Viso: 25.
Kuo geriausiai šiltinti, plytomis mūryto namo sienos - 10 cm oro tarpą? Šiuo metu jis užpiltas keramzito granulėmis dar prieš 35 metus. Tačiau manau, kad Jūs galite pasiūlyti ką nors geresnio - šilumos, tvirtumo ir ilgaamžiškumo atžvilgiu. Namo sienos oro tarpo aukštis 3m, ilgis - 14m, plotis - 8m. Yra dar 9 langai ir 2 durys. Kiek maždaug toks darbas su medžiagomis kainuotų?
Ar yra kombinuotų granulinių katilų, kuriuose keičiant kuro rūšį, nereikėtų perjunginėti kompiuterio?
Statomės vieno aukšto su šlaitiniu stogu, 90 kv.metrų namą. Montuosime rekuperatorių, tačiau nežinome dėl patalpų vėsinimo ar yra toks rekuperatorius, ar geriau prie rekuperatoriaus jungti kondicionierių?
Noriu sukelti prieangio sienas, tokiu būdu pasikeistų prieangio stogo kvadratūra (paliekant dvišlaitį - sumažėtų, darant vienšlaitį padidėtų), stogas nebūtų aukščiau dabartinio kraigo viršaus. Ar tam reikia projekto ir leidimo? Ar bent kažką keičiant stoge, išskyrus pačią dangą, visuomet reikia projekto ir statybos leidimo?
Ar visiems nuotekų valymo įrenginiams, 1-4 asmenų šeimai, reikalinga 10 m apsaugos zona? Ar reikalingas projektas ir savivaldybes pritarimas? Ar apsaugos zona, gali patekti į kaimyno teritoriją be kaimyno sutikimo? Ar apsaugos zona gali patekti į valstybinės žemės zoną be žemėtvarkos sutikimo?
Kaip efektyviai dirbs name kondicionierius, jeigu name dirba rekuperatorius? Čia kaip mašinoj įjungti klimą ir atidaryti truputį visus langus? Būčiau dėkingas už informaciją, kaip suderinti tas sistemas, kad viena kitai nebetrukdytų.
Nupirkau namą, kurio dalis iš rastų, apmūrytų apdailine silikatine plyta. Ta namo dalis buvo šalta, taigi nutariau renovuoti. Nuėmus gipsą iš vidaus paaiškėjo, kad rastai sudūlėję. Nutariau griauti supuvusius rastus, pakeičiant juos karkasine siena. Tačiau noriu išsaugoti apdailinę mūro sieną ir stogą, kadangi jie geros kokybės. Kaip apšiltinti tokią apmūrytą karkaso sieną? Nes darbus galima bus atlikti tik iš vidaus.
Noriu sužinoti, ar reikalingas statybų leidimas statant "kilnojamąjį" namą (gyvensime nuolat jame) iki 50 m2 ant "polių", laikantis 3 m atstumo iki kito sklypo ribos? Jeigu reikia leidimo- tai kas jį išduoda? Ir kokių dokumentų dar reikia?
Gal galite patarti, ką reikia padaryti, kad išgauti vandens skaidrumą baseine?
Renkamės sklypą namukui iki 50 m2 -paskirtis namų valda. Mums patiko sklypas prie miško, nuo sklypo ribos iki miškelio apie +-3 m (ne draustinis, ne nacionalinis parkas). Ar bus kokie papildomi reikalavimai susiję su atstumais statant namą tokiame sklype prie miško? Kas galėtų daugiau pakonsultuoti tokiais klausimais su sklypo pirkimu ir t.t.
Kokia yra procedūra, norint, kad būtų perskaičiuotas buto naudingas plotas?
Pas mane stovi dujinis katilas ir šylant ir vėstant radiatoriams labai kyla ir kritinėja slėgis. Prieš užkūrimą slėgis būna 1,5bar, šylant pasiekia 2,5bar ir daugiau, po to šalant vėl nukrenta. Galvoju pasistatyt išsiplėtimo indą kokių 25ltr, tik nežinau kur statyt. Šildymo sistemoje stovi kolektorius, kuris paskirsto šilumą į kiekvieną radiatorių atskirai, radiatoriuose yra šilumos reguliatoriai.
Reikalingas impregnantas impregnuoti plastikinį kubilą apkaltą medinėmis lentelėmis ir medinį kubilo dangtį. Reikia, kad būtų bespalvis ir neužsidėtų plėvelė. Ką galite pasiūlyti?
Patarkit, kokie dažai mediniam fasadui būtų ilgaamžiškiausi?
Koks ketinio (špižinio) radiatoriaus vienos sekcijos galingumas? 12 sekcijų, aukštis 58 cm.
Svarstome apie sklypo prie upės pirkimą. Upės apsaugos zonoje yra pamatai, pažymėti plane. Ar būtų kokia nors galimybė gauti leidimą ant tų pamatų atstatyti namą?
Gyvenu klijuoto tašo name pastatytame prieš dešimt metų. Statė firma iš Širvintų EEVT. Šiuo metu kiek žinau pakeitė veiklą. Reikia specialisto konsultacijos. Rąstų galai, kurie atsukti į pietinę pusę klijavimo vietose gerokai išsiplėtė. Be abejo per tarpus pakliūna vanduo ir saulės spinduliai. Kaip galima būtų apsaugoti nuo tolimesnio medienos pažeidimo? Parekomenduokit kur kreiptis į kompetentingą specialistą.
Sodo bendrijoje, ne miesto teritorijoje norime apsitverti savo sklypą 12a. Tvora tinklinė, priekinė dalis, prie kelio segmentai. Klausimas būtų, kokiu atstumu tverti tvorą prie kelio? Kelias neasfaltuotas, kelio plotis tarp sklypų 6m. Atlikti matavimai.
Noriu namą iš lauko pusės apkalti OSB plokštėm. Ar galima OSB plokštes padengti dekoru?
Ruošiuosi pirkti dujinį katilą su momentiniu vandens ruošimu. Iškilo klausimas su kokiu šilumokaičiu rinktis, ar su aliuminio silicio, ar nerūdijančio plieno. Kokie vienų ir kitų skirtumai, privalumai, trūkumai?
Nusipirkau anglišką mobilų namelį. Jo sienos-skarda, bruseliai, vata, faniera. Noriu šiltinti 20cm (gyvensiu žiemą). Ką patartumėte polistirolą, mineralinę vatą, ekovatą? Noriu, kad būtų ir gerai ir sąnaudos piniginės būtų normalios.
Norėčiau paklausti dėl akumuliacinės talpos. Namo bendras plotas 190m2. Pirmas aukštas grindinis šildymas 100m2. Antrame aukšte kambariuose stovi radiatoriai, koridorius ir vonia grindinis šildymas, katilas savadarbis 24 kW, koks talpos dydis turėtų būti?
Reikia išardyti seną 19m2 terasą ir įrengti naują, medžiaga - impregnuota pušis. Kokia būtų kaina?
Statomas karkasinis gyvenamas namas su tualetu ir vonia, pirmas aukštas 100m2, mansarda-80m2. Ar reikalinga tokio tipo namui rekuperacija, o jei reikia, tai kokiose patalpose?
Kokie privalumai sienas šiltinant iš vidaus ir iš išorės?
 
Sritis:
Sritis: