Viso: 70.
Ištapetavom sieną skystais tapetais, siena buvo nugruntuota, nudažyta baltais dažais, bet išdžiuvus tapetams išsimėtė geltonais plėmais. Ką daryt? Gal dar sykį tapetuot ant viršaus ?
Sveiki. Turiu du garažus miesto teritorijoj garažų masyve, vieną šalia kito. Abudu garažai yra identiški. Vieno garažo bendras plotas 58kv.m. Norėčiau jiems pakeisti stogą ir tuo pačiu pakelti į viršų. Ar tokiu atveju reikalingas koks leidimas?
Sveiki, Pastebėjau, kad automatinį trieigį Esbe termostatinį vožtuvą nustačius ant kažkur 35 temperatūros, labai sumažėja vandens srautas debitomačiuose. Net ir max paleidus siurbliuką vis tiek vos iki 1l/min pasiekia srautas. Kaip būtų galima pagerinti padėtį? Sumažinus ant termostato reikšmę srautas padidėja. Bet kaip padidinti srautą nustačius termostatą ant didesnės reikšmės?
Sveiki. Karkasinio namo viduje yra susuktos gipso plokštės, tačiau namas dar nėra šildomas. Gal galite patarti ar reikia gipsą impregnuoti žiemos sezonui? Ar yra tam skirta priemonė?
Sumontavo šilumos siurblį oras oras Gree 1:3 7,4-8,6kW, plotas 70m3. Veikė normaliai kol buvo du vidiniai blokai. Koridoriui pridėjo, po to ir prasidėjo. Siurblys veikia visą laiką, išsijungia tik atšildymui 10min. Nust pav. 19 prišildo iki 21 arba 22 ir pradeda varinėti orą. Varinėja tol kol atšaldo iki 19 vėl ir taip visą laiką net neišsijungia. Per parą suvartoja 41-54kW kaip gamybinėse patalpose. Šiltinta iš vidaus. Dvi sienos lauko, kitos dvi su kaimynais, daugiabutis. Langai plastikiniai, lubos šiltintos. Ar tai realu? Kreipiausi pas specialistus, sako taip turi būti. Ar aš visai durnas ar kaip. Su tenu tiek neprisuktų elektros. Patarkit gal Jūs ką nors.
Labas ekspertai, pasakykit prašau kur patartumėt naudoti (kuriems įrenginiams) nuotėkio rėlę? Naujos statybos namas dabar planuojamas el. skydas.
Sveiki. Planuojame pirkt žemės ūkio paskirties sklypą, norime jame statyti gyvenamą namą. Savivaldybėje pasakė, kad namų valdos paskirtis negalima, o ar kils bėdų keičiant paskirtį į "kita" ir statant kaip vienbutį? Sklypas buferinėje apsaugos zonoje.
Sename daugiabutyje atliekamas kapitalinis remontas. Bute ant g/b perdangos planuoju dėti ~8cm putų polistirolo granulių su cemento klijais ir ~6cm betono. Kaip dėl garso izoliacijos apatiniam mano kaimynui? Ar kiekvienas mano tryptelėjimas nesigirdės jam? Ar bus blogesnė smūginė garso izoliacija nei, kad buvo prieš tai (lagės ir grindų lentos)?
Kaip ir kokias sumontuoti grindiniam šildymui pavaras? Yra kolektorius 7 žiedų. Norime jog reguliuotųsi 2 patalpos. Arba kas gali sumontuoti?
Turiu klausimą apie vandens šildytuvą. Karšto vandens spalva tokia lyg ir geltona. Vanduo yra biškį kalkėtas ir vandens šildytuvas išnaudoja daug elektros energijos, bet tikriausiai, kad nevalytas ilgą laiką.
Kiek vertikalių gręžinių ir kokio gylio reikėtų 250 kv. namui? Turime 16kW NIBE siurblį. Ar yra gręžimo būdų be technologinio griovio ir didelių atvirų erdvių technikos prieigai?
Sveiki, ant kiek realu sujungti dujinį šildymą su pvz. šilumos siurbliu oras-oras, ar bus tikimybė sumažinti išlaidas šildymu? Dabar yra dujinis kondensacinis katilas šildymo sistema radiatorinė, namo plotas 168m2. Klasė D.
Kaip teisingai tvirtinti stygas, kalti vinimis ar tvirtinti varžtais? Ir jas geriausia tvirtinti iš vidinės pusės, tai yra tarp gegnių ar išorinės pusės?
Sveiki. Turiu granulinį katilą Oppo bio comfort 24kW. Bet šildau 80m2 (grindinis šildymas). Žinau, kad per galingas tokiam plotui. Kaip optimaliausiai nustatyti tokį katilą? Dabar prie 0 ar -8 temp. sunaudoja apie 30kg granulių per dieną.
Sveiki, susidūriau su nemalonia situacija. Šilumos siurblys oras vanduo su integruotu boileriu daikin altherma 3. Problema tame, kai įsijungia dezinfekacijos režimas ir katilo vanduo nėra įkaitęs iki 60 laipsnių temperatūros, per kažkiek laiko išmuša saugiklius elektros skydelyje. Kai vanduo įkaitęs iki 60 dezinfekacija praeina be problemų. Klausimas, kame gali būti problema? Ar galima dezinfekacijos režimą atjungti ir daryti jį pvz. kartą į mėnesį, o ne kiekvieną savaitę?
Kokį šilumos koeficientą turi lauko apsauginės žaliuzės ir ar pasiteisina dėl šilumos praradimo namuose? Kokia jūsų gaminių kv.kaina?
Prašau padėti suvalkiečiui, sugalvojusiam pačiam sumontuoti krosnelę. Kaip išvengti kondensato pratekėjimo per plieninės krosnelės kamino sujungimo vietas? Krosnelei sujungti su kaminu panaudoti Darco sistemos 150 mm vamzdžiai – nuo krosnelės vertikaliai (150 cm) toliau reguliuojama alkūnė ir dar 150 cm ilgio vamzdis apie 30 laipsnių pakilimo kampu iki susijungimo su kaminu. Užkūrus ar atvėsus krosnelei, per sujungimus bėga vanduo. Bandžiau sandarinti karščiui atspariu silikonu (iš išorės) – nelabai gerai užsisandarina. Manau gal viską išmontuoti ir vamzdžių sujungimus sutepti silikonu per visą sujungimo plotą ir vėl surinkti. Kirba dar tokia mintis – o gal reikia smailąjį vamzdžio galą nukreipti krosnelės pusėn, bet bijau, kad tuomet per sandūras eis dūmai?
Aš darau dvibučio gyv. namo rekonstravimo projektą. Susidūriau su atrodo paprasta problema kaip brėžinyje pavaizduot pastato rūsį, kai pastatas stovi šlaite. Apibrėžimą žinau kas yra rūsys, bet kaip pateikti skaičiavimus su brėžiniu, nes tikrintojai reikalauja jiems suprantamo brėžinio. Ar rodyti pjūvyje, ar plane? Kitas dalykas, rūsys ne po visu pastatu. Gal jums teko susidurti su tuo?
Ar reikalingas projektas ir leidimas valymo įrenginiui Traidenis NV-1B nesudėtingam statiniui vasarnamui? Juk vasarnamiui nereikėjo projekto, kadangi nesudėtingas statinys, o ir valymo įrenginys priskiriamas prie nesudėtingų statinių iki 5 kub. per dieną.
Keičiant namo stogą, kiek galima aukštinti sienas, kad nereikėtų projekto?
Siurblys Panasonic oras vanduo, turime dieninį ir naktinį tarifą. Namas 200 kv.m. Nustatėm temperatūrą - dieną 20, naktį 18. Naktinis tarifas pigesnis, gal geriau namą šildyti naktimis? Norisi patarimo dėl pigesnio ir efektyvaus siurblio naudojimo. Kol kas jis vakare prišildo iki 20, tada išsijungia, ir ryte apie 6:30 įsijungia. Pigesnio naktinio net ne pasinaudojama. Ar naktimis geriau kad jis neveiktų?
Laba diena, kaip išleisti vandenį iš grindinio šildymo?
Sveiki, turiu sodybą, kol kas pastoviai negyvenamą, šildymas tik elektra, radiatoriai miegamuosiuose, šildomos grindys vonia, tambūras, svetainė su virtuve apie 48kv.m. Svetainėje stovi krosnelė ir sumontuotas midea oras-oras šilumos siurblys, bet šildo ne kažką. Skaičiau apie grindinius-lubinius oras-oras šilumos ir manau, kad būtų geras sprendimas įrengti tokį. Tik reikėtų patarimo kokio galingumo reikėtų pastoviam šildymui ir kaip pigiau prasisukt. Patalpa 8x6 m, aukštos lubos 3,30. Patalpos kubatūra 158, namas B klasės.
Gyvename 5 kotedžų bendrame name, kuris išskirstytas butais. 2014 m. prisidavėme savo butą (leido įstatymas atskirai), turime visus dokumentus, net žemę išsipirkome. Kaimynai gyveno neprisidavę, dabar sugalvojo parduoti, todėl reikia pridavimo, kurį turėtume prisiduoti bendrai kaip namas visi kartu. Ar mums privaloma vėl viską prisidavinėti iš naujo ir vėl mokėti visas išlaidas? Kaip ŽMONIŠKAI spręsti šį klausimą?
Noriu vietinio vėdinimo, nenoriu rekuperacijos. Kaip galima būtų išsvedžioti, jei išsivedžiočiau kaip rekuperacijai tik nejungčiau jo, o nuvesčiau į kaminėlį? Būtų blogai kaip su kondensatu?
Sveiki. Fasadas bus termo medienos. Kuo rekomenduotumėte ją apdirbt, kad būtų gera medienos apsauga?
Ar purškiant neapšiltintą palėpę Gamo putomis reikia garo izoliacinės plėvelės?
Laba diena, Gavome leidimą rekonstruoti pastatą (sandėlys, nesudėtingas statinys). Atlikome rekonstrukciją ūkio būdų, patys savarankiškai rekonstravome pastatą. Atlikome kadastrinius matavimus. Kokių dokumentų papildomai reikia, kad pilnai "priduoti" pastato rekonstrukciją ir kur reikėtų kreiptis? Ar reikia pildyti kokius statybos užbaigimo dokumentus?
Sveiki, gyvename 2018m. statybos nuosavame name, tačiau norėtume vieno papildomo lango viename iš kambarių. Nuo ko mums pradėti? Ar tai įmanoma?
Sveiki, kodėl šilumos siurblio oras vanduo išorinėje dalyje nuo pačio siurblio galinėje dalyje nenutirpsta ledas (apie 10cm) ir jis auga? Siurblys pakeltas nuo žemės ant kronšteino.
Sveiki, Panevėžio rajone, sodų bendrijoje turiu sklypą, bet yra apribojimas dėl dujų magistralinio vamzdžio. Ar jį atskyrus, padalinus pasinaikintų apribojimas sodo namelio rekonstrukcijai/statybai?
Sveiki. Norėčiau paklausti, koks elektros įvadas tinka paprastai elektrinei kaitlentei, ar vienfazis ar trifazis įvadas? Instrukcijoje kaitlentės rašoma, kad įtampa 220-240 w
Sveiki, norėčiau sužinoti ar reikia leidimo namo statybai, ne miesto teritorijoje, pagal kaimo plėtros projektą. Projektas yra pradėtas ūkininko sodybos statymui. Ar yra skirtumas kokį namą rengiamasi statyti? 80 kv.? Ar 100kv.?
Ar galima šiltinti šiferiu dengtą stogą atviromis poliuretano putomis, kai lauke minusinė temperatūra? Kokia turi būti patalpų temperatūra?
Sveiki. Turime momentinį dujinį katilą Junkers (naudojame dujų balionus), kelis metus veikė puikiai, bet paskutiniu metu pradėjo nukristi slėgis, kas kelios dienos rankiniu būdu papildome iki 1.8, bet po kelių dienų vėl nukrenta ir atsijungia katilas. Vandens išbėgimo nepastebėjome. Katilui prieš kelias savaites daryta tech. apžiūra. Koks čia galėtų būti gedimas?
Sveiki, kokia šilumos siurblių oras oras paduodama temperatūra ant išorinio bloko vamzdžio?
Senos statybos namo sienoje pastebėjome 6-7 įtrūkimus, kurių anksčiau nebuvo. Taip pat yra progresuojantis sienos įtrūkimas bute (per visą sieną) atsiradęs prieš 3-4 metus. Priežastį numanome, tačiau ieškome eksperto, kuris galėtų apžiūrėti ir įvertinti, kokio rimtumo situacija ir padėti surasti sprendimą skylimui pašalinti arba sustabdyti.
Kokias statybų sąmatas sudarinėjate? Kiek laiko trunka procesas?
Kokia yra sąmatos sudarymo kaina? Nuo ko ji priklauso?
Planuojame statyti gyvenamą namą 100kv. Domintų ar skaičiuojate kiek galėtų kainuoti namo statyba? Kokios informacijos tam reikia?
Norime keisti seną stogą į nauja plienine danga. Ar skaičiuojate stogų keitimo sąmatas? Kokia kaina?
Turime seną namo statybos sąmatą, būtų reikalingas patikrinimas, palyginimas. Ar atliekate? Kokia kaina? Per kiek laiko?
Sveiki. Noriu paklausti ar yra prie tinklo jungiamų saulės elektrinių sprendimų be dvipusės apskaitos, t.y. mano elektrinė gamintų elektrą, kurią suvartočiau, o jei trūktų galios, papildomai būtų naudojama elektros tinklo elektra, bet į ją pagaminta energija būtų neperduodama. Klausiu todėl, kad gyvenu daugiabutyje, kuriame sutartis dėl elektros tiekimo sudaryta su namo bendrija, bet ne atskirais butais. Mano atveju ko gero būtų įmanomas tik toks saulės elektrinės (ant plokščio stogo) variantas.
Ką daryti, jei norime įsivesti į sodo sklypą elektros įvadą, kuriame nėra pastatų? Eso reikalauja statybos leidimo. Bet man statant sodo namą nereikalingas joks leidimas.
Išilgai sklypo yra užkasti elektros laidai, kokia maždaug kaina, jei norėtume, kad laidus perkeltų, kad jie eitų šalia sklypo?
Planuojame šiltinti palėpės perdangą poliuretano putomis, namo stogas nešiltintas. Perdanga yra gelžbetoninė, namas mūrinis. Ar tokiu atveju tinkamos atvirų porų poliuretano putos, ar reikia dėti plėvelę po apačia? Taip pat ar ateityje, po keleto metų būtų galima ant viršaus purkšti uždarų porų putų sluoksnį?
Ar nieko nenutiks valymo įrenginiui per žiemą. Jei jis sumontuotas ir pripildytas vandens, bet nepajungta dar orapūtė, ar niekas neperšals?
Noriu daryti terasos sienelių paaukštinimą, kuri skiria nuo kaimynų. Ar reikia gauti kaimynų sutikimą?
Laba diena. Norėčiau sužinoti apie sodo namelį. Nusipirkau sodo sklypą 5.95a su sodo nameliu 119kv. Dokumentuose rašo statyba pradėta 1980m. ir sulig dabar rašo, kad statyba baigta 97%, o likusi 3% nebaigtas. Dabar noriu remontuotis, keistis stogą, nugriauti vienoje pusėje balkoną. Ar man reikalingi kokie nors leidimai vadinamai renovacijai ir jei reikia, tai nuo ko pradėti?
Kaip sužinoti kada šilumos siurblys oras oras šildymui įjungia teną? Turiu LG 6,6 KW šilumos siurblį. Stovi ant tvirto pagrindo, tačiau kartais (ne ištisai) užeina nemažos vibracijos, jos skleidžia bjaurų garsą. Kuo nors prilietus prie ventiliatoriaus apsaugos, jos nurimsta. Kas tai galėtų būti ir kaip tai ,,išgydyti"?
Sveiki, Krosnelė Victoria Rubin B pradėjus kūrenti viskas vyksta tvarkingai, kai tik noriu įdėti malką pradarius dureles smalkės veržiasi į kambarį. Ko tik neišbandėm: ir langą pradarom ir duris atidarom niekas nepadeda. Gal kokį traukos reguliatorių statyti, nežinau ar padės? Kamino aukštis 7m. Iš krosnelės išeinančio vamzdžio į kaminą diametras 150cm, o anga į kaminą 200cm. Kūrename malkomis.
Pajungus saulės baterijas apšildyti nuosavą namą, kiek reikėtų modulių? Išnaudojame į mėnesį 1000kW.
Dujinio katilo galia 24 kW. Esmė tokia, kad kambarių temperatūra 19-20 laipsnių ir niekaip nepakyla aukščiau. 57 kv. grindinis šildymas, 25 kv. - radiatoriai. Radiatoriai šildo normaliai, o grindinis, nors ir eina ant max, nepašildo iki reikiamos temperatūros. Katilo meistras sako, jog čia santechninės bėdos, santechnikas sako, jog viskas tvarkoj. Tai darau išvadą, jog katilas per silpnas apšildyti tokį plotą? Prie -8 gyvenam prie 19-20 laipsnių, tai prie -25 kambariai bus lediniai. Ar man keisti katilą į galingesnį, ar kur ieškoti bėdos... P.s. pirmoji žiema su grindiniu dujiniu šildymu. Katilui tik pusę metų.
Sveiki, atjungtos dujos. Kaip reikėtų apsaugoti grindinio šildymo sistemą nuo užšalimo?
Ar galima išorinę sieną šiltinti "technine" vata, t.y. su aliuminio folija? Mūras- keramikiniai blokeliai. Iškilo abejonė dėl sienos "kvėpavimo" padengus garui nepralaidžiu sluoksniu. Arba bent fragmentais vata su aliuminio folija. Liko keletas pakuočių. Apdaila- bus medžio dailylentės.
Namas karkasinis iki 80kv.m, langai dvigubi plastikiniai, pagrindinis šildymas su dvejais oras-oras šilumos siurbliais, ventiliatoriai yra vonioje ir virtuvėje, kurie ištraukia garus. Labai rasoja iš vidaus langai, bėga ant palangės vanduo. Klausimas ką reiktų daryti, kad nerasotų langai?
Laba diena, klausimas dėl rekuperatoriaus kondensato. Įsirengėme name rekuperatorių, naudojame nuo š.m. rugpjūčio mėn. Namas pastatytas 2021 metais, pradėjome gyventi nuo š.m liepos mėn. Rekuperatorius lubinis, ant jo ir virš jo susidaro kondensatas, taip pradėjo darytis kai lauke yra apie+6 laipsniai. Ant pačio rekupo susidarė vandens apie 50ml, nuvaliau. Nevalant rekuperatoriaus apačios savaitę per naktį būna prilaša pelkė. Klausimas kodėl tas kondensatas? Montuotojas sako dėl drėgmės esančios namie, nes naujos statybos namas. Tik name paskutinis dažymas ir grindų išlyginamasis sluoksnis piltas šių metų birželio 20d. Namie rodo 60-70 drėgmės. Katilinėje rodo 65 drėgmės. Plius neramina tai kad rekuperatorius tvirtinosi prie medinio bruselio kuris dabar matosi puse jo pradėjo baltuoti, atrodo kaip pelėsis, ar nebus taip kad pelėsis pažeis plėvele ir apšiltinimo sluoksnį kuris yra virš plėvelės? Namas pradėtas šildyti nuo balandžio iki gegužės ir nuo spalio vidurio, šildymas grindinis.
Kaimynai susimontavo šilumos siurblį oras vanduo. Atstumas nuo mano miegamojo 6 metrai. Net uždarytais langais girdisi rezonansas. Atsidarius langą girdisi lyg dirbtų transfarmatorinė. Kaip spręsti problemą? Galiu atsiusti e mailu girdima garsą.
Nusipirkau boilerį Dražec 80 litrų. Sumontavo specialistas. Pradėjus kaisti boileriui per atsarginį vožtuvą pradėjo lašėti vanduo. Palaša nustoja ir vėl. Vanduo įkaitęs iki 50 laipsnių. Pasukinėjau rankenėlę baigė lašėti, bet po 15 ar 20 min. vėl pradėjo lašėti. Ar įmanoma jį kaip tai sureguliuoti, ar pirkti naują?
Ar montuojant ventiliuojamą fasadą ant neoporu šiltintų sienų reikalinga kažkaip apdirbti neoporą? Klijavimo - armavimo mišiniu? Priešvėjine plėvele? Ant ventiliuojamo fasado tvirtinsis skalūnas.
Laba diena, Norėčiau nuomonės dėl renovuojamo namo šlaitinio stogo šiltinimo. Esamos 15 cm gegnės paaukštintos 10 cm. Stogo danga bus keramikinė. Kad neprarasčiau patalpų aukščio, galvoju stogą šiltinti kombinuotai tarp gegnių: - kondensacinė plėvelė; - uždarų porų poliuretano putos 10-12 cm; - minkšta akmens vata 10cm; - garo plėvelė; - gipso plokštė (apdaila).
Laba diena, ruošiuosi šiltinti fasadą esp 70 25cm, 2,3metro klijuoti klinkerines plyteles, o likusią sienos aukštį dekoratyviniu tinku, visas sienos aukštis 6-7metrai. Darbininkai siūlo su smeigėmis smeigiuoti tik polistirolą, jas įleidžiant ir uždarant su tablete. Sako, kad laikys 2,3 m aukščio klinkeris nesmeigiuotas per tinklelį, nes smeigiuojant per tinklelį bus kiauras namas.
Ar teisingai kaimynas įsirengė vandens gręžinį be mano sutikimo palikdamas nuo mano tvoros vos 3m atstumą?
Mažame namuke sumontuotas šilumos siurblys oras-vanduo Hitachi Yutaki S. Labai nepatinka, kad pvz. patalpoje temperatūra nustatyta 18,5 o ji pakyla iki 22 ir vėsta iki 18,5, kuomet vėl pradeda šildyti. Manyčiau, kad tai per didelis skirtumas, nes 18,5 jau vėsu, o 22 jau per daug. Kviečiau specializuoto Hitachi serviso specialistus, bet jie sako, kad viskas gerai, taip ir turi būti. Jie, kad nebūtų veltui atėję, sumažino kažkokias temperatūros ribas, tačiau praktiškai niekas nepasikeitė. Kažkaip nesitiki, kad šių laikų šildymo įranga numatyta darbui su tokia paklaida.
Sveiki, norėjau paklausti kaip reguliuoti šildymą grindyse. Meistrai paliko brėžinį ir sužymėjo, kuris vintilis, kurio kambario. Ar norint padidinti šilumą tam tikram kambary galima pareguliuoti tą vintilį? (Vadinama pavara)
Sveiki. Ar šildomų grindų cirkuliacinis siurblys turėtų veikti pastoviai šildymo sezonu, ar tik tuo metu kol boileris šildo?
Sveiki, turiu iš klijuotos pušies pagamintas duris, kurių instrukcijoje parašyta, kad jas draudžiama lakuoti lakais vandens pagrindu. Ar yra koks būdas paruošti duris taip, kad būtų galima lakuoti laku vandens pagrindu (vaškas, poliravimas ar kt.), ar visgi tokiu atveju lieka tik aliejiniai lakai?
Yra rostverkas 50cm, padarytas su liktiniais eps100 klojiniais. ~20-30 jo bus po žeme. Kokį sluoksnį rekomenduotumėte daryti toliau, kokias medžiagas naudoti? Jei tiksliau: ar tikslinga dėti vertikalią hidroizoliaciją ant polistirolo? Ar tiesiog nuarmuoti su tinku ir tinkleliu? Ar pirmiau tepti hidroizoliaciją, o po to tinką, ar atvirkščiai?
Sveiki, turime namo projektą 130kv., projektas yra karkasinis vieno aukšto, tačiau pasikeitė mūsų norai ir norim statyti namą iš blokelių. Kokie turėtų būti mūsų veiksmai norint pakeisti iš karkasinio į mūrinį?
Sveiki, norėjau pasiteirauti ar būtų galimybė perkelti projektą ant kito žemės sklypo? Buvo pirktas vienas žemės sklypas ir jam padarytas projektas su leidimu, bet nutarėm statyti kitoj vietoj namą. Ar galima perkelt projektą, ar reik iš naujo viską daryt? Leidimus, infrastruktūrą ir panašiai.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto