Viso: 25.
Ar skiriasi reikalavimai betono paruošimui liejant epoksidines ir poliuretanines grindis? Ar skiriasi dangos storis? Kurią iš šių dangų rekomenduotumėte į privatų namą?
Gal kas patars, ar žino, ar galima perkelti melioracijos vamzdį? Žemės paskirtis buvo pakeista iš Žemės ūkio į namų valdą. Bus kasamas prūdas, statomi namai bei ūkiniai pastatai. Kokie reikalavimai bei atstumai?
Norėjau paklaust, koks būtų logiškiausias/ekonomiškiausias (atsižvelgiant į įrengimo ir eksploatacijos išlaidas) šildymo būdas A klasės 129 kv2 ploto namui (sienos šiltintos 25cm pilku politerenu, stogas pilnai apšiltintas 40 cm. vata). Būtų gerai, kuo pilnesni ir detalesni atsakymai.
Šlaitinės pastogės apšiltinimas. Dabartinė seka nuo stogo dangos: beasbestis šiferis, nedidelis oro tarpas, difuzinė plėvelė, akmens vata, gipso kartonas. Gegnės storis 15 cm, analogiškai ir vatos. Suprantu, kad vatos storis pagal dabartinius standartus netinkamas, bet klausimas dėl garo plėvelės iš vidaus. Ar šiuo atveju ji buvo būtina? Jei taip, tai imti gipsą lauk ir dėti garo plėvelę, o ant jos gipsą? Ar neimant gipso lauk yra kokie variantai?
Ar epoksidinė danga yra tinkama vidaus laiptams? Turime betoninius laiptus, kuriuos reikia "aprengti", svarstome įvairias galimybes. Jei taip, kokios kainos? Galėčiau atsiųsti laiptų nuotraukas, 16 pakopų, sukasi.
Mano ir kaimyno butus skiria 40 cm gipskartoninė siena, kurios viduje akmens vata, tačiau garso izoliacija labai bloga - puikiai vienas kitą girdime. Ką galėtute pasiūlyti, kaip pagerinti garso izoliaciją? Gal galima būtų papildomai kokia nors izoliacine medžiaga apklijuoti sienas? Plotas nėra didelis 20-25 m2.
Domina dujinio katilo pajungimas. Norėčiau sužinoti kokiais vamzdžiais galima pajungti dujinį katilą. Esu matęs, kad būna jungiami plastikiniais lituojamais. Kaimynui sudėjo varinius. Tai gal galima ir daugiasluoksniais, kuriuose yra aliuminio vamzdis (tokie kuriais grindinį šildymą veda)? Kokie privalumai ir trūkumai?
Dviejų savaičių bėgyje planuoja mums pastatyti rastinį sodo namelį 6x8m. Kadangi jau yra drėgnas, šaltas periodas, kokia medžiaga galėtume impregnuoti medį, kad jam nieko blogo nenutiktų žiemos periodu? Kokia spalva planuojame dažyti namelį dar nežinome, tad gal pirminis impregnatas galėtų būti neutralios spalvos? Jeigu taip, prašau informuoti kokį reikia įsigyti?
Norim statyti pirtį vietoje senos daržinės. Ar reikalingas projektas?
Domina betoninė dvibangė čerpė, matinė, juoda. Stogas: dvišlaitis, 6x12, 144m2, nuolydis 40 laipsnių. Šoninės čerpės: 24 bėginiai metrai. Kraigo: 12 bėginių metrų.
Šiuo metu vyksta žemės sklypo (sodas) įsigijimo procedūra (daromi kadastriniai matavimai). Žemės sklype yra sodo pastato griuvėsiai (1-1,5 m aukščio plytų siena, pamatai, perdangos plokštė beveik visa išgriuvus). Namelio plotas pagal RC duomenis 65kv. m. Jis 2013 metais išregistruotas pagal vidinę RC tvarką, nes nepateikta pilna dokumentacija. Ar man kas nors pigiau/geriau/greičiau būtų, jeigu aš atgaivinčiau įrašą registrų centre dėl sodo namelio ir bandyčiau daryti namo rekonstrukciją?
Gal patartumėte kaip apšiltinti mūrinę pirtelę, ar užtektų tik folija iškloti?
Planuoju pirkti Haro Tritty 200 laminatą, kuris kaip teigia gamintojas yra atsparus drėgmei. Klausimas būtų kaip geriau patartumėte daryti, ar klijuoti ar tiesti plaukiojančiu būdu? Gamintojas teigia, kad šis laminatas yra pritaikytas klijavimui ir klojimui plaukiojančiu būdu. Kaip būtų teisingiau pasielgti? Yra grindinis šildymas vandeniu. Jei klijuoti, tai kokius klijus pasiūlytumėte?
Pastatas medinis apmūrytas 100mm fibo blokeliais. Oro tarpas tarp medžio ir blokelių apie 20cm. Sprendimas būtų toks, jog oro tarpą pripūsti ekovata. Klausimai būtų tokie: ar ekovata geriausias sprendimas šiltinant oro tarpą tarp medžio ir blokelių? Pripūtus tarpą, reikia apdirbti blokelius iš išorinės pusės, nes fibo blokelių vandens įgėris labai didelis. Užklijavus 5cm storio putų polistirolą, nuarmavus, nutinkavus visas "sumuštinis" kvėpuos? Kokia kitokia alternatyva vietoje putų polistirolo?
Ar reikia kažkokių papildomų statybos leidimų, jei noriu perstatyti vieną sodo namo pusę? Praktiškai nugriaunu mūrinį sandėliuką, kuris pastatytas be pamato, ir toje pačioje vietoje pastatau rąstinį sandėliuką, tokių pačių išmatavimų kaip kad buvo mūrinis sandėliukas. Taip pat tuomet pakeičiu kamino buvimo vietą ir stogo konstrukciją: padarau truputi nuožulnesnę nei buvo. Namo viduje kitoje vietoje įrengiu laiptus į antrą aukštą. Laiptų vieta yra pažymėta dabar esančioje namo knygoje.
Sužymėjus pamatų kampus paaiškėjo, kad namas ribojasi su medžiu ir buvusia pelke (projekte buvo visai kitoks vaizdas). Dabar turime pamatus stumti apie du metrus į kitą pusę. Iš statyboms leidžiamos teritorijos neišeiname. Ar dabar galime stumti namą į šoną, o dokumentus tvarkytis statybų eigoje, ar išvis nieko nereikia tvarkytis? Nes pinigai rangovams sumokėti, laiko tempti negalime.
Kokie yra rąstinių, medinių namų privalumai?
Kiek kainuoja pas jus individualus namo projektas su leidimu ir kitais reikalingais dokumentais?
Noriu atsivesti statybinį įvadą iškart į namo vidų, kur ateityje bus el.skydinė. Klausimas ar galiu vesti laidus nuo ESO skydinės tiesia linija po būsimo namo grindimis, ar reik vesti kampuotai, kad įvadinis laidas kuo mažiau palystų po būsimu namu?
Jau neužilgo pradėsim statytis A+ klasės namą (170kv). Niekaip neišsirenkam iš kokios medžiagos jį statyti. Ką galite pasiūlyti ir patarti? Įdomi nuomonė ir apie pamatus.
Esu V-ių a. daugiabučio namo bendrijos p-kė. Viename I-o a. bute pastebėjau, kad virtuvėje išgriauta ventiliacijos šachta, o lubose įstatytos vent. grotelės. Paaiškinkite, kokią žalą vėdinimo procesui padarė I-e a. virtuvėje išgriauta vėdinimo (natūralaus vėdinimo) šachta ir kaip man toliau elgtis?
Ar į gyvenamojo namo užstatymo plotą skaičiuojamas lodžijos plotas?
Kuo skiriasi tarpusavyje medžio drožlių blokeliai? Ar yra apvalių blokelių kolonoms?
Labai drėksta garažas, norėčiau gauti patarimą ir pagalbą.
Verandos lubos - balkono grindys, kitais žodžiais tariant, verandą su balkonu skiria betono plokštė. Lubų apdailine medžiaga yra svarstoma pasirinkti plastikines dailylentes. Ar yra koks nors galimas sprendimas verandos lubų hidroizoliacijai iš vidaus, jog ant lubų nesusidarytų kondensatas?
 
Sritis:
Sritis: