Vandens filtras kenkia biologiniams nuotekų valymo įrenginiams

Klausimas:
Teko girdėti, kad vandens filtras kenkia biologiniams nuotekų valymo įrenginiams - esą žūsta bakterijos. Kiek tame yra teisybės?
Komentarai:
Filtrai mikro organizmų nenužudo. Problemos kyla su nugeležinimo vandens filtrais, t.y. kenkia didelis debetas, kuris išleidžiamas filtravimo sistemoms prasiplaunant. Jie išleidžia apie 300l. vandens gan dideliu slėgiu, todėl sumaišo įrenginio veikimo ciklą. Rekomenduojame filtro praplovimo išleidžiamą vandenį nuvesti i lietaus, ar infiltracijos sistemą, o ne į bendrą kanalizaciją.
Kenkia nugeležinimas regeneruojamas kalio permanganato tirpalu. Oro oksidaciniai nugeležinimai, minkštinimo filtrai praktiškai neturi įtakos, gal šiek tiek padidina momentinę hidraulinę apkrovą, bet turint omeny, kad biologinio valymo įrengimų tūris yra didelis, tai ta trumpalaikė hidraulinė apkrova (panašiai, kaip pasinaudojus vonia ištraukti kaištį ir išleisti viską) paprastai neviršija kokių 10 nuošimčių
Smiltė Bikulčienė, Smalga UAB
Vandens minkštinimo filtrai nekenkia biologiniams įrenginiams. Nugeležinimo filtrai taip pat nekenkia, išskyrus vieną, kuris yra su kalio permanganato arba chloro dozavimu. Jis yra rekomenduojamas, kuomet vandenyje yra didelis kiekis organikos, bakterijų.
Daiva Andrijaitienė, UAB Akvasistema
Jeigu geležies šalinimo filtras su kalio permanganatu veikiantis, tuomet kenkia. Jeigu geležies šalinimo filtras su oru, ar vandens minkštinimo filtras (su druska) tuomet problemų nebus.
Martynas Petraitis, UAB Kokybiški vandenys
 
Sritis:
Sritis: