Gyvenamosios patalpos lubų šiltinimas

Klausimas:
Noriu apšiltinti gyvenamosios patalpos stogą. Patalpa yra suprojektuota tokiu būdu, kad patalpos lubos yra kartu ir namo stogas, todėl būtina parinkti šiltinimo medžiagą su gera garso izoliacija. Namo šildymui prijungta šilumos sistema DAIKIN oras-vanduo. Namas yra naujas (A+), šiuo metu stogas yra tik uždengtas RUUKKI skarda. Pagal projektą nurodyta, kad stogas apšildomas Paroc vata, tačiau pradiniame projekte patalpos turėjo lubas, taigi tarp stogo ir lubų buvo ne mažas tarpas, pakeitus projektą lubų nepalikome. Mums pasiūlė apšiltinimui poliuretano putas. Ar tai tinkama medžiaga, o gal labiau tiktų kitos medžiagos?
Komentarai:
Jeigu didelę svarbą teikiate akustikai ir triukšmo prevencijai, putos nėra geras variantas tam užtikrinti. Dažnai gauname užklausas dėl triukšmo problemos (vėjo, lietaus ar kitų kritulių) ir kaip ją spręsti po apšiltinimo įvairaus tipo putomis.

Siūlome lubų šiltinimui rinktis mineralinę vatą, kuri pasižymi puikiomis garso sugerties, šiluminėmis ir priešgaisrinėmis savybėmis. Siūlome ne tik dėl to, kad esame akmens vatos gamintojai, tačiau dėl pagrįstų mokslinių ir praktinių patirčių.

Svarbu atkreipti dėmesį į šiltinimo medžiagos parametrą - Garso sugertis (aw). Mes galime pasiūlyti ROCKWOOL akmens vatos plokštes SUPERROCK, kurių garso sugertis, nuo 100 mm storio, yra aukščiausia, lygi 1.00. Kuo aw rodiklis arčiau 1.00, tuo medžiaga geriau sugeria triukšmą.

Šių akmens vatos plokščių galite įsigyti beveik visose statybinių medžiagų parduotuvėse - DEPO, Moki-Veži, Lemora ir kt.
Rokas Vata, ROCKWOOL, UAB
Taip, poliuretano putos yra tinkama medžiaga lubų šiltinimui. Apšiltinimas poliuretano putomis pasižymi ypač aukštu sandarumu, kas yra ypatingai aktualu atliekant namo sandarumo testą.
Putų poliuretanas yra uždarų arba atvirų porų. Atvirų porų poliuretanas yra puikus garso izoliatorius, tačiau pasižymi prastesnėmis šiluminėmis savybėmis (panašiomis kaip vata). Uždarų porų poliuretanas turi labai gerą šilumos laidumo koeficientą λ=0,022-0,029W/mK (priklausomai nuo storio, su sendinimo paklaida ir atvira difuzija), yra nelaidus drėgmei, tad jam nereikalingos apsauginės plėvelės.
Šiltinant poliuretano putomis, labai svarbus ir kokybiškas, pagal technologinius reikalavimus, atliekamas darbo procesas. Siūlome rinktis tik profesionalus su patirtimi, dirbančius su kokybiškomis medžiagomis bei įranga.
Ar sau darote ar pardavimui? Jei pardavimui, tai pūskite putomis ir jau kas bus tas bus. Jei sau darote tai nedarykite klaidos. Į sausas medines stogo konstrukcijas NEGALIMA pusti jokių medžiagų šlapiu būdų. Ypač putų, tai gaisro atveju taps katastrofa, ir putos neturi garso izoliacijos.
Jei nepasirinksite mūsų, tai nepasirinkite, bet tik nedarykite klaidos, nepūskite šlapiu būdu.
Mes siūlome sausu būdu pučiamą tikrą medžio vatą Steico Zel. Visi EU sertifikatai. Tai labai geras garso izoliavimas, bei neprikaista stogas karštą vasaros dieną. Medis šilumą akumuliuoja. Atvežimas+medžiaga+darbas+mūsų darbo patirtis 15 metų - viso 50 Eur/kub.m.
Laurynas, UAB Hesora ir KO
Tik ne poliuretano putos. Jų labai prasta garso izoliacija. Siūlome apšiltinti Jūsų stogą ekovata. Ekovata turi geriausią garso izoliaciją iš visų apšiltinimo medžiagų. Apšiltinimo darbų kaina - 52 Eur/kub m (medžiaga su darbu ir PVM).
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Klausk
eksperto