Laminato ir plytelių sujungimams užpildyti, ką naudoti? Hermetiką, skysta kamštį? Kokios firmos?
Bute sudėtas gipso kartonas, kiek kainuoja išglaistyti ir išdažyti sienas, vieno kvadrato kaina?
Statant langus A+ klasės name būtina naudoti langų sandarinimo juostas ? Kas nutiks, jei vidinės juostos neklijuotos, o angokraščius tik nutinkuoti ? Ar šių juostų panaudojimą reglamentuoja STR ?
Architektas/dizaineris suprojektavo potinkinį praustuvo maišytuvą viengubo gipso sienoje (10cm) tarp vonios ir miegamojo. - Iš vonios pusės viengubas mėlynas gipsas + plytelės. - Konstrukcijos viduje vata + daugiasluoksniai izoliuoti vamzdžiai. - Iš miegamojo pusės paprastas gipsas + antras paprasto gipso sluoksnis, nes suplanavome įleidžiamas grindjuostes. - Miegamajame toje pačioje sienoje, išvesti laidai kondicionieriui, kuris kol kas nepakabintas. Problema: Paleidus vandenį vonioje, miegamajame girdisi šaižus 50dB siekiantis garsas. Garsas toks stiprus, kad galima pabusti naktį. Šaižumas girdisi ir koridoriuje bei svetainėje su virtuve. Architektas savo projektavimo klaidą neigia, teigdamas, kad kiti klientai panašiais sprendimais nesiskundė ir sienos storinimas vargu apskritai ar būtų padėjęs. Kaltina santechniką, siūlo kreiptis į maišytuvo gamintoją (Paffoni). Klausimas ar įmanoma sumažinti maišytuvo skleidžiamą garsą dedant kažkokį garso izoliacinį skydą (vietos sienos viduje beveik nėra dideliam izoliaciniam sluoksniui) aplink jį ir apipučiant makrofleksu, kad garsas nesklistų po visą sieną? Nes sienos storinti galimybės nebėra. Galėtume dar keisti dalį sienos akustiniu gipsu. Tačiau esame nuteikti, jog pokyčiai bus minimalūs.
Planuojama montuoti gipso plokštes aplink visas seno mūrinio namo vidines sienas. Gipso klijavimas neįmanomas, nes senos sienos baisiai nelygios. Bus įrenginėjamos šildomos grindys. Klausimas būtų toks, ką pirmiau įrengti, ar grindis ar gipso kartono sienas? Taip pat kyla klausimas ar montuojant sienas po grindų betonavimo, ir tvirtinant perimetrinį profilį prie grindų krašto, nepradės trupėti betonas?
Kuo skiriasi šios abi difuzinės plėvelės? 1. Difuzinė plėvelė TYVEK PRO, 1, 5 m x 50 m, (75 m²), DuPont 2. Difuzinė plėvelė TYVEK FIRECURB SOFT, 1, 5 m x 50 m, (75 m²), DuPont Ar abi galima naudoti blokinio namo skardiniam stogui?
Ar galima komercinė veikla namų valdos sklype? Kavinės įrengimas?
Norėčiau paklausti ar įmanoma ką padaryti? Gyvenu UK, namas renovuotas. Viename iš kambarių atsikišusi sienos dalis. Sienoje įmontuota šiukšlių šachta, girdisi smūginis metamų šiukšlių garsas.
Buvo sudėtas laminatas 60kv. bute, sudėta be sujungimų tarp durų. Ar dėl to galėjo iškelti lentas tarp vienų durų įėjimo ir dar koridoriuje per siauresnę vietą? Taip pat per ilgį, kai kuriuose kambariuose beveik nepaliktas tarpas tarp sienos. Koks geriausias sprendimas pašalinti tokį broką? Gal naujai persikloti? Ardyti ir dėt naujai? Nuo kur reiktų pradėt ardyti tokiu atveju, nuo kur pradėtas dėt laminatas ar kur užbaigtas dėt? Taip pat visur buvo betonuotos grindys, laminatas dėtas po mėnesio, kai išbetonuotos grindys. Grindys atrodė išdžiuvę gerai. Prieš dedant paklotą nebuvo dedama jokia plėvelė. Jei būtų perklojamas laminatas ar reikėtų tiesti plėvelę prieš klojant paklotą?
Namuose daug drėgmės, ką patartumėt statyt mini rekuperatorių ar kondicionierių?
Kuo geriau apdoroti langus, duris iš lauko? Namas karkasinis vadinamas Alytnamis. 1. Garui pralaidi Išorinė juosta langų montavimui PENOSIL Window Tape Full Glue+1 External. 2. Mastika PENOSIL Premium Air&Vapour Membrane. 3. Mastika polimero pasta Soudatight Hybrid SOUDAL?
Dvibutyje kotedže, naujos statybos, buvo pagal sutartį numatyta, 2 silikatiniai 18cm blokeliai. Su tarpe 50mm vatos tarp kaimynų. Dabar padarė tarpą tik 2cm ir jis tuščias, išmūrytas tik pirmas aukštas ir aplink išpiltas vainikas, tai per viršų jau nieko nebe pripildysi. Koks protingiausias variantas sustiprinti garso izoliaciją, kad atitiktų bent jau taip kaip buvo numatyta?
Namas miesto ribose 1910m. statybos. Norėčiau nugriauti ir atstatyti naują ant tų pačių pamatų. Ar reikės išlaikyti atstumą iki sklypo ir priešgaisrinį atstumą iki gretimo namo pagal dabar galiojančius reglamentus? Ar bus galima nesilaikyti šių atstumų? Dabar namas stovi 1 metras iki sklypo ribos su kaimynu, kaimyno namas stovi 3 metrai nuo mano sklypo ribos, tai tarp namų atstumas yra tik 4 metrai.
Kažkada buvau viena ausim girdėjęs, kad yra įstatymiškai numatyta žmogui galimybė dasipirkti 3 arus valstybinės žemės, šalia jau esamo savo gyvenamo sklypo. Ar yra/buvo kažkas panašaus? Jei taip, kokias sąlygas reikia atitikti?
Domina kokiomis medžiagomis užtaisyti įdėtą langą iš lauko pusės.
Trinkelėmis norime išsidėti nuvažiavimą nuo gatvės, žemyn į sklypą. Kiek žinome visur 3m nuo sklypo valstybinė žemė, o po to eina mūsų žemė. Ar reikia norint išsikloti trinkelėmis nuvažiavimą, kokio nors projekto (iš viso būtų nuvažiavimas 3m ant valstybinės žemės nuo gatvės ir 3m ant mūsų žemės)? Kauno r.
Ką naudoti šepetėlį ar volelį dažant medinį lauko fasadą Altax vandens pagrindo dažais? Ar šiais dažais galima dažyti impregnuotas terasines lentas? Ar reikia dar kaip nors paruošti terasines lentas prieš dažymą?
Turiu ne vieną klausimą dėl teisingo dujinio katilo šildymo sistemos nuorinimo, išsiplėtimo indo padėties, išsiplėtimo indo slėgių. Namas 125m2, dviejų aukštų. Katilas Ferroli Domina F24. Išsiplėtimo indas neoriginalus, 12l varem. (originalus pagedo, pirkt nėra) Originalas buvo - 7litru. 1. Nuorinimas. Noriu, kad po sistemos nuorinimo šaltoje sistemoje turėčiau - 1,5bar. Ar bus teisingai jeigu padarysiu taip: Atjungtą nuo sistemos išsiplėtimo indą pripūsiu oru 1,9bar. (Ar daryti 0,3 bar mažesnį?) Prijungsiu atgal indą, sistemą užpildysiu vandeniu iki 1,9bar. Tada nuorinsiu visus radiatorius, ir po nuorinimo, jei dar reikės nuleisiu iki 1,5bar. Ar geriau padaryti pradžioje 1,5bar ir po nuorinimo papildomai pakelti vandens slėgį iki 1,5 bar? (ar 1,5bar priešslėgis inde, tada galiu užsikelti iki 1,9 bar vandeniu į sistemą ir praorinus sistema nusileisti iki 1,5bar). 2. Ar yra skirtumas kaip sumontuotas išsiplėtimo indas. Indas pagal instrukciją montuojasi vertikaliai, bet ar yra skirtumas ar viršuje vandens prisukimas ar apačioje? Pas mane, viršuje. 3. Jei išsiplėtimo indas pagal tech. duomenis yra max 6 bar. Tai tas maksimalus slėgis skaičiuojasi oro kamera + vandens kamera? Pvz., jei oro kameroje 1,5 bar ir vandens kameroje irgi 1,5bar = 3bar? Ar skaitosi tik tas, kuris yra oro kameroje / sistemoje?
Kokia teisinė bazė nuperkant namą nusikėlimui ir persistatant jį savo sklype?
Namuose pasijungėme 2 naujus radiatorius, vieną keitėme iš špižinio į skardinį ir dar nuo to skardinio dasijungėm papildomai skardinį tokį pat radiatorių. Pakeistas skardinis iš špižinio kaista kuo puikiausiai tiek apačia tiek viršus, bet iki papildomo šiluma neateina. Atstumas tarp jų apie 4 metrus. Tas papildomas gaunasi paskutinis.
Kuo galima užtaisyti CDP (cemento drožlių plokščių) sujungimus lauke?
Kokį kambario termostatą pasirinkti, kad būtų galima su juo valdyt katilo pilnus nustatymus ir tuo pačiu kambario nustatymus? Ir kad būtų išmanus, kad prisijungtų prie išmanios namų sistemos centrales alexos. Šiuo metu galvoju apie termostatą ecoster 80 ir interneto modulį econet 300. Jei termostatas nesijungs prie Alexos, tada turėtų interneto modulis prisijungt prie jos. Gal turit kokių patarimų? Šiuo metu viskas kas susiję su namais yra vienoj Alexoj, tad norėtųsi, kad būtų ir šildymo sistema. Nenorim apsikraut papildomais apps'ais.
Ruošiuosi apšiltinti namo pamatus poliuretano putomis. Rūsio nėra. Pagrindinis namas turi pamatus, o pristatyti priestatai turi gręžtinius pamatus. Klausimas būtų toks, ar užpurškus putas ant pamatų, reikia kažką ant viršaus dar dėti, ar užtenka tik užpilti žemėmis ir tiek? Antras klausimas, ar pamatai turi matytis užpilus žemėmis, ar žemes sulygint su pamatų viršumi?
Ar reikalingas projektas, jeigu statomi du sublokuoti namai, kurių plotas kiekvieno iki 80kv.m?
Sveiki Kokią difuzinę plėvelę Tyvek rinktis geriau, Tyvek pro ar Tyvek® MaxProtect? Brangesnė, turbūt ne visada būtinai geresnė? Plėvelė reikalinga individualiam vienaukščiam namui, danga skardinė Rukki čerpės imitacija. Gal ne būtinai rinktis Tyvek firmos?
Ar reikalingi kokie nors leidimai ar projektai namui iki 80kv. kaimo vietovėje?
Ar reikalingas kažkoks dokumentas dėl langų padidinimo daugiabutyje?
O jeigu smėlio yra daugiau ir reikia mechaninį filtrą dažnai keisti, kokia būtų kita išeitis?
Lauko laiptai iškloti trinkelėmis, bet pats pagrindas nėra monolitinis, o sudėtas iš blokų likučių. Todėl lietui lyjant vanduo laša pro tarpus tarp blokų į rūsį. Ar yra būdas kaip nors hidroizoliuoti trinkelių paviršių ir po to klijuoti plyteles ant jų viršaus, arba paliekant tiesiog be plytelių?
Sena rąstinė troba, kaminas iš plytų, viršutinis vainikas iš plytų nukrito. Kaminas traukia puikiai, sumūryta krosnis naujai dūmija į vidų. Kitas meistras apžiūrėjo, sakė blogai pakūra sumūryta. Negali būti stačių kampų, pasiūlė į kaminą dėt indėklą, apšiltint, apskardint. Dar klausimas, ar pakeitus pakūrą į kitą pusę gali traukai kenkti?
