Viso: 25.
Planuoju statyti garažą iš Arko M15 blokelių. Stogas bus lygus. Prieš paskutinę eilę pakločiau tinklą ir sudėčiau ankerius ir ant ankerių sumaučiau blokelius. Tokiu atveju monolitinis žiedas nebūtų privalomas?
Prie mūsų privačios žemės valdos pradėjo statyti kotedžus. Darbininkai ruošdami už mūsų tvoros keliuką pravažiavimui, nustūmė visas žemes nuo mūsų tvoros pamato. Dabar pamatas stovi atkastas, todėl neapsaugotas nuo rudens lietaus ir žiemos šalčių, ko pasekoje bus iškilnoti segmentinės tvoros stulpai, padaryta akivaizdi žala mūsų turtui. Norėčiau sužinoti, ar statybininkai yra teisūs ir ar nuo mūsų tvoros, kuri riboja šiuos sklypus, turėtų būti kažkoks atstumas iki jų ruošiamo keliuko, ar šis keliukas gali prasidėti iš karto nuo mūsų tvoros pamato kaip daro jie. Prisegu nuotrauką, kad matytųsi situacija.
Prisegu sodo sklypo dokumentą. Kokių dokumentų reikia statyti namą daugiau nei 80kv. ir kaip su ribomis, ar išsiteksiu? Elektra yra atvesta, dokumentai yra, reikės statyti valymo įrengimus (Traidenis ar kažkas panašaus). Galvojame daryti gręžinį, jei tai įmanoma. Kaip su ribomis, nes kaip matote kaimynas tik iš vienos pusės. Toje pačioje sodų bendrijoje mačiau namą, kur kampas gal tik koks metras nuo tvoros (galbūt su pirmininko sutikimu galima?). Kokie reikalingi dokumentai, kad pradėti judinti visus reikalus?
Ieškau lako kamštinei grindų dangai.
Jei tai žemės ūkio paskirties sklypas su kaimo plėtros projektu ir aš noriu jame pasistatyti gyvenamą namą iki 80m2 ir kitus ūkinius pastatus. Kokia būtų veiksmų seka?
Norėčiau sužinoti kiek elektros sunaudos elektrinis grindų šildymas.
Nešildomoje mūrinio namo pastogėje noriu ant garo izoliacinės plėvelės sudėti klijuojant špuntuotą polistirolą Finnfoam 100mm. Ar pakaks varžos? Svarbiausia ar negrauš pelės? Planuoju padaryti sandariai. Ar reiks difuzinės plėvelės?
Statome A+ namą 230kv.m vieno aukšto su mansarda. Grindinis šildymas. Gan dažnai dingsta elektra. Kokį šildymą rekomenduotumėte? Geoterminį? Oras vanduo? Įrengti saulės kolektorius papildomai?
Pas mane namuose dvi kanalizacijos duobės. Kaip padaryti nuotekų valymo sistemą?
Garažo bendrijos pirmininkas nusprendė iškelti elektros skaitiklius. Apie kainą neinformavo, tik minėjo, kad privaloma ir už tai mokės garažų savininkai. Nesutikusiam garažo savininkui bus atjungta elektra. Ar čia teisėtas toks savivaliavimas ir kokia kaina, gal žinote to skaitiklio iškėlimo su visais kabeliais plius minus?
Ar reikalingas statybos leidimas pavėsinės statybai? Sklypas Kauno regioniniame parke, pavėsinė (pagrindo matmenys 4x5 m (20kv.m)) numatyta prie namo.
Statybos leidimas yra išduotas ūkininko ūkiui (1,3 ha). Dabar tą sklypą dalinsime ir 40 arų su namu (inventorizuotas ir priduotas kaip nebaigta statyba) norime atskirti. Kitoje sklypo pusėje taip pat lieka pastatai kaip nebaigta statyba (tik dar neinventorizuoti). Kas bus su statybos leidimu? Ar reiks dviejų naujų statybos leidimų? Ar statybos leidimas lieka pririštas prie vieno iš sklypų (ūkininko ūkio), o kitam sklypui reikia naujo statybos leidimo? Ar prieš sklypų padalinimą būtina inventorizuoti visus nebaigtos statybos pastatus, kad padalinus sklypus jie niekur "nedingtų"?
Ar galima daryti epoksidinę grindų dangą terasoje? Terasa betonuota. Kokia būtų kaina 44 kv.m Vilniuje?
Yra sodo namas, registruotas. Kreipiantis į banką dėl paskolos, pastarasis prašo supaprastinto namo projekto. Bandant įrodyt, jog tai sodo namas, atsakoma jog įrašyta 82m2, o sodo namas yra iki 80m2. Įrodyti, jog 2m2 lieka pertvarom - nesigauna. Gal galite trumpai paaiškint, kas yra supaprastintas projektas šiuo atveju? Tiesiog planas su pertvarom?
Bandau išsiaiškinti ar REKUPERACIJA yra būtinas reikalavimas A+ klasės pastatui (dvibutis gyvenamasis namas 140m2). Galbūt galite nukreipti į kažkokį patikimą šaltinį su visais reikalavimais A+ pastatui? Informacijos internete randu, kalbu su pažįstamais, įvairių sričių statybininkais, ir pačiu vystytoju. Visi kalba skirtingus dalykus. Kaip yra iš tikrųjų? Jeigu rekuperacija tikrai būtina, ar galima naudoti tik vieną pasirinktą variantą: Rekuperacija / Mini rekuperatoriai / Vėdinimo sistemos? Galbūt pakaktų mini rekuperatoriaus ir/arba kondicionieriaus?
Norėjau pasidomėti kokiais atvejais yra būtina montuoti abu - oro padavimo ir oro išsiurbimo ortakius tame pačiame kambaryje?
Ar galima 29 arus žemės paskirties žemę pakeisti į namų valdą?
Planuoju pirkti keraminį kaminą 6,5-7m aukščio. Norėčiau į vieną kaminą pajungti židinį ir pirties krosnį, ar tai įmanoma? Nesukels didelių problemų, ar verčiau statyti du kaminus? Židinys nebus dažnai naudojamas. Jei tai įmanoma,tai kokio diametro kaminą rinktis, kokius trišakius pasirinkti ir kokiam aukšty juos statyti?
Sklypo paskirtis - kita (vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos). Ar tokiam sklype galima statyti tik nesudėtingą statinį (pvz. poilsio pastatą 40kv.m), kurio statybos leidimo gavimo procesas būtų supaprastintas, nereikėtų A energetinės klasės ir t.t.? Ar pirma reik pastatyti gyvenamą pastatą ir tik tada galima šalia pagalbinius/poilsio pastatus/pirtis?
AHT grindų šildymo kilimėliai ar infraraudonųjų spindulių plėvelė? Renkantis grindinį šildymą iškilo klausimas kas efektyviau: amorfinio metalo juostos ar infraraudonųjų spindulių plėvelė? Šildymas senos statybos bute, cokolinis aukštas, 62 kv.m.
Kuo geriausiai naikinti samanas nuo medinės impregnuotos tvoros?
Sklypas apaugęs piktžolėmis, veja numatoma sodinti pavasarį. Ar reikia iš rudens nupurkšti piktžoles "Roundup", ar geriau tai atlikti pavasarį?
Domina pontoninio liepto statyba. Apie 15 kv.m dydžio. Ar jis gali būti per žiemą? Lieptas apie 1,5-2 m pločio. Ant ežero kranto.
Pastebėjau, kad siūloma apipjausčius klinkerines plytas iš likusių dalių kieme išsikloti takus ir t.t. Kuo skiriasi klinkerinė plyta nuo trinkelės? Ar galima iš tokių likučių išsikloti važiuojamąją dalį?
Kuo apšiltinti lubų oro tarpą, tarp betono plokštės ir gipso kartono lubų?
 
Sritis:
Sritis: