Viso: 25.
Kiek girdėjau turint sklypą namo statybai ir norint atsivest elektrą (t.y. turėti elektros įvadą sklypui), įvadui reikalingas namo projektas su leidimu statybai. Jeigu sklypą planuoji parduoti, tai klientas dažniausiai galvoja apie savo projektą. Čia ir iškyla papildomos išlaidos. Norėčiau Jūsų patarimo kaip išspręsti šią problemą, t.y. pigiausias projektas su leidimu statyboms.
Ar rekonstrukcijai galioja tie patys energetinio efektyvumo reikalavimai kaip ir naujai statybai A++? Yra mieste namas 1961 metų medinis namukas 50 m2, noriu jo vietoj statyti nauja iki 200 m2, planuoju pilnai nugriauti ir pamatus, bet nėra visiškai noro statyti A++ naujo namo (kadangi šalia yra dujos ir šiaip nepatikimas man atrodo tie geoterminiai tie oras vanduo). Ar galimos tokios gudrybės kaip pvz palieki seno nugriauto namo dalis pamatų, o naujame projekte papaišai terasa ir tą terasą įrengti ant seno pamato ir kad tai traktuotųsi kaip rekonstrukcija?
Turiu statybos inžinieriaus diplomą. Ar galiu pats pasiruošti savo namo rekonstrukcijos projektą? Ar tai atlikti gali tik projektuotojas?
Noriu paklausti kokios yra vėdinimo alternatyvos rekuperatoriams. Įsirenginėju butą ir nusprendžiau nesistatyti rekuperatoriaus, nes esu gyvenęs 15 skirtingų būtų ir niekur nerasodavo ir nesidarydavo pelėsis. Arba butai kiauri būdavo arba aš gerai vėdinu patalpas, bet su pelėsiu jokių problemų nebūdavo ir problemų dėl blogo oro namie neturėdavau. Nieko nesakau, rekuperatorius tikrai geras ir naudingas dalykas, bet tiesiog jo įrengimas ir eksploatacija man atrodo per daug kainuoja lyginant su tuo kokį pasitenkinimą gausiu. Taigi rekuperatoriaus nenoriu statyti. Bet jei 15 butų nebuvo problemų dėl vedinimo, nereiškia, kad ir 16 nebus. Tai norėčiau pasiklausti kokios yra alternatyvos rekuperatoriams, kai jau apdaila padaryta ir ortakių vedžioti nebenoriu arba nebent labai nedaug. Yra minirekuperatoriai. Ar jie efektyvūs? Gal kokie ventiliatoriai, oro drėkintuvai, valytuvai ir pan.? Taip pat kaip sužinoti, kad oras kambaryje per mažai cirkuliuoja ir kad gali įsimesti pelėsis? ar yra kokių prietaisų tam išmatuoti?
Ar galima naudoti cemento drožlių plokštę namo fasado išlyginimui ir ant jos vėliau dėti klinkerį arba struktūrą? Kokio storio plokštę rekomenduotumėte rinktis?
Koks gali būti parketo klijų sluoksnis? Ar galima klijuoti parketą prie keraminių plytelių klijų?
Galvoju įsigyti šildymui granulinį katilą. Beieškodamas radau, kad yra ne tik medžio granulių, bet ir anglies granulių katilas pvz. DEFRO. Jie pigesni. Ar galima į tokį pilti medžio granules, ar būtina tik anglies granules? Ir ar geriau ketaus (špižinis) katilas? Girdėjau, kad anglies granulių paprastesnis sandėliavimas dėl drėgmės. Būtų gerai žinoti pliusus minusus.
Sodyboje vandens šildytuvas jau 14m. Tenas niekada nebuvo valytas. Vanduo kalkingas. Pastebėjom, kad daug sunaudojam elektros energijos. Patalpa kur šildytuvas nešildoma. Ar priežastis tame, kad tenas nevalytas ar ir tame, kad nešildoma patalpa?
Rekonstravome seną namą kaime. Viską atlikom pagal projektą ir gautą leidimą. Dabar atlikom naują inventorizaciją ir norim priduoti rekonstruotą pastatą. Ar gali statybos inspekcija dabar reikalauti kažkokių geologinių tyrimų, kurių nei projektuojant rekonstrukciją, nei statant priestatą nereikėjo?
Noriu pirkti žemės sklypą ir jame statyti namelį (30kv.) poilsiautojams (trumpalaikė nuoma). Kokios paskirties sklypai tinka? Miško ūkio paskirtyje, statyba negalima, bet pilna tokių namelių nuomotojų, kaip jie apeina tai?
Ar tiesa, kad plokšteliniai rekuperatoriai labai sausina orą? Jeigu šilumokaitis plokštelinis entalpinis, ar jis pro membraną neperduoda kvapų iš sanitarinio mazgo į kitas patalpas? Ar jis geriau grąžina drėgmę, nei paprastas plokštelinis šilumokaitis? Ar nereikia papildomo drėkintuvo?
Pastebėjau, kad išjungus jungtuką led juosta visa neužgesta ir dega tam tikra dalis dar šiek tiek laiko. Kas galėtų būti ir ar reikia keisti visą led juostą?
Kokios klasės namus galima pastatyti šiais metais (2021 m.). Ar įmanoma pastatyti B, A ar tik A +, A ++? Ir dar vienas klausimas, jei įmanoma tik A ++, kokį šildymą galima įrengti? Dujų ar šilumos siurblys?
Noriu pasiteirauti: jeigu leidimas namo statybai išduotas Trakų raj. sav. 2006m. ir jame parašyta, kad galioja iki 2016m., tai jis realiai vis dar galioja šiandien?
Perkame kotedžą Kaune su 81 proc. baigtumu. Kokius dokumentus reikia turėti kaip pasibaigsime 100 proc. ir turėsim priduoti statybos inspekcijai?
Iš kur reikia atvesti oro padavimą židinio kapsulei jotul 18 panorama? Namas dar nebetonuotoms grindims, sandarus, bus su rekuperacija. Kaminas jau sumūrytas shiedel su ventiliacine anga, aukšti 8,700. Kaip suprantu kaminas per aukštas ir iš jo oro imti negalima, tiesiogiai iš lauko taip pat negalima, nuo židinio iki lauko atstumas 3,800, o nuo židinio iki garažo beveik 5 metrų atstumas (iš jo kiek suprantu orą imti galima). Ar oro kanalą teks vesti 1 metro gylyje po grindimis iki garažo? Namas statomas Vilniuje.
Norime statyti nedidelį namelį (+-30m2) verslui vykdyti. T.y. nuomoti namelį klientams poilsiui. Patys tame namelyje negyventume, tik nuomotume. Dar neturime sklypo. Kaip yra su sklypu, kokios paskirties sklype galima statyti tokio pobūdžio namelį? Kaip suprantu toks namelis įeina į pirmos kategorijos nesudėtingus statinius. Namelis galimai būtų modulinis. Ar žemės paskirtis būtinai turi būti rekreacinė? Ar galima statyti tokio pobūdžio statinį jei žemės paskirtis namų valda ar žemės ūkio ar kita? Ir kokie leidimai bei procesai reikalingi?
Medinę lauko terasos tvorelę dažysiu dažais VILA AKVA. Kokį impregnantą naudoti?
Planuoju lankyti kursus ūkininko pažymėjimui, tuomet įsigyti ž.ū. sklypą namo statybai. Turint ūkininko pažymėjimą ir ž.ū sklypą, kokie turi būti sekantys žingsniai gauti leidimą statybai? Kiek laiko gali užtrukti iki statybos leidimo gavimo bei kiek tai preliminariai kainuotų? Kokius reikėtų mokesčius mokėti jeigu asmuo dirbantis pagal darbo sutartį įgijęs ūkininko pažymėjimą, pastato gyvenamąjį namą, bet ūkyje augina daržoves savo reikmėm (nevykdo ūkinės veiklos)?
Pagal projektą name numatytas yra dujinis šildymas. Ar galėtų būti vietoj dujų pagrindinis šildymas oras-oras? Ar tada pavyktų priduoti namą A+ klasės? Kiek tai įtakoja namo klasės nustatyme?
Pirktas butas blokiniame name, 3 aukšte penkiaaukščio. Norim sienoje padaryti angą durims ir sujungti svetainę su virtuve. Ar reikalingi kokie statybos leidimai, projektai?
Rekuperacijos oro išmetimas į garažą. Ar tikslinga, jei taip, tai kokiais atvejais, rekuperacinės sistemos oro išmetimą atiduoti į garažo patalpą? Pamąstymai: aukšta oro kokybė garažo patalpoje nėra reikalinga, taip sukuriama oro cirkuliacija garažo patalpoje, taupoma šiluma, jei garažas šildomas. Kaip galima užtikrinti tokiu atveju oro pasišalinimą iš garažo?
Tuoj tapsiu saulės elektrinės savininkė. Būsiu elektros gamintoja. Kaip pasirinkti, kas ją saugos ir ūkiui grąžins?
Kokia minimalia temperatūra galėtų dirbti dujinis katilas? Į kokius katilo parametrus reikėtų atkreipti dėmesį nustatant minimalią temperatūrą? Reikia tik palaikyti minimalią šilumą negyvenamose patalpose.
Norėjau pasikonsultuoti, dėl namo apšiltinimo. Namas rąstų, senos statybos, apmūrytas per pusę plytos, su oro tarpu, vietomis tarpas iki 10-15 centimetrų. Kokia medžiaga geriausiai būtų galima apšiltinti į oro tarpą, jeigu galima ir kokia preliminariai 1 kv. metro kaina?
 
Sritis:
Sritis: