Viso: 70.
Prieš 5 metus prisidavėm namą. Nusipirkom žemę ir norim statyti dar vieną (vaikams) tokį patį pagal tą patį projektą. Ar galim? Ar reikės mokėti kažkam už projektą? Koks pirmas žingsnis?
Kaip nustatyti ir pasikelti namo energinę klasę? Namas statytas 1980m., mūrinis, raudonų plytų.
Gyvename kaimo vietovėj, 2 aukštų name yra 4 butai. Mūsų butas 1 aukšte, 4 kambarių, 82kv.m. Norime sujungti vonią su tualetu, taip pat padidinti kažkur ~20cm, o tuo pačiu mažinti svetainę. Ar mums reikia leidimų, projekto ir po to buto perplanavimo? Ir kiek tai kainuotų?
Su kaimynu turime bendrą kaminą. Aš kūrenu mediena ir briketais, o kaimynai dujų kolonėle šildo vandenį ir dujų išmetimą pajungė į tą patį kaminą. Ar galima taip naudotis kaminu, kai šalia ugnis, ir dujų išmetimas? Šiandien užkūriau pečių, tai antras aukštas iš kamino smirdėjo dujomis ir stiprus fekalijų kvapas? Ką daryti?
Renkuosi būdą dailylenčių dažymui. Norėjau paklausti, gal jūs turite foto 3 variantų ir spalvų? Pilnas uždažymas, alyva ir dažyvės ar beicų variantus?
Koks būtų geriausias/efektyviausias šildymas namui 338kv. su grindiniu šildymu? Kokios kainos?
Turiu šilumos siurblį oras oras. Noriu paklausti, ar šildymo metu jis turi dirbti pastoviai? Ar jam nepakenks, jei dirba ištisą parą? Laikome 21 temperatūrą ir Auto.
Ar reikalinga kloti po terasa agroplėvelę? Terasa atvira, po medžiais, gauna daug drėgmės ir vandens. Atstumas nuo žemės apie 15cm. Po terasa smėlis, žvyras, žolės beveik neauga. Terasos lentos impregnuotos vakuminiu būdu. Ar agroplėvelė nepadidins drėgmės po lentomis ir nedidins puvimo?
Įjungiat srovę, lauke išmuša nuotekų relė. Neveikia lauko šviestuvai. Naujai įrengtas kiemas. Kaip rasti, kur yra pažeisti laidai? Koks sprendimo variantas?
Ar ūkininko sodybai iki 80m2 keliami A++ reikalavimai?
Gal žinot termoizoliacinis tinkas Betoper Fixper, koks sluoksnis jo atstoja putų polistirolą? Čia laukinė siena.
Kas yra SIP skydai? Iš ko jie gaminami? Kokia jų sudėtis/sumuštinis? Kiek laiko trunka gamyba?
Kokia yra SIP plokščių kaina? Nuo ko ji priklauso?
Kokie pastatai gali būti statomi naudojant SIP plokštes? Kur dar gali būti panaudojamos SIP plokštės statybose?
Kokie yra SIP skydų/plokščių privalumai naudojant namų statyboje?
Laba diena, norėčiau paklausti kaip geriau būtų apšiltinti dviejų aukštų namą, kuris pastatytas iš silikato blokelių, 10cm apšiltinimas, išorė – silikatinė plyta, kad pasiekti pastato B klasės energetinį naudingumą? Gal yra skaičiuoklė, kuri nustatytų dabartinę (teorinę) pastato varžą ar šilumos laidumą?
Kokio storio dėti polistirolo šiltinant akyto betono Ytong blokelius 24cm?
Turime sodo namuką, 2 aukštų, pirmas aukštas 25 kv.metrai, antras apie 20 kv.metrų, norėtume pirkti elektros radiatorius, nes būna kai lauke vėsu, namuke irgi šaltoka. Kokius geriau rinktis konvekcinius šildytuvus ar infaraudonųjų spindulių šildytuvus? Man svarbu, kad kambariai greitai sušiltų, ir kad sušiltų gerai, nors iki 25 laipsnių. Norime pirkti du, į du aukštus. Gal galite patarti kokį geriau pirkti? Gal geriau pirkti kokius nors radiatorius, o ne šildytuvus, kurie kabinami ant sienų? Sienos apdailintos mediena.
Norėčiau pasiteirauti dėl buto šiltinimo. Gyvename bute, 1 aukštas, bute labai šalta, grindys labai šaltos. Kurį variantą šiltinimo rinktis buto apšiltinimui, kad būtų šilčiau namuose, ar lauko sienų šiltinimas ar grindų šiltinimas (negalime sau leisti iškarto daryti ir grindis ir išorę dėl finansų). Gal galite kas patarti?
Kokia danga geriausia padengti senas grindų plyteles (grindys šildomos), kad būtų pralaidžios šilumai?
Namo stogas dvišlaitis 180 m2, danga- profiliuota skarda. Palėpė šilta. Stogo apšiltinimo sumuštinis - stogo danga-difuzinė plėvelė-25 cm knauf vata-5 cm ff-pir plokštė, namo perimetras (sienų ir stogo šiltinimo sluoksnių sandūra apipurškiama gamo atvirų porų putomis). Ar tinkamas sprendimas dėl perimetro izoliavimo? Kiek teko domėtis, stogo ir fasado šiltinimo sluoksnių sandūra yra labai svarbi, kurios tinkamai neužsandarinus susidaro šalčio tiltas.
Įrenginėjame kotedžą, kurį nusipirkome su daline apdaila, šlaitinis stogas apšiltintas poliuretano putomis atviromis poromis, 30cm storiu. Tarp antro aukšto ir negyvenamos palėpės yra medinė perdanga - gegnės "stygos". Tam, kad garsas tarp antro aukšto kambarių nesigirdėtų tarpusavyje per palėpę, prieš montuojant gipso lubų karkasą planuojame tarp stygų sudėti vatą dviem sluoksniais - 15cm ir iš stygų apačios sumontuoti garo plėvelę ir tada gipso karkasą. Tokiu būdu apšiltinta palėpė gausis vakuume (stogo šlaitai apšiltinti putomis, o perdanga tarp antro aukšto ir palėpės garo plėvele ir 15cm vata). Ar tokiu atveju bėgant metams gali atsirasti problemų dėl to, jog oras palėpėje bus izoliuotas ir nesikeis? Kalbėjau su meistrais, kurie putomis šiltino stogą, teigė, jog per atvirų porų putas ir difuzinę stogo plėvelę kondensatas išgaruos ir palėpėje nesikaups.
Koks turėtų būti medinės perdangos (palėpės) šiltinimo eiliškumas, ir koks turėtų būti pučiamos akmens vatos sluoksnis? Ant sijų iš apačios uždėta politileno plėvelė 200 mk ir prisukta frezuotos OSB plokštės 12 mm. Ar nesikaups tarp plėvelės ir OSB drėgmė? Gal tarp sijų ir OSB plokščiu politileno plėvelės nereikia?
Turime senos statybos namą. Jame nėra san.mazgų, neprijungtas vandentiekis, viską ketiname pasidaryti. Taip pat planuojame daryti rekonstrukciją, nes norime statyti priestatą ir pakeisti išplanavimą. Namas yra Vilkaviškio r. ir ~100-120kv. Klausimas kokia minimali energinė klasė bus privaloma? Nejaugi teks spausti iki A++, nes rekonstrukcijos išlaidos tikrai viršys 25proc. namo vertės. Ar bus pakankama pasiekti B arba A klasę?
Mano namas esant stipriam vėjui gana greitai atvėsta. "Buterbrodas" 20cm iš lauko putplasčio 2×10cm ir užarmuotas fasadas, fibo blokelis 20cm storio mp3 iš vidaus padarytas karkasas ir susuktas gipsas, aš norėčiau viską išardyti ir ar padėtų ištinkavimas sienų nuo vėjo prasiveržimo į namo vidų?
Kiek metrų reikia nuo magistralinio dujotiekio, kad galima būtų pradėti statybas?
Šalia įėjimo į butą yra man priklausanti niša, kuri išklota tik trinkelėmis. Planuoju įdėti langą su durimis, padaryti papildomą kambarėlį vasaros sezono naudojimui. Grindų plotas 10kv. m. Ar galima kloti kokią nors grindų dangą (linoleumas, laminatas…) ant trinkelių?
Ar dėti hidroizoliacinę medžiagą ant betono po lagėmis? Bus dedamos grindys tokiu būdu: betonas, lagės, akmens vata, OSB plokštė, laminatas. Patarkite kaip tai daroma teisingai. Namas mūrinis.
Kiek kainuotų geoterminis šildymas, gyvenamas plotas 350 kv. metru, ar verta?
Dvibutis kotedžas jau įrengtas ir padaryta pilna apdaila (gan brangi). Konstrukcija tarp kotedžų blokelis 0.18 vata 0.1 ir blokelis 0.18 (akytas raudono molio), stogas bendras poliuretano putų. Iki stogo tarp sienos skyrimas padarytas vata apie 0.45cm storio. Apdaila - sienos tinkas. Lubos - viengubas baltas gipsas. Ką įmanoma efektyvaus padaryti - naudojant kuo mažiau griovimo (keitimo) darbų? Bėda ta, kad girdisi kaip žmonės kalbasi, lipa laiptais.
Ar tikrai Polynor padeda garso izoliacijai? Kiek dB sulaiko tam tikras sluoksnis? Kiek žinau poliuretano putos kaip tik visiškai netinka garso izoliacijai.