Katilo apsauga nuo kalkių

Klausimas:
Norėčiau gauti daugiau informacijos, jeigu jos yra - apie panaudojimą, pavyzdžiui, nukalkinti senai naudojamą šildymo katilą ar skalbimo mašiną. Ir ar tinka profilaktikai sumontavus ant kažkokio esminio vamzdžio ar kiekvienam aparatui reikia atskiro nukalkintojo.
Komentarai:
Kalkės ant vamzdžių, boilerių, katilų, virdulių ir kitų prietaisų susiformuoja dėl kietame vandenyje esančių kalcio ir magnio druskų. Šiom druskom iškrentant iš vandens susiformuoja apnašos, kurias vadiname kalkėmis arba nuoviru. Jas pašalinti galima keliais būdais - mechaniškai valant, tirpinant tam tikromis priemonėmis. Geriausias būdas apsaugoti vandenį naudojančius prietaisus yra profilaktika - naudoti minštą vandenį. Vandeniui suminkštinti yra skirtos specialios vandens minkštinimo sistemos, kurių yra skirtingų modelių, našumų ir veikimo principų. Buitinėms reikmėms užtenka vieno minkštintojo namui arba butui, bet galima pritaikyti didesnį filtrą keliems namams. Pastačius vandens minkštinimo sistemą, taipogi galima išvalyti jau esamas apnašas. Minkštas vanduo tirpdytų kalkes, bet tai būtų ilgas procesas ir gali užtrukti iki metų ir ilgiau (priklauso nuo užkalkėjimo laipsnio).
Vytautas Samalavičius, Agavita, UAB
Katilui išplauti galime pasiūlyti mūsų produktą Ferrolin 8621. Ferrolin® 8621 šalina karbonatines ir fosfatines nuosėdas; t. y. tokio tipo nuoviras, kaip metalų hidroksidus, oksidus ir kalkinės kilmės nuoviras, nepažeidžiant pagrindinės medžiagos paviršių. Skalbimo mašinos ar kitų prietaisų apsaugai nuo kalkėjimo siūlome naudoti minkštinimo filtrus.
Živilė Ramuckienė, UAB Akvasistema
 
Sritis:
Sritis: