Medinio namo lubų šiltinimas iš viršaus

Klausimas:
Norime šiltinti medinio namo lubas iš viršaus. Stogas nešiltintas, palėpė neįrengta. Kokias šiltinimo medžiagas ir plėveles turėtume naudoti?
Komentarai:
Rekomenduočiau porą variantų kaip galima apšiltinti medinio namo perdangą iš viršaus.
1. Galima šiltinti naudojant granulinę akmens vatą. Tam reikalingi meistrai, kurie tuo užsiima, kadangi vata yra pučiama mechanizuotu būdu ir yra reikalinga technika objekte. Šis variantas ypač pasiteisinęs, kuomet palėpėje yra nemažai konstrukcijų ar sunkiai prieinamų vietų, kur gali būti sudėtinga prieiti ir pakloti vatą. Tam nereikia kloti jokių plėvelių.
2. Jei erdvė yra lengvai prieinama, tuomet galima kloti akmens vatą, plokštėmis arba vynioti rulonus, tokio ilgio kokio reikia. Pirmiausia pasitiesti garo izoliacinę plėvelę ant paviršiaus, o ant jos kloti akmens vatą.

Bet kokiu atveju medinio namo stogo konstrukcija turi turėti difuzinę (priešvėjinę) plėvelę po stogo danga.
Rokas Vata, ROCKWOOL, UAB
Patogiausias ir efektyviausias medinio namo lubų šiltinimo iš viršaus būdas - apšiltinti pačią perdangą ekovata. Jei namas senas ir jau yra lubos - pučiam tiesiai ant jų, jei naujas namas ir yra tik lagės - apačia prišaudoma garo izoliacine plėvele (armuota, pvz. Strotex firmos) ir kas 30 cm suskersuojama ''makaronais''. Apšiltinimo darbų kaina - 40 Eur/kub.m (medžiaga su darbu ir PVM).
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Medinio namo lubų šiltinimui iš viršaus tiktų šiltinimo medžiaga - Izoputos. Nei plėvelių nereikia, ir storis nereikalingas didelis ir vandens nebijo. Tik pačiam pasidaryti nepavyks, nes reikalinga spec. įranga ir tam apmokyti žmonės.
Žydrūnas, Gamona, IĮ