Lubų šiltinimas bute

Klausimas:
Noriu šiltinti buto lubas iš vidaus. Gyvenu antrame aukšte dviejų aukštų daugiabutyje. Patarkite kuo geriau šiltinti? Ką daryti, kad nesikauptų kondensatas ir po to nepelytų lubos? Ar reikalinga kokia plėvele?
Komentarai:
Vienas iš būdų apsišiltinti uždarų porų poliuretanu. Plėvelės nereikia. Svarbu žinoti koks yra stogo dangos "sumuštinis" šiuo metu, kad įsivertinti kokio storio reikia šiltinimo sluoksnio luboms. Apšiltinus uždarų porų poliuretanu patalpos užsandarinamos, šaltis, drėgmė iš aplinkos nepateks, tačiau patalpos turi būti ventiliuojamos.
Kondensatas šiuo atveju pas jus susidaro todėl kad, esant šaltajam metų sezonui lubos peršąla, šiluma susiduria su šalčiu ir atsiranda rasos taškas.
Esant klausimams visada galite kreiptis telefonu, pakonsultuosime.
Jūsų lubas bute galima apšiltinti ekovata. Ekovata yra kvėpuojanti medžiaga, be to savyje turi antiseptinių savybių, kurios neleidžia atsirasti pelėsiui ir puvimui. Ekovatai plėvelių nereikia.
Šiltinti lubas iš vidaus galite specialiai tam skirta plokšte Eurothane G. Tai yra šiltinimo sluoksnis PIR su labai gera varža ir gipso kartono plokštė viename - taip sutaupant vietą bute ir turint patikimą apšiltinimą. Tuo pačiu plokštės yra su jau įrengta garo izoliacija, tad drėgmė nepateks į konstrukciją ar šiltinimo sluoksnį.
Justinas Luneckas, Ekspertai.lt