Peršąla kai kurios sienos

Klausimas:
Pakankamai senos statybos mūrinis namas. Peršąla kai kurios sienos, aplink langų rėmus ledo sluoksnis. Kampuose atsiranda pelėsis. Kaip minimaliom išlaidom gelbėtis? Vieną kambarį iš vidaus apšiltinau putų polistirolu. Truputį šilčiau. Neseniai girdėjau, kad yra kažkokios plokštės, panašios į polistirolą, neleidžiančios veistis pelėsiui.
Komentarai:
Visada efektyviau, paprasčiau ir netgi pigiau šiltinti iš išorės. Tačiau tais atvejais, kai šiltinimas iš išorės yra neįmanomas, lieka galimybė apsišiltinti ir iš vidaus. Tam gali būti naudojamos įprastinės šiltinimo medžiagos, t. y. polistirolis arba mineralinė vata, tačiau šiuo atveju ant išorinių sienų paviršių gali susidaryti kondensatas, kurį negali sugerti izoliacinis sluoksnis. Todėl su laiku gali susidaryti situacija, kad atsiras pelėsis. Laikoma, kad tokios sistemos (su tradicinėmis izoliacinėmis medžiagomis) yra pavojingos ir kuo didesnio storio medžiaga naudojama (didesnė varža- šilčiau gyventi ir mažesnės energijos sąnaudos), tuo didesnis pavojus, nes susidaro daugiau kondensato.
Yra kitas būdas ir jis žymiai saugesnis. Galima naudoti taip vadinamas difuziškai atviras sistemas. Knauf siūlo sistemą su perlite plokštėmis Knauf TecTem. Šiuo atveju kondensatas yra aktyviai sugeriamas plokštės ir išgarinamas į patalpą. Kondensato nesusidaro ir nėra pavojaus, kad atsiras pelėsis.
Kastytis Vaseris, Knauf, UAB
Iš esmės šias problemas išspręsite apšiltinus namo išorines sienas iš lauko, tačiau tikrai padėtų medžio plaušo plokštės Steico Internal šiltinant iš vidaus. Šių plokščių dėka pakyla sienų temperatūra, dėl to labai apsunkinamos sąlygos veistis pelėsiui, sumažėja drėgmės.
Arminas, Ekspertai.lt