Namo sienų šiltinimas iš vidaus

Klausimas:
Kokiomis medžiagomis apšiltinti namo sienas iš vidaus? Namas pastatytas iš silikatinių skylėtų blokelių ,,Silblokas 25".
Komentarai:
Namą reikėtų apšiltinti iš lauko, panaudojant 20 cm Šiloporas NEO plokštes ir aptinkuojant plonasluoksniu tinku. Iš vidaus šiltinti nerekomenduojame.
Šiltinimui iš vidaus skiriami du tipai, t.y. šiltinimas difuziškai uždara sistema (su garo izoliacija) ir difuziškai atvira sistema. Pirmas atvejas - standartinis. Paprastai tam naudojamas metalinis ar medinis karkasas užpildytas mineraline vata, garo izoliacinis sluoksnis ir apdailos plokštės, dažniausiai gipso kartono plokštės. Gali būti ir kitokios sistemos atmainos, pvz., specialios jungtinės gipskartonio plokštės - gamykloje suklijuotos polistirolo plokštės su gipskartonio plokštėmis, jos gali būti netgi su integruota garo izoliacija. Tokios sistemos pliusas - montuojamos iš pakankamai standartinių medžiagų, sąlyginai nedidelė kaina, tačiau yra ir minusų - ribojamas termoizoliacinio sluoksnio storis, įprastai rekomenduojamas storis - ne didesnis nei 5 cm. Norint didesnio termoizoliacijos sluoksnio, reikėtų arba pasidaryti skaičiavimus ( dėl kondensato susidarymo ir esamų konstrukcijų drėgmės absorbcijos) ir tokiu būdu tiksliau sužinoti koks maksimalus storis yra galimas, arba pasirinkti antro tipo šiltinimą. Šiuo atveju naudojamos specialios sistemos (specialios termoizoliacinės plokštės ir visi kiti komponentai). Šios sistemos esmė: susidaręs kondensatas yra absorbuojamas tiek sienos, tiek ir termoizoliacinės plokštės ir po šalinamas į pastato vidų ir išorę. Tokios sistemos dažniausiai naudojamos restauracijoje, t.y. ten kur neįmanoma šiltinti iš fasadinės pusės. Tokios sistemos pavyzdys - Knauf TecTem. Tokios sistemos pliusas - galima pasiekti puikius termoizoliacijos rodiklius (iki 20 cm sluoksnio storis), minusai - specifinės medžiagos ir nemaža kaina.
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
Mes siūlome ekologiškas šiltinimo plokštes, kurios skirtos šiltinimui iš vidaus. Pro jas daug lėčiau praeina šiluma, geriau izoliuojamas garsa. Jos pagamintos iš medžio plaušo.
Iš principo visas šiltinimas turėtų būti atliekamas iš lauko pusės, jeigu nėra tokios galimybės, tai Jūsų namui rekomenduotume 10 cm Neoporas EPS70. Tai šiltinimo medžiaga, kuri turi ir hidroizoliacines savybes.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt