Lubų šiltinimas

Klausimas:
Ar naudinga ir efektyvu apsišiltinti lubas (tarpą tarp gipso kartono ir stogo). Stogo danga apšiltinta (hidroizoliacija, vata, garso izoliacija, vata) ir pakabintas gipso kartonas. Tame tarpe bus išvedzioti rekuperacinės sistemos ortakiai, elektros laidai ir pan. Ar yra tikslas dar papildomai apšiltinti gipso kartoną iš viršaus? Jei taip, kokiomis medžiagomis?
Komentarai:
Galimas toks papildomas šiltinimas. Tačiau reikia atlikti tokios atitvaros drėgminę - temperatūrinę analizę. Šiuo atveju yra pavojinga vandens garų kondensacija prieš garus izoliuojantį sluoksnį. Todėl papildomas termoizoliacijos sluoksnio storis yra ribotas. Įvertinus gipso kartoną laikančių konstrukcijų išsidėstymą ir prieinamumą šiltinant, rekomenduojama šiltinti biriomis termoizoliacinėmis medžiagomis mechanizuotai. Jūs atveju svarbu termoizoliacijos atsparumas ugniai.
Marius Gimbutas, TERMAS, UAB
Papildomas šiltinimas būtų naudingas.
Ant gipso kartono reikėtų patiesti 200 mikronų storio polietileno plėvelę, kurios sujungimus būtina suklijuoti dvipusio lipnumo juosta, kad būtų sandaru. Ant plėvelės galima dėti vatos, bet ne per daugiausiai, nes nuo vatos svorio įlinks gipso kartono lubos. Plėvelė virš gipso kartono reikalinga net jeigu nedėsite papildomos vatos.
J.D., Bangų namas