Rodomi įrašai 1-25 iš 591.
Mes gyvename JAV ir esame JAV piliečiai, planuojantys grįžti gyventi į Lietuvą 2-3 metų bėgyje. Norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą ir statyti ūkininko sodybą. Ar mes galėsime gauti leidimą statyti ūkininko sodybą dar negrįžę į Lietuvą? Norėtume pradėti statybas prieš sugrįžtant pastoviai gyventi. Kitas klausimas. Jei aukščiau minėtas variantas mūsų atveju netinka, ir mes turime būti sugrįžę ir turėti pastovaus gyventojo Lietuvoje statusą, bet pirktume žemės ūkio paskirties sklypą mamos vardu, kuri yra Lietuvos pilietė - ar tokiu atveju ji gautų leidimą statyti ūkininko sodybą? Mama yra 90 metų amžiaus.
Jei mama turi ūkininko pažymėjimą, galime viską sutvarkyti norint gauti leidimą statybai.
Projekte numatytas sublokuotas su namu (turintis vieną bendrą sieną ir atskirą stogą) garažas. Jei tas garažas bus pastatytas atskirai nuo namo - sumažės namo tūris. Ar tai nebūtų kliūtis namo pridavimui?
Jei projekte numatytas namo ir garažo blokavimas, tai vadinasi pagal projektą ir turit daryti. Kitu atveju greičiausiai reikės pridavimo metu A laidos.
Neseniai įsigijome butą su įstiklinta lodžija naujos statybos name. Namas dar nėra priduotas kaip pilno baigtumo. Pasistatėme kondicionierių ir jo išorinį bloką pakabinome lodžijoje ant sienos (prie lubų), tačiau po kelių dienų su mumis susisiekė statytojo atstovė ir liepė išorinį bloką nuleisti ant žemės ir apdengti fasado spalvos plokštėmis iš šonų, nes, anot jos, leidimas yra duotas tik tokiomis sąlygomis. Norėčiau pasitikslinti, ar tokie reikalavimai yra pagrįsti?
Yra pastato architektas ir jei su juo suderintas tik toks daugiabučio fasado apdailos sprendimas, vadinasi toks reikalavimas gali būti keliamas. Kondicionierius teoriškai darko pastato architektūrą, bet jau kita diskusija dėl lodžijoje stovinčio daikto.
Turime sodo sklypą, kuris visas patenka į vandens apsaugos zoną (aplink sklypą yra iškasti karjerai). Ar yra kokia galimybė, šioje zonoje/šiame sklype pasistatyti bet kokį leistiną statinį (pirtį, namelį ant polių, sandėliuką etc.)?
Reikia gilintis, bet statyba vandens apsaugos zonoje galima. Vandens apsaugos juostoje negalima.
Domiuosi žemės ūkio paskirties sklypu šalia geležinkelio miesto teritorijoje. Teritorija yra urbanizuota, tačiau ar galima bus keisti paskirtį ir ar apskritai galima bus ką nors statyti? Sužinojau, jog geležinkelis turi sanitarinę zoną, todėl statybos yra draudžiamos. Ar yra išimčių? Kaunas, Armališkių g.
Skaitykit registrų centro pažymėjimą, ten turi būti parašytas geležinkelio sązas tada specialiuosius žemės apsaugos reglamentus ir ar ten galima statyba. Esu kelis kart daręs projektus - šalia geležinkelio viskas buvo OK.
Norime statyti ūkinį pastatą iki 80 kv. m valstybės saugomoje vietovėje (senamiesčio zona). Ar projektavimo darbus turi vykdyti atestuotas specialistas?
Ne tik kad atestuotas architektas turi vykdyti projektavimo darbus, bet reikalingas ir paveldo specialistas, nes tai senamiestis.
Noriu pašalinti dalį sienos daugiabučio monolitinio pastato bute ir norėčiau tiksliai sužinoti ar siena yra nešančioji. Ar galite padėti šiuo klausimu? Objektas randasi Vilniuje.
Jei buto siena yra 10-12 cm storio - ji nebus nešanti, o jei dar iš kokių gipso blokelių, tai tikrai 100 proc. nenešanti.
Gal galėtumėte patarti kaip teisingai yra montuojama atraminė kolona kampiniam langui? Pagal projektą suprojektuotas kvadratinis vamzdis 120x120, kuris montuojamas per vidurį blokelių ant susikirtimo. Kiek suprantu sumontavus langus tarp kolonos ir lango lieka kažkoks tarpas ir tas vamzdis išliks viduje kaip kolona. Gal galima montuoti ant blokelių krašto? Kad tarp lango ir atramos neliktų tarpo po langu įdėjimo? Kažkaip neteko pamatyti kaip atrodo vidinė apdaila to mazgo. Tikiuosi supratote apie ką noriu paklausti.
Du variantai: arba daryti kuo didesnį tarpą tarp lango ir kolonos, kad būtų galima normaliai ir apdailą padaryti ir pačius langus nuvalyti; arba daryti taip, kad kolona įsimontuotų su apdaila į išplatintą lango rėmą (čia reikėtų tartis jau su langų gamintojais ir montuotojais).
Klausimas dėl melioracijos sklype, žiūrime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą, kuris yra melioruotas. Planuojama statyti su ūkininko pažymėjimu. Savininkė dėl įvairių priežasčių nenori važiuoti pas melioratorių, kad parodytų kur kas ir kaip. Be savininkės tokios informacijos man niekas neduoda. Pirkti aklai irgi nesinori, neaišku kaip ir ką po to ten galima bus daryti (statyti). Gal yra kažkokių kitų būdų gauti tokią info, gal kokios įmonės tuo užsiima? Visiškai nesuprantu tokios informacijos slaptumo. Veiksmas Vilniaus rajone.
Vilniaus rajono savivaldybėje yra melioracijos skyrius, kuris gali jums išduoti sistemų planus.
Yra sodo sklypas. Geodeziniai matavimai nepadaryti. Pradėjau statyti gyvenamąjį namą be jokių leidimų. Šiuo metu pastatytas namo pirmas aukštas (bus daugiau nei 80 kv.m). Kaip galima gauti statybos leidimą be sklypo geodezinių matavimų?
Turit nelegalią statybą - reikia tvarkytis kuo greičiau. Geodeziniai matavimai manau reikalingi, be jų bus sunku gauti leidimą.
Ar galima statyti ūkinį pastatą apie 20 kv.m prie sodo tvoros, neatitraukus per 3 m nuo jos, nes už tvoros eina gatvė, o atstumas nuo tvoros iki gatvės yra 3m. Ir dar prašau pasakyti, kokius veiksmus turiu atlikti tokį statinį pastačius?
Teoriškai taip daryti negalima be sutikimų, bet jei norit reikia gauti iš sodo bendrijos sutikimą, o vėliau kreiptis su juo į NŽT dėl leidimo statyti statinius nesilaikant 3m atstumo iki sklypo ribos, jei gaunat NŽT sutikimą viskas OK. Esu kelis kart taip daręs.
Ar galima statyti 4 vienbučius namus sklype, jei užstatymo procento dydis leidžia?
Pagal situaciją kai kada leidžia, o kai kada neleidžia. Žiūrint įstatymiškai, galima statyti 4 gyvenamuosius namus sklype, o toliau reikia jau gilintis į situaciją ir teritorijų planavimo dokumentus.
Pas mus sklypas 6.6a kultūros paveldo teritorija, buvusi sodo bendrija, paskirtis parašyta žemės ūkis. Noriu pastatyti sodo namą iki 80 kv.m. Kokių leidimų reikia ir kelių aukštų namą galima statyti?
Kadangi tai kaip sakot paveldo teritorija reikalingas bus ir paveldo pritarimas, ko pasekoje ir statybą leidžiantis dokumentas.
Noriu mediniame name pakeisti langus, ir kelis langus padidinti. Tai bus rekonstrukcija ar remontas? Ar tokiems darbams reikalingas projektas?
Laikančiose konstrukcijose angų kirtimas didinimas yra kapitalinis remontas. Pakeisti langą yra paprastasis remontas, o jau angą kirsti yra kapitalinis. Jei kvadratūra virš 80 kv.m gyvenamo namo, tai teoriškai reiktų projekto, bet praktiškai tai yra visiška nesąmonė, ypač jei tai nėra saugotina teritorija.
Planuojame įsirengti stoginę prie namo sienos. Namas yra dvibutis, t.y. kotedžas. Ar reikalingas koks nors kaimynų sutikimas, nes stoginė bus prie pat ribos su kaimynų (bendra) siena?
Geriau būtų gauti kaimyno sutikimą pastogei, teoriškai tai įtakoja užstatymo procentą, o jūs esat bendrasavininkai.
Turiu senos statybos namą pastatytą sodo bendrijoje, Vilniaus rajone. Pastatas neregistruotas. Plotas be pastogės apie 30m2. Prie šito pastato norėtumėme pastatyti priestatą apie 30m2. Žemės kadastriniai matavimai yra padaryti. Ar būtina registruoti pastoges? Jeigu taip, tai seno pastato su priestatu plotas bus apie 120m2. Koks geriausias ir greičiausias būdas apiforminti statinius (seną ir naują)? Norėtumėme sužinoti visų reikalingų dokumentų rengimo kainą ir proceso eiga.
Visų pirma reikia išsiaiškinti kokio rezultato galutinai jums reikia, nuo to priklausys ir galutinė kaina, terminiai ir sudėtis. Sodo namui iki 80 kv.m nereikia leidimo. Stoginė neištraukiama, plotas skaičiuojamas antžeminių patalpų, gali būti keli pastatai sujungti sienomis, bet neturintys vienas su kitu praėjimo. iki 50 kv.m gyvenamajam namui nereikia leisimo iki 80 kv.m namui reikia supaprastintos apimties projekto nuo 80 kv.m namui reikia pilnos apimties projekto Kaina nuo 0 kyla iki 1000, 1800, 2800 Eur ir dar prisideda subranga.
Gal galėtumėte apytiksliai įvardinti kaštus, keičiant sodo paskirties namą į gyvenamąjį? Namo projekto, išplanavimo ir t.t., keisti nereikia. Namas yra 100% priduotas ir tinkamas gyventi žiemą.
Galimas pastato paskirties keitimas neatliekant statybos darbų, tikėtina supaprastinto projekto apimtis. Manau kaina galėtų būti apie 1000 Eur.
Prie sklypo, kuris ribojasi iš trijų pusių su kitais privačiais sklypais, o iš vienos su asfaltuotu pagrindiniu keliu - nėra kelio privažiavimui, nei pačio sklypo plane (NŽT tvirtintas 2016 metais) nei kaimynų sklypų planuose. Kiek žinau LR kelių direkcija neleidžia daryti naujų nuovažų. Ką daryti tokioje situacijoje?
Nuovažos įrenginėjamos pagal kelio kategoriją. Prašymą į kelių direkciją priduoti galit dėl nuovažos įrengimo, gal ir gausit.
Turim namų valdos sklypą rajone. Norėtume pasistatyti vasarnamį iki 50 kv. m. Ar reikia leidimo? Ar išvis galima statyti tokį statinį šios paskirties sklype?
Jei tai namų valdos sklypas, jūs galit statyti gyvenamąjį namą iki 50 kv.m be statybą leidžiančio dokumento, jei tai nėra saugotina teritorija.
Statant A+ klasės vieno aukšto mūrinį namą ir įrengiant polinius pamatus, koks gali būti minimalus rostverko aukštis?
A+ ir rostverko aukštis nesusiję, jums reikia apšiltinimo storio, o ne žiedo aukščio - jis svarbus, kad pastatą atlaikytų ir neskiltų, nesėstų ar nelūžtų nuo sienos masės ir apkrovų.
Kokie reikalingi dokumentai, norint rekonstruoti sodo namelį, esantį miesto ribose?
Klausimas į ką norit rekonstruoti sodo namą ir kokios kvadratūros. Nuo to priklauso ir dokumentai kokie reikalingi.
Sodyboje palėpėje norime įsirengti du kambarius. Ar reikia projekto?
Jei teoriškai, tai norint palėpėje įsirengti papildomai kambarius, reikia kapitalinio remonto projekto, jei nekeičiat stogo aukščio. Būtų negyvenamos palėpės įrengimas, jums didėtų bendras pastato plotas.
Ar galima statyti teniso kortą žemės ūkio paskirties žemės sklype? Kokie taikomi reikalavimai šiam statiniui?
Jei smėliuką papilti statomuose teniso kortuose, tai gerai, bet jei angarą, tai čia jau pastatas ir jam reikalingas leidimas, o tam paskirtis komercinė. Arba kaip ūkininkas su sodyba bandyti suktis.
Yra statybos leidimas, bet norim atlikti porą pakeitimų: 1) apie 1 m patraukti vieną išorinę sieną, kad padidėtų svetainės erdvė; 2) apie 10cm sumažinti grindų lygį, t. y. daryti pamatus 10 cm žemiau, kad reikėtų mažiau iškelti sklypą. Ar tokie pakeitimai reikalauja projekto korekcijos ir naujo statybos leidimo priduodant pastatytą namą?
Pastato gabaritus didinti galite iki 1 m, jei viršysit 1m reikės naujo statybos leidimo - visais atvejais neturit pažeisti 3m taisyklės iki sklypo ribos. Pridavimo metu jums reikės projekto A laidos, bet ne naujo leidimo. Grindų nuleidimas yra visiškai neesminis iki 20 cm nukrypimai nereikalauja nieko.
Norime paklausti kokie yra reikalavimai statybai, jeigu nori statytis iki 80 kv. karkasinį namą užmiestyje?
Teoriškai, norint statyti karkasinį namą iki 80kv. jums reikia supaprastinto projekto ir statybos leidimo.
picture-1098.jpg
NCBC verslo centras
Kareivių g. 6 - 419kab., Vilnius
82% rekomenduoja
122 atsiliepimai
iv
2020-07-30, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norime nugriauti senus nereikalingus pastatus - tvartus ir statyti garažą (apie 135 kv.m). Nuo ko pradėti tvarkant dokumentus? Gal galime užsirašyti konsultacijai? Kokia būtų preliminari kaina?
al
2020-07-23, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Projekte numatytas sublokuotas su namu (turintis vieną bendrą sieną ir atskirą stogą) garažas. Jei tas garažas bus pastatytas atskirai nuo namo - sumažės namo tūris. Ar tai nebūtų kliūtis namo pridavimui?
sa
2020-07-23, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Vilniaus raj. Brinkiškių kaime turiu 6a sodo sklypą. Sklype yra neregistruotas 2,5mx4m karkasinis nameliukas. Tam, kad įvesti elektrą į sklypą reikalinga supaprastinta projekto forma. Ar galėtumėt padėti šiuo klausimu ir kiek kainuotų?
d.
2020-07-22, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau pasiteirauti planuojame pirkti sodą t.y. sklypą Kauno rajone Drąseikių kaime. Situacija tokia, kad žemės sklype stovi vasarnamio tipo namas, kurio statinys nėra įregistruotas t.y. jis yra neegzistuojantis. Ar įmanoma būtų statinį įteisinti? Statinys statytas 1999 metais su pamatais, kurie sutrukę jau ir dar papildomai dastatytas 2006 mažesnis negu 80m2. Kokių veiksmų turime imtis norint susitvarkyti visus dokumentus?
la
2020-07-20, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Tokia situacija, turime žemės ūkio paskirties žemę 60 arų. Norėčiau pastatyti, mūrinį ūkinį pastatą. Kiek atsimenu anksčiau buvo galima statyti, kad išorinės sienos neužimtų daugiau nei 80kv. Kaip yra dabar, kokių leidimų reikia, ar reikia projekto ir pan.?
in
2020-07-16, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime sodo sklypą, kuris visas patenka į vandens apsaugos zoną (aplink sklypą yra iškasti karjerai). Ar yra kokia galimybė, šioje zonoje/šiame sklype pasistatyti bet kokį leistiną statinį (pirtį, namelį ant polių, sandėliuką etc.)?
mi
2020-07-15, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Yra 5 ha žemės ūkio paskirties sklypas. Man priklauso 1 ha šio sklypo dalis, kurioje yra atvesta elektra, yra įvažiavimas. Stovi ūkinis pastatas (~130-140 m2), kuris statytas gal prieš 15 metų. Tuo metu toje sklypo dalyje lyg ir buvo formuota kažkokia ūkininko sodyba, tačiau pastatas neatitinka to projekto ir kažin ar šiai dienai juo galima išvis remtis. Turiu ūkininko pažymėjimą, esu deklaravęs valdą (jau 2-3 metus) tame sklype. Dėl bendrasavininkų sutikimų problemų nėra. Šiuo metu noriu savo sklypo dalyje statyti 40-60 m2 vasarnamį/pirtį, taip pat įteisinti esamą ūkinį pastatą. Kaip suprantu dėl vasarnamio reikėtų rengti ūkininko sodybos projektą, bet klausimas ar galima parengus projektą nestatyti pagrindinio namo, o statyti tik pagalbinius pastatus? Galiausiai kokie turėtų būti mano žingsniai ir į kur reikėtų kreiptis norint viską susitvarkyti (tiek dėl ūkinio pastato įteisinimo, tiek dėl vasarnamio statybos)? Prioritetas būtų kokia nors įmonė, kuri sutvarkytų visą popierizmą.
to
2020-07-12, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kaip įsivesti elektrą į žemės ūkio sklypą? Sklype planuojama statyti tik pagalbinius ūkininko pastatus, ESO prašo statybos leidimo.
mk
2020-07-10, Elektrėnai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu pirkti sodybą kaime, bet savininkai nesutvarkę popierių namų valdai. Kiek kainuos tai man ir kiek tai kainuotų, jei tai padarytų patys pardavėjai (savininkai)?
li
2020-07-09, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime idėją ir norą statyti pirtį nuomai/komerciniam naudojimui Klaipėdos teritorijoje (Medelyno gatvė, buvusi vadinama Plytinė) apie 130-140mm, nuosavoje valdoje kurioje randasi ir nuosavas namas. Kol kas neturiu konkrečios informacijos ar aplamai būtų galima statyti tokią pirtį ir niekur pats neradau informacijos dėl kaimynų sutikimo jeigu būtent pirtis būtų skirta komercinei veiklai. Galbūt Jums būtų žinoma koks turėtų būti minimalus atstumas tarp pirties pastato ir kaimyno gyvenamojo pastato, kuris nereikalautų prašyti sutikimo? Arba kur turėčiau kreiptis šiuo konkrečiu klausimu. Su artimu kaimynu jokių problemų, bet toliau esančiais gali kilti... Konkretaus patikimo architekto neturiu, dabar gavosi internete paieška ir sudomino Jūsų paslauga.
da
2020-06-19, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norime namą, kuris yra padalintas, turi atskiras dalis ir atskirus savininkus pasidalinti - paskirties keitimu į 2 nuosavus namus. Savivaldybė pasakė, kad reikia daryti projektą ir reikalingas architektas. Kur jo ieškoti? Kiek tai kainuotų? Kokių dokumentų reikia? Namas yra Vilniuje.
ra
2020-06-19, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar statant ir norint užregistruoti nesudėtingą statinį 2020 metais, 80 kv. sodo namelį į tą 80 kv. įeina namelio sienos: išorinės, vidinės pertvaros tarp kambarių? Ar matuojama tik kambario vidaus plotas nuo vidinės sienos iki vidinės sienos? Padėkite, negaliu suprasti kokį projektą pasirinkti. Jei plotas su visom išorinėm ir vidinėm sienom yra daugiau nei 80 kv. ar tai jau neleistina?
la
2020-06-14, Mažeikiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Nusipirkau du sklypus, kurie randasi vienas šalia kito. Kokiu atstumu ir kas yra ribojama vietoje, kur jungiasi abu sklypai? Pvz.: namo statyba, pavėsinės statyba, medžių auginimas, terasos įrengimas ir panašiai.
va
2020-06-04, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina 3-4 kotedzu projektai, planuojamos statybos 12 aru sklype namu valdos. Taip pat domina ar jus pagal unikalu numeri galite pasakyti uzstatoma plota kiek galima pastatyt kotedzu ?
ja
2020-05-28, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima statyti ūkinį pastatą apie 20 kv.m prie sodo tvoros, neatitraukus per 3 m nuo jos, nes už tvoros eina gatvė, o atstumas nuo tvoros iki gatvės yra 3m. Ir dar prašau pasakyti, kokius veiksmus turiu atlikti tokį statinį pastačius?
Ma
2020-05-25, Širvintos
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ką daryti, jei nuotėkų ir vandens gręžinio vieta pasikeitė, kai gautas ir suderintas statybos leidimas?
kp
2020-05-23, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Rengiuosi statytis SIP namą ir jau baigtas projektavimo etapas. Taigi iškilo toks klausimas, ar butų įmanoma įrengti tinkuojamą fasadą? Mintis yra tokia, dėti ant fasado medinius tašelius ir prie jų sukti Knauf kts priešvėjinę plokštę, ją gruntuoti ir užpurkšti dekoratyvinį tinką. Fasado šiltinti nebereikia, nes tarp osb plokščių bus 30 cm juodojo neoporo. Tokį sprendimą teko išmastyti, nes architektė teigia, kad jei fasado apdaila neatitiks projekto, tai paskui nebus galima priduoti statybos.
ci
2020-05-21, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sodų bendrijoje (ne mieste, ne saugomoj teritorijoj) noriu pasistatyti mažą karkasinį ūkinį pastatą (iki 30 kv.m). Ar statant sodo namą su pamatais/be pamato reikia leidimo? Ir kokiu atstumu galiu statyti nuo savo sklypo ribos, jei sklypas ribojasi su servitutiniu 1,20 m pločio praėjimu, o už jo yra kitas sodo sklypas? Tuo pačiu - ar galiu statyt tvorą ant servitutinio keliuko ribos?
de
2020-05-18,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima sodo bendrijoje statyti sodo namą iki 80 kv. be leidimo statybai ir be projekto? Tik išlaikant visus reikalingus atstumus ir kai pasistatys išsikviesti matininką, kad sumatuotų ir užregistruoti registrų centre. Ar taip galima daryti?
ja
2020-05-18, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Palei mūsų ir dar 4 kaimynų sklypus eina servitutinis keliukas privažiuoti prie mūsų pačių sklypų. Keliukas pagal projektą baigiasi akligatviu ir apsisukimu. Servitutinis kelias pakankamai platus, virš 8 metrų pločio, tokio plataus mums nereikia. Visi su kaimynais kalbėjome, kad norime šiek tiek išnešti tvorą į priekį į servitutą, kad mūsų pačių sklypai padidėtų. Dabar pagal taisykles tvorą turime tverti iki ESO skydelių, tversime maždaug už 3 metrų po jų (skydelius apeisime, kad būtų priėjimas). Ar taip tveriant tvorą ant servituto vėliau gali būti kokių problemų su institucijomis ir pan.? Kokių? Dujų niekas neplanuoja tiesti, kitų inžinerinių komunikacijų irgi.
ra
2020-05-18, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norime išgriauti buto sieną, kurios plotis 9 cm. Gyvename plytiniame name, tarybinių laikų dvylikaaukštyje. Bute tik viena siena yra laikančioji, nes ji yra 50 cm, visos kitos tik po 9 cm. Ar reikalingas projektas tokiam sienos griovimui?
ar
2020-05-16, Anykščiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Gyvenamojo namo rekonstrukcijos projekto dokumentacijos supildymas. Patalpos suplanuotos. Keičiasi pastato matmenys (pastatas paplatėja 5m) ir stogas keičiasi į keturšlaitį. Domina projekto kaina. Namas stovi Anykščių raj.
la
2020-05-14,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina namas 1 auksto iki 120 kv.m, 4 miegamuju ir 2 sanmazgu.
vi
2020-05-14, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau nuo 120 kv. m iki 180 kv. m, 1 aukšto namo projekto su garažu dviems autombiliams su 4-5 kambariais. 3 iš tų kambarių ne mažesni nei 15 kv. m, svetainė bei virtuvė kartu, apie 40 kv. m.
da
2020-05-13, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norime priduoti gyvenamą namą 100% baigtumui privačių namų gyvenvietėje. Projekte buvo numatyta mažesnė (vienvietė) pastogė, bet mes pastatėme ilgesnę ir platesnę (dvigubą) ir jos gale dar norime įrengti sandėliuką, į kurį įėjimas numatytas tiesiai iš pastogės. Ar tokiems pakeitimams (pastogės didinimo ir gale jos uždaro sandėliuko daiktams įrengimo) reikalingas naujas statybų leidimas? Kaip geriau pakitimus registruoti ir kada, t.y. pastogę su sandėliuku bandyti priduoti kaip atskirą statinį po namo pridavimo ar pilnai pastatyti pastogę su visais pakeitimais ir priduoti vienu kartu?
sa
2020-05-08,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina modulinių statinių projektai. Ar turite kokių pavyzdžių? Domina su kainomis.
xt
2020-05-04, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Jeigu namų valdos sklypas (0,3ha) prie ežero pakrantės randasi intensyviai urbanizuojamoje teritorijoje (pagal bendrą miesto planą), ar tokiu atveju galima nesilaikyti vandens telkinių apsaugos zonos 50m ir gauti statybos leidimą statyti arčiau kranto, ar tai skaitosi išimtis?
Ačiū už atsakymą!
tr
2020-05-03, Biržai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, noriu pastatyti nameli 21 kv m prie Apaštėlės upelio Biržų raj. Koks minimalus atstumas ? Ačiū
7r
2020-04-28,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieskau rastinio namo L formos projekto. Apie 150kv, 2a. Kokia kaina butu sio namo?
dj
2020-04-18, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime nusipirkę senos statybos rastinį namą Vilniaus rajone. Norėtume įsirengti antrą aukštą, bet tam reikia šiek tiek pakelti stogo konstrukciją. Kaip suprantu tai jau yra namo rekonstrukcija ir reikalingas leidimas. Nuo ko pradėti? Ar Jūs apsiimat projektuoti tokius dalykus?
vo
2020-04-16,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina vieno aukšto namo projektas 70m2. Domina kaina. svetainė, 2 kambariai, virtuvė, san.mazgas.
mi
2020-04-16, Marijampolė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norime paklausti kokie yra reikalavimai statybai, jeigu nori statytis iki 80 kv. karkasinį namą užmiestyje?
ge
2020-04-06, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Turiu sodo namą (80 kv metrų sodų bendrijoje Vilniuje). Namas mūrinis, vieno aukštos (dvišlaitis), su dekoratyviniu tinku ir putplasčiu apšildytas. Kaimynė už 3.5 metro nuo mano namo kampo turi sodo namelį (visas medinis su elektros įvadu). Kaimynės namelis 0,5 metro nuo mano tvoros. Iškart už tvoros savo pusėje norėčiau ant trinkelių pastatyti daiktams susidėti šiuolaikišką namelį su nedidele pastoge arba be jos (namelio dydis 3 ant 2.5 metro plius pastogė apie du metrus (pratęsiamas namelio stogas į šąlį). Žinau, kad 3 metrų atstumo neišlaikysiu niekaip nei tarp namelio ir savo namo, nei tarp kaimynės ir namelio, bet kaimynė sutinka, kad daiktų namelis būtų už jos sodo namelio, sodo bendrijos pirmininko leidimas irgi bus, nes šalia pagrindinis sodo kelias. Klausimas jums, ko man dar reikia, kad galėčiau "padėti" namelį be pamatų ant savo žemės (prisukama prie trinkelių arba prie specialių blokelių), neišlaikant priešgaisrinių atstumų ir turint reikiamus leidimus iš kaimynų? Mano namelis būtų arba plieninis pilnai, ankeruojamas prie trinkelių arba SANDWICH plokštės (kurios naudojama konteineriuose ir regis beveik nedegi medžiaga). Kita problema, kad mano elektros įvadas (trifazis) šalia namelio (už tvoros) ir tikėtina kabelis eitų po nameliu vienų iš kampų, ar galiu gauti Ignitis sutikimą jeigu čia neišlaikau reikalavimo? Atrodytų, kad padaryti viską teisėtai tai misija neįmanoma... Pridedu kelias sklypo foto ir "PAINT" projekčiuką su dviem variantais. Jeigu atsakytumėte tai žinosiu į kokį architektą kreiptis. Už greitesnę konsultaciją galėčiau atsilyginti :)
Atsakė labai greitai į rūpimus klausimus, ko Vilniaus savivaldybėje negavau.
bi
2020-03-30, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikalingas savavališkai atliktų darbų aktas ir sąmata. Savavališki darbai: vietoje lango įstatytos durys, stogelis virš durų ir iškištas dūmtraukio ortakis 1,44mm ilgio ir 100mm diametro. Pastatas paveldosauginis, Vilnius.
gr
2020-03-26,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikalinga paruošti namo rekonstrukcijos projektą
re
2020-03-22, Joniškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškome vieno aukšto namo projekto, 100-120 kv.m
va
2020-03-20, Kretinga
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame įsigyti 1,2ha žemės ūkio paskirties sklypą. Esu ūkininkas. Sklypas yra geltonojoje zonoje. Ar įmanoma statyti gyv.paskirties 120kv. namą bei 3-is poilsio paskirties namukus iki 30kv.? Kokie būtų reikalingi leidimai?
da
2020-03-17, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Gyvename užsienyje ir turime žemės sklypą sodų bendrijoje Vilniuje. Planuojame statyti 80kv.m sodo namelį, kad būtų kur grįžti paatostogauti. Kiek žinome sodo nameliui iki 80kv.m statybos leidimai nėra privalomi, o statybų vadovu gali būti bet kas turintis aukštąjį inžinerinį išsilavinimą, tiesa? Ar privalomas architekto paruoštas projektas? Ar sodo nameliui galioja A+ klasės ar kokie kiti energetinio efektyvumo reikalavimai? Taip pat, ateityje planuojame grįžti gyventi į Lietuvą, tad svarstome namelį statyti su galimybe ji plėsti ateityje. Suprantu, kad rekonstrukcijai reikia statybų leidimo ir projekto, bet ar tai vis dar skaitytųsi rekonstrukcija, jei išoriniai matmenys nesikeičia (kistų aukštingumas)?
r6
2020-03-16, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kaip būtų priduodamas seniau (tarybiniais laikais) pastatytas namas be projekto: 1. Kokia reikalinga toponuotrauka projektui atlikti - ar joje viskas turi būti atvaizduota? 2. Kaip priduodami inž.tinklai - ar reikalingas inž.komunikacijų atvestų į namą projektas? 3. Ar statybos leidimas reikalingas?
pe
2020-03-12, Utena
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turiu sklypą virš 0,5 ha. Kadangi aplinka kalvota, patraukli, sklypas šalia miško ir iškasto tvenkinio, norėčiau statyti vasarnamį sezoniniam verslui - nakvynės ir pusryčių paslaugos teikimui. Sklypas rajono teritorijoje, kaimo vietovėje, ne draustinyje ar pan. Pagrindinė naudojimo paskirtis (sklypo): žemės ūkio, naudojimo būdas: kiti ž.ū. paskirties žemės sklypai. Vasarnamis karkasinis, plotas apie 40 m2 (vienai šeimai su vaikais, arba 4 žmonėms priimti). Ar galiu statyti vasarnamį šitame sklype nepakeičiant sklypo paskirties? Kokios tokio statinio (vasarnamio) pastatymo sąlygos (sklypo paskirtis, leidimai ir pan.)?
Sa
2020-03-12,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėjau pasiteirauti ar galima keisti stogo dangą, kai išduotas jau leidimas statyboms? Stogo danga skarda (čerpės imitacija). Noriu dėti skardą (klasika, lygi).
Atsakyta greitai į klausimus.
ot
2020-03-09,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu keisti individualaus gyvenamo namo projektą suderintą 2010 metais ir palikti išduotą statybos leidimą, kad nereikėtų per naujo derinti. Kokiose ribose galima atlikti pakeitimus? Ar būtina pas tuos pačius projektuotojus kreiptis?
sf
2020-03-04, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, norių Elektros tinklų stulpo iškėlti iš sklypų.kokia projekto butu kaina, kadangi yra du sklypai
a.
2020-02-27, Molėtai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime 33 arų žemės ūkio paskirties sklypą, kuris 50m ribojasi su ežero pakrante. Visa pakrantė status šlaitas - apie 70 laipsn. Ar galima būtų įrengti valtinę?
Dėkoju už konkretų ir operatyvų atsakymą. Skaičiau daug Jūsų atsakymų. Labai patiko tai, kad į užklausą atsako skirtingi specialistai, t. y. klausimas vienas, tačiau jis išnagrinėjamas įvairiapusiškai - atsakymai pateikiami keleto specialistų. Rekomenduoju visiems. Dėkoju, Aldona
vi
2020-02-25,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
ma
2020-02-23, Maišiagala
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime sklypą ir norime statyti ūkininko sodybą (kaimo plėtra padaryta). Kiek kainuotų supaprastintas projektas ir visi derinimai iki statybų pradžios? Kiek tai maždaug trunka? Labai reikia konsultacijos, nes negalime apsispręsti ar statyti iki 80 kv. ar iki 100kv. Norime pradėti kuo skubiau...
al
2020-02-21, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu pirkti mobilų namelį ir jį statyti kolektyviniam sode. Jis stovės ant blokelių. Ar reikalingas leidimas ir projektas?
ge
2020-02-20, Ignalina
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Reikalingas supaprastintas rąstinio namo-vasarnamio (plotas iki 80m2) projektas. Aukštaitijos nacionaliniame parke prie Ignalinos. Terminai ir kaina?
st
2020-02-13, Jurbarkas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Valstybinė žemė išnuomota 99 metams gamybinei paskirčiai (šiuo metu yra sugriuvusi neveikianti lentpjūvė). Ar galimas žemės paskirties keitimas kaimo turizmo veiklai arba namų valdai?
si
2020-02-08, Kėdainiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Turiu ukini pastata,kuri sudaro 3/4 murine dalis ir 1/4 medine darzine. Viskas po vienu stogu, kuri jau reiketu pakeisti. Medine darzine prastos bukles. Ukinis-dvislaites budos tipo mansardinis pastatelis. Noriu nugriauti medine darzine, o stoga (nekeiciant jokiu parametru) uzdeti tik ant murines pastato dalies. Ar reikalingas rekonstrukcijos projektas?
mi
2020-02-03, Lentvaris
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar 80m2 namo statybai reikia leidimo? Jei taip, iš kur?
vi
2020-02-03,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
ma
2020-02-01, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikalingas projektas dvibučio sublokuoto vienaaukščio namo statybai. Statomas bus 13 arų sklype, užstatomas plotas 450m2, tai grubiai du butai po 200m2-225m2. Domintų vienšlaičiu nedidelio nuolydžio stogu arba tiesiu stogu dengtu bitumine danga. Pradžiai planuojame nedaryti vidinių pertvarų ir pritaikyti statinį gamybinėms patalpoms, vėliau reikalui esant panaudosim pagal pirminį projektą, prisegu sklypo planą, sklypas nr1.
on
2020-01-30, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Kaimo vietovėje Trakų rajone sodybą su ūkiniais pastatais. Sklypas, kuriame yra šie pastatai yra žemės ūkio paskirties ir ~1.3 ha dydžio. Kadastriniai matavimai atlikti. Norėtume pakeisti šio sklypo paskirtį į namų valdą. Sklypo padalinti nenorėtume. Ar tokio dydžio sklypas gali būti namų valdos? Gal yra nustatyti ribojami dydis? Kokie žingsniai paskirties keitimui? Kokie būtų Jūsų patarimai?
Norėtųsi išsamesnio atsakymo. Ne į visus klausimus buvo atsakyta.
al
2020-01-28, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieskau 1 auksto namo projekto. Apie 120 kv.m, sklypo plotas 30a.
Ju
2020-01-27, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sodo namas Vilniaus rajone, Sudervėje, sodų bendrija. 39kv. Norim dastatyt iki 120kv. Gręžinys ir kanalizacija yra. Sklypas 6 arų. Namas būtų 2 aukštų. Kokia kaina būtų projekto? Fundamentą jau pasidarę esame.
ca
2020-01-23, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sodų paskirties (namų valda) 3,5 a žemės sklype, miesto teritorijoje, norėtume pasistatyti kokį nors statinį. Klausimas: ar tokiame mažame sklype būtų galima legaliai pastatyti sodo namelį arba ūkinį pastatą ar garažą? Jeigu galima, nuo ko turėtumėme pradėti dokumentus rengti, o pastačius statinį kaip tinkamai jį įregistruoti?
za
2020-01-21, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kaimynas keičia žemės sklypo paskirtį iš namų valdos mažaaukščių statybos į komercinės ir paslaugų paskirties sklypą. Likę kaimynai nesutinka su tuo, nes keičiančio žemės pakirtį kaimyno sklypas ribojasi su jų sklypais. Gali kristi jų turto vertė ir gyvenimo kokybė. 90% nesutinkančių su žemės sklypo paskirties keitimu yra naujos statybos ar dar tebevykstančių statybų savininkai, kurie investavo į gerbūvį ir dabar jaučiasi beteisiai. Ar yra kažkokie teisiniai svertai, kad užprotestuoti vykstančius žemės sklypo paskirties keitimo procesus ir palikti esamą paskirtį? Veiksmas Kauno rajone.
ov
2020-01-17, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju statytis garaza Vilniaus mieste, 4.4m ant 6m, aukstis 3.5m, su dvislaiciu stogu. Norejau suzinoti ar jus teikiate paslauga Nesudetingo statinio projektui parengti? Nes statinys bus statomas arciau nei 3 metrai iki sklypo ribos, todel reikalingai rastiniai pritarimai projektui. Kokia preliminari butu kaina?
de
2020-01-16, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu pakeisti savo sklypo paskirtį iš žemės ūkio į namų valdą. Teikiau prašymą savivaldybei, tačiau ji atsisakė pakeisti, nes žemės plotas „priklauso neurbanizuotai zonai, o intensyvaus ūkininkavimo grupei“. Kokie toliau gali būti veiksmai norint vis gi pakeisti į namų valdą? Ar galima rašyti prašymą į savivaldybę dėl detaliojo plano koregavimo/keitimo? Jeigu sutiktų pakeisti detalųjį planą, tuomet aš galėčiau vėl pakartotinai bandyti keisti paskirtį?
gr
2020-01-13, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norime prisiduoti namą. Ar privaloma rekuperacijos-ventiliacijos sistema?
k.
2020-01-10,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
re
2020-01-09, Druskininkai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Zemes ukio paskirties sklype, kaip ukininkas noriu statyti nama su gyvenamuoju plotu iki 80 m2, kuris butu su 37 m2 garazu, projektui nereiklingas statybos leidimas. Nama noriu statyti is SIP skydu, kad atitiktu A+. Kokio daugmaz namo noriu zinau, reiktu pakeisti tik keleta detaliu. Reikalingas žmogus, kuris galėtų padaryti namo projekta, nuo pamatu (Rostverkas) su sanitariniais, vandens, elektros mazgais. Žodžiu reikalingas projektuotojas, kuris parengtu mano norima projekta nuo a iki z su visais mazgais ir viskais pabraizymais, paskaiciavimais, kad butu galima statyti nama.
Ačiū :)
ma
2019-12-19, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Namą su projektu planuoju pirkti Rusijoj. Ar bus sudėtingas namo pririšimas prie sklypo, kai projektas pirktas ne Lietuvoje?
ai
2019-12-10, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Yra sklypas sodose su išlietu pamatu, projektas 119kv. 2 aukštų gyvenamo namui ir yra visi leidimai statybai. Ar galima keisti ir darytis kitą projektą pagal pamatų dydį? Pirmas aukštas yra 61kv. Norėtųsi dar dalieti pamato iki 80kv. ir statytis vieno aukšto sodo namuką. Ar galima taip daryti?
ai
2019-12-09,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
gi
2019-12-05, Molėtai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Aš turiu leidimus statyti namui, bet jis skirtas mūrui. O aš norėčiau iš medienos karkaso, kad būtų konstrukcija. Iš namo parametrų neišeina, tik keičiasi konstrukcija. Ką man reikėtų padaryti, kad tokį pakeitimą įteisinti ar niekas nesikeičia? Kiek man sakė, tai galimas variantas, tik su priešgaisrine gali kilti nesklandumai.
vi
2019-12-05, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Projekto tikrinimo metu pareikšta pastaba, kad neišlaikytas gaisrinis saugumas 6m tarp pastatų. Nupirkome tuščią sklypą, o pas kaimyną buvo beveik 2m aklina tvora. Kaimynas nepritaria sprendiniams, o pamatai beveik išlieti, ką daryti?
Kiek pastebėjau šio eksperto gerb. Paulausko atsakymai visada konstruktyvūs. Dėkoju, kad padedate "neišmanėliams".
mi
2019-12-05, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Esame įsigiję seną sodybą su rąstiniu namu, kurį reikia griauti ir statyti naują. Norime pasiteirauti, ar statant naują toje pačioje vietoje skaitysis kaip rekonstrukcija ar reikia daryti kaip naują statybą? Nauja statyba reikalauja A+ klasės, rekonstrukcijai tai nėra būtina, tad būtų galimybė sutaupyti. Norėtume sužinoti kokiu keliu geriau eiti ir nuo ko pradėti.
ge
2019-12-05, Ignalina
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau projektuotojų rastinio vasarnamio iki 80 m2 ploto suprojektavimui Aukštaitijos nacionaliniame parke, kuriame yra spec. reikalavimai : https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.181628/asr
gi
2019-11-23, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Įsigijęs namą noriu atlikti rekonstrukciją. Namas yra dviejų aukštų, 150 m2 ploto. Noriu dalinai pakeisti patalpų išplanavimą, išplėsti 10m2 namo plotą, pakeisti stogo konstrukciją iš keturšlaičio į dvišlaitį.
rb
2019-11-21, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Stovėjo vienas namas, vienos šeimininkės sklype. Šeimininkė ištekėjo ir šalia nusipirko dar vieną šalia esantį sklypą, kuriame prie jau stovinčio namo pristatė kitą namą užimdama kito sklypo plotą. Pastatas vienas ar du? Įteisinti be bendrasavininko sutikimo galima kaip vieną pastatą, ar galima įteisinti atskirai? Atstumų tarp pastatų nėra.
Aiškiai ir suprantamai.
bu
2019-11-19, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau namo projekto su didesniu garažu - tai yra aukštesnėmis lubomis, ne standartinėmis. Pats namas domina vieno aukšto, su 3-4 miegamaisiais, viena vonia, atskiru tualetu ir virtuve su svetaine kartu, taip pat nedidele terasa, gal turite kažkokį kartotinį projektą? Taip pat domina kaina projekto be leidimų statyti.
bu
2019-11-13, Plungė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sodo namo 63 kvadratiniu metru pridavimas supaprastinta tvarka
ku
2019-11-11, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sode yra medinis vieno aukšto iki 30m2 namelis. Jis jau apgriuvęs. Norėčiau vietoj jo pasistatyti naujesnį medinį namelį. Ar reikalingas leidimas?
ed
2019-11-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Neseniai žiniasklaidoje pasirodė straipsniai, kad norima keisti ūkininko sodybų reikalavimus, o tiksliau dėl sklypų dydžio norint įkurti sodybas (šiuo metu 0,5ha). Jūs dirbate šioje srityje ir manau žinote kur kas daugiau nei kiti, kaip manote ar pakeis šį įstatymą ir kada? Domiuosi, nes esu ūkininko sodybos kūrimo stadijoje, o tiksliau turiu ūkininko pažymėjimą, tačiau ūkio dar neįregistravau. Ar reikia registruoti ūkį norint statyti statinius savo žemėje? Taipogi svarbus aspektas, kad turiu du sklypus (0.23ha ir 0.31ha vienas šalia kito) kaip žinia norint registruoti ūkį reikia turėti viename sklype 0,5ha. Ar dar verta juos jungti į vieną sklypą, jei planuojami įstatymo pakeitimai?
vj
2019-11-04, Šiauliai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju pirkti 2x10a mėgėjų sodo sklypus, Šiaulių apskrityje, Kelmės raj., sodo bendrijos ir pirmininko nėra. Prieš pirkdamas sodo sklypus norėčiau žinoti, ką galėsiu statyti viename iš sklypų, ar tikslinga apjungti šiuos sklypus į vieną, inžinerinių tinklų ir komunikacijų nėra. Netoliese yra elektros pastotė. Kaimynystėje yra elektros skydinės. Ar galima bus įsirengti ir naudoti vietinį (šulinio) vandentiekį ir nuotekas su išsėmimo talpa? Ar reikalingi kokie papildomi derinimai statiniui, į ką turėčiau kreiptis tokiais klausimais?
at
2019-11-02, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Gyvename name nuo 2000 m. Namas nėra priduotas. Dokumentuose baigtumas 80 proc. Neturim namo architektūrinio projekto. Pirkom kokiais 1998 m. Dokumentai seni ir belekas. Prieš 7 m. norėjau užsiimti pridavimu, tai Registrų centre pasidariau namo bylą (išmatavo, nubraižė, nufotografavo). Tai čia vienintelis dokumentas, kuriame yra realus namo vaizdas. Kiek kainuotų padaryti projektą, nes kaip suprantu nuo jo reiktų pradėti.
bo
2019-10-27,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, kokia kaina projekto su statybos leidimu?
h.
2019-10-25, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Žemės ūkio paskirties sklype prie ežero planuojame kurti ūkininko sodybą (nac. parkas neleidžia kaimo turizmo). Norime statyti gyv. namą sau, pirtį ir dar 4-6 namus nuomai. Ūkininko sodybai galimi pastatai: gyv. namas, ūkinis, garažas, svirnas, klėtis ir kiti pagalbiniai pastatai. Ar nebus problemų priduodant pastatus, kurie neatrodys kaip ūkinis ar svirnas, daugiau kaip poilsio namukai?
ra
2019-10-22,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikalingas namo projektas 11a sklypui. Mane domina turimų projektų namo išmatavimai.
h.
2019-10-21, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norime pirkti ž.ū. paskirties sklypą Aukštaitijos Nac. parke. Yra paruoštas projektas ūkininko sodybai statyti (gyv. namas ir garažas). Sklypo bendras plotas 2ha. Tačiau projekte yra apribojimai statyboms: 100m nuo ežero pakrantės ir 10m nuo sklypo ribos. Paskaičiavus užstatymui iš 2ha lieka 87a. Klausimas: norime keisti projektą, kadangi norime statyti gyv. namą 130m2 pastoviam gyvenimui, 4 namus po 80m2, pirtį 50m2, pavėsinės. Ar tai įmanoma, kaip paskaičiuoti užstatymo plotą?
au
2019-10-19, Palanga
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turiu vasarnamį, kuris yra registruotas registrų centre, turi unikalų numerį, bet neturi adreso (savivaldybė nesutinka jo suteikti), nes jis pastatytas nesuformuotame žemės sklype. Svarstau jį rekonstruoti į ką nors gražaus. Norėjau Jūsų paklausti, ar rekonstrukcijai įgyvendinti reikalingas žemės sklypas ir adresas, ar galima rekonstruoti ir be suformuoto sklypo ir adreso? Kokie reikalavimai tuomet taikomi, žinoma, be statybos leidimo gavimo, ar nebus dėl to bėdų įregistruojant darbų pabaigą ir pan., kai vasarnamis stovi kultūros paveldo objektų apsaugos zonoje.
da
2019-10-18, Molėtai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima parduoti namą su namo rekonstrukcijos projektu?
lk
2019-10-17, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kokie procesai būtų norint pakeisti komercinės paskirties sklypą į namų valdos?
ni
2019-10-17, Anykščiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau rekonstruoti butą daugiabučiame name. Butas 1-o kambario, 38 kv.m ploto. Norėčiau pakeisti virtuvės ir sanitarinio mazgo vietą. Tam reikėtų išgriauti vidinę sieną. Kokių dokumentų ar leidimų reikėtų?
va
2019-10-14, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau paklausti, norime pirkti namą, pradėtą statyti 1995 metais. Šeimininkė neranda statybos leidimo. Namas baigtumas yra registruotas 65%. Ir dar norėčiau paklausti, kai mes baigsime jį statyti, pagal kokius reikalavimus reikia namą priduoti, ar reikės A klasei?
Labai dėkui
na
2019-10-14,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Prie namo stovi tinklinė tvora 80cm nuo namo. Ji pastatyta seniai, kai aš dar negyvenau tame name. Dabar noriu remontuoti namą, bet negaliu, nes 80cm per mažas tarpas vaikščioti, tuo labiau remontuoti. Kaimynas nesutinka patraukti tvorą bent metrą. Ką daryti? Gyvenu Šeduvoje, Radviliškio raj.
eg
2019-10-13, Naujoji Akmenė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėjau pasidomėti ar dirbote prie karkasinių namų projektų? Gyvenamasis plotas apie 155 kv.m. Reiktų rekonstrukcijos projekto, nes senasis namas užima 45 kv.m. Kiek kainuotų rekonstrukcijos projektas?
ar
2019-10-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Nusipirkau dalį medinio namo Naugarduko g. Kaimynas pasikėlęs stogo šlaitus ir įsirengęs palėpę, apmūrijęs sienas. Kultūros paveldo saugos skyrius sakė, kad galima priderinti viską prie kaimyno. Kiek kainuotų toks rekonstrukcijos projektas?
mi
2019-10-09, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ketiname įsigyti sodo namą SB Vilniaus mieste, esamas sodo namas 40 m2, norime jį vėliau renovuoti, + dastatyti prie jo 10 m2 papildomo ploto patalpą, viso gaunasi 50m2 ar reikia projekto tokiai renovacijai? Dar pasižiūrėti atstumus iki sklypo ribų ar gausis ten gręžinį ir valymo įrenginį suprojektuoti (išdėstymą sklype). Kiek kainuotų Jūsų konsultacija su mūsų norų įgyvendinimu? Dokumentų kol kas nėra. Laukiam kol šeimininkai sutvarkys registrų centre. Tai norime pasitarti prieš pirkdami, kad nebūtų vėliau problemų. Po renovacijos planuojame ten nuolat gyventi.
ig
2019-10-09,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti informacijos kiek toks namas kainuoja?
em
2019-10-07,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
ie
2019-10-01,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina namo projektas modernus vasarnamis (400€). Turime sklypą sode, norime jį padalinti notariškai per pusę ir pastatyti du tokius vasarnamius. Sakykit nuo ko reikia pradėti? Domina visos Jūsų paslaugos.
ar
2019-09-30, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turiu 8 ha ūkio paskirties žemės sklypą. Kiek kainuotų pakeisti jo paskirtį į kaimo turizmo ar kokią kitą paskirtį?
do
2019-09-25, Varėna
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime patvirtintą, žemės sklypo, kaimo plėtros žemėtvarkos projektą ūkininko sodybos vietai parinkti. Norime statyti vasarnamį iki 80 kv.m. Ar reikalingas leidimas statybai? Jei leidimas reikalingas tai, kaip įregistruoti statybų pradžią?
ar
2019-09-23,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškome vieno aukšto namo projekto. Apie 90kv. su optimaliu patalpų išplanavimu.
vi
2019-09-05,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškome architekto suprojektuoti vieno aukšto namą.
an
2019-08-30, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Vilniuje turime sklypą su senu namu, norime daryti namo rekonstrukciją. Reikia architekto, kuris padėtų įgyvendinti mūsų norus, rūpintųsi projektu nuo a iki z.
ma
2019-08-29,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju pirkti sklypą, kuris yra žemės ūkio paskirties. Jame statyti ūkininko sodybą. Sklypas yra 1 ha. Kaip galima patikrinti ar nėra jokių ribojimų ir statyba bus leistina? Ar jūsų įmonė padeda susitvarkyti visus reikiamus dokumentus norint statyti ūkininko ūkio sodybą?
au
2019-08-28, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju renovuoti arba rekonstruoti sodo nama Vilniaus rajone, Rudaminos sen, Daubenu kaime.
ar
2019-08-27, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Pirkau 2017m. sklypą ir pusę namo. Žemės sklypo ribų planas registrų centre yra užfiksuotas ir patvirtintas 1997 m. Viename sklypo kampe, mano žemė ribojasi sulig kaimyno garažu (maždaug apie 10m2), šiame man priklausančioje žemėje kaimynas yra pasistatęs malkinę ir šuns voljerą. Paprašius šią žemę atlaisvinti jis nesutinka, neva jam nuo jo mūrinio garažo sienos priklauso 3 metrai žemės prieiti. Kiek suprantu seniau buvo leidžiama tokius planus (besiribojančius žemės ir pastatų) patvirtinti, dabar reikia išlaikyti 3 metrų atstumą nuo pastato sienos ir žemės ribos. Tokiu atveju, jis negali naudotis mano žeme esančia palei jo sieną. Ar tai yra taip? Ir kur būtų galima kreiptis, kad atitinkamos institucijos padėtų išspręsti į klausimą?
Specialistas suteikė reikiamos informacijos.
g.
2019-08-23, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sklype noriu statyti 180m2 gyvenamą namą ir atskirai 50m2 garažą dviems automobiliams. Ar toks gyvenamo namo projektas bus priskiriamas prie visuomenei svarbių statinių? Ar tokiam gyvenamo namo projektui reikalinga visuomenės informavimo procedūra?
ev
2019-08-22, Anykščiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime sodo namelį sodų bendrijoje (Anykščių raj., nesaugotinoje teritorijoje). Norime esamą sodo namelį šiek tiek padidinti. Ar reikalingas leidimas ir projektas didinant sodo namelį iki max 75m2? Ar reikia gauti kažkokius dokumentus ar sutikimus iš apylinkės savivaldybės? Ar galime statybas vykdyti patys?
Tikrai puikus specialistas! Rekomenduoju kreiptis!
ti
2019-08-22, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar galima "sodo namelio" statusą pakeisti į "gyvenamojo namo"? Planuojame remontuoti 66 kv. sodo namelį suremontuoti, pritaikyti gyventi pastoviai. Ką reikėtų žinoti, norint tai padaryti?
da
2019-07-30, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turiu 6 arų sklypą ir noriu kažką gražaus suprojektuot. Ką galėtumėte pasiūlyti iš sodo namelių projektų?
ni
2019-07-26, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norim pirkti sklypą, kuris yra apie 21a. Bet iš RC išrašo matau, kad jame yra ~8 a melioracijos įrenginiai (nusausinta žemė irgi identiškai parašyta ~8 a) ir apie 11 arų kelių apsaugos zona. Nors realiai matosi, kad tai yra kaimo kelias. Ar teisingai suprantu, kad tokiu atveju negalima jokia statyba, nors įrašyta vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorija, nes realiai nelabai lieka laisvų arų tam. Ar visgi galima kažkaip tas ribas susiaurinti? Šis sklypas yra rajone, ne mieste.
ju
2019-07-26, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškome vieno aukšto 100-120kv.m namo projekto. Ką galėtumėte pasiūlyti? Kur galėtume pasižiūrėti Jūsų projektus?
va
2019-07-19, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar yra galimybė 1ha paversti namų valda? Ar čia per didelis plotas? Bei koks maždaug būtų žemės mokestis 1 ha, namų valdos Vilniaus raj.?
ke
2019-07-07, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Vilniuje Turniškių g name gyvena 4 šeimos. Norime apšiltinti namo (arba savo buto) laukines sienas. Kokie reikalingi dokumentai, kad visą tai būtų galima vykdyti. Koks % gyventojų turi parašyti sutikimus?
ni
2019-06-30, Anykščiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Projekte, rekonstruojant namą užfiksuota konkreti namo spalva (apdaila - lentos). Bet esam neapsisprendę dėl dažų spalvos. Ar nebus problemų priduodant namą, jei bus kitokia spalva?
pa
2019-06-27, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turime du besiribojančius sodo sklypus Vilniaus r. Viename iš jų įregistruotas 30 kv. m ploto sodo pastatas, tačiau jis yra pastatytas visiškai ant sklypo ribos. Kaimyninis sklypas priklauso LVŽF. Norime rekonstruoti sodo namą, išplečiant jo plotą, bet neviršijant 80 kv. m. Kadangi išplėstas plotas ribosis su kaimynais, kiek suprantu, tam reikėtų kaimynų sutikimo. O kaip yra, kai kaimynas LVŽF? Ar galima statyti ūkinį pastatą taip, kad dalis jo patektų į vieną mums priklausantį sklypą, o kita dalis - į kitą? Jeigu būtina apjungti, gal patarsite, kur paskaityti, kaip tai vyksta ir kiek kainuoja?
pr
2019-06-15, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Įsigijome sodo sklypą su sodo namu. Norime namą rekonstruoti ir registruoti kaip gyvenamąjį (padidinant jo plotą, įsivedant kanalizaciją ir t.t.), t.y. keičiant jo paskirtį. Ar tokiam namui bus taikomi A+ klasės reikalavimai? Jei ne, tai kokios klasės reikalavimai jam būtų taikomi?
si
2019-06-05, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikalingas 150-200kv. rąstinio medinio namo projektas.
vi
2019-05-28, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame statyti B klasės namą iki 80kv., bet formintume jį kaip vasarnamį. Turime sklypą Vilniaus rajone, kuris yra namų valdos paskirties. Norėtume statyti karkasinį namą ir jau išsirinkome kas mums statys. Įkeliu nuorodą http://promodum.lt/projektai/skydinis-namas-nola-80-kv-m/ Kadangi statybos tai yra nauja patirtis, dar nelabai suprantu kaip galima suderinti architekto darbus ir jau pavyzdžiui turimą Promodum projektą. Ar jus prie to projekto priderinate inžinierinus tinklus? Ar padedate su dokumentacija? Nes mums nereikia jokio ypatingo projekto, tiktų standartinis kartoninis projektas. Nežinau ar tinkami išreiškiau savo užklausimą.
pa
2019-05-27, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau rąstinio namuko iki 80 kv. su nedidele terasa, dviejų miegamųjų, virtuvė su bendra svetaine.
ri
2019-05-23,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškome 1a namo projekto. Apie 170 m2, 3 miegamųjų, garažas ir pan.
hv
2019-05-19, Zarasai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu metalinį įrankių sandėliuką sode statyti arti kaimyno tvoros ir be projekto, ar nenusižengsiu įstatymui?
Dėkoju už operatyvius atsakymus į pateiktus klausimus!
ke
2019-05-14, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau gauti namo projekto pasiūlymą 1aukšto, 3 miegamųjų (~ 12-16m2+ viename drabužinė ~3-4m2), su garažu ~24m2, 2 sanmazgai (viename turėtų tilpti vonia ir dušo kabina, unitazas, o kitas tik praustuvas su unitazu), svetainė su virtuve ~ 30-40m2 +židinys, katilinė, pagalbinė patalpa. Norėtųsi daugiau funkcionalumo ir praktiškumo, o ne modernumo.
ja
2019-05-12, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki. Norime statyti gyvenamąji namą iki 80m2. Namuką statysime patys,savo jegomis. Kokie dokumentai butiniausi,kokiu reikia ,kad ateityje nebutu problemų su namo pridavimu. Ir kiek tai gali maždaug kainuoti ? Namą statysime Jonavos rajone,kaime,žemes paskirtis "KITA" vienbučiu,dvibučiu namu statyba. Kaip girdėjome galima statyti ūkio budu kaip 2 grupes nesudetingą statinį.
so
2019-05-10, Anykščiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turiu kaimo vietovėje gyvenamą namą ir ūkio pastatus (tvartą ir daržinę) po vienu stogu. Jie abu turi savo unikalius numerius. Ar galima juos rekonstruoti ir perstatyti išplečiant kiekvieną iki 80 kv. m be statyboms leidimo? Ar gali jų plotis siekti 8m, o ilgis 10m?
Patogu ir tikslu. Gavau gana greitai atsakymą į man kilusį klausimą dėl esamų kaime pastatų plėtros. Rimantas
ir
2019-05-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Prašau paaiškinti ką reiškia G1 zona ir kokius statinius tokiame sklype galima statyti?