UAB "BSVK PROJEKTAI LT" ekspertų komentarai

UAB "BSVK PROJEKTAI LT"
Svajonės g. 38, Klaipėda
Atsiliepimai 2
an
Vilnius, 8608***41
an****************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2021.07.13 paklausimą:
Butas 3 kambarių, naujos statybos. Yra sumontuotas rekuperatorius vtr 150 1000w. Ar yra galimybė suderinti su šia sistema kondicionierių sieninį. Keli meistrai sakė, kad neapsimoka montuoti, nes sistemos neveiks vienu metu efektyviai, teks išjungti rekuperatorių ir jungti kondicionierių. Rekomendavo naudotis mobiliu kondicionieriumi.
ar
8686***57
ar********@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2020.06.05 paklausimą:
Turimas šilumos siurblys yra vanduo-vanduo. Norima padaryti jį draugiškesnį aplinkai. Galvojama pakeisti šilumos sistemos skystį į propilenglikolį. Ar tinkamas variantas? Ką siūlytumėte?

Oro kondicionieriaus įrengimas: kiek reikia vidinių blokų

Vis negalime apsispręsti, nes ir iš tiesioginių konsultacijų gauname skirtingus atsakymus. Naujai statomame kotedže norime įsirengti kondicionierių, bet nėra aišku, kiek vidinių blokų statyti. Vieni tiekėjai kaip ir pritaria, kad užtenka vieno vidinio bloko 2 aukšto koridoriuje ir šaltas oras automatiškai išsimaišys per visą kotedžą. Kiti tiekėjai siūlo dėti 2 vidinius blokus pietuose esančiuose miegamuosiuose 2 aukšte ir 1 didesnį bloką apačioje bendroje erdvėje. Labai skirtingi atsakymai, o ir pinigų suma nuo vieno ir kito pasiūlymo pakankamai stipriai skiriasi. Tiesiog ir kyla klausimas, kokius ir kiek vidinių blokų dėti naujai statomame kotedže? 2 aukštų, 1 aukštas sandėliukas, bendra virtuvės erdvė su svetaine, 2 aukštas 3 miegamieji, koridorius ir vonios kambarys, atvira U formos laiptinė, bendros plotas 100 kvadratinių metrų. Šildymas grindinis dujinis, kondicionierius bus naudojamas tik vėsinimui.
Su vienu oro kondicionieriaus bloku, vėsinimas bus neefektyvus. Šildymas - atvirkščiai. Šiltas oras yra aukštesnio slėgio ir šiluma yra linkusi sklisti į vėsesnę patalpą tol, kol slėgis ir temperatūra išsilygina aplinkoje. Tačiau šilumos pritekėjimas į patalpas, dažnu atveju, bus visada greitesnis, nei kondicionierius sugebės susitvarkyti, o temperatūros pokytis menkas. Kiek bus efektyvus vėsinimas su vienu bloku, priklauso nuo pastato šiluminės varžos ir vėsinimo galios. PVZ. (iš indo, kuriame yra aukštesnis slėgis už aplinkos, oras veržiasi pats kol slėgis susilygina su aplinkos slėgiu. Atvirkštinis procesas negalimas). Dėl profesionalios konsultacijos, vėsinimo galios parinkimo, prašome kreiptis

Šaldymo funkcija oras-vanduo siurbliui

Sveiki. Turim įsirengę oras-vanduo Atlantic šildymo sistemą. Pagrinde visur radiatoriai, grindinio šildymo 30%. Norėjom paklaust ar būtų prasmė aktyvuot šaldymo funkciją siurbliui, ar veikia vėsinimas per radiatorius?
Esant didesniam kaip t 12,5 'C skirtumui, radiatoriai ims rasoti, atsiras kondensatas. Todėl žemos temperatūros tiekti į radiatorius negalėsite. Kadangi radiatoriai, kaip supratau, yra paprasti be ventiliatorių, šalčio nuėmimas bus prastas, minimalus. Tam įtakos turės ir mažas temperatūrų skirtumas tarp radiatorių ir aplinkos. Šią problemą išspręstumėte, jai ateityje pakeistumėte radiatorius į žematemperatūrinius su integruotais ventiliatoriais.

Kondicionierius ant daugiabučio stogo

5/5a daugiabutyje ar būtų galimybė statyti kondicionierių ant stogo ar patogiau tvirtinti prie išorinės sienos?
Ant daugiabučio namo sienos montuoti oro kondicionierių reikalingas leidimas iš savivaldybės ir 50% gyventojų sutikimas. Ant stogo statyti būtų galima.

Šilumos siurblys veikia ne taip efektyviai kaip turėtų

Jau 4 metus turiu susimontavęs Panasonic Aquarea 9kW su TCAP katilą, kuris šildo grindinį šildymą ir ruošią 200l karšto vandens boilerį. Su montuotojais niekaip nepavyksta rasti sprendimo kodėl šilumos siurblys veikia ne taip efektyviai kaip turėtų - temperatūros skirtumas tarp paduodamo ir grįžtamo vandens siekia apie 9-10 laipsnių. Manau, kad bėda yra tame, kad ant 140kv.m šildomo grindų ploto yra vos 5 vamzdelių žiedai, ir siurblys nesugeba išvarinėti vandens, tačiau montuotojai trauko pečius ir nieko negali pasiūlyti. Gal turite minčių kas galėtų pagelbėti, kad esamas siurblys veiktų efektyviau? Namas 2010m. statybos, 30cm akyto betono blokeliai + 15cm putų polistirolas + 25cm vata šiltinta stogo perdanga.
Patikslinkite, ką reiškia "dirba neefektyviai"? Ar tai, kad name nepasiekia užduotos temperatūros, ar šilumos siurblys nepakelia vandens temperatūros iki užduotų reikšmių? Jei šilumos siurblys nepasiekia užduotų parametrų, tada reikalinga šilumos siurblio diagnostika. Jei nepasiekiama temperatūra patalpose, bet tiekiama vandens temperatūra į grindinio šildymo sistemą yra normali, reikia ieškoti problemų šilumos atidavimo sistemoje. Gali būti, kad blogai suprojektuota ir išvedžiota grindinio sistema (pvz. per mažas grindinio šildymo vamzdelių diametras, per retas žingsnis tarp vamzdelių, susidaro oro kamščiai, nesubalansuota sistema ir pan.).

Rekuperatoriaus su šaldymo funkcija įrengimas

Turiu įrengtą bute rekuperatorių Komfovent Rego 200VE(W)-B(K), norėčiau pasiteirauti, ar įmanoma įrengti jame ir šaldymo įrangą/funkciją. Jei taip, tai kiek tai kainuotų?
Kokybiškai neįmanoma įrengti rekuperatorių su šaldymo funkcija. Per mažas oro srautas, ortakių diametrai. Vamzdynai neizoliuoti. Kondensato problemos.

Šilumos siurblio vanduo-vanduo sistemos užpildymas propilenglikoliu

Turimas šilumos siurblys yra vanduo-vanduo. Norima padaryti jį draugiškesnį aplinkai. Galvojama pakeisti šilumos sistemos skystį į propilenglikolį. Ar tinkamas variantas? Ką siūlytumėte?
Šilumos siurblys turi du kontūrus: Pirmas kontūras kuriuo cirkuliuoja šaldymo agentas (freonas) ir antras kontūras kuriuo cirkuliuoja propilenglikolis šilumnešio tirpalas.
Greičiausiai, turėjote omenyje, kad šilumos siurblys taptų draugiškesnis aplinkai, pirmą kontūrą. Tai yra ne propilenglikolį, o šaldymo agentą. Pakeisti galima, tačiau reikia žinoti kokiu šaldymo agentu dirba dabar. Pvz. (R410, R407, R32 ir pan.)
Antra. Jei sistema hermetiška, tai šaldymo agentas nepatenka į atmosferą ir nekenkia aplinkai. Jei ne, reikia šalinti nuotėkio problemas. Visi agentai yra daugiau mažiau žalingi aplinkai.
Pakeitus šaldymo agentą mažiau taršiu, senąjį reikės utilizuoti. Vadinasi dalis taršaus agento prisideda prie agresyviu medžiagų sąvartyno į sankaupas.

Kodėl rasoja siena, kurioje įrengta ventiliacinė šachta

Kodėl rasoja siena, kurioje įrengta ventiliacinė šachta?
Rasos taškas susidaro dėl temperatūrų skirtumų. Reiktų pirmiausia žiūrėti kaip šachta yra izoliuotą. Nepakankamas izoliacijos storis - dažniausia rasos susidarymo priežastis.

Leidimas statyti kondicionierių daugiabutyje

Ar reikalingas leidimas pasistatyti kondicionierių daugiabutyje? Tvirtinamas būtų ant namo išorinės sienos.
1,3. Statybos techninio reglamento STR 1.01.08:2002 „Statinio statybos rūšys“ (Žin., 2002, Nr. 5372) 6.1 punkte nurodyta, kad išorinė atitvara yra stogas (plokščiasis, šlaitinis) ir sienos, besiribojančios su išorine aplinka. Šio reglamento 6.7 punkte nurodyta, kad balkonas yra pastato fasado elementas.
Balkonas yra pastato fasado elementas ir neatitinka vartojamos sąvokos „išorinė atitvara“ reikalavimų (nėra stogas ar siena).
Vadovaujantis aukščiau išdėstytu, montuojant (tvirtinant) ant balkono konstrukcijų oro kondicionierių, neprivaloma vadovautis Statybos techninio reglamento STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ (Žin., 2010, Nr. 116-5944; 2011, Nr. 61-2915) 6 priedo 6.1.5 punkto nuostatomis.
2. Statybos techninio reglamento STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ 6 priedo 6 punkte nurodyti atvejai, kada privalomi rašytiniai pritarimai paprastojo remonto aprašui. Kitais atvejais rengti paprastojo remonto aprašo ir gauti rašytinį pritarimą aprašui neprivaloma.
Paklausime nurodytu atveju, rašytinis pritarimas paprastojo remonto aprašui neprivalomas.
Tuo pačiu informuojame, kad Lietuvos Respublikos daugiabučių namų savininkų bendrijų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 20-449; 2000, Nr. 56-1639) 2 straipsnio 5 dalyje nustatyta, kad balkono konstrukcijos priklauso bendrojo naudojimo objektams, kurie yra bendroji dalinė daugiabučio namo savininkų nuosavybė. Šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų nuosavybės teisę, butų ir kitų patalpų savininkų teises ir pareigas naudojantis bendrąja nuosavybe, taip pat bendrosios nuosavybės teisės įgyvendinimą nustato Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas (Žin., 2000, Nr. 74-2262). Pagal Civilinio kodekso 4.75 ir 4.85 straipsnių nuostatas, bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektas (tame tarpe ir balkono konstrukcijos) valdomas, juo naudojamasi ir disponuojama bendraturčių sutarimu.
Vadovaujantis aukščiau išdėstytu, montuojant (tvirtinant) ant balkono konstrukcijų (bendrojo naudojimo objekto) oro kondicionierių, reikia gauti daugumos bendraturčių sutikimus.

Iš rekuperatoriaus bėga kondensatas

Kodėl iš rekuperatoriaus bėga kondensatas (dar neįjungtas nei karto) ir ar taip gali būti, kad apšerkšnija lauke esanti ventiliacijos anga esant minusinei temperatūrai? Modelis : "SAVE VTR 150/K "
Gali būti daugybė priežasčių, kodėl bėga kondensatas. Reikėtų žiūrėti nuo pradžių, ar vėdinimo sistema teisingai sumontuota, ar turi atbulinius vožtuvus, ar ortakiai izoliuoti pakankamo storio termoizoliacija, ar rekuperatorius nėra sumontuotas pernelyg arti prie oro paėmimo ir ištraukimo angų. Vėdinimo sistemoje, net ir esant išjungtai gali vykti oro cirkuliacija dėl gravitacinių jėgų, tai yra per ortakį patekęs šaltas oras leidžiasi žemyn, o sušilęs patalpų oras ortakiais dėl savo tankio kyla aukštyn taip sudarydamas oro cirkuliaciją, o dėl temperatūrų skirtumo susidaro kondensatas. Jei kondensatas kaupiasi vėdinimo sistemos išorėje, vadinasi vėdinimo sistemos termoizoliacija yra nepakankamo storio. Taip pat ši problema gali būti ir dėl pernelyg drėgnų patalpų. Jei namas pastatytas nesenai, sienos, grindys, perdengimo blokai yra įsigėrę labai daug drėgmės. Ši drėgmė, ypač šiltose patalpose, garuoja, ir ant vėsesnių paviršių vėl kondensuoja virsdami vandens lašais.

Natūralaus vėdinimo kaminėlio iškėlimo aukštis

Į kokį aukštį lauke reikia iškelti ventiliacijos kanalą mediniame vieno aukšto name iš dušo ir tualeto patalpos? Ar būtina įrengti ventiliatorių priverstinei ventiliacijai ar gali būti tiesiog uždaromos grotelės?
Natūralaus vėdinimo kaminėlis turėtų būti iškeltas virš gyvenamųjų patalpų bent apie pusę metro, kad nesklistų blogi kvapai į gyvenamąsias patalpas. Priverstinė ventiliacija yra geriau, nes kai lauke karšta, vėdinimas nevyksta.

Ventiliacijos kanalų keliamo triukšmo nuslopinimas

Name ventiliacijos kanalai sumontuoti iš 100 mm skardinių vamzdžių. Pučiant stipresniam vėjui, ventiliacijos kanalai ima „kaukti". Gal yra koks būdas panaikinti tą kaukimą?
Ventiliacijos kanalų keliamą garsą panaikintumėt papildomai sumontavę oro slopintuvus.

Orlaidžių įrengimas kambariuose

Norėčiau montuoti orlaides vaikų 10 m2 kambaryje. Kokios tiktų tokių patalpų vėdinimui? Ką galėtume parekomenduoti? Girdėjau, kad „AERECO HYGRO“ vėdinimo sistemos varstosi priklausomai nuo drėgmės kiekio - ar tokios orlaidės nesudaro skersvėjų?
Patalpos vėdinamos tada, kai reikia ir tiek, kiek būtina. „Aereco hygro“ orlaidžių techninė „širdis“ yra ypatingas jutiklis. Tai 8-ios poliamidinio pluošto juostelės, kurios, reaguodamos į vidaus oro drėgnumo pokyčius, traukiasi arba ilgėja. Jutiklis per svirčių sistemą varsto orlaidės sklendę. Kai oras drėksta, t. y. teršiamas dėl iškvepiamų garų, ruošiamo maisto, aktyvios veiklos - orlaidė automatiškai atsidaro ir įleidžia gryną orą. Patalpai išsivėdinus ir oro drėgnumui sumažėjus, orlaidė užsidaro. Kai santykinis oro drėgnumas patalpoje yra iki 30%, orlaidė būna užsidariusi, o kai drėgnumo lygis pakyla iki 70% - atsidaro maksimaliai. Aereco Hygro orlaidžių pralaidumas - nuo 5 iki 40 m³ /h, kai slėgių skirtumas yra 10 Pa. Tokio oro kiekio pakanka 18 m² kambariui išvėdinti. Jei kambarys didesnis, reikia daugiau orlaidžių. Vien orlaidžių vėdinimui neužtenka. Kad oras cirkuliuotų, reikia traukos vėdinimo kanaluose (pagalbinėse patalpose). Ji gali būti natūrali arba mechaninė (oras būste išretinamas ventiliatoriumi).
UAB "BSVK PROJEKTAI LT"
Svajonės g. 38, Klaipėda