Vandens kondensatas sienose

Klausimas:
Senamiesčio tipo name cokoliniame aukšte esančiose patalpose pradėjo iš sienų bėgti vanduo (paliktos nuvalytos plytos). Toks vaizdas, kad pašildžius saulei išorinę namo sieną ištirpsta ledas sienos viduje ir pradeda bėgti upeliai. Po to nustoja, išdžiūsta. Ar gali būti, kad per žiemą ten susikaupė kondensatas-ledas ir šiuo metu bėga? kaip tokiu atveju patartumėt spręsti problemą? šiltinti iš išorės neįmanoma dėl paveldosaugos. Ar efektyvu bus izoliuoti patalpą iš vidaus? kaip išvengti pelėsio grėsmės ir panašių klaidų? kokias medžiagas naudoti?
Komentarai:
Pasitikrinkite, ar sienos nėra su oro tarpais (tuščiu tarpsieniu). Jei yra, tada tarpsienius galima pripurkšti termoizoliacinių putų, padidės sienos varža, sienų paviršius taps šiltesnis ir ant jo nesikondensuos patalpos ore esanti drėgmė.
Gintautas Petreikis, UAB Aginė
Laba diena. Sunku ką nors patarti neįsigilinus į problemą ir neišanalizavus priežasčių. Tačiau, jeigu tai nepastovus vandens bėgimas per kiauras sienas, galėtume pasiūlyti atkreipti dėmesį į sanuojančius kapiliariai aktyvius termoizoliacinius tinkus iš Thermo serijos, gamintojas Satsys technology a.s. (Čekija). Šie tinkai ne tik apšiltina pastato sienas iš vidaus ar iš lauko, bet ir sausina jas visą tarnavimo laiką, ištraukdami drėgmę, tiesiog kaip "mini siurblys". Tuo pačiu padeda kovoti su pelėsiu ir grybeliu, o taip pat apsaugo nuo pastato sienų įsidruskėjimo (druskos sienoje sukelia tinko dangos trupėjimą ir nubyrėjimą). Dar viena teigiama šios įmonės gaminamų tinkų savybė yra ta, kad juose beveik nulinė cemento dalis, dėl to jie pripažinti tinkamais architektūros paminklų ir paveldo pastatų renovacijai Europoje.
Ekspertai.lt
Visada yra būdai kaip tai padaryti. Yra tik viena sąlyga pasyti fizikos ir chemijos dėsnių - ne prekybininkų nuomonių. Yra medžiagos laidžios ir nelaidžios orui. Kai naudojate nelaidžias orui atsitinka taip kad kondensatas neturi kur išsigarinti. Kad pelėsis neatsirastų reikia naudoti ne tik tinkamas medžiagas bet ir jas montuoti į tinkamas konstrukcijas. Neužtenka vien tik paskaityti forumų ar pažiūrėti ką kaimynas daro. Statybos ir medžiagos reikalauja daug laiko, patirties, bandymų.
Ekspertai.lt
Šiltinimas nėra vienintelis problemos sprendimo būdas. Jums reikalinga pamato hidroizoliacija, nes iš Jūsų pasakojimo susidariau vaizdą, kad drėgmė, esanti žemėje, skverbiasi į pamatą, o vėliau teka į vidų. Dėl paveldosaugos dar nėra visiškai neįmanoma apšiltinti. Nes mūsų prekiaujamomis uždarų porų poliuretano putomis galimas toks viariantas: Jūs atkasate žemę iki 1.5 m gylio ir 1.5-2.0 pločio, tada aukšto spaudimo įranga nuplauname pamatus, tada ant pamatų yra purškiamas uždarų porų poliuretanas apie 4-6 cm storio (medžiagos tankis 40 kg/m3), tokiu būdu Jūs ne tik apšiltinsite pamatą, bet ir turėsite hidroizoliaciją, nes uždarų porų poliuretanui nereikia papildomų hidroizoliuojančių medžiagų.
Žydrūnas, Ekspertai.lt
UTHERM Attic OSB 80 mm / Šiltinimui iš vidaus
UTHERM Attic OSB 80 mm / Šiltinimui iš vidaus
Moderni Izoliacija
42 atsiliepimai 89% rekomenduoja
64,50 €/vnt.
Šiltinimas ir sandarinimas iš vidaus
Šiltinimas ir sandarinimas iš vidaus
Šiltinimas 365
73 atsiliepimai 95% rekomenduoja
13 €/m²
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394159 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164440 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 65 specializuotų įmonių