Rodomi įrašai 1-25 iš 527.
Mano žemės sklype yra pastatyta pirtis. Ar kaimynų statomas namas (arba pastatytas neseniai!) privalo laikytis kažkokio atstumo nuo sklypo ribos? Koks minimalus atstumas?
Yra minimalus 3 m atstumas nuo sklypo ribos ir priešgaisrinės atstumas, priklausantis nuo gaisro klasės.
Vilniaus mieste, sodų bendrijos teritorijoje turime 10a namų valdos sklypą. Jame yra 80kv. namas. Noriu statyti 110kv.m ūkinį pastatą. Kokių dokumentų, leidimų reikia? Kokia seka, kur kreiptis?
Norint statyti ūkinį pastatą namų valdos sklype jums reikės statybos leidimo.
Neseniai žiniasklaidoje pasirodė straipsniai, kad norima keisti ūkininko sodybų reikalavimus, o tiksliau dėl sklypų dydžio norint įkurti sodybas (šiuo metu 0,5ha). Jūs dirbate šioje srityje ir manau žinote kur kas daugiau nei kiti, kaip manote ar pakeis šį įstatymą ir kada? Domiuosi, nes esu ūkininko sodybos kūrimo stadijoje, o tiksliau turiu ūkininko pažymėjimą, tačiau ūkio dar neįregistravau. Ar reikia registruoti ūkį norint statyti statinius savo žemėje? Taipogi svarbus aspektas, kad turiu du sklypus (0.23ha ir 0.31ha vienas šalia kito) kaip žinia norint registruoti ūkį reikia turėti viename sklype 0,5ha. Ar dar verta juos jungti į vieną sklypą, jei planuojami įstatymo pakeitimai?
Pradėkit viską daryti kuo greičiau, netemkit gumos. Konkrečių veiksmų nežinau, bet apie tai jau kalbama beveik kokius 3 metus, kažkada tai tikrai bus. Jei jau bus pradėtas ūkininko sodybos formavimo projektas, negalės naikinti to kas pradėta, bet jei jūs nebūsit sujungę sklypų, negalėsit ir ūkininko sodybos daryti.
Sodo bendrijoje ne miesto teritorijoje planuojame rekonstruoti sodo namelį iki 80kv.m. Statybos darbus vykdysime savo jėgomis. Norime sužinoti ar reikalingas (būtinas) projektas, leidimas? Ar reikia pranešti kam nors, ar galime tiesiog ramiai užsiimti rekonstrukcija? Užbaigus darbus, ar reikės kam pridavinėti ar įregistruoti, tvarkyti kokius dokumentus? Kokia popierizmo, pranešimo kam nors eiga? Šiuo metu yra atlikti seno namelio kadastriniai matavimai bei sklypo geodeziniai matavimai.
Jei tai sodo namas ir nesaugomoje teritorijoje teoriškai nereikia leidimo jį rekonstruoti, jei lieka kvadratūra iki 80kv.m. Bet, jei tai gyvenamas namas, tai jau reikalingas leidimas.
Noriu statyti ūkinį pastatą 160 kv. Ar galima gauti tik statybos leidimą be jokių projektų, skaičiavimų ir panašiai? Reikalingas tik tam, kad būtų legalus. Statoma būtų ne miesto ribose, o kaime.
160 kv.m statiniui reikia statybos leidimo. Nebent jūs statytumėt du po 80kv.m. Iki 80 kv.m nereikia leidimo, jei tai ūkinis pastatas namų valdoje ne saugotinoje teritorijoje.
Ar galima parduoti namą su namo rekonstrukcijos projektu?
Jei yra gautas namo statybą leidžiantis dokumentas, tuomet galima parduoti namą su rekonstrukcijos projektu.
Situacija tokia: radau žemės ūkio paskirties sklypą (ūkininko sodyba) ir žadu pirkti, perkant bus pakeista į namų valdos sklypą. Taigi ten gyvenamo namo jokio nėra ir norėsiu statyti pirtį iki 80kv. Ar nebus privaloma pastatyti pirma gyvenamą namą ir tik tada pagalbinius pastatus? Gal galima informacijos į kokios paskirties sklypą būtų geriausiai pakeisti esamą ar dar kažką daryti, kad būtų lengviau ir be vargo pasistatyti pirtį?
Du variantai statyti pirtį - arba per ūkininką, jei jūs turit tokią galimybę. Arba pakeisti į namų valdą, jei leidžia bendrasis planas.
Laba diena, išnaršiau visą puslapį, bet neradau tinkamos informacijos, turiu sklypą žemės ūkio paskirties ir pakeisiu jį į namų valdos sklypą. Ar namų valdos sklype galima bus statyti pirtį iki 80kv., ar būtinai irgi privalomas gyvenamasis namas pirmiausia? O gal galima pastatyti pirtį ir registruoti kaip vasarnamį?
Pirtis yra pagalbinio ūkio pastatas ir jei tai Jūsų namų valda nėra saugotina teritorija (draustinis, parkas, paveldas) iki 80 kv.m statinius (ne gyvenamuosius namus) galima statyti be leidimo.
Norėčiau paklausti, norime pirkti namą, pradėtą statyti 1995 metais. Šeimininkė neranda statybos leidimo. Namas baigtumas yra registruotas 65%. Ir dar norėčiau paklausti, kai mes baigsime jį statyti, pagal kokius reikalavimus reikia namą priduoti, ar reikės A klasei?
Priduoti namą reikės pagal tuo metu, kai buvo išduotas statybą leidžiantis dokumentas reikalavimus, t.y. pagal 1995 m. Be projekto pastato nepriduosit.
Noriu pirkti du namų valdos sklypus po 25 arus. Ar galima viename sklype statyti namą, o kitame pagalbinius pastatus (ūkinį, sandėliuką ir pan.)? Ar tokiu atveju būtina sklypus apjungti? Detaliajame plane nurodyta užstatoma teritorija man netinka. Kiek kainuotų patraukti ją į kitą vietą? Ar galima tą daryt? Sklype nėra jokių dujotiekių, tik numatoma elektros pastotė. Ar galima statyti tvorą ar sodinti medžius ant servituto, kuris patenka į mano sklypą? Realiai esamo keliuko neužblokuočiau. Šalia sklypo yra lauko keliukas, prie kurio prijungta 4m mano sklypo, kur numatytas inžinerinis koridorius ir servitutas. Ką šio sklypo dalyje galiu daryt?
Taip statyti galima. Detaliojo korektūros reikės keičiant užstatymo tinklelį. Užtverti servitutą galima tik tinklams, bet jei tai kelio servitutas užtverti galima.
Galbūt galit paaiškinti kas yra konstrukcinis žingsnis 6m? Nes ruošiuosi statyti ūkinį pastatą, 80 m2 matuojant vidaus matmenis, ir sakė, jog galiu konstrukcinį žingsnį max daryti 6m. Kas tai tokio nelabai suvokiu...
Konstrukcinis žingsnis - anga, plotis tarp laikančių sienų.
Turiu 8 ha ūkio paskirties žemės sklypą. Kiek kainuotų pakeisti jo paskirtį į kaimo turizmo ar kokią kitą paskirtį?
Kaimo turizmas yra per ūkininko sodybos parinkimo schemą - reikia daryti projektą - kaina apie 800-1000 Eur. Jei daryti rekreacinę paskirtį, tada tai daroma per savivaldybę - gali ir nieko nekainuoti.
Rekonstruojame seną medinį namą esantį kaime, namą apšiltinsime (ne regioninis parkas, kultūros paveldo zona ir pan.). Jo plotas yra apie 70 m2, statome priestatą apie 20 m2, per kurį bus įėjimas į namą. Ar tokiu atveju mums reikia leidimo ir projekto?
70+20=90 leidimas reikalingas namui nuo 50 kv.m, o nuo 80 kv.m jis patampa pilnaverčiu projektu ir pilnos apimties projektu. Tad statybos leidimas būtinas.
Turiu 52 arų sklypą, kuris šiuo metu yra ūkinės paskirties. Sklypas yra rekreacinėje zonoje. Į kokią žemės paskirtį reiktų pakeisti, kad būtų galima statyti gyvenamą namą ar kitaip sakant ilgalaikio poilsio namus? Kiek kv.m galima statyti gyv.pastatą tokiame sklype? Dirbtinis arčiausias tvenkinys yra už 30 m. Aplinkui miškas. Sklypas yra kaimo vietovėje - vienkiemis, netoli miesto.
Ilgalaikis poilsis rekreacinėje paskirtyje gali būti. Jei norėtumėte į žemės ūkio, reiktų patapti ūkininku ir parengus ūkininko sodybos schemą galėtumėte statyti gyvenamą namą.
Turime 2 a sodo sklypą Vilniaus mieste. Jame įregistruotas 18 kv.m sodo namelis. Norėtume demontuoti namelio karkasą, praplėsti pamatų plotą ir padaryti mūrinį sodo namą iki 80 kv. m. Ar tai būtų rekonstrukcija ar nauja statyba? Ar reikia statybą leidžiančio dokumento ar pakanka suderinimo su miesto architektu? Kokio dokumento pagrindu tas 80 kv. m pastatas registruosis VĮ Registrų centras? Su deklaracija kaip po rekonstrukcijos?
Jums reikalingas statybą leidžiantis dokumentas - statybų leidimas supaprastintos apimties projekto. Projektą tikrina savivaldybės administracija ir greičiausia sveikatos centras, tad projektas turi būti paruoštas pagal visus teisės aktus ir reikiamos apimties.
Nugriovus seną pirtį ir jos vietoje pastačius kitą, tik ją didinant iki 80kv.m, kokia eiga leidimų, projektų? Esant ūkininkui, gal tvarka paprastesnė? Čia namų valda, kaimo vietovė Kelmės raj.
Teoriškai turėtų nereikėti jokių leidimų pirties statyboms, jei neviršysit 80 kv.m ploto.
Sklype noriu statyti 180m2 gyvenamą namą ir atskirai 50m2 garažą dviems automobiliams. Ar toks gyvenamo namo projektas bus priskiriamas prie visuomenei svarbių statinių? Ar tokiam gyvenamo namo projektui reikalinga visuomenės informavimo procedūra?
Visuomenės informavimo procedūra reikalinga, jei gyvenamo pastato kvadratūra viršija 300kv.m. Tad jūsų atveju tokia procedūra nereikalinga, tačiau statybą leidžiantis dokumentas ir projektas tikrai reikalingas norint statyti tokios kvadratūros statinį savo sklype.
Ar galima "sodo namelio" statusą pakeisti į "gyvenamojo namo"? Planuojame remontuoti 66 kv. sodo namelį suremontuoti, pritaikyti gyventi pastoviai. Ką reikėtų žinoti, norint tai padaryti?
Galima pakeisti sodo namelio statusą į gyvenamojo namo, bet keičiant statusą jums bus reikalingas statybą leidžiantis dokumentas.
Norime seną medinį namą kaime nugriauti ir pastatyti iš blokelių toje pačioje vietoje, tuo pačiu pakeisti vidaus išplanavimą ir padidinti bendrą namo kvadratūrą. Nuo ko pradėti rekonstravimo darbus?
Norint pradėti rekonstravimo darbus reikės projekto pastato rekonstravimui. Pilnos apimties projektavimo darbai ir statybos leidimas. Jums reikia architekto.
Ar projektuojant namą sklype reikia paisyti 3 metrų atstumo nuo jo ribos, jei kaimyninis sklypas yra valstybinė žemė? Galbūt galima statyti ant ribos arba yra mažesni reikalavimai?
Reikia valstybinės žemės savininko (valstybės) sutikimo, jei neišlaikomas 3 m atstumas. Tokia procedūra yra standartinė ir reglamentuota.
Kiek kainuotų parengti medinio namo rekonstrukcijos projektą?
Namo rekonstrukcijos projekto kaina priklauso nuo darbo kiekio ir ką reikia daryti.
Kokie reikalavimai namo statybai kultūros paveldo apsaugos zonoje? 48 arai žemės paskirties sklypas Maišiagaloje.
Reikės atestuoto specialisto su kultūros paveldo atestatu. Apsaugos zonoje dažniausiai didelių reikalavimų nebūna.
Turime sodo namelį sodų bendrijoje (Anykščių raj., nesaugotinoje teritorijoje). Norime esamą sodo namelį šiek tiek padidinti. Ar reikalingas leidimas ir projektas didinant sodo namelį iki max 75m2? Ar reikia gauti kažkokius dokumentus ar sutikimus iš apylinkės savivaldybės? Ar galime statybas vykdyti patys?
Iki 80 kv.m. sodo namui nereikia statybos leidimo, bet jei tai gyvenamasis namas tai jau reikia leidimo nuo 50 kv.m.
Turime seno namo projektą rekonstrukcijai, leidimai gauti. Paliekamas visas pirmas aukštas ir pakeliamas mansardinis aukštas 1m, suprojektuotas stogas dvišlaitis dviejų skirtingų nuolydžių, vienas šlaitas 30 laipsnių, kitas šlaitas taip 30 laipsnių, bet viename šlaite yra intarpas su 15 laipsnių šlaitu. Darbų eigoje nusprendėme, kad norime vienodo stogo be pakilimo (abu šlaitai po 30 laipsnių). Ar galime keisti stogo konstrukciją, kuri neatitiks projekto? Ar reikalingas projekto keitimas?
Naujo statybos leidimo greičiausiai nereikės, o projekto A laidos gali prireikti, nors ir tai nebūtinai. Turbūt siūlyčiau statyti, o pridavimo metu, jei statybų inspekcija pareikalaus atliksite A laidą. Ją atlieka architektas, jokio leidimo nereikia.
Ar galima gauti statybų leidimą be elektros dėžutės?
Taip, statybos leidimą be elektros dėžutės galima gauti.
picture-1098.jpg
NCBC verslo centras
Kareivių g. 6 - 419kab., Vilnius
88% rekomenduoja
49 atsiliepimai
bu
2019-11-13, Plungė
ku
2019-11-11, Vilnius
ed
2019-11-10, Vilnius
vj
2019-11-04, Šiauliai
at
2019-11-02, Kaunas
bo
2019-10-27,
h.
2019-10-25, Panevėžys
ra
2019-10-22,
h.
2019-10-21, Panevėžys
au
2019-10-19, Palanga
da
2019-10-18, Molėtai
lk
2019-10-17, Vilnius
ni
2019-10-17, Anykščiai
va
2019-10-14, Vilnius
Labai dėkui
na
2019-10-14,
eg
2019-10-13, Naujoji Akmenė
ar
2019-10-10, Vilnius
mi
2019-10-09, Vilnius
ig
2019-10-09,
em
2019-10-07,
ie
2019-10-01,
ar
2019-09-30, Vilnius
do
2019-09-25, Varėna
ar
2019-09-23,
vi
2019-09-05,
an
2019-08-30, Vilnius
ma
2019-08-29,
au
2019-08-28, Vilnius
ar
2019-08-27, Klaipėda
Specialistas suteikė reikiamos informacijos.
g.
2019-08-23, Vilnius
ev
2019-08-22, Anykščiai
Tikrai puikus specialistas! Rekomenduoju kreiptis!
ti
2019-08-22, Kaunas
da
2019-07-30, Vilnius
ni
2019-07-26, Vilnius
ju
2019-07-26, Vilnius
va
2019-07-19, Vilnius
ke
2019-07-07, Vilnius
ni
2019-06-30, Anykščiai
pa
2019-06-27, Vilnius
pr
2019-06-15, Vilnius
si
2019-06-05, Vilnius
vi
2019-05-28, Vilnius
pa
2019-05-27, Kaunas
ri
2019-05-23,
hv
2019-05-19, Zarasai
Dėkoju už operatyvius atsakymus į pateiktus klausimus!
ke
2019-05-14, Kaunas
ja
2019-05-12, Kaunas
so
2019-05-10, Anykščiai
Patogu ir tikslu. Gavau gana greitai atsakymą į man kilusį klausimą dėl esamų kaime pastatų plėtros. Rimantas
ir
2019-05-10, Vilnius