Pelėsio bute plitimo sustabdymas šiltinant sienas

Klausimas:
Kaip geriau sutvarkyti išorinę daugiabučio namo sieną iš vidaus. Namas mūrinis iš silikatinių plytų. Butas kampinis, 4 aukštas iš 5. Sienos drėgsta, konkreti priežastis nenustatyta, galimai ir peršalimas. Sustatyti plastikiniai langai, prastas vėdinimas. Netikslių matavimų parodymais nustatytas kelių laipsnių skirtumas įvairiose kambario vietose. Rezultate veisiasi pelėsis. Pelėsio paplitimas skirtingas. Gausiausiai paplito uždengtose vietose bei kampuose. Pašalinus tapetus matomas pažeistas plotas sumažėjo, gausiausiai matosi dažytose vietose, kampuose. Išankstinis sumanymas yra šiltinti šią sieną. Turime abejonių dėl konkretesnės šio sumanymo plėtotės: Akmens vata ar polistirolas? Kokia technologinė schema? Paviršių paruošimas prieš darbų pradžią, viską šalinti ir kokia apimtimi, ar užteka nuplauti ir paveikti kokia nors chemija?
Komentarai:
Jūsų aprašytas pelėsio paplitimas (daugiau kampuose) leidžia spėti, kad problema - sienos peršalimas, tokiu atveju šalčiausiose sienos vietose (o tai yra kampai) kondensuojasi daugiausiai drėgmės, kuri yra būtina pelėsiui atsirasti. Papildomai pelėsiui reikia organinių medžiagų (maistas), o dažai ir tapetai (popieriniai) yra kaip tik tokie. Pradžiai reiktų pašalinti stipriai apniktus pelėsiu sluoksnius, tapetai, dažai, glaistas. Po to paviršių apdoroti priešpelėsine priemone, pvz. Knauf Schimmelvernichter. Vėliau rekomenduočiau naudoti specialią sistemą skirtą šiltinimui iš vidaus, pvz., Knauf TecTem. Tokia sistema yra saugi, nes padeda išvengti kondensato susidarymui bei yra pilnai mineralinė, t.y. sudėtyje nėra jokios organikos.
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
Jokiu būdu nedėkite polistireno, nes taip dar pabloginsite situaciją. Polistirenas neišleis garų iš vidaus, tad sąlygos pelėsiui pagerės. Akmens vata garus išleidžia,tačiau neturi savybių ją greit išgarinti. Yra rizika,kad garų perteklius vatoje leis pelėsiui plisti. Geriausi variantai panaikinti pelėsį ir jo prevencija - nuvalyt glaistą, po to tinkuot termo ir drėgmę reguliuojančiu tinku Bauwer. Jis iš perlito. Dar geras variantas - termo dažai Thermoshield Thermo Vital. Tai antipelesiniai dažai.
Vygandas Mosteika, Ekspertai.lt