Skardinio stogo šiltinimas

Klausimas:
stogas skarda slaitinis,kuo geriausia siltinti ir kainu skirtumas
Komentarai:
Skardinį stogą siūlyčiau šiltinti ekovata. Jeigu lygintume darbų bei medžiagų kainą su kitomis vatomis, šiltinant ekovata gaunasi pigiau. Jeigu planuojate dėti mineralinę vatą pats, tuomet kaina, žinoma, mažesnė. Tačiau su ekovata viskas paprasčiau. Jums nebūtina, kad tarpai tarp gegnių būtų vienodi, nes ekovata yra biri medžiaga, todėl užpildo visus tarpus. Vienas dalykas ką jums reikėtų pasiruošti, tai prisitvirtinti plėvelę prie gegnių apačios, tam, kad liktų oro tarpas, į kurį pripūstume ekovatos.
Norint atsakyti į Jūsų klausimą dėl skardinio stogo šiltinimo, reiktų daugiau informacijos. Ar yra difuzinė plėvelė, ar Jūs norite šiltinti tiesiai ant skardos iš apačios (tam reikalingi papildomi sprendimai, nes šiltinti tiesiai ant skardos iš vidaus NEGALIMA su, bet kokiomis medžiagomis šiuo metu esančiomis rinkoje). O gal namas bus vieno aukšto ar pusantrinis, ten vėl kitokie sprendimai. Ir kainos taip pat kitokios. Taip pat reikėtų žinoti kokio Jūs siekiate rezultato ir ko tikitės.
Žydrūnas, Gamona, IĮ
Kadangi skardinis stogas "triukšmingas", Jums reikalinga gera garso izoliacija. Iš visų termoizoliacinių medžiagų geriausią garso izoliaciją turi ekovata. Reikėtų šiltinti stogą 30 - 35 cm storiu. Apšiltinimo darbų kaina 45 Eur/kub.m + PVM
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela