Kaip atskirti uždarų porų putas nuo atvirų

Klausimas:
Karkasinio namo sienas planuoju užpurkšti uždarų porų poliuretano putomis. Jos maždaug 3x brangesnės už atvirų porų poliuretano putas. Kaip man paprastam žmogui atskirti, kad sienas užpurškė uždarų porų putomis, o ne pripurškė bet ko ir pasiėmė 3x daugiau eurų?
Komentarai:
Mes dirbame su uždarų porų putomis (IZOputos) 12-ka metų ir Jūs teisus klausdamas kaip atpažinti putas, bet neteisus, kad jos 3-is kart brangesnės, nepamirškite, kad jos 3-is kart efektyvesnės, tai ir varža, ir pasipriešinimas garui ir vandens įmirkiui, ir joms nereikia papildomo karkaso storinimo ar garo izoliacinės plėvelės.
O atskirti plika akimi pavyks tik nuo atvirų porų paspaudus ranka (atvirų porų yra minkštos 12kg/m3, kaip porolonas), bet labai sudėtinga atskirti nuo pusiau uždarų porų (nors ten taip pat deklaruojamos kaip atvirų porų putos, tik ant dokumentų gudriai parašyta, kad miu 80%, bet tikros uždarų porų putos prasideda nuo miu 95 su ne mažesniu nei 36kg/m3 tankiu) 28-30kg/m3. Čia Jums gali padėti medžiagos tankio svėrimas, išpjovus iš objekte apšiltintos vietos arba išpjovus ir išsiuntus į laboratoriją (tai mes atliekame). Nepamirškite, kad uždaras poras 38-42kg/m3 galima purkšti vienu sluoksniu ne daugiau nei 2,5cm storiu ir vėl ant viršaus užpurkšti sekantį sluoksnį tik medžiagai atvėsus apie 5-10min priklausomai nuo aplinkos temperatūros. Ir taip surenkant sutartą storį, bet ne didesnį storį per dieną nei 10-13cm, nes medžiaga turi ataušti. Taigi darbo imlumas, ne tik žaliava, taip pat įtakoja į kainą, nes vyksta kur kas lėčiau.
Žydrūnas, Gamona, IĮ
Atskirti uždaras poras nuo atvirų nėra sudėtinga. Uždaros poros yra kietos, jų su pirštu neįspausi. Atviros poros minkštos, galima lengvai pradurti, elastingos, galima lengvai atplėšti gabalą. Kokią įmonę pasirinkote, kad kyla toks nepasitikėjimas jų darbais?
Pats paprasčiausias būdas jas atskirti - pamatuoti medžiagos tankį. Tam reikia tikslių svarstyklių. Jei tankis >36 kg/m3, bus uždaros. Į atviras poras sukišite pirštus, o su uždaromis, geriausiu atveju įspausite duobutę, bet nepradursite.
 
Sritis:
Sritis: