Papildomas stogo apšiltinimas

Klausimas:
Stogas apšiltintas taip: polietileno plėvelė, 3 sluoksniai po 5 cm mineralinės vatos. Po stogu yra negyvenama palėpė, antras aukštas vėsesnis nei pirmas. Koks būtų papildomas stogo apšiltinimas? Kokias medžiagas naudoti?
Komentarai:
Stogo apšiltinimui naudotas 15 cm vatos sluoksnis, varža apie 3,9 m2.K/W, šiems laikams tikrai mažoka, nes stogo šiluminė varža turėtų būti bent 5-6. Papildomamas stogo apšiltinimas būtų vykdomas taip: iš apačios tarp gegnių ar medinio karkaso sprausti dar bent 10 cm Šiloporas NEO (varža 3,1) ir uždengti gipso kartono plokštėmis.
Siūlome efektyvią šiltinimo sistemą – ekologiškas medžio plaušo šiltinimo plokštes, kurios pasižymi gera garso izoliacija, šilumos-šalčio sulaikymu, nes yra didesnis šiluminis laidumas 2100 J/kg (vatos 1480, polistirolo 840). Papildomas stogo apšiltinimas prasidėtų Multiplex top plokšte 35 mm, nes ji apsaugo nuo vandens ir nuo stogo įkaitimo ir įšalimo, tarp gegnių Thermoflex arba vata (pigiau), po to Multiherm. Šiuo būdu efektą pajusite. Kad dar labiau būtų sulaikoma šiluma, galima laukines sienas apklijuoti Thermoroom plokšte, kurią priklijavus galima armuoti ir toliau atlikti apdailos darbus.
Jei jūsų palėpė yra negyvenama, o palėpės grindys nėra intensyviai vaikštomos, tai paprasčiausiai apšiltinkite purškiamomis poliuretano putomis (uždaru porų), nes jų tankis 1m3/40kg (60kg) ir taip apšiltinsite parapetus iki gegnių, kur dažniausiai ir būna šalčio tiltai. Taip sulaikysite antro aukšto šilumą neleisdami per perdengimą išeiti jai į vėsia palėpę. Rekomenduojamas storis - nuo 6-8 cm, kad gautumėte geriausią rezultatą.
Tadas, Ekspertai.lt
Rekomenduočiau užsandarinti visą kontūrą ir palėpę, kad nebūtų šilumos praradimų, užsandarinimui rekomenduočiau naudoti PROCLIMA produktus. Dėl papildomo palėpės šiltinimo reikia paskaičiuoti visą namo šilumos varžą, o ne atskirai palėpės. Papildomam šiltinimui rekomenduočiau naudoti STEICO flex.