Putos ar vata palėpės šiltinimui

Klausimas:
Noriu šiltinti palėpę iš vidaus. Keičiamas stogas ir renkuosi šiltinimo būdus. Aktualus klausimas - patalpos aukštis (stogo šlaitų), kadangi patalpa labai žema. Norėdamas laimėti maksimaliai aukščio - galvoju apie patalpos šiltinimą putomis (vietoj vatos). Kokie argumentai - putos prieš vatą? Kokios įmonės gali kokybiškai atlikti šiltinimo putomis darbus, kokios medžiagos geriausios?
Komentarai:
Šiltiname poliuretano putomis atvirų ir uždarų porų. Naudojame tik sertifikuotas žinomų gamintojų medžiagas. Dirbame su profesionale aukštos kokybės įranga. Šiltinami objektai: Stogai; Sienos; Fasadai; Rusiai; Grindys; Angarai; Sandėliai; Konteineriai; Vamzdžiai ir t.t. Putų poliuretanas tai naujos kartos ekologiška medžiaga. Kuri yra pranašesnė už bet kurią rinkoje esančia šiltinimo medžiagą. Medžiaga ilgaamžė, nedūlantį, nesitraukianti, neprarandanti savo savybių visa tarnavimo laiką. Medžiaga turi aukščiausia šiluminę varžą 0,019-0,03 (W/mK), Yra nedegi, nepaliko degimo (degumo klasė G-1; G-3). Putų izoliacija sumažina triukšmą ir sukuria tylesnę aplinka viduje. Poliuretano putos yra puiki garso izoliacija. Visiems darbams yra suteikiama garantija. Kaina sutartinė, priklauso nuo darbų sudėtingumo ir apšiltinimo ploto.
Šiltinant bet kokiomis vatomis, visos jos turi sukritimą ir vandens įgeriamumą. Visais atvejais šiltinant akmens vata reikia naudoti vėjo izoliaciją. Šiltinant putų poliuretanu - tai yra besiūlė sistema, elastingas, kvėpuojantis produktas. Tada turėsite šilta ekologišką, ekonomišką, sandarų pastatą. Besiūlės šiltinimo sistemos privalumai: medžiaga dengiama ant šiltinamo paviršiaus purškimo būdu, naudojama sunkiai prieinamose vietose. Tai vientisa, monolitinė, naikinanti šalčio tiltus sistema.
Ekspertai.lt
Rekomenduoju apšiltinti uždarų porų poliuretaninėmis putomis. 10cm storio. Tai atstos 20cm vatos. Turėsite 100% sandarų stogą, nereikės priešgarinės plėvelės. Šios putos atsparios drėgmei. Šiuo metu, tai yra pats efektyviausias Šiltinimo būdas.
Irmantas, Grako, UAB
Jūsų atveju reikalingi duomenys:kokios energetinės klasės reikia B ar A ir koks reikalingas patalpos aukštis. Min B energetinei klasei reikės 23-24cm kombinuoto poliuretano izoliacijos, kur 20cm sudarytų atvirų porų(užpurškiamas ant difuzinės plėvelės) ir 4cm uždarų porų poliuretanai (užpurškiamas ant app). 4cm upp įrengimas sudarys vandens garas izoliuojantį sluoksnį, tai papildomos plėvelės nebereikės įrengti. Jei lyginsite savybes su vata, poliuretanai užtikrina šiluminės izoliacijos sandarumą, o vata per laiką sukrenta, atsiranda šalčio tilteliai, todėl didėja sąskaitos šildymui. Skirtingai nei upp, vatai reikalinga garus izoliuojanti plėvelė ir brangios sandarinimo juostos. Ties perimetru ir siauruose plyšiuose su vata darbas sudėtingas ir dažniausiai nekokybiškas, nes vata tiesiog sugrūdama, tokiu būdu neužtikrinamas šilumos sulaikymas (mažėja varža).
Deividas Choromanskis, Ekspertai.lt
Argumentai: sandarumas, šiluminė varža. Rekomenduoju šiltinti uždarų porų poliuretano putomis, 5 cm = R-2,5; Uždarom porom nereikia jokių plėvelių, o varža aukštesnė, nei neoporo. Jei reikia maksimaliai plono šiltinančios medžiagos kiekio, tai 10 cm ir R-5, ganėtinai geras variantas.
Raimondas, Ekspertai.lt