Kokiu glaistu rekomenduosite glaistyti sujungiant dvi skirtingas medžiagas, kokią sujungimo juostą rekomenduosite (popierinę ar tinklelį)? Dalis sienos tinkuotos gipso tinku susijungia su gipso plokščių siena. Gruntuot reikia abi sienas?
Turime 10 arų žemės ūkio paskirties sklypą miesto ribose. Sklype stovi sodo namas (I nesudėtingos kategorijos iki 80 m2 - garažas sujungtas su namuku) ir šiltnamis. Planuojame statyti papildomai gyvenamąjį namą iki 80 m2, nes turimą sodo namą rekonstruoti nelabai pavyks. Kokie turi būti mūsų veiksmai? Ar galime viename sklype turėti 2 namus skirtingų paskirčių?
Karšto vandens stovo izoliacija Senos statybos daugiabutyje norėtume izoliuoti nuotekų stovą (koridoriaus nišoje, pilnai izoliuoti visos nišos negalime, joje yra vandens skaitliukai) nuo kaimynų nuleidžiamo vandens keliamo triukšmo. Šalia stovo yra karšto vandens ir gyvatuko stovai, atstumai nuo nuotekų stovo apie 5-7 cm, atskirose vietose tik 3 cm. Izoliacija turėtų būti atspari karščiui, jos paviršius pastoviai liesis su stovais su karštu vandeniu. Kokį sprendimą ir izoliaciją būtų galima naudoti?
Norėčiau paklausti, niekur nerandu ar galima išteptą sieną hidroizoliacija tapetuoti? Tokia situacija jog, jei labai lyja ir didelis vėjas, tai per namo sienas, turbūt per siūles praleidžia vandenį virš lango. Žinau, jog reikia tvarkyti iš lauko pusės siūles, bet kiekvienais metais jas kaip tvarko, taip vis tiek bėga. Tai bandysiu bent hidroizoliacija ištepti visą sieną, tik bijau, kad nelips tapetai ant jos...
Reikia patarimo dėl garso sklindančio per konstrukcijas. Kaimynystėje yra įsikūrusi maža siuvykla (bendros sienos nėra, bet randasi tame pačiame aukšte). Siuvėja(jos) dažnai dirba naktimis. Naktį, kai visur ramu, visame bute, jaučiasi silpnas, duslus, erzinantis vibracinis triukšmas. Toks jausmas, kad sienos ir grindys veikia kaip kolonėlė. Butas randasi smetoniniam name (100 metų). Aukštos lubos, senas skambantis parketas, tad garsas sklinda labai gerai. Klausimas, ką galima padaryti, kad pašalinti, sumažinti konstrukcinį triukšmą?
Ar galima sujungti oras-oras ir oras-vanduo sistemas, kad jos veiktų kartu?
Laba diena. Turime sodo namelį per du aukštus 32 kv/m. Planuojame daryti rekonstrukciją ir statyti iki 80 kv/m. Statytume dviejų aukštų priestatą, keistume stogą, apšiltintume. Sodo namelis yra ne miesto ribose. Paskirtį norime palikti sodo namelio. Kokių dokumentų statyboms reiks? Ar reikia statybų leidimo ir projekto? Kokia maždaug kaina paruošti projektą sodo namelio rekonstrukcijai?
Mano šeimai priklauso miškas, kuriame yra išlikę prosenelių sodybos pamatai. Mano proseneliai buvo knygnešiai. Sodyba yra regioniniam parke, ir visa teritorija yra žmogaus neliesta jau virš 40 metų, o paskutiniai darbai, buvo sovietmečio centralizacijos nugriauta sodyba ir užsodintas eglynas. Aš norėčiau tą sodybą atkurti, tačiau nežinau kokiais žingsniais man reikėtų eiti prie to. Ar galėtumėt pagelbėti, ar nukreipti, kur galėčiau rasti informacijos apie tai?
Namas B klasės, 160 kv. Name nėra šildymo sistemos, šilumai naudojami elektriniai radiatoriai ant sienų. Kokie būtų paprasčiausi variantai, atsisakant tokio šildymo būdo? Oras-oras, Split sistema, po bloką į kiekvieną patalpą? Name 4 miegamieji + svetainė su virtuve. Perdarinėti į grindinį labai jau išbrangina...keisti grindis, daužyti, montuoti vamzdelius, užlieti, nauja danga.. Kokie būtų patarimai, variantai?
Klausimas dėl buto rekuperacijos galimybių ortakiais. Plotas 41.83m2, gyvenamasis 32.07 kv.m. Aukštos lubos, nėra ventiliacijos, langai į vieną pusę. 1964 m. namas, kitais metais renovuojamas. Viršutinis aukštas. Ar rinktis mini rekuperatorių?
Nuo kokios kvadratūros reikalingas projektas trinkelių klojimui?
Namas A klasės. Dabar šildomas granulėmis. 180m2. Ar verta statytis oras/vanduo šildymą? Kokia galėtų būti 1m2 šildymo kaina?
Ką patartumėt daryt, jei pamatai įrengti 20cm per žemai?
Jeigu mano grindys yra lakuotos latvių gamybos laku, atskiedžiamu vait spiritu, ar galiu lakuoti ant viršaus kitokiu laku (pvz. skiedžiamu vandeniu, bekvapiu)?
Ar galima statyti modulinį namelį 60-80kv.m žemės ūkio paskirties sklype (sklypas netoli miesto centro, rajone bet aplink gyvena žmonės ir ne per toliausiai daugiabučiai ir panašiai). Sklypas tik 30 arų, ar lengviau ir geriau keisti paskirtį? Kiek tai galėtų kainuoti? P.S. klausiu tik kad žinočiau ateičiai jei norėčiau, dabar nieko nedarau.
Planuojame statyti 1 aukšto maždaug 100-120kv.m namą. Gal galėtumėte pasakyti kiek tokiam namui reikėtų planuoti žemės ploto? Kiek arų užimtų toks namas?
Ar galima ant vandens statyti valtinę?
Ar gali kaimynas statyt segmentinę tvorą sodų bendrijoj iš kart ant sklypo ribos be projektų?
Po dviejų metų naudojimo, eglute sudėtos grindys pradėjo labai girgždėti. Ar įmanoma sutvarkyti, kai jau yra baldai (virtuvė, spintos) ir durų staktos?
Noriu patarimo kokią alyvą rinktis eglei. Terasa gauna daug saulės. Norime bespalvės arba su minimaliu atspalviu alyvos. O gal rinktis kitą apsaugą?
Blokinis daugiabutis, medinės grindys su lagėmis, viskas girgžda, kambariuose grindys įdubę. Noriu, kad kaimynas apačioje negirdėtų manęs ir aš jo negirdėčiau. Ar geriau lupti visas lages ir betonuoti grindis su kažkokia spec. garso izoliacija; Ar tvarkyti esamas lages ir tarp jų sudėti vatą; ar ką jūs rekomenduojate?
Ar vonioje lubas reikia glaistyti specialiu glaistu, kuris yra nuo drėgmės būtent, ar užtenka paprasto polimerinio glaisto ir vėliau nudažyti nuo drėgmės dažais?
Vonios kambaryje nebenoriu klijuoti plytelių ant sienų. Kaip teisingai paruošti ir dažyti sienas vonioje, kurios bus tiesiogiai liečiamos su vandeniu? Kokius dažus geriausiai naudoti?
Gal galit pasakyti, ar nuorodą įdėti STR, ar kažką panašaus, kokia yra leistina užarmuoto fasado paklaida prieš dekoratyvinio tinko dėjimą? Kaip teisingai priimti tokius darbus? Tarkim, jei matosi, kad visa siena banguoja, bet meistrai aiškina, kad atitinka reikalavimus, ar uždėjus dekoratyvinį tinką neatkartos bangavimų? Kaip idealiausiai dar kartą nuglaistyti, kad išlyginti visą sieną, naudojant 2m lyginimo lotą?
Norime apšiltinti 15 metų senumo rąstinį namą. Dilema - poliuretano putos ar ekovata? Pagal DUK atsakymus, netgi vien iš Ekspertai.lt visai nebeaišku- vienu atveju tvirtinate, kad geriausia ekovata, kitu - kad poliur. uždarų porų putos. Dar iš kitų girdėjau, kad uždarų porų putų tiesiai ant rąsto purkšti negalima, reikia dėti bent nedidelį atvirų porų sluoksnį, o ant viršaus jau uždarų. Kaip iš tiesų? Vėlgi, koks sluoksnis duoda kokį efektą, nes langų "sukišti" giliai nesinori. Juk ant putų dar norėsime dailylentes kalti.
Ar reikia leidimo ir projekto garažui 280kv.m 7m aukščio? Garažas būtų metalinio karkaso, prisuktas prie betoninių polių.
Gyvenu 70 kv.m šlakiniame name. Gyvenamam namui virš 60 metų. Norėčiau paklausti kokiu būdu geriausia apšiltinti tokį namą?
Elektros laidą nutiesėme ant lubų virš vietos, kurioje numatyta židinio krosnelė. Montuojant židinį, vieta, per kurią eina elektros laidas, uždengtas ugniai atsparia plokšte. Ar saugu naudoti židinį, ar karštis nuo židinio gali pakenkti laidui?
Kuo apdoroti sienas dviejų plytų mūriniame name, kad nedrėktų sienos? Oro tarpas užpildytas termo puta, bet sienos vis tiek drėksta.
Noriu apšiltint namą iš išorės. Vėdinamasis fasadas. Neapsisprendžiu ar ekovata šiltint (sako sukrenta), ar putomis (sako trūkinėja). Padėkit, prašau, išspręst tą dilemą.
Ar planuojant statyti sklype terasas ir ant jų kupolus (metalo ir tento konstrukcija), skaičiuojamas užstatymo plotas? Ar galima traktuoti kaip laikinąją statybą?
Planuoju statyti keramikinį kaminą, Rondo Plus Schiedel. Šildymo katilas būtų rūsyje, kaminas norėčiau, kad butų iš lauko pusės prie sienos. Ar galima kaminą įleist apie 1m į žemę ir jį apkast žvyru?
Name yra grindinis šildymas prijungtas prie dujinio katilo. Ar būtų įmanoma prijungti prie malkinio pečiaus?
Ar galiu panaudoti skystus tapetus balkone? Balkonas stiklintas, bet ne visada uždaromas langas. Lietus nepakenks?
Ant sienos, jungiančios butus, kaimynų pusėje sumontuota rekuperacinė sistema. Ji skleidžia labai stiprų garsą, net virpa siena. Rekuperacijos permontavimo į kitą vietą nenusimato. Ar SW-17 plokštė prislopintų tokį garsą?
Kokiais dažais naudotis atnaujinant sporto aikštelių linijas?
Įrengus, kokia preliminari tolesnė vandens valymo įrenginio eksploatavimo kaina? Ar orapūtė įsijungia protarpiais, ar turi veikti nuolat, paromis? Kokios elektros sąnaudos parai?
Sodų bendrijoje bendro naudojimo žemėje nori išsikasti tvenkinį. Kokie ir kieno leidimai yra reikalingi?
Namų valdos sklype planuojamas statyti ūkinis pastatas iki 80m/2, sklypas kaimo teritorijoje, todėl jokių leidimų statybai nereikia. Iki sklypo ribos būtų išlaikytas 3 metrų atstumas, sklypas siauras, todėl nuo kaimyno mūrinio namo iki naujai statomo ūkinio pastato, atstumas būtų 6-8 metrai. Kas nustato pastų priešgaisrinius atstumus, kai nereikia leidimų projektų ir t.t.? kokiai gaisrinei klasei priklausytu pastatas medinės karkasinės konstrukcijos, užpildyta ekovata ir apkalta fibrocementinėm lauko dailylentėm?
Turim butą dvibučiame name. Norim daryti rekonstrukciją savo namo dalyje. Namo aukštis nekis, pasikeis tik stogo konstrukcija ir padidės veranda. Kokių dokumentų, sutikimų reikia? Kaimynai nėra geranoriški. Kaip elgtis, kad užbėgti jų nesutikimui rekonstrukcijos projektui?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 376173 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3263
Iš viso buvo užduota 155788 klausimų