Valymo irenginiai eu ekspertų komentarai

Valymo irenginiai eu
-
Atsiliepimai 0

Nuotekų valymo įrenginiai be dugno

Sodo bendrijoje, 4 a sklype planuojame įrengti nuotekų valymo įrenginius be dugno. Ar gali būti nuotekų nubėgimas daromas į gruntą ir drenažą, valymo įrenginiai be dugno? Gruntas molis.
Grunto teršti negalima. Padarę duobę be dugno, užteršite sau ir kaimynams vandenį. Yra 2 variantai: sandari talpa, kurią reiks nuolat išsiurbti arba biologiniai valymo įrenginiai ir išleidimas į aplinką. Pirmiausia reiktų pradėti nuo projekto, jei sklypas 4 arų. Gali prireikti ir kaimynų sutikimo, jei vietos mažai ir į SAZ netelpate.

Nuotekų valymo įrenginiai kvartalui

Ar galiu savo sklype įsirengti nuotekų valymo įrenginį ir nelaukti, kol pradės veikti suplanuotas viso kvartalo nuotekų valymo įrenginys? Nemanau, kad gerai veiktų suplanuota sistema, jei tik vieno mano namo nuotekos būtų surenkamos, mat kitų namų kvartale dar nėra.
Bendras įrenginys greičiausiai neveiks, nes bus paduodamas per mažas kiekis nuotekų lyginant su projektiniu įrenginiu. Šiuo atveju, jei neaišku, kada atsiras kiti namai, jei išeina pasistatyti galima sau atskirą valymo įrenginį. Arba vietoj vieno didelio lai statosi keli mažesni ir nuotekos iš pradžių leidžiamos pirmiausia į vieną įrenginį, kitą sekciją uždarius. Prisijungus ir pradėjus naudotis visiems, tada paleidžiamas ir kitas įrenginys.

Lietaus vandens nuvedimo sistemos reikalingumas

Ar būtina ir kokia nauda iš lietaus vandens nuvedimo sistemos? Namas statomas nuosavame 3 ha žemės ūkio paskirties sklype, ant kalniuko, prie miško. Teka sau vanduo nuo stogo, na ir tegu teka.
Jei vanduo nubėga, nesikaupia aplink namą ir bėdos Jums nedaro, galite ir nedaryti vandens nutekėjimo sistemos. Kitur žmonėms plaukiantis kiemas yra bėda, ten ir daro lietaus kanalizaciją. O valymo įrenginius jau turite?

Nuotekų kaupimo talpa sodo sklype

Kaip įsirengti nuotekų sistemą? Ar galimas toks variantas – į žemę įkasta toninė talpa ir į ją viskas subėga? Ar galima nupjauti talpos dugną, kad nuotekos susigertų į žemę?
Yra niuansų, priklausančių nuo grunto ypatumų, reljefo, kai renkama nuotekų surinkimo sistema. Ar palikti šulinį be dugno ir leisti nuotekas bei teršti gruntą priklauso nuo Jūsų, kaip ir baudą už grunto teršimą priklausys mokėti Jums. Yra 2 legalūs variantai - sumontuoti sandarią talpą ir nuolat išsiurbinėti arba sumontuoti nuotekų valymo įrenginius ir išvalytą vandenį leisti į aplinką ar sugerdinti į gruntą, priklausomai nuo grunto ir reljefo.

Nuotekų talpos įrengimas sename šulinyje

Ar galiu seną šulinį panaudoti vietoj kanalizacijos talpos? Seno šulinio gylis apie 25 metrus. Jei į šulinį leisiu nuotekas, ar tai nepaveiks geriamo vandens kokybės?
Prie seno šulinio statote valymo įrenginį, kuris išvalo nuotekas ir leidžiate išvalytą vandenį į seną šulinį. Problema išspręsta. Jei kalbama, kad tik nuotekas tiesiai į šulinį paleisite, tai turite pagalvoti, kad esamas šulinys nėra sandarus, užteršite gruntą ir po trumpo laiko jis užsikimš, teks reguliariai išsiurbti nuotekas, bei bus tikimybė, kad užteršti gruntiniai vandenys užters ir gręžinio vandenį.

Vandens kokybė ir vandens tyrimai

Kodėl reikia atlikti vandens tyrimus gyvenamame name, jei vanduo tiekiamas centralizuotai? Ar turi vandens kokybei įtakos seni ir korozuoti vamzdžiai ar plastikas? Kur kreiptis, jei paėmus vandens mėginį iš čiaupo, tyrimo rezultatai neatitinka higienos normos reikalavimų? Kokias priemones naudoti, kad būtų pagerinta vandens kokybė?
Vandenį, kurio kokybę norite ištirti, reikia nešti į Visuomenės sveikatos centrą, kur nepriklausomoje laboratorijoje ištirs Jūsų pageidaujamus rodiklius ir palygins su normomis, tuomet bus aišku kaip reiktų gerinti vandenį (jei iš viso reikia). Jei pas jus buvo atėjęs agentas iš firmos, parduodančios vandens filtrus ir parode triuką su elektrolize, tai jiems tikriausiai nėra gero vandens. Jei turite vandens tyrimo rezultatus ir žinote, kurie rodikliai neatitinka normų, tada bus tiksliau aišku ar reikia šalinti geležį ar vanduo labai kietas ir jį Jūs pageidaujate minkštinti.

Nuotekų valymo įrenginių projektavimas sodo sklype

Iš kokių institucijų reikia gauti leidimą norint parengti projektą nuotekų valymo įrenginio projektavimui sodo bendrijoje esančiam gyvenamajam namui su išvalyto produkto išleidimu į nedidelį upelį, kurio vandenį daržų laistymui ir kitoms reikmėms naudoja daug sodininkų.
Dėl leidimo valymo įrenginio projektavimui kreipkitės į artimiausius projektuotojus savo savivaldybėje, kurie jums suprojektuos ir suderins leidimus statybai. Jie atsižvelgdami į sanitarines zonas, gruntą ir kitas sąlygas parinks vietą ir kai bus suderintas projektas, turėsite leidimą statyti valymo įrenginius ir leisti išvalytą vandenį ar į upelį, ar sugerdinti į gruntą ir pan.

Nuotekų valymo įrenginiai sodų bendrijoje

Ar įmanoma 7a žemės sklype sodų bendrijoje įrengti vietinį nuotekų valymo įrenginį ir vandentiekį? Kokia procedūra būtų ir nuo ko pradėti? Viena sklypo kraštinė ribojasi su tvenkiniu, kita su mišku, dar kita su kaimynu, likusi su keliuku (kitoje keliuko pusėje kaimynas). Norėčiau pastatyti rąstinę pirtelę.
Ar turite projektavimo sąlygų sąvadą, kurį išduoda savivaldybė?Jei taip, tada pas kreipkitės į projektuotoją, kuris suprojektuos Jums vietinius nuotekų įrenginius, atsižvelgdamas į leistinas sanitarines zonas, gruntą ir vietovę.

Nuotekų valymo įrenginių pasirinkimas

Planuojame kaimo sodyboje įsirengti nuotekų valymo įrenginius. Vanduo būtų paduodamas iš šulinio.Dauguma kaimynų turi įsikasę talpą, iš kurios nuotekas vėliau išpompuoja. Tai suprantu nėra legalu. Galima kviesti įmonę,kuri tai išsiurbtų - ar tai brangu?Kokios talpos reiktų 4 asmenims ir ar tokia kanalizacija būtų pigiausia ir efektyviausia?
Kaimo sodyboje gyvensite nuolat ar tik atvažiuosite savaitgaliais? Norint įsirengti nuotėkų sistemą, reiktų kreiptis į projektuotojus, kurie atsižvelgdami į Jūsų poreikius ir leidžiamas šiandienos normas Jums suprojektuos nuotėkų šalinimo sistemą – biologinį nuotėkų valymo įrenginį su valytų nuotėkų išleidimo į aplinką galimybe arba sandarią nuotėkų kaupimo talpą, kurią nuolat reiks išsiurbti ir išvežti utilizuoti. Įmonės už 5m3 išsiurbimą gali paimti 45 Eur ir daug daugiau – priklausomai nuo geografinės vietos kur yra Jūsų sodyba, kaip toli mašinai reiks iki Jūsų atvažiuoti. Kanalizacijos kaina priklauso nuo to, koks gruntas, kokios vandens išleidimo galimybės, gyvensite nuolat ar tik atvažiuosite savaitgaliais ir t. t. Jei gyvensite nuolat ir naudosite per mėnesį apie 5m3 vandens, tai rekomenduočiau įsirengti biologinio valymo įrenginį, iš kurio 1-2 kartus per metus reiks tik nusiurbti perteklinį dumblą. Jei tik atvažiuosite savaitgalį ir sunaudosite 0,5 m3 vandens per mėnesį, tai gali būti ir sandari talpa iš gelžbetoninių žiedų (bus pigesnė nei valymo įrenginiai) ir reiks išsiurbti, kai prisipildys.

Valymo įrenginių eksploatavimo pradžia

Kaip pradėti eksplotuoti naujai įrengtą valymo įrenginį? Kada reikia naudoti biopriedus?
Kokį valymo įrenginį turite? Biologinį su orapūte ar paprasčiausią septiką be orapūtės? Ar turite naudojimo instrukciją? Biologiniai nuotėkų valymo įrenginiai gali pradėti veikti patys (pagrindinė sąlyga, kad vidutinė oro temperatūra būtų +10C ) arba galima paspartinti veikimą, atvežant aktyvaus dumblo iš kitų jau veikiančių valymo įrenginių.

Šulinio įrengimo reikalavimai

Kokie yra šulinio įrengimo reikalavimai? Kokiu atstumu leidžiama kasti vietinę kanalizaciją nuo kaimynų šulinio?
O anksčiau iki šuliniui prasmirstant kanalizacijos šulinys buvo sandarus? Jei ne, tai greičiausiai bus užsiteršęs gruntas ir požeminiai vandenys yra užteršti. Jei Jūsų vietinė kanalizacija iki tol neteršė grunto, tai užterštumo šaltinis gali būti ir toliau esantis tvartas jūsų ar kaimynų ar dar koks taršos šaltinis. Nebandėte nešti vandens ištirti? Gal tuomet būtų galima surasti taršos priežastį?

Nuotekų valymo įrenginių įrengimas sodo namelyje

Žadu statyti sodo namelį iki 80 m2. Ar galima sodo namelyje turėti san. mazgus ir įsirengti vietinius valymo įrenginius?
Jei sodo namelyje gyvensite nuolat ar nenorėsite pastoviai išvežinėti nuotėkas iš kaupimo talpos, rekomenduotume įsirengti vietinius valymo įrenginius, kurie išvalys nuotėkas iki įstatymo numatytų normų ir priklausomai nuo aplinkybių galima bus išleisti valytą vandenį į melioracinį griovelį ar sugerdinti į gruntą. Viskas priklauso nuo situacijos. Dėl sanitarinių mazgų ir valymo įrenginių projektavimo pasiteiraukite pas architektą, kuris projektuos Jums namelį.

Nuotekų įrengimas namų valdos sklype mieste

Ar Vilniaus mieste namų valdos sklype galima įsirengti vietinį vandentiekį ir nuotekynę su išvalyto vandens nuleidimu į gruntą? Miesto vandentiekio ir nuotekų tinklai yra gana toli nuo skypo, o kelių metų bėgyje žada juos atvesti iki sklypo.
Viskas priklauso nuo vietinių komunikacijų - kas pas Jus suprojektuota. Jei suprojektuota darytis gręžinį ir nuotekų valymo įrenginius, tai ir darote juos. Kas pas Jus nurodyta aš konkrečiai nežinau, bet jei planuojate daryti kitaip nei projekte nurodyta, pirmiausia pasitarkite su projektuotojais, kurie projektą dare, kad vėliau neiškiltų nenumatytų rūpesčių.

Valymo įrenginių įrengimas

Baigiame statyti namą, bet kaimynai kurių sklype pagal detalų planą turėtų būti įrengti valymo įrenginiai (vienas įrenginys 4 sklypams), net nesiruošia nieko statyti ir kitiems nieko neleidžia daryt jų sklype. Norime įsirengti valymo įrenginius savo kieme, tačiau nežinome kaip elgtis ir kaip po to priduoti namą, jei įrenginiai bus mūsų kieme?
Jei kaimynai nesiruošia nieko daryti, nors pas juos suprojektuoti bendri valymo įrenginiai, turite kreiptis į projektuotojus, kurie derino šitokį projektą, kad būtų pakeistos sąlygos ir valymo įrenginiai būtų perkelti pas jus, arba būtų suprojektuoti atskirai kiekvienam sklypui atskiri įrenginiai. Tada nebus jokių bėdų su namo pridavimu.

Dėl nuotekų valymo įrenginių sodo sklype

Ar pagal įstatymus galima 6 arų sodo sklype įrengti nuotekų valymo įrenginius.
Nuotėkų valymo įrenginius sodo sklype galima įrengti, tik žinoma reiktų išlaikyti įstatymuose nustatytus atstumus nuo kaimynų ribos, nuo gyvenamųjų patalpų ir kitų statinių. Problema su valymo įrenginiais dažniau būna ta, kad namas jau pastatytas ir nelieka reikiamų atstumų apsaugos zonoms arba nuotėkų valymo įrenginį projektuotojai suprojektuoja ten, kur vartotojui visiškai nepatogu, nes nėra kaip privažiuoti ascenizacinei mašinai, arba jis paprasčiausiai nenori turėti nuotėkų valymo įrenginių toje vietoje. Priklausomai nuo situacijos sklype, grunto ir kitų sąlygų, projektuotojas parenka kur turėtų stovėti nuotėkų valymo įrenginiai. Konkrečiau kažką galima būtų atsakyti geriau žinant situaciją.