Kuo šiltinti medinį namą iš vidaus

Klausimas:
Remontuojame medinį namą iš vidaus. Norėtume apšiltinti sienas ir lubas. Kas tam tiktų geriausiai?
Komentarai:
Mediniui, rąstiniui ar karkasiniui namui vienareikšmiškai geriausiai tiktų "Ekovata". "Ekovata" yra ekologiška, kvėpuojanti medžiaga, turinti panašias savybės kaip ir medis. Ji yra gaunama naudojant perdirbtą celiuliozės pluoštą, sumaišant su netoksiškais, nekeliančiais jokio pavojaus žmogaus sveikatai boro rūgštimi ir boroksu. Ekovata pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis, garso izoliacijos bei apsaugos nuo karščio vasarą savybėmis, taip pat ekovata yra nedegi medžiaga, biologiškai atspari, reguliuojanti drėgmę bei ilgaamžė termoizoliacinė medžaga, nekeičianti savo savybių visą pastato gyvavimo laiką. Ekovatos instaliavimui naudojami keli būdai: sausasis ir šlapiasis šiltinimo būdas, žemiau pateikiama informacija ką ir kokiu būdu galima apšiltinti su ekovata:

1. Sausasis šiltinimo būdas. Šiuo būdu gali būti šiltinami sienoje esantys oro tarpai, grindyse esantys oro tarpai, stogo šlaitų šiltinimas bei stogo perdangos šiltinimas. Specialia įranga išpurenta Ekovata įpučiama į oro tarpus, pastoges, ertmes po grindimis, ertmes virš lubų. Užpildydami tarpus Ekovatos plaušai tarpusavyje susiriša, sudarydami vientisą izoliacinį sluoksnį. Šiltinant sausuoju būdu sezoniškumas neturi įtakos, todėl darbus galima atlikti bet kuriuo metų laiku. Šiltinimo sluoksnio storis nėra ribojimas, jis gali siekti nuo 5 iki 100 cm ir daugiau.

2. Šlapiasis šiltinimo būdas. Šiuo būdu šiltinamos vidaus ir išorės sienos. Specialia įranga išpurenta ir sudrėkinta vandeniu Ekovata purškiama ant šiltinamų vertikalių paviršių: vidaus ir išorės sienų. Smulki Ekovatos struktūra pilnai užpildo visus plyšius ir tarpus ir gerai sukimba su dengiamu paviršiumi, sudarydama vientisą besiūlį izoliacijos sluoksnį. Ekovata užpūsta šlapiuoju būdu išlaiko savo formą visą pastato gyvavimo laiką. Apšiltinus šiuo būdu priklausomai nuo šiltinamo sluoksnio storio ekovata išdžiūsta per 2 – 4 dienas, o šiltinimo storis gali siekti nuo 5 iki 35 cm.
Geriausias būdas apšiltinti medinį namą yra atvirų porų poliuretano putos. Jos elastingos, tad dirbtų kartu su namo konstrukcija, netrukinėtų, o kas svarbiausia pasinaikintų visi šalčio tilteliai.
Viktoras , Ekspertai.lt