Karkasinio namo sienų šiltinimas iš vidaus

Klausimas:
Senos statybos karkasinis namas, apmūrytas silikatine plyta. Oro tarpas (neužpildytas) – 15 cm. Iš vidaus karkaso dėtas 3 mm polistirolo sluoksnis ir gipso plokštė. Ketinama atlikti iš naujo vidaus šiltinimą ir apdailą. Kokias medžiagas geriausia būtų rinktis šiltinant sienas iš vidaus? Ar būtina pašalinti polistirolą, nes teko girdėti, kad polistirolas netinkamas šiltinimui iš vidaus.
Komentarai:
Polistirolas karkasinėm, medinėm, rąstinėm konstrukcijom apskritai nėra geras pasirinkimas. Medinės namo sienos "šunta" ir dėl to gali atsirasti pelėsis, grybelis. Polistirolą siūlome tikrai išimti ir pirmiausiai apsišiltinti oro tarpą, kurio apšiltinimo galbūt ir pakaktų šiltam namui. 15 cm oro tarpas yra tikrai pakankamas. Pavyzdžiui: jei neskaičiuotume uždėto polistirolo jūsų sienos varža (R) būtų apie 1,5 - 2 m²·K/W. 15 cm ekovatos šiluminė varža (R) yra 4,05 m²·K/W, o tai 2,7 karto daugiau už jūsų sienos varžą be polistirolo. Todėl išėmus polistirolą ir pripūtus oro tarpą ekovata visumoje turėsite varžą (R) apie 5,55 m²·K/W, o tai tikrai padori šiluminė varža nesiekiant A klasės, tačiau norint turėti tikrai šiltą namą.
Pirma, polistirolą tikrai reikia nuimti. Nebent name yra gera ventiliacija. Kita, pirmiausia užpildyti reikia oro tarpą, nes šiltinimas bet kuriam namui turi būti iš lauko pusės, o 15cm yra gana didelis tarpas. Taigi jį užpildžius jūs jau sienų varžą padidinsite 4. Taip apšiltinti geriausia ekovata, ji tinka medinėms konstrukcijoms. Gal po šio apšiltinimo net nereikės papildomai šiltinti.
Tomas, Gatora, UAB