Viso: 25.
Noriu statyti sodo namelį sklype, kuris ribojasi su drenažo grioviu. Koks gali būti mažiausias atstumas nuo namelio iki drenažo griovio? Ar galima palikti 1 metrą iki sklypo ribos kuris ribojasi su drenažo grioviu?
Labai reikalinga jūsų, kaip specialistų nuomonė. Mūsų vonios kambarį apliejo kaimynai. Situacija yra tokia, kad plytelės šviesios, o kai jos sušlapo iš vidaus, ne iš išorės, tad persigėrė. Tačiau yra vietomis dėtas žalias gipsas. Ten kur dėtas gipsas, plytelės drėgmės nepergėrė, tačiau šalimais kur gipsas nedėtas tolygiai matosi plėmai. Klausimas būtų toks, ar tas gipsas išdžius ar visgi reikėtų lupti plyteles ir keisti viską, nes nenoriu, kad supelytų? Sako žalias gipsas sulaiko drėgmę, tai jeigu jis permirkęs, pradės džiūti. Ar neišsivaikščios ir pan.?
Ar įmanoma išimti ir vėl sudėti medines grindis tokias kaip nuotraukoje, jeigu norėtume po jomis dėti garso izoliaciją nuo vibracijų? Jei taip, kiek maždaug laiko truktų tokie darbai?
Planuojame statyti namą 80 kv/m, ir su vyru niekaip negalime sutarti dėl namo šildymo, aš kategoriškai prieš katilus, ar tai būtų granulių ar malkų, o jis už. Man labiau tiktų šilumos siurbliai, nes su jais mažiau rūpesčio ir galima per atstumą reguliuoti šildymą ir nebijoti žiemą išvažiuoti ilgesniam laikui. Tačiau vyras su tuo nesutinka, ir teigia, kad tai labai brangiai atsieis ir granuliniai katilai daug geriau, tai kaip yra iš tikrųjų?
Bute, vonios kambaryje, mums išvedžiojo santechniką. Man pirmas klausimas ar galima naudoti 90° trišakius? Aš noriu, kad dėtų 45°. Ar galima dušo, kriauklės nuotekas jungti šalia klozeto nuotekų? Aš bijau, kad padidėja tikimybė užsikišti.
Ar įmanoma kažkaip pagerinti garso izoliaciją garsams (vibraciniams) iš apačios, neardant grindų? Jei ne, ar įmanoma tai padaryti išardžius grindis ir vėl jas sudėti? Kalbame apie ąžuolo parketlentes.
Kur gauti dokumentą, patvirtinantį reikalavimus ažūrinei metalo tvorai tverti tarp dviejų sklypų sodo bendrijoje su e parašu ir atitinkamos įstaigos antspaudu? Kaimynai nuolat skundžia ir grasina darbininkams, todėl, manau, toks oficialus dokumentas juos nuramintų.
Gal galėtumėte pakonsultuoti dėl pamatų tolesnės apdailos būdo? Blokiniai pamatai (namas statytas prieš 14 m.) neapšiltinti, aptinkuoti "Sakret" kalkinio cementinio tinko mišiniu prieš 2m. Šiemet sudėtos betono trinkelės aplinkoje. Po trinkelių sudėjimo pamatai nugruntuoti pigmentiniu Caparol gruntu su kvarciniu smėliu, toliau planuojant dėti dekoratyvinį tinką. Prasidėjus lietingam orui pasimatė didelė bėda- banguotos, ilgai nedžiūstančios dėmės, trupa gruntas. Buvo mąstyta dažyti, bet juk atšoks dažai nuo drėgmės. Apie dekoratyvinį tinką net nebegalvoju. Membrana prie pamatų nedėta klojant trinkeles. Negi lieka viską ardyt? Buvo kilusi mintis nutepti impregnantu, bet žemiau trinkelių jis nepasieks. Gal galima rast kokių sprendimų?
Sode statome karkasinį namuką. Noriu pasiklausti dėl sienos sandaros. Planuojame iš lauko pusės apkalti dailylentėmis, oro tarpas, priešvėjinė plokštė, šiltinamas sluoksnis, garo izoliacinė plėvelė, karkasas garo izoliacijai sutvirtinti ir apdaila (dar neapsisprendėme ar osb ar gipso kartono plokštė). Ar tokia konstrukcija yra tinkama?
Norėčiau ekspertų patarimo kokį statyti lauko baseino šildytuvą. Baseinas yra lauke virš žemės betoninis neapšiltintas neuždengtas, apie 25m3.
Plytinio namo su blokiniais pamatais apšiltinimas. Praeina vanduo po liūčių į rūsį nestipriai bet...norėčiau susitvarkyti. Kaip supratu iš ankstesnių aprašymų reikia atsikasti pamatą (jo gylis maždaug 1.5 m), nusiplauti, sutvarkyti skyles putomis ar betono mišiniu, užtepti bituminę mastiką (izofleks) ir priklijuoti putplastš fasadui 10cm storio. Ar reikia tinkuoti putplastį (ta dalis, kuri užsikas po to po žeme) ir ar būtinai papildomai tvirtinti hidroizoliaciją?
Vidaus sienos (akytbetonio) pakankamai lygios (2-3 mm). Ar verta iš vis dėti tinką? Jei ne, kokį glaistą naudoti kaip alternatyvą tinkui?
Sklypo pakėlimui atsivežėm priemolio apie 15 cm. Jam pradžiuvus jis sukietėja pasidaro pluta, o palijus ištyžta. Dasivežėm smėlio ant viršaus apie 5cm storio. Kokie veiksmai toliau turėtų būti vejos įrengimui?
Pas mane yra nedidelio 9 proc. šlaito stogas, kuriame sumontuotas apšiltinimo vata maždaug 32-35cm. Stogo danga - Ruukki klasikinė skarda antracito spalvos, lakštų ilgis vienur 7, kitur 9 metrai. Problema yra tame, kad stogas nuolat braška, tarška ypač pirmoje dienos pusėje, kai būna saulėtas oras, bet ne per daug karšta. Suprantu, kad skardinis stogas nuo įkaitimo "vaikšto" ir turi girdėtis. Tačiau čia garsas yra nuolatinis, besikartojantis kas 5-10 sekundžių ir taip vyksta kažkur 6 valandas nuo ankstyvo ryto. Kur gali būti problema? Nes susigyventi nesigauna.
Numatomas daugiabučio namo 9 a. 4 laipt. stogo šiltinimas. Kokie būtų išsamūs patarimai?
Turiu klausimą dėl akrilinio vandens lako, ar jis apsaugo medieną nuo UV spindulių, ar juo dengtas medis ir pats lakas laikui bėgant neparuduos?
Kodėl nudažyta specialiu gruntu OSB (medienos drožlių) plokštė ištepa, gabalais padengtus skystus tapetus? Kiek, kaip ir kuo beuždažyti tokias lubas?
Kaip turi būti priduoti geoterminio šildymo gręžiniai? Kokią dokumentaciją turi pateikti rangovas? Ką turi žinoti užsakovas apie geoterminio gręžinio savybes?
Įsirenginėjame namą konteinerį 45HCPW. Kaip patartumėte apšiltinti? Ar kaip jau žinomas uždaromis putomis, ar turite kitų variantų, kurie palaikytų šilumą, ir būtų atspari šalčiams. Yra svarbu, kad nesirinktų drėgmė. Ar verta pagalvoti apie uždarų putų plokštės su abipuse aliuminio plėvele, nes tada storis apšiltina kur kas mažesnis. Ar verta pagalvoti apie konteinerio namo apšiltinimą iš lauko pusės, nes tuo metu neprarandam erdvę viduje? Aišku būtų aktualu kainos kokybės santykis. Jeigu kas esate užsiėmę tokiais darbais būčiau dėkingas už patarimus. Veiksmas Klaipėdos rajone.
Planuojam labai seno namuko kapitalinį remontą. Namuko nei aukščio, nei užimamos teritorijos matmenų nekeisime. Užimamoje teritorijoje ant Valstybinės žemės stovi du namai. 116 namas, kur gyvena keturios šeimos ir mūsų namukas 116a. Ar reikalingas savivaldybės leidimas ir supaprastintas projektas? Ar užtenka gauti tik gretimo namo kaimynų raštišką sutikimą? Namukas randasi Kauno mieste.
Kokiu atstumu nuo ežero pakrantės apsaugos juostos galima statyti kaimo turizmo, poilsio, kempingo statinius (nedideli namukai, pavėsinės), jei sklypas žemės ūkio paskirties (kiti žemės ūkio paskirties sklypai)? Bendrajame plane pažymėti rekreacinio naudojimo žemės ūkio teritorijoje (ZR). Ar tiesa, kad galima keisti paskirtį į rekreacinę ir statymo atstumas būtų mažesnis nei 50m?
Noriu pašalinti dalį sienos daugiabučio monolitinio pastato bute ir norėčiau tiksliai sužinoti ar siena yra nešančioji. Ar galite padėti šiuo klausimu? Objektas randasi Vilniuje.
Noriu apšiltinti rąstinį namuką iš lauko. Planavau apie 10 cm šiltinti, bet nelygus pastatas, tai lyginant karkasą gaunasi nuo 11 iki 20 cm nuo rąsto iki karkaso išorės. Nežinau ar pilnai iki karkaso išorės dėti vatą, ar užtektų dėti 10 cm vatos iš lauko. Bet tada liktų tarpas nuo 1 iki 10 cm. Aišku aš vatą gerai pritvirtinsiu su šniūru, ant viršaus vėjo plėvelę. Tuo labiau ateityje planuoju remontuoti ir vidų, tai galvoju gal dar iš vidaus apšiltinti kokius 5 cm? Ar galima palikti tarpą tarp vatos ir vėjo plėvelės? Ar galima apšiltinus vata iš lauko, po to šiltinti ir iš vidaus? Ar nesusidarys rasos taškai blogoj vietoj? Ar ne per daug dėti 15-20 cm vatos ant rąstinio namo?
Kiek yra nuotekų valymo įrenginio sanitarinė apsaugos zona? Ką reiškia "apsaugos zona"? Ar tai reiškia, kad talpa, kurioje susirenka atliekos turėtų būti x metrų nuo mūsų sklypo? Kaimyno sklype (30 arų) yra pastatyti 2 sublokuoti namai + vienas vienbutis atskirai. Kiekvienas namui numatyta atskirą kanalizaciją. Ar taip turi būti?
Turiu įrengtą bute rekuperatorių Komfovent Rego 200VE(W)-B(K), norėčiau pasiteirauti, ar įmanoma įrengti jame ir šaldymo įrangą/funkciją. Jei taip, tai kiek tai kainuotų?
 
Sritis:
Sritis: