Turiu man priklausanti 37a namu valdos zemes sklypa su statiniais. Ji aplinkui juosia 310a zemes ukio paskirties sklypas, kuris turi 4 bendrasavininkus. Vienas is bendrasavininku esu as. Problema tame, kad i mano namu valdos sklypa yra keliukas ivaziavimui, bet jis neturi servituto. Ar statybu, namo renovacijos leidimui yra butinas servitutinis ivaziavimas, kadangi kelias kerta dalinai ir man priklausanti zemes ukio paskirties sklypa?
Norėčiau sužinoti nuomonę, ar gali taip atrodyti tinkamai paruoštos, nuglaistytos sienos dažymui? Įtarimą kelia tos margos dėmės.
Namas vieno aukšto, yra palėpė negyvenama. Planuoju šiltinti perdangą vata. Tarp gegnių virš lubų planuoju dėti Rockwool firmos vatą 5-10 cm storio, o ar galima kitus sluoksnius kloti kita kryptim ruloninę mineralinę vatą Knauf ar dar kokia? Nes nelabai randu ruloninės Rockwool vatos, skirtos perdangoms. Sluoksnio storis planuojamas 30 cm.
Ką daryti, jei pastatytas per galingas katilas? Katilas 25kW, o namo tik 70kv., katilas ir kaminas kišasi ir dervos bėga. Koks sprendimas galėtų padėti?
Kaip geriau montuoti grindjuostes prie sienų, ar priklijuoti su klijais ir kokiais? Ar montuoti su tvirtinimo detalėmis?
Norėjau pasiteirauti kurioje pusėje efektyvesnis modulių darbas ar rytinėje ar vakarinėje?
Nusipirkom seną sodybą kaimo vietovėje su labai prastos būklės namuku iki 80 kv.m. Namuką norim nugriauti ir jo vietoje statyti mobilų modulinį namą. Ar galimas toks variantas ir kokių leidimų tokiem darbam reikia?
Turiu žemės ūkio paskirties, rekreacinio naudojimo sklypą su iškastu prūdu. Noriu statyti poilsiui skirtą namelį ant prūdo kranto, ant polių (ne liejant pamatus), iki 30kv.m dydžio. Ar leidžiama tokia statyba? Ar galiu tiesiog imti ir statyti, ar reikia leidimų?
Įsigijome butą blokiniame name, pirmame aukšte, labai girdisi trankomos lauko durys, net tolimiausiuose buto kambariuose. Ar yra įmanoma kokiais būdais sumažinti garso sklidimą buto viduje?
Rasau Jums noredamas gauti profesionalu patarima kaip irengti sildomas grindis ant medines perdangos antram aukste. Betonuoti ko gero negaliu, nes per didele apkrova bus perdangai, todel kiek teko dometis yra du variantai: 1. Sausos sildomos grindys, kai yra tam tikras pagrindas is putplascio arba medzio drozliu plokstes su ispjovom vandens vamzdeliams ir ant virsaus dedamas grindinis gipsas arba cetris. 2. Naudoti spec. pagrinda vamzdeliams vedzioti ir ant virsaus uzpilti lengvu gipsiniu islyginamuoju sluoksniu. Domina, kuris variantas butu priimtinesnis arba galite kazko kito pasiulyti? Kainos atzvilgiu kokie skirtumai ir del apkrovos 1m2 kokie skirtumai? Mano paskaiciavimais max galiu apkrauti iki 60kg 1m2.
Turime įregistruotą sodo namelį 30kv., norėtume praplėsti iki 70kv. Ką reikia atlikti iki 2024-11-01d., kad galiotų senas įstatymas ir iki 80kv. nereikėtų leidimo?
Sodo sklypo dalis patenka į vandens apsaugos juostą. Registrų centro išraše pažymėta, jog visam sklypui taikoma vandens apsaugos juosta. AAA atsakė, jog panaikinti ar pakeisti juostos ribas negali. Taip pažymėta ir Specialiuosiuose reikalavimuose, kuomet siųsta užklausa gyvenamajam vienbučiui statyti. Ar yra koks būdas, norint panaikinti ar sumažinti vandens apsaugos juostą? Teritorija urbanizuota, kaip urbanizuojama pažymėta ir detaliajame plane, yra dujų, elektros įvadai, sklype yra sodo namas.
Smarkiai drėksta apatinė stoglangio dalis. Jau skyla ir rėmas. Sunkiau darinėjasi langas. Dėl tikėtino nesandarumo įsigijau ir papildomą tarpinę. Nepadėjo. Apatinėje dalyje nuolat kondensuojasi, o žiemą suledėja. Gal būtų koks patarimas?
Noriu šiltinti garažo lubas polistirolu. Perdanga gelžbetoninė. Virš garažo yra kambarys. Kaip geriau klijuoti polistirolo vieną storą sluoksnį ar du sluoksnius perdengiant pirmo sluoksnio siūles? Opcija šiltinti vata atkrenta dėl kainos :)
Kokią putą naudoti (uždarų ar atvirų porų) išorinėje mūro sienoje su 10cm oro tarpu? Sienos konstrukcija: išorėje 25cm raudonų pilnavidurių plytų mūras be tinko, viduje 10cm oro tarpas ir vidinis 12cm mūro sluoksnis taip pat raudonų pilnavidurių plytų mūras su tinko apdaila. Mano manymu naudoti uždarų porų putas, kadangi neįgeria drėgmės.
Sutrūkinėjo savaime išsilyginamojo mišinio paviršius. Bus klojamas linoleumas. Ar yra koks mišinys su kuriuo būtų galima sutvirtinti įtrūkimus?
Šlaito apsaugos zonoje Vilniuje (namelis patenka pilnai į 25m zoną nuo šlaito- apie 17m nuo šlaito viršaus) noriu rekonstruoti 41m2 namelį į 80m2 sodo namelį (sklypas megėjų sodų), tačiau sklype pagal kadastrinius duomenis stovi 41m2 / 120m3 namukas. Rekonstruoti nėra normalios galimybės, nes 80m2 tokiu atveju lubos bus 2.6m dėl riboto leistino tūrio. Kokios galimybės įteisinti namelį, jeigu plotas išlieka 80m2, tačiau tūris ženkliai didesnis? Taip pat, kokios pasekmės, jeigu būtų statomas dar ir priklausinys 50m2?
Ar galima sodo namą sujungti su ūkiniu pastatu ir padaryti vieną bendrą namą? Sodo namo bendras plotas 40kv. m su rūsiu 32,37 kv. m. Ūkinio bendras plotas 31km. m. Ir padaryti vieną bendrą sodo namą su 71kv. m. Abu pastatai turi 100% baigtumus. Dar būtų klausimas kaip reiktų tai įteisinti?
Sveiki, turime leidimą statyboms. Po to, kai pastatėme sienas, pagalvojome apie tai, kad norėtumėme kitos stogo konstrukcijos, o ne tokios, kokia yra nurodyta architekto plane. Klausimas ar galime pakeisti stogo konstrukciją savavališkai, jau gavus leidimą, keičiamas bus tik stogas, be sienų konstrukcijos. Stogo norėtųsi vienšlaičio, vietoje dvišlaičio. Ar reikalingas tokiam dalykui naujas leidimas?
Rekonstruojant pastatą, ar galima apšiltinti iš išorės medines sienas skirtingomis medžiagomis, pvz. dalį pastato ekovata purškiant šlapiu būdu, o kitą dalį vata-lakštais. Ar galima betonuoti grindis antrame aukšte mediniame-rąstiniame name? Statytas 1940m.
Ar ruošiant projektą namo rekonstrukcijai-renovacijai, galima keisti langų išmatavimus? Namas yra keturbutis, savininkai trys šeimos.
Noriu pasikonsultuoti dėl smūginių garsų ir ar padėtų, jei daryčiau garso izoliaciją savo luboms?
Girdėjau, kad keičiasi namų statymo tvarka sodų bendrijose, jei namas virš 50 kv., bus reikalingas projektas ir statybos leidimas, o taip pat namas turės atitikti A++ klasę?
Sveiki, Planuoju šiltinti namą (daugiau nei 80m2, vieno aukšto su rūsiu, vienbutis, du bendraturčiai, kaimo vietovė, į jokias saugomas teritorijas nepapuola). Ar reikalingas koks nors leidimas? Praėjusiais metrais buvau radęs straipsnį, kad nebereikės leidimų, šiais metais suabejojau, nutariau pasitikslinti ir neberandu to straipsnio.
Namų valdoje norime statyti ūkinį pastatą iki 80m2, statybų leidimas nėra reikalingas? Ribojimas 3m iki kaimyno tvoros? Daugiau kaip ir ribojimuose nepatenkam, nei elektros laidų virš nėra, nei vandentiekio ar dar kokios nors zonos. Ar yra kažkas, ką turime pasitikrinti prieš pradedant statybas?
Noriu statyti akliną tvorą nuo kaimynų be kaimynų sutikimo. Atitraukta 115cm nuo žemės sklypo ribos, tvora be bordiūrų. Reljefas eina žemyn, tvoros aukštis 198cm nuo aukščiausios vietos (stulpo pradžios). Ar viską darau teisingai, kad paskui neturėčiau problemų su kaimynais?
Kas jau viską išstudijavo sodo sklype statybų pakeitimus? Ko reiks norint statyti virš 50kv. sodo namą nuo 2024/11/01? Ką daryt, kas pradėjo ką tik statyt iki 80kv., bet nebaigs iki 2024/11/01? Ar galima iki tos datos pradėta darbą užregistruot pavyzdžiui pamatus 75kv., kad leistų pasibaigt po tos datos?
Ar galima statyti segmentinę tvorą sode, šalia sklypo ribos, be kaimynų sutikimo? Kaimynai nesutinka ir prieštarauja, nors jie patys yra pasistatę tvorą virš metro ir užsodinę tujas virš 2m aukščio, šalia mūsų sklypo ribos. Pasirašyto sutikimo, prieš mus turėjusio sodo sklypo sąvininko, taip pat neturi. Jiems mūsų statoma segmentinė tvora, neva trukdo prižiūrėti tujas ir priėjimas prie šiltnamio, kuris pastatytas ant pamatų, šalia mūsų sklypo ribos 80cm.
Planuoju daryti grindis namui ir galvoju dėl pirmo betono sluoksnio, ar jis reikalingas, ar užtenka vieno sluoksnio. Ir ar eps 80, ar eps 100 polistirolas grindims?
Noriu negyvenamos mansardos dalį apšiltinti ąžuolo ir uosio pjuvenom, supilant į maišinio audinio ar polipropileno maišus. Ar reiktų šias pjuvenas maišyti su kažkuom, kad ilgai laikytųsi ir duotų gerą šilumos izoliaciją?
Kokius langus rekomenduotumėte A++? Salamander 82 mm, Komerling 96 mm, Veka soft ir Gealan s9000?
Kiek kainuoja sodo namo kadastro byla? Sodo namas atnaujinamas, bet būtų norima jį įregistruoti baigus remonto darbus. Ką dar reikia atlikti norint įteisinti sodo namo rekonstrukciją/remontus? O gal nereikia ar nebūtina?
Gaunu daug rekomendacijų kaip paduoti oro krosnelei. Vienur rekomendavo padaryti ortakį kuo arčiau krosnelės, krosnelės pakuros lygyje. Kitur rekomendavo palubėje ties krosnele. Klausimas - ar 200 mm skersmens ortakis, esantis 8 m atstumu nuo krosnelės, išvestas į nešildomą ir nesandarią palėpę, butų pakankamas oro pritekėjimui? Piešinyje pabandžiau pavaizduoti galimybes įrengti oro pritekėjimą. Variantas A - jau yra galimybė įrengti ortakį su difuzoriumi į nešildomą, nesandarią palėpę, atstumas nuo ortakio įki krosnelės apie 8 m; Variantas B - įrengti ortakį su difuzoriumi palubėje, tiesiogiai į lauką; Variantas C - įrengti ortakį su difuzoriumi prie grindų, tiesiogiai į lauką. Gal užtektų 200 mm skersmens ortakį įrengti į palėpę ( Variantas A)? Ar būtinas oro padavimas prie pat krosnelės( B arba C)? p.s. - 35 kv/m patalpoje yra du varstomi langai, sienos ir lubos karkasinės.
Kaip sumažinti orapūtės skleidžiamą triukšmą? Girdimas ūžimas name, ypač pirmame aukšte. Šulinėlis sumontuotas ~3m nuo namo.
Kai palyja iš apačios pradeda drėkti vidinė namo siena garaže. Rūsio po namu nėra. Aplink namą ir garaže įrengta lietaus nuotėkų sistema.
Man šiuo metu stato krosnį, ir su kaminu truputį priskaičiavo, Pataikė kaip tik ties gegne. Kamino kraštinė sutampa su gegnės kraštine, t.y. visa gegnė palenda po kaminu. Iššūkis dar didesnis dėl to, kad tai kraštinė gegnė, kur stogas pereina į nusklembtą galą. Be to iš vidaus yra gal 80 cm tarpas palysti po skliautu, žemiau mansarda. Tai iš esmės yra du variantai: 1 Perstatyti kaminą 8 cm patraukti į šoną. Nežinau ar kas nors išardžius kaminą su keramika dar kartą panaudojama išskyrus vatą? Šiuo metu kamino pastatyta 5 m. 2 Patraukti kažkaip gegnę. Koks variantas būtų geresnis?
Norėčiau konsultacijos, pasiėmėm firmą, kuri kloja trinkeles. Norėčiau paklausti ar užtenka tokio paruošimo prieš klojant trinkeles: žada užpilti žvyrą, sutankinti ir uždėti sauso betono ir paskui dėti trinkeles. Šiuo keliu važinėsis lengvasis automobilis.
Nudažiau grindis vandens pagrindo dažais, bet grindys labai matinės. Ar galima ant viršaus lakuoti parketlenčių laku?
Girdėjau, kad nuo lapkričio 1 dienos išeis įstatymas, leidžiantis soduose statyti statinius be projektų ir leidimų iki 50 kvadratinių metrų. Mano sode statinys 76 kvadratinių metrų buvo pradėtas statyti pernai ir iki lapkričio aš jo nebaigsiu. Yra išlieti pamatai ir pusės statinio sienos. Kaip man elgtis, juk po naujojo įstatymo man bus nustatytas pažeidimas?
Kokio aukščio ir kokiu atstumu nuo kelio turi būti gyvatvorė? Sklypas yra kampinis, su kaimynais nesiriboja. Sodo pirmininkas liepia gyvatvorę iškasti.
Pas statytoją užsakėme 87 kv.m A++ kategorijos namuką. Jie kalba apie šilumos siurblį oras-vanduo. Pagrindinė namo ploto dalis viduje bus išklota plytelėmis. Apie 30 kv.m bus vinilinė danga. Ar yra įmanomas tik grindinis šildymas elektra? Elektros kabeliai ar kita?
Ar verta klijuoti mėlynas GKP prie sienos vietoje baltos? Ar tai suteiktų papildomos garso izoliacijos ar kitų papildomų naudų?
Kuo geriau apšiltinti šaltą stogo perdangą? Kieta akmens vata, o jeigu biria tai eko ar akmens vata?
Sveiki. Ar ūkininkė gali statyti vasarnamį (modulinį namuką) iki 80kv. žemės ūkio paskirties sklype be projekto ir leidimų?
Šilumos siurblys HITACHI YUTAKI S COMBI su integruotu boileriu. Pradėjo išsijunginėti, klaidos kodas A70. Po perkrovimo praėjus kuriam laikui įsijungia ir pilnai atlieka vandens šildymo ciklą. Pakartotiniam cinkui išsijungia rodydamas klaidą. Filtras vidiniame bloke išvalytas. Pastebėjau, kad DHW išsiplėtimo bakelis neskamba - membrana ne kiaura, bet subliuškusi, su gumbu kampe. Ar tai ir bus problema, ar reikėtų dar kažkurį mazgą patikrinti?
Galbūt galit paaiškinti kas yra konstrukcinis žingsnis 6m? Ar atstumai tarp laikančių konstrukcijų ar ir pačios konstrukcijos ilgis (pvz stogo sija). Mūsų projektuotame neypatingame statinyje stogo sija paremta kas < 6 m, tačiau pačios sijos ilgis 8,5 m. Ar tokie konstrukcijų ilgiai galimi neypatingame statinyje?
Sodo sklype noriu statyti medinį surenkamą namelį apie 50 kv. m. Reljefas sklype nelygus, yra nedidelė nuokalnė, o ir gruntas ne stipriausias, nes sklypu žemiau kaimynų name kaupiasi vanduo. Todėl statytojas rekomenduoja polinius pamatus ir jų nešiltinti, nes namo grindys bus šiltinamos 20 cm akmens vata. Ar tai tiesa?
Ar galima įsirengti šildomas grindis, kai name autonominis šildymas dujomis?
Gal galite padėti dėl pasirinkimo, kaip šiltinti perdangą? Perdangos konstrukcija medinė, virš perdangos namo stogas “Grybas”, neapšiltintas, stogo danga skarda, taigi svarbu, kad būtų ir gera garso izoliacija. Vieni siūlo (kurie patys tai ir darytų), iš apačios sukti PIR plokštes, ir iš viršaus pripūsti tiek kiek reikia birios vatos ir viskas. Kitas sako, kad tai nesąmonė, nei vienas nei kitas neturi geros garso izoliacijos, tai siūlo plėvelių ir vatos variantą. Taigi esame kryžkelėje, ir nežinome ką pasirinkti.
Namo lubas iškalėme pušinėmis lentomis. Labai gražiai atrodo. Kuo reikia padengti jų paviršių, kad nepatamsėtų ir atrodytų natūraliai (neblizgėtų) ir kad tai būtų ekologiškas sprendimas?
Ar prieš apšiltinant mūro fasadą, putų polistereno plokštėmis, reikalinga pravesti elektros laidus ant lauko sienos (lauko apšvietimas, el. kištukiniai lizdai, stebėjimo kameros)? Ar tai bus galima atlikti ir iš vidaus, jau po apšiltinimo darbų? Ar yra kokios rekomendacijos kokie dar el.darbai turi būti atlikti prieš fasado šiltinimą?
Sakykite, jei nuo namo iki ribos su kaimynu 1 metras, kaip tada pasidaryti įėjimą trinkelėmis?
Labas. Ar galima dušo kabinoje išdažyti hidroizoliacija mėlyna spalva, o ant jos klijuoti vinilinę klijuojamą dangą? Ar galima, ar ne?
Turiu sodo namą, kurį planavau rekonstruoti ir turiu projektą su statybų leidimu. Tačiau jei nuspręsčiau to nedaryt ir palikti sodo namu, ar jis vėl grįžtų į pradinę stadiją su 100% baigtumu ar ne?
Sveiki, Įsigijome blokinį senos statybos butą. Jame yra seni įstiklinti balkonai (medinis rėmas ir stiklas). Norime pasikeisti langus į plastikinius. Ar reikalingi leidimai, projektai ir gyventojų parašų rinkimas?
Norėčiau pasiteirauti kokiu storiu reikėtų šiltinti karavano grindis ir sienas, jeigu norėčiau gyventi žiemą?
Po kiek laiko reikia tikrinti dumblo kiekį iš nuotekų valymo įrenginio pripiltame inde? Po 17 valandų dumblo kiekis inde yra mažiau kaip pusė.
Ketinu šiltinti dviejų dvibučių namų skardinius stogus. Nuolydis 12 laipsnių. Stogo konstrukcija - medinė 40 cm aukščio sija, vieno namo stogo plotas apie 250 m2. Kokį sumuštinį rekomenduotumėte ir kiek kainuotų?
Sode pasistatėm vielinę tvorą ant ribos. Ir pasodinome tujas nuo tvoros 50cm atstumu. Tvora rytinėje pusėje. Kai statėme tvorą, kaimynai naudojosi ne savo sodu. Dabar tą sodą nusipirko, ir reikalauja panaikinti tvorą ir tujas. Ar turi teisę tai reikalauti?
Sveiki. Nestandartinis klausimas: Buvau nusamdytas seno rusiško vagono-šaldytuvo (veikiančio) papildomam apšiltinimui ir fasado, stogo montavimui. Dėjau metalinius kampus, prie jų medinį karkasą, stogą apšiltinau 20cm sienas 10cm Knauf vata, po to priešvėjinė ir balta skarda pabaigai. Pastebėjau, kad pradėjo rasoti vagono metalinė siena. Kaip manote kur klaida? (Savininkas atsisakė pūsti termoputa)...
Daugiabučio balkone sienoje yra plyšys atsiradęs dėl skylės per kurią pravesti kondicionieriaus laidai ir vamzdeliai į išorinį bloką. Tame plyšyje buvo įsiveisusios vapsvos, bet išnaikinome ir norime tą skylę užtaisyti. Kokias medžiagas patartumėte naudot? Svarbu, jog namo fasadas yra šiltintas per renovaciją. Paviršutiniškai suprantu, jog reikėtų į skylę prileisti izoliacinės medžiagos (putos, silikonas?) ir tuomet gražiai patinkuoti.
Kieto kuro katile greitai sudega malkos ir šyla kaminas, ar jau laikas keisti katilą?
Yra poliniai pamatai, lieti ~2006 m. Apšiltinti prastai, todėl bus perdaroma. Pastato grindys šildomos (8 cm betonas), po jomis gilyn: celofaninė plėvelė, 5+5 cm EPS 100 polistirenas, išlietas vientisas betoninis sluoksnis. Kuo ir kaip pasiūlytumėte šiltinti pamatą, kad būtų galima pasiekti A++ ar bent A+ klasę?
Ka daryti, jei kaimynai gazdina, kad mano seniai statyta tvora dar jiems perkant sklypa, pasislinko 0.09. Kkitoj vietoje 0.28cm i ju puse. Kurie skaiciavo zemes ribas sake tai buna, ir as niekuo nenusizengiau. Bet kaimynai gazdina, jei jiems neduosianti ko jie nori, jie santazuoja mane su tvora. Kokioje as padetyje. Kiek suprantu niekam nenusizengiau, bet kokie nauji istatymai dabar? Namas Kaune
Nupirktas namų valdos sklypas, kuriame stovi neregistruotas statinys. Ar šį statinį gali įteisinti ne namų valdos savininkai? Namų valdos ribos yra pagal preliminarų planą ir šiuo metu atliekami tikslūs matavimai. Žmonės, sakantys kad yra statinio savininkai nepateikė jokių nuosavybės dokumentų. Kokie galimi veiksmai (be kreipimosi į teismą) iš namų valdos sklypo savininkų pusės, kad statinys nebūtų įteisintas ir pašalintas iš jų namų valdos?
Laba diena Norėčiau sužinoti, norint šildyti polietileninį šiltnamį 100 kvadratinių metrų ploto infraraudonųjų spindulių šildytuvais, kokio reikėtų galingumo ir kiek maždaug kainuotų per mėnesį?
Norėčiau sužinoti, kokį geriau naudoti mišinį ar specialias sandarinimo putas užtaisyti tarpui tarp angokraščio ir plastikinio lango. Drėgmei atsparesnį. Suprantu, kad užtaisytą tarpą reikės pabaigai uždengti su plastikine juostele.
Kuo geriau padengti ąžuolines skulptūras? Mediena nėra pilnai išdžiūvus...
Garaže per galinę sieną yra šiek tiek drėgna, kampe pelija. Kokius darbus reikėtų atlikti? Atsiųsčiau nuotrauką, Vilniuje. Garažas su duobe
Ruošiamės montuoti valymo įrenginį "Feliksnavis". Tačiau sukame galvą dėl infiltracijos į gruntą. Ar būtų galimybė nestatyti papildomo infiltracinio šulinio, o iš įrenginio nutiesti tiesiai vamzdį į gruntą paruošus jį tinkamai? Šiuo metu gruntas smėlis. Ar yra privalomas infiltracinis šulinys?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 401892 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3322
Iš viso buvo užduota 168833 klausimų