Karkasinio namo šiltinimas

Klausimas:
Ką manote apie tokią karkasinio namo šiltinimo konstrukciją: iš karkaso vidinės pusės tvirtinti 5 cm polistirolo ištisinį sluoksnį, visus tarpus užsandarinant poliuretano putomis. Manau, galima gauti daug geresnį hermetiškumą, polistirolas atstotų garo izoliaciją + šilumos izoliaciją. Karkasas vėdinasi į išorę. Kokios būtų problemos?
Komentarai:
Šiltinti reikia tik tas karkasinio namo konstrukcijas, kurios atskiria šilumą nuo šalčio. Šiltinamos tik tos stogo vietos, kurios atstoja kambarių lubas. Jei po stogu dar yra šalta palėpė, šiltinti reikia ne stogą, o kambario lubas iš palėpės pusės.Tradicinis šiltinimas mineralinėmis vatomis neužtikrina apšiltintos konstrukcijos ilgalaikio sandarumo. Teoriškai užtikrinti turėtų, bet praktiškai to padaryti nepavyksta net labai stengiantis. Todėl sušilęs oras, radęs pakankamai daug nesandarumų, fontanais nuteka iš patalpų su visais mūsų į šilumą investuotais pinigais. Dėl tokio nutekėjimo patalpos praranda apie 80 proc. visos netenkamos šilumos.Kai šiltas ir drėgnas patalpų vidaus oras eina per nesandarią šiltinimo medžiagą, šiame ore esanti drėgmė, pasiekusi išorinius šaltus šiltinimo medžiagos sluoksnius, pradeda kondensuotis. Nesandari šiltinimo medžiaga tampa drėgna ir sunki. Jeigu medžiaga nepritvirtinta prie šiltinamo paviršiaus - atsiranda suslūgimai, o jei pritvirtinta - gali atsirasti nutįsimai. Tokiu atveju ne tik dar labiau išsisandarina apšiltintas plotas, bet ir sudrėkusi šiltinimo medžiaga praranda šiluminę varžą. Tokio rezultato jau nepavadinsi apšiltinimu.
Robertas Karvauskas, Sandarus namas
Ne tik karkasiniai namai, bet visi įvairios paskirties pastatai turi būti sandariai įrengti. Nenaudokite polistirolo – ji nekvėpuojanti medžiaga.Visa pastatą kompleksiškai apšiltinkite poliuretanu – turėsite energetiškai taupų, sveiką, ilgaamžį namą. Su poliuretanu turėsite gerą šilumos bei garso izoliaciją. Taip panaikinsite bet kokius įmanomus šalčio tiltus.
 
Sritis:
Sritis: