Nešildomo garažo name lubų šiltinimas

Klausimas:
Apšiltinto gyvenamojo namo pusę pusrūsio užima neapšildomas garažas, kitoje pusėje apšildomos patalpos. Gyvenamosiose patalpose esančiose virš garažo temperatūra pastebimai žemesnė, negu virš apšildomos pusrūsio dalies. Ar verta apšiltinti garažo lubas, kad būtų šilčiau kambariuose virš garažo? Kokiomis medžiagomis, jei taip?
Komentarai:
Jūsų atveju, manau, kad garažo lubas apšiltinti labai verta. Tai galima būtų padaryti montuojant karkasą, ant jo OSB ar panašią plokštę ir į ertmę pripučiant Thermofloc ekovatos. Karkaso storis priklausytų nuo norimos pasiekti varžos ir jau esamos lubų konstrukcijos.
Jurgis, Gera vata, UAB
Nešildomoms patalpoms yra sukurtas gaminys PAROC CGL 20cy. Tai labai dažnas sprendimas naujai pastatytuose gyvenamuosiuose pastatuose, kur parkingai yra įrengti po gyvenamosiomis patalpomis. PAROC CGL 20y - vertikaliai orientuoto plaušo plokštė, kuri yra klijuojama tiesiai prie betoninių lubų. Naudojant šią plokštę išvengiama daugybės papildomų darbų, kuriuos reikėtų atlikti įrengiant šiltinimą tradiciniu būdu. Šių plokščių pagalba suformuojamas lygus lubų paviršius, kurį labai lengva apdailinti, nes nebereikia naudoti jokių rėmų ar papildomų tvirtinimo elementų. Šilumą izoliuojančios plokštės paviršių reikia tik nudažyti. Nuožulnūs plokštės kampai vizualiai išlygina paviršiaus nelygumus ir sukuria estetiškai patrauklią lubų plokštumą. Tinkuojamų fasadų sistemų tiekėjai padės pasirinkti klijus bei apdailos dažus, reikalingus tokioms luboms įrengti. Gaminio ilgis su pločiu yra 200 X 1200, o storis nuo 60 iki 200 mm. Standartiniai storiai yra 60 ir 100 mm.
Giedrius Gelusevičius, Paroc, UAB
Vienareikšmiškai - šiltinti lubas reikia. Kokią technologiją rinksitės - tai fantazijos reikalas. Galima rinktis tinkuojamą sistemą tiek su vata, tiek ir su polistireniniu putplasčiu. Taip pat galima rinktis specialias akmens vatos plokštes - lameles, skirtas luboms. Priklijavus jas tereikia nudažyti. Galima naudoti ir karkasinę sistemą - taip, kaip šiltina patalpas iš vidaus.
Giedrius, Alkesta, UAB
Jaučiama vėsa patalpose virš garažo gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Žiemą būtų pravartu pasidaryti termovizinę nuotrauką. Šiltinti lubas tikrai verta ir reikia. Reiktų nusigruntuoti lubas Bolix T, klijuoti ESP 70 polistirolą 100 mm šachmatais, Bolix z klijai perimetru, tai duotų varžą 2,5. Siūleles užpildyti Makroflex, skandinti armuojantį tinklelį ir glaistyti Bolix U mišiniais, nušveisti švitriniu popieriumi ir nusigruntuoti Bolix OP giluminiu gruntu. Toliau dažyti akriliniaias dažais ar Delti struktūra, medžiagų komplekto kaina apie 9 Eur/m2, putų polistirolis apie 5 Eur/m2, darbas iki 15 Eur/m2.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt