Sienų pelijimo sprendimo būdai

Klausimas:
Blokinis senos statybos daugiabutis (3 aukštų). Gyvename paskutiniame aukšte. Langai plastikiniai. Pelija sienos (kampinių kambarių). Langai drėgsta. Ką galima padaryti, kad nebepelytų sienos?
Komentarai:
Sienos gali pelyti dėl to, kad jos šąla ir susidaro ant jų kondencatas. Ta drėgmė nėra išvėdinama ir pelija. Išeitis būtų apsišiltinti sienas, tai jos nebebūtų šalčiausias taškas ir nebeturėtų drėkti. Tam skirtas specialus produktas: Recticel Eurothane G. Plokštes galima klijuoti, taip jos sandariai priglus prie sienos ir nebus erdvės drėgmei laikytis. Pati plokštė yra kartu su garo izoliacija, tad drėgmė iš kambario bus sulaikoma ir nekeliaus į konstrukciją - taip apsisaugosite nuo papildomos drėgmės sienoje.

Pirmiausia, bet kokiu atveju, pelėsį reiktų panaikinti. Yra specialių preparatų pelėsio naikinimui, nutepti jais. Nes uždarę pelėsį neišspręsite problemos. Galite tik apsisaugoti nuo naujo pelėsio atsiradimo.

Langai drėksta taip pat dėl drėgmės pertekliaus (kaip šalčiausias paviršius). Ant langų susidariusi drėgmė matoma ir lengviau nuvaloma, sienose tos drėgmės nepastebite. Todėl langų drėkimas nėra labai jau bloga situacija, tą drėgmę galima nuvalyti.

Bet reikia išspręsti vėdinimo klausimą. Nes drėgmės perteklius kambaryje gali lemti ir pelijimą. Kambarys turi būti vėdinimas, jei ne mechaniškai, tai atidarant langą. Turi būti oro kaita, kad ir drėgmės perteklius pasišalintų, ir kiek prapūstų kampus.
Justinas Luneckas, Ekspertai.lt
Jums reikia priverstinio oro judėjimo. Galime pasiūlyti mini rekuperatorius, nes kitaip niekaip pelėsio ir drėgmės nepanaikinsite. Vienam kambariui reikia vieno mini rekuperatoriaus.
Gabrielius, Ekspertai.lt