Rodomi įrašai 1-25 iš 513.
Turime 2 a sodo sklypą Vilniaus mieste. Jame įregistruotas 18 kv.m sodo namelis. Norėtume demontuoti namelio karkasą, praplėsti pamatų plotą ir padaryti mūrinį sodo namą iki 80 kv. m. Ar tai būtų rekonstrukcija ar nauja statyba? Ar reikia statybą leidžiančio dokumento ar pakanka suderinimo su miesto architektu? Kokio dokumento pagrindu tas 80 kv. m pastatas registruosis VĮ Registrų centras? Su deklaracija kaip po rekonstrukcijos?
Jums reikalingas statybą leidžiantis dokumentas - statybų leidimas supaprastintos apimties projekto. Projektą tikrina savivaldybės administracija ir greičiausia sveikatos centras, tad projektas turi būti paruoštas pagal visus teisės aktus ir reikiamos apimties.
Nugriovus seną pirtį ir jos vietoje pastačius kitą, tik ją didinant iki 80kv.m, kokia eiga leidimų, projektų? Esant ūkininkui, gal tvarka paprastesnė? Čia namų valda, kaimo vietovė Kelmės raj.
Teoriškai turėtų nereikėti jokių leidimų pirties statyboms, jei neviršysit 80 kv.m ploto.
Sklype noriu statyti 180m2 gyvenamą namą ir atskirai 50m2 garažą dviems automobiliams. Ar toks gyvenamo namo projektas bus priskiriamas prie visuomenei svarbių statinių? Ar tokiam gyvenamo namo projektui reikalinga visuomenės informavimo procedūra?
Visuomenės informavimo procedūra reikalinga, jei gyvenamo pastato kvadratūra viršija 300kv.m. Tad jūsų atveju tokia procedūra nereikalinga, tačiau statybą leidžiantis dokumentas ir projektas tikrai reikalingas norint statyti tokios kvadratūros statinį savo sklype.
Ar galima "sodo namelio" statusą pakeisti į "gyvenamojo namo"? Planuojame remontuoti 66 kv. sodo namelį suremontuoti, pritaikyti gyventi pastoviai. Ką reikėtų žinoti, norint tai padaryti?
Galima pakeisti sodo namelio statusą į gyvenamojo namo, bet keičiant statusą jums bus reikalingas statybą leidžiantis dokumentas.
Norime seną medinį namą kaime nugriauti ir pastatyti iš blokelių toje pačioje vietoje, tuo pačiu pakeisti vidaus išplanavimą ir padidinti bendrą namo kvadratūrą. Nuo ko pradėti rekonstravimo darbus?
Norint pradėti rekonstravimo darbus reikės projekto pastato rekonstravimui. Pilnos apimties projektavimo darbai ir statybos leidimas. Jums reikia architekto.
Ar projektuojant namą sklype reikia paisyti 3 metrų atstumo nuo jo ribos, jei kaimyninis sklypas yra valstybinė žemė? Galbūt galima statyti ant ribos arba yra mažesni reikalavimai?
Reikia valstybinės žemės savininko (valstybės) sutikimo, jei neišlaikomas 3 m atstumas. Tokia procedūra yra standartinė ir reglamentuota.
Kiek kainuotų parengti medinio namo rekonstrukcijos projektą?
Namo rekonstrukcijos projekto kaina priklauso nuo darbo kiekio ir ką reikia daryti.
Kokie reikalavimai namo statybai kultūros paveldo apsaugos zonoje? 48 arai žemės paskirties sklypas Maišiagaloje.
Reikės atestuoto specialisto su kultūros paveldo atestatu. Apsaugos zonoje dažniausiai didelių reikalavimų nebūna.
Turime sodo namelį sodų bendrijoje (Anykščių raj., nesaugotinoje teritorijoje). Norime esamą sodo namelį šiek tiek padidinti. Ar reikalingas leidimas ir projektas didinant sodo namelį iki max 75m2? Ar reikia gauti kažkokius dokumentus ar sutikimus iš apylinkės savivaldybės? Ar galime statybas vykdyti patys?
Iki 80 kv.m. sodo namui nereikia statybos leidimo, bet jei tai gyvenamasis namas tai jau reikia leidimo nuo 50 kv.m.
Turime seno namo projektą rekonstrukcijai, leidimai gauti. Paliekamas visas pirmas aukštas ir pakeliamas mansardinis aukštas 1m, suprojektuotas stogas dvišlaitis dviejų skirtingų nuolydžių, vienas šlaitas 30 laipsnių, kitas šlaitas taip 30 laipsnių, bet viename šlaite yra intarpas su 15 laipsnių šlaitu. Darbų eigoje nusprendėme, kad norime vienodo stogo be pakilimo (abu šlaitai po 30 laipsnių). Ar galime keisti stogo konstrukciją, kuri neatitiks projekto? Ar reikalingas projekto keitimas?
Naujo statybos leidimo greičiausiai nereikės, o projekto A laidos gali prireikti, nors ir tai nebūtinai. Turbūt siūlyčiau statyti, o pridavimo metu, jei statybų inspekcija pareikalaus atliksite A laidą. Ją atlieka architektas, jokio leidimo nereikia.
Ar galima gauti statybų leidimą be elektros dėžutės?
Taip, statybos leidimą be elektros dėžutės galima gauti.
Ar reikalingas kaimynų sutikimas kuriant kaimo turizmo sodybą, kuri randasi gyvenvietėje?
Nežinau tokio reikalavimo. Kaimynų sutikimai reikalingi, kai pažeidžiami jų interesai dėl neišlaikyto atstumo iki sklypo ribos.
Noriu pasiteirauti kokia tvarka yra, jei namas suprojektuotas iš keramikinių blokelių, bet mes norime pakeisti namo konstrukcijas ir statyti tokį patį namą tik karkasinį. Ar užtenka tik A laidos ar reikia naujo statybos leidimo?
Norint pakeisti namo konstrukcijų tipą Jums užteks tik A laidos.
Klausimas dėl atsakomybės. 2-jų aukštų namas >100 kv.m priklauso bendraturčiams. Antro aukšto šeimininkas rekonstravo savo dalį be kito bendraturčio sutikimo. Galima manyti, kad rekonstrukcija padaryta be projekto, be leidimo. Kas neša atsakomybę? Pranešus statybos inspekcijai, kam gresia baudos ir kokio dydžio? Koks būtų geriausias pasiūlymas?
Teoriškai turėtų būti bauda skiriama abiems bendraturčiams už savavališką rekonstrukciją, nebent įrodysit teisme ar statybų inspekcijoj, kad tai ne jūsų darbas. Nebent yra nustatyta naudojimosi tvarka, turto pasidalinimas ar dar kažkas.
Ar yra STR reikalavimai trinkelių dangos atstumams iki kaimyno sklypo? T.y. ar galima kloti trinkeles iki pat tvoros su kaimynų? Ar visgi turi būti paliktas kažkoks atstumas, pvz. vandens nubėgimui? Norėtųsi gauti nuorodą į konkretų STR straipsnį, jeigu žinote.
1m nuo sklypo ribos yra reikalavimas trinkelių dangos klojimui.
Turiu sklypą, kuriame planuoju statyti apie 120 m2 namą. Šiuo metu yra derinamos su architektu namo projektavimo sąlygos, tačiau architektas reikalauja pateikti kelio projektą. Tokio projekto neturiu. Jeigu statyčiau namą kur nors pievoje kur nėra nei kelio nei namų, tada suprantu, kad reikia projekto. Bet kai viskas yra - keista. Sklypą pirkau gyvenvietėje "Gulbių slėnis" šalia Vilniaus. Gyvenvietėje yra nemažai pastatytų naujų namų, kelias prie kiekvieno sklypo yra (skaldos kelias) prie sklypo jau privesta elektra ir niekas jokio kelio projekto nereikalavo. Nesuprantu ar tikrai privalau parengti kelio projektą norint gauti statybos leidimą nors kelias ten jau yra padarytas prieš kokių pora metų. Ar tai architekto užgaida?
Architektas ne taip paaiškino - prašykit kelio projekto iš sklypo pardavėjų. Jei jau asfaltas yra, vadinasi ir projektas buvo, pagal kurį daryta.
Nusipirkome namų valdos paskirties žemės sklypą Vilniuje. Norime ten statyti namelį iki 50m2, į kurį galėtume važiuoti pailsėti. Statinys atitinka I grupės nesudėtingus statinius. Reikalingas leidimas tokio namelio statybai? Ar jis turės atitikti A+ klasę? Ilgai ieškojau informacijos, tačiau visur nuomonės skiriasi - tikiuosi jog padėsite išspręsti šį klausimą.
Iki 50 kv.m namui statybos leidimo nereikės, jei statysit namų valdoje.
Turiu 80 a žemės sklypą, kuris ribojasi su ežeru. Jame norėčiau pasistatyti mobilų namelį, kuris būtų apkaltas/apšiltintas. Esu ūkininkas. Kokius leidimus turėčiau gauti?
Reikia ūkininko sodybos parinkimo schemos ir jei gyvenamojo namo pastatas didesnis nei 50 kv.m, reikia statybos leidimo.
Ar galima keisti sklypo paskirtį iš žemės ūkio į gyvenamąją su jame jau pastatytu namu? Dabar sklypas yra sodų bendrijoje ir jo paskirtis - žemės ūkio. Namas priduotas ir įregistruotas registrų centre.
Sodo bendrijoje esantys sklypai į namų valdą nekeičiami, bent jau taip turėtų būti.
Net nežinau kaip pavadinti. Sakysim būtų senas namas ir rekonstrukcija. Ar jam galiotų visi A++ energiniai reikalavimai? Kaip būtų su sena, kokiais 1990 m. pradėta ir nebaigta statyba? Norint pabaigti kaip suprantu atsirastų A++.
1. jei turit statybos leidimą energetinis galioja kai buvo išduotas leidimas tų metų 2. jei pastato rekonstrukcija sudaro 25 proc. namo vertės energetinis lieka toks koks buvo prieš rekonstravimą
Projekte, rekonstruojant namą užfiksuota konkreti namo spalva (apdaila - lentos). Bet esam neapsisprendę dėl dažų spalvos. Ar nebus problemų priduodant namą, jei bus kitokia spalva?
Nesu turėjęs dar nei vieno fakto, kad dėl spalvos negalima būtų priduoti pastato, nebent tai būtų labai jau saugomas pastatas ir kažkokia teritorija.
Turime du besiribojančius sodo sklypus Vilniaus r. Viename iš jų įregistruotas 30 kv. m ploto sodo pastatas, tačiau jis yra pastatytas visiškai ant sklypo ribos. Kaimyninis sklypas priklauso LVŽF. Norime rekonstruoti sodo namą, išplečiant jo plotą, bet neviršijant 80 kv. m. Kadangi išplėstas plotas ribosis su kaimynais, kiek suprantu, tam reikėtų kaimynų sutikimo. O kaip yra, kai kaimynas LVŽF? Ar galima statyti ūkinį pastatą taip, kad dalis jo patektų į vieną mums priklausantį sklypą, o kita dalis - į kitą? Jeigu būtina apjungti, gal patarsite, kur paskaityti, kaip tai vyksta ir kiek kainuoja?
Jei ribojasi Jūsų žemė su valstybine žeme, galima prašyti sutikimo iš jų - 99 proc. kad gausit sutikimą. Statyti ant dviejų sklypų pastatą galima, bet nerekomenduočiau, per maža patirtis. Geriausias variantas būtų apjungti sklypus. Reikia jums ieškoti matininko, geodezininko, kuris tais reikalais užsiima.
Gyvename sename name su žemės sklypu Vilniaus mieste. Namas statytas 1932(4) metais. Buvęs komunalinis namas. Vėliau išpirktas, suformuotas žemės sklypas. Bėda ta, kad mano dalis namo, ribojasi su kaimyno žemės sklypu. Namo siena, eina beveik tiesiai per jo ribą. Dokumentus turiu nuo sovietmečio su namo planu. Dabar kaimynas sako, kad mano namas per arti jo ribos, tiesiai ant jos. Kaip ir kur kreiptis, norint sužinoti, ar man negresia pusės namo nugriovimas, jei kaimynas paduotų į teismą? Gal yra koks ekspertas, kuris atvykęs tai galėtų įvertinti?
Jei namas stovi nuo 1932 m. nugriovimas tikrai negresia, net gi, jei būtų ir teismas. Nebent jis padidėjo iki kaimyno nelegaliai pristatant priestatus.
Ar reikia leidimo 22 kv.m buto kapitaliniam remontui-rekonstrukcijai sename 3 butų mediniame name, jei noriu pakeisti langus, duris, sujungti virtuvę su kambariu, įrengti vonios kambarį vietoj prieškambario, įsirengti palėpę, prijungti prie miesto komunikacijų bei pakeisti šildymą iš dujinio į elektrinį? (Kaimynų sutikimus gavau).
Rekonstravimas yra gabaritų keitimas. Kapitalinis remontas yra laikančių konstrukcijų keitimas. Remontas yra sienų perdažymas ir pertvarėlių keitimas, jei įrengiat nenaudojamą palėpę, tai paskirties keitimas. Panašu, kad be leidimo neišsisuksit.
Koks turėtų būti minimalus atstumas iki kaimyninio sklypo ribos, statant rastinį ūkinės paskirties statinį? Namų valdoje statybas mes pradedame vieni iš pirmųjų, kaimyniniai sklypai dar tik pardavinėjami.
Pagal įstatymą 3m nuo sklypo ribos. Kaimynai jau turės laikytis gaisrinių atstumų. Kas pirmasis tas negalioja.
picture-1098.jpg
NCBC verslo centras
Kareivių g. 6 - 419kab., Vilnius
92% rekomenduoja
25 atsiliepimai
vi
2019-09-05,
an
2019-08-30, Vilnius
ma
2019-08-29,
au
2019-08-28, Vilnius
ar
2019-08-27, Klaipėda
Specialistas suteikė reikiamos informacijos.
g.
2019-08-23, Vilnius
ev
2019-08-22, Anykščiai
Tikrai puikus specialistas! Rekomenduoju kreiptis!
ti
2019-08-22, Kaunas
da
2019-07-30, Vilnius
ni
2019-07-26, Vilnius
ju
2019-07-26, Vilnius
va
2019-07-19, Vilnius
ke
2019-07-07, Vilnius
ni
2019-06-30, Anykščiai
pa
2019-06-27, Vilnius
pr
2019-06-15, Vilnius
si
2019-06-05, Vilnius
vi
2019-05-28, Vilnius
pa
2019-05-27, Kaunas
ri
2019-05-23,
hv
2019-05-19, Zarasai
Dėkoju už operatyvius atsakymus į pateiktus klausimus!
ke
2019-05-14, Kaunas
ja
2019-05-12, Kaunas
so
2019-05-10, Anykščiai
Patogu ir tikslu. Gavau gana greitai atsakymą į man kilusį klausimą dėl esamų kaime pastatų plėtros. Rimantas
ir
2019-05-10, Vilnius