Viso: 25.
Kokį variantą siūlytumėte rinktis saulės modulius stiklas-stiklas ar saulės modulius su optimizitoriais? Kokie argumentai?
Patarkit optimaliausią namo cokolio apdailą kokybės ir kainos atžvilgiu?
Žemės ūkio paskirties sklype (sodyba dalyje sklypo) griaunamas senas gyvenamasis namas ir rekonstruojant kelis greta stovinčius ūkio pastatus, įrengiamas gyvenamasis namas. Klausimas: ar reikia parengti kaimo plėtros projektą, suformuojant sodybą ir nustatant jos užstatymo reglamentą?
Kokia stogo danga tinka dvišlaičiam stogui, kurio vienas šlaitas 45, o kitas 7 laipsnių? Namas mūrinis, stogo plotas apie 110 kv.m.
Kokio storio rąstai turi būti, kad būtų galima priduoti namą jo neapšiltinant? Gyvenamasis namas.
Turime kaimynus, kurie vaikšto ne su kojomis, bet su kanopomis. Vibruoja visas namas nuo jų "vaikščiojimo". Lubų aukštis labai didelis virš 4m, per pakabinamas lubas sumažinta iki 3,60m, bet nepagalvoję nesudėjome jokios garso izoliacijos, kaip galima tai išspręsti? Esame pasiruošę perdėti lubas, bet ar tai įmanoma padaryti nepažeidžiant ypatingai sienų, grindų remonto?
Ar galima įsirengti pagrindą plokštuminiams pamatams, dar neturint statybos leidimo?
Norime pasistatyti laikinąjį modulinį surenkamą sandėliuką 2x3x2,2m, be pamatų, lengvų konstrukcijų. Labai aktualu išaiškinimas, kokiu atstumu galima jį statyti nuo kaimyno sklypo ribos be raštiškojo sutikimo? Kadangi nebėra galiojančio STR-o apie laikinuosius, kilnojamus pastatus, painiava kam priskirti modulinį surenkamą sandėliuką pagal Statinių klasifikavimo STR-ą ir kuo vadovautis, norint pastarąjį "instaliuoti" tinkamai savo sklype?
Atkasus seno namo pamatus, kurių gylis 150, kaupiasi vanduo, kas rytą išpumpuoju vandenį, kitą rytą vėl daug vandens, apie 10 cm, nors nelyja. Ką patartumėte daryti? Planuoju sutvirtinti, nes cementas išplautas, pačioje apačioje tik akmenys ir žvyras likę. Atkasus iki pamato apačios gruntas molis. Kokiame gylyje dėti drenažą? Labiausiai tiktų kokoso pluošto? Ar galima pamatus atkasus ilgai laikyti neužkasus jų? Neaišku kada išdžius, nes vis vanduo kaupiasi. Kaip apšiltinti pamatą, jei neišdžiūva?
Pas mane medinė perdanga, bus įrengtas grindinis šildymas, ar galima ant viršaus dėti Knauf Brown grindų plokštes?
Norėjau paklausti, koks esminis skirtumas tarp dujinio katilo su momentiniu karšto vandens paruošimu ir katilo su integruotu 8 litrų boileriu (pvz. Radiant), nes sunaudojus tuos 8l paskui poreikius tenkina momentinis karšto vandens šildymas. Ar teisingai suprantu, kad skirtumas tik tas, jog atsukus čiaupą iš katilo su integruotu boileriu gauni karštą vandenį iš karto, o momentinis kelias sekundes uždels, nes paskui abu tiekia karštą vandenį tiesiogiai jį pakaitindami?
Turiu 11 arų bendrame sklype, noriu atsidalinti nuo bendrasavininkų, sklypas namų valdos ir randasi Druskininkų sav. Keli bendrasavininkai gyvena užsienyje ir su jais kontaktų ar susitarimo nėra.
Turime miško paskirties sklypą, kuriame yra likę seni namo pastatai. Iš archyvo gauta pažyma, kurioje nurodyta kiek ir kokių pastatų buvo, nurodyti sodybos kontūrai. Nuo ko pradėti norint gauti statybos leidimą atstatyti sodybą?
Domiuosi dekoratyviniu akmeniu lauko apdailai. Bus mūrijamos lauke dvi kolonos vartams iš kamininių blokų (medžiaga kaip ir keramzitas tik tankesnis), po to pripilama viduj betonu. Klausimas ar galima ant tokio paviršiaus klijuoti dekoratyvini akmenį?
Kokias medžiagas siūlote buto vidaus apšiltinimo ir garso izoliacijos sienų ir lubų darbams, namas plytinis, butas antrame aukšte?
Noriu pasiteirauti, ar poliuretano putos naudojamos daugiabučių sienų šiltinimui renovacijos tikslais? Kokie šios technologijos pliusai ir minusai daugiabučio atveju? Kainos skirtumai lyginant su vata ar polistirolu?
Kokių pažymėjimų reikia, kad aš pats sau galėčiau pasirašyti saulės elektrinės deklaraciją? Ar ją gali pasirašyti fizinis asmuo?
Naujos statybos name yra girdimas vėjo ūžesys. Namas A+, stogas keturšlaitis, 1 aukšto, stogo danga RUUKKI skarda. Šiltinta perdanga vata 50 cm. Esant vėjui garsas girdimas erdvinis, tarsi būtume be stogo. Atidarius langą girdisi sienų pokšėjimas (kaip suprantu pokši plėvelė, nes ji įsitempia ir juda). Kur gali būti problema? Ar gali būti garsas dėl padarytų stogo perdangos apšiltinimo klaidų? Statytojas vis ieško ir neranda problemos.
Dviejų aukštų namo viršutinė perdanga 1982 m. buvo šiltinta 30 cm spalių-kalkių sluoksniu. Apšiltinimas neefektyvus, planuoju apšiltinti naujai. Plotas 170 kv.m. Ką efektyvesnio galėtumėte pasiūlyti? Ar būtina bus nuimti spalių sluoksnį, nes darbas sudėtingas, tektų nuimti dalį šiferio, dulkėtumas ir t.t. Namas silikatinių plytų, apšiltintas. Stogas šlaitinis.
Ieškome sprendimo gamybinių patalpų grindims. Patalpose - metalo apdirbimo staklės, kuriose naudojamos aušinimo alyvos. Skysčiai patenka ant grindų, dėl to grindys būna slidžios. Domina bet koks sprendimas kuris būtų chamiškai atsparus, lengvai valomas, o esant aušinimo alyvai ant paviršiaus - būtų neslidu.
Ką reiškia "Rengiamų teritorijų planavimo dokumentų ribos"? Ir ar galima visa tai sustabdyti?
Ar gali gartraukio traukiamas oras patekti pro įtempiamų lubų padarytas apšvietimo angas, nes būtent virš viryklės yra halogeninės lemputės ir toje vietoje šiek tiek išsipučia lubos. Ta problema tik toje vietoje kur yra viryklė, kitur virtuvėje lubos lygios. Išjungus gartraukį, problema išnyksta.
Prieš 2 metus apsigyvenome naujame bute su rekuperacine sistema, pirmus metus buvo viskas Ok, bet kai įsikūrė visi kaimynai pradėjau pastebėti, kad kartais atsiranda blogas kvapas namuose. Po ilgų ieškojimų supratau, jog pirma problema gartraukis. Nuėmus gartraukio groteles ir pridėjus ranką prie ištraukimo jaučiasi, kad oras eina per jį į vidų ir kuo stipriau pakeliu rekuperatoriaus vėdinimą, tuo stipriau pučia per gartraukį į vidų. Ir jei kaimynas kepa karbonadus ir pan., tai kvapas eina pas mus į namus. Taip pat jaučiasi, kad šiek tiek oro patenka per dušo vandens subėgimo angą, tai irgi kartais atsiranda blogas kvapas. Lauksiu patarimų ką reiktų daryti ar pasidalinsit kontaktais, kurie išspręstų problemą.
Turiu garažą, po visu garažu yra rūsys. Reikalinga ventiliacija. Kaip geriau instaliuoti, kad nebūtų pelėsio?
Reikia gero pušinėms medinėms grindims lako gyvenamoms patalpoms
 
Sritis:
Sritis: