varža 6,66, tai yra, Neoporo varža yra daugiau nei du kartus geresnė.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Su Jūsų pasirinktu akmens vatos sluoksnio storiu A+ energinio naudingumo klasės pasiekti negalima. Pastatų atitvarų šilumos perdavimo koeficientų U vertes visų energetinio naudingumo klasių pastatams galite rasti statybos techniniame reglamente STR 2.05.01:2013 Pastatų energinio naudingumo projektavimas.
Giedrius Gelusevičius, Paroc, UAB
 
Sritis:
Sritis: