Poliuretano putų storis sienų šiltinimui

Klausimas:
Pagal projektą numatyta 30 cm storio šiltinimas mineraline vata Paroc. Jeigu naudotume poliuretano putas, koks reikalingas sienų šiltinimo sluoksnio storis?
Komentarai:
Variantas A: Jei šiltinsite atviromis poromis, tai reikia tokio paties storio kaip ir su vata, bet čia teoriškai, o praktiškai, tai pakaktų 20-25 cm, nes pasiektumėte sandarumą, bet kaip ir vatai reikalingos įvairios apsaugos nuo vandens ir drėgmės.
Variantas B: Jei šiltinsite uždaromis poromis tai teoriškai reiktų 17 cm, bet praktiškai pakaktų 10-12 cm storio, nes čia ir sandarumas garantuojamas ir plėvelių jokių nebereikia, nes tos medžiagos vandens nebijo, skirtingai nei visos kitos šiltinimo medžiagos. Tiesa šis variantas brangesnis už atviras poras ~20% (įvertinus galutinį išpildymą).
Žydrūnas, Gamona, IĮ
Jei šiltinti atvirų porų putomis reiktų 25-27cm storiu, jei uždarų porų poliuretanu ~17cm storiu. Abiem atvejais naudojant poliuretaną nereikia priešvėjinės plėvelės, kadangi medžiagos nelaidžios orui. Ventiliuojamas tarpas (tarp šiltinimo medžiagos ir fasado apdailos) turi būti ~3cm.
Pastatų šiltinimas poliuretanu atliekamas užpurškiant putas ant įvairių konstrukcijų paviršių arba užpildant oro tarpus. Uždarų porų poliuretano sistema yra nelaidi drėgmei.
Norint gauti tokio pačio lygmens šiluminę varžą reikalinga apie 19-20 cm uždarų porų putų poliuretano.
Jūsų atveju reikia žinoti ne vatos storį, bet projekte nurodytą sienos šilumos perdavimo koeficientą U arba šiluminę varžą R, o jei tai bus stogas - taip pat dar ir gegnių išmatavimus(aukštis, storis, vidutinis atstumas tarp jų). Skirtingų vatų šilumos laidumo parametrai gali skirtis Pagal U ar R parametrus galima paskaičiuoti reikiamą poliuretano storį. Jei nežinote kur ieškoti U arba R, atsiųskite projektą. Patarimas - stogo šiltinimas turi būti daromas poliuretanu, sienos putplasčiu arba vata, tada stogo izoliacija bus fiziškai sukibusi su sienos izoliacija, tuo būdu užtikrinant viso namo sandarumą.
Deividas Choromanskis, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: