Viso: 25.
Turime problemą su aidu susitikimų kambaryje nuomojamose patalpose. Kambario dydis ~ 26m2. Patalpos aukštis 4,20m. Lubos - betonas. Yra atviri rekuperatoriaus vamzdžiai. Patalpos yra Vilniuje, centre. Norėjau pasiteirauti ar užsiimate aido problemos sprendimais nuo - iki? Kiek pats suprantu reikėtų tiesiog įtempiamų lubų, gal dar kažko papildomai. Ieškau kompanijos, kuri padarytų sprendimą ir įrengtu tai nuo-iki, ir kadangi tai yra nuomojamos patalpos, nebūtų gadinamas "per stipriai" interjeras ir vidinės sienos. Kokia apytikslė kaina? Kiek tokių panašių projektų esate sėkmingai atlikę? Per kiek laiko preliminariai galėtumėte įrengti viską?
Ar galima parduoti namą su namo rekonstrukcijos projektu?
Ar reikia papildomai tvirtinti sieną montuojant virtuvę ant sienos su dvigubu gipskartonio sluoksniu?
Planuoju šiltinti gyvenamojo namo medinį dvišlaitį stogą poliuretano putomis. Skaičiau, kad daugelis norint užtikrinti atvirų porų hidroizoliaciją, užpurškia ant viršaus uždaras poras. Ar taip daryti patartina? Ar uždarų porų poliuretanas nėra kenksmingas? Ar neatsiras plyšiai, stogui vaikštant? Jei taip daryti nepatartina, kaip geriausia išspręsti hidroizoliacijos įrengimą naudojant atviras putas
Norėjau pasitikslinti, planuoju medinį dvišlaitį stogą purkšti atvirų porų poliuretanu. Vėliau dėsiu gipsinį stogą. Šiuo metu jau esu sumontavęs būsimam gipso karkasui vadinamuosius "krokodilus". Kaip vėliau po poliuretano užpurškimo montuoti garo izoliacinę plėvelę (pridedu nuotrauką iš interneto, kaip turėtų atrodyti mano lubos po užpurškimo)? Ar ją reikia dėti ant pačio gipsinio karkaso ir vėliau sukti pačią gipso plokštę?
Name buvo įrengta rekuperacinė sistema (rekuperatorius Wolf CWL-F-300 Excellent). Atšalus orams ir nuolat stebint rekuperatoriaus duomenis, pastebėjau, jog įrenginys neperduoda išeinančio oro šilumos įtraukiamajam oro srautui, t.y. pučiamas nuolat šaltas oras per ortakius. Įrenginio valdymo programėlė rodo, jog išeinančio oro temperatūra yra ~1-2 laipsniais žemesnė nei kambarių temperatūra (pvz. kambario +23C, o išeinančio +22C, įeinančio 2-3 laipsniais aukštesnė nei lauko temperatūra (pvz. lauko +3 C, o įeinančio oro +5). Bypass rėžimas išjungtas. Kur galėtų būti problema? Kodėl išmetamas šiltas oras, o įtraukiamas oras neperima tos šilumos?
Planuojame statyti šilumos siurblį. Ar prie vidinio bloko reikia atvesti kanalizaciją, ar būna, kad jame kaupiasi kondensatas, laša?
Susidūrėme su situacija, kad karštas vanduo ruduoja (lieka rudų nuosėdų), šaltas vanduo švarus. Gal galėtumėte pakomentuoti plačiau apie situaciją? Tokia pati bėda kamuoja ir kaimyną, nes naudojamės tuo pačiu gręžiniu. Jeigu galėtumėte pakonsultuoti kažkiek pradžiai iš kur tokia problema, gal tada susitartumėme ir dėl tolimesnio bendradarbiavimo su jumis.
Situacija tokia: radau žemės ūkio paskirties sklypą (ūkininko sodyba) ir žadu pirkti, perkant bus pakeista į namų valdos sklypą. Taigi ten gyvenamo namo jokio nėra ir norėsiu statyti pirtį iki 80kv. Ar nebus privaloma pastatyti pirma gyvenamą namą ir tik tada pagalbinius pastatus? Gal galima informacijos į kokios paskirties sklypą būtų geriausiai pakeisti esamą ar dar kažką daryti, kad būtų lengviau ir be vargo pasistatyti pirtį?
Turiu kelis klausimus dėl elektros instaliacijos sodo namelyje. Ar gerai, kai laidai plastikiniuose gofruotuose vamzdeliuose sudėti tarp polistireno lakštų juo šiltintoje sienoje? Kokius automatus pasirinkti rozetėms, ar tinka B16 (galingų įrenginių nenumatoma)? Ar B16 automatą išmuš pirmiau nei C16? Nuotėkio rėlė pajungiama iš apačios padavus nulį bei fazę, o viršuje išeina į automatukus? Ar nuotėkio rėlės veikimas turi ką nors bendro su įžeminimu? Taip pat domina ar tokia seka skydelyje tinkama: 1. įvadinis dvipolis automatas C16 atjungiantis ir fazę ir nulį vienu metu; 2. kontrolinis el. skaitiklis montuojamas ant DIN bėgelio matuojantis tik sodo namelio vartojamą energiją; 3. nuotėkio rėlės; 4. automatukai.
Norėjau pasiteirauti dėl įtempiamų lubų. Šiuo metu baigiami išorės statybos darbai, greitai bus vidinės pertvaros. Reikia apsispręsti dėl lubų įrengimo. Namas karkasinis 100 kv. m. Suplanuota didžiajam kambaryje krosnelė pagal A+ klasės reikalavimus. Padarytas kaminas. Noriu paklausti nuomonės apie įtempiamas lubas tokiam namui? Kaip suprantu ties krosnele turės būti gipsinių lubų dalis bent po metrą nuo kamino ir tik kitur gali būti įtempiamos. Ar gerai daryti tokias lubas karkasiniam namui?
Kokia medžiaga geriau izoliuoti pamatą nuo drėgmės? Pamatas šiltinamas nebus, pastatas akmeninis, drenažas aplink pastatą yra. Apjuostas pamatas dėl tvirtumo.
Aplink namą su rūsiu reikalingas drenažas, nes į namą sunkiasi vanduo per pamatą. Esmė tame, kad rūsys yra ne po visu namu. Ką tokiu atveju daryti? Atsikasti visą pamatą vienodu gyliu, ar drenuoti tik tas puses, kur yra rūsys? Aišku toliau seks pamatų šiltinimas.
Kuo daugiau skaitau, tuo didesnis chaosas galvoje, kokį šildymo būdą pasirinkti. Esame nupirkę senos statybos medinį namą, jis apmūrytas, langus sudėjom 3 stiklų, ruošiamės visame name įrengti šildomas grindis. Svarstome, ką geriausia būtų pasirinkti, užkraunamą, granulinį, dujų generacinį ar oras-vanduo šildymą. Į ką reikėtų ypatingai atkreipti dėmesį, kad atėjus šalčiams, nereikėtų gailėtis? Beje, katilą planuojame statyti kitame pastate netoli namo, kad nebūtų dūmų ir smalkių namuose. Jei pasirinktume šildymą oras-vanduo, kyla klausimas, ar nebūtų per šalta paspaudus šalčiams, ar neerzintų vibracija ir garsas?
Dispersiniais fasadiniais dažais nudažiau balkono vidų (raudonų plytų sienos ir balkono apatinė dalis dengta OSB plokšte). Dažymas vyko praėjusią savaitę. Užtepus vienu sluoksniu (siena tepta vienu sluoksniu, OSB jau dviem) po kelių dienų ant dažų paviršiaus atsirado smulkių įtrūkimų - OSB plokštėje visur, kur yra grioveliai, plytų sienoje tarp plytų sujungimų. Prieš tai buvo gruntuota giluminiu glaistu mineraliniams paviršiams. Kur padaryta klaida ar čia problema su dažais ir ką daryti toliau?
Mane domina kokiais augalais galima apželdinti tinklinę tvorą? Labai saulėta vieta.
Reikalingos priemonės nuo kinivarpų. Ką rekomenduotumėte?
Laba diena, išnaršiau visą puslapį, bet neradau tinkamos informacijos, turiu sklypą žemės ūkio paskirties ir pakeisiu jį į namų valdos sklypą. Ar namų valdos sklype galima bus statyti pirtį iki 80kv., ar būtinai irgi privalomas gyvenamasis namas pirmiausia? O gal galima pastatyti pirtį ir registruoti kaip vasarnamį?
Gal žinote, ko būtent reikia priduodant namą: ar sandarumo testo, ar energingumo sertifikavimo, ar ekspertizės? Ar galite kas nors pasiūlyti reikiamą paslaugą? Kokia kaina?
Regioniniame parke turiu žemės ūkio paskirties sklypą be statinių, daržininkystei reikalinga elektra. Kokia tvarka galiu įsivesti elektrą daržų laistymui? Ar reikalingas koks nors regioninio parko leidimas?
PVC ar bituminė stogo danga. Kokie yra privalumai ir trūkumai, renkantis tarp PVC ir bituminės dangos plokščiam stogui?
1986 m. daugiabutis, blokas/geltona plyta, 4 aukštas iš 6, butas vidinis. Šiemet pradėjo šlapti išorinė siena (blokas) visu plotu. Siūlė yra ties langu, bet šlampa nuo lubų. Pas kaimyną, viršuje, sausa. Per lietų vanduo sunkias labiau, nelyjant - mažiau. Siūlės iš išorės be matomų įtrūkimų, siena šlampa visu plotu ir intensyviai (pusmetris balos ant grindų), tačiau, kai nėra jokių įtrūkimų, nesimato iš kur tas vanduo sunkiasi (nėra taip, kad vienam kampe labiau, kitam mažiau). Labai reikia patarimų ar idėjų, galbūt kontaktų, kas galėtų pagelbėti.
Noriu paklausti ar galiu vestis laidą po žeme nuomojamame bute valdiškoje žemėje, kur visi žmonės vaikšto? Ar tai saugu?
Noriu sužinoti kokio galingumo elektros įvadas skirtas mano namui, nes noriu statyti oras vanduo 9kW šilumos siurblį. Kaip sužinoti?
Palėpėje grebėstai ir ant jų čerpės. Ar galima, ir kaip apšiltinti palėpę nenuėmus čerpių nuo medinių konstrukcijų?
 
Sritis:
Sritis: