Vandens filtras, kai vandenyje rasta geležies ir amonio

Klausimas:
Darėmės vandens tyrimą ir vandenyje rasta geležies ir amonio, kokius rekomenduotumėte dėti vandens filtrus gyvenamajam namui 4 asmenų šeimai?
Komentarai:
Reikėtų žinoti tikslias geležies ir amonio koncentracijas ir vandens kvapo stiprumą.
1. Geležis yra šalinama vandens nugeležinimo įrenginiu (esant koncentracijai >0,5 ppm ir/arba esant specifiniam vandens kvapui. Esant mažesniam nei 0,5 ppm geležies kiekiui ir nesant kvapo yra galimybė naudoti vandens minkštinimo filtrą kuris surinks geležį.
2. Amonis paprastai yra pašalinamas vandens minkštinimo sistemos pagalba. Leistina amonio koncentracija vandenyje - 0,5 ppm.
3. Filtrų našumas parenkamas individualiai.
Vytautas Samalavičius, Agavita, UAB
Rekomenduotume atkreipti dėmesį ir į kalkes, kadangi jų taip pat būna beveik visada. Taip pat įsitikinkite, ar vanduo neturi nemalonaus supuvusio kiaušinio kvapo, kadangi nuo to priklauso ir filtrų pasiūla.
Priklausomai nuo to, koks pas Jus geležies ir amonio kiekis, gali būti taikoma skirtinga technologija.
1 variantas gali būti statomas nugeležinimo filtras, kurį sudaro 2 kolonos. Pirmoje kolonoje vanduo yra maišomas su oru, kuris patenka pro inžektorių. Antroje kolonoje iškritusi geležis sulaikoma užpildo sluoksniuose. Filtro regeneracijai reikalingas vanduo. Tačiau jei
geležies kiekis didesnis gali reikti kompresoriaus, bet omonio kiekis yra labai ribotas, jo gali būti vos didesnis už leistiną kiekį higienos normoje. O jeigu vandenyje dar yra organikos ši technologija visiškai netinkama, nes filtro regeneracijai naudojamas tas pats nevalytas vanduo.
2 variantas statomas nugeležinimo filtras su specialiu užpildu. Šis užpildas puikiai susidoroja su labai dideliais kiekiais geležies, amonio, mangano bei organikos. Filtro regeneracijai naudojamas vanduo ir druska AXAL PRO.
Justas Gailiūnas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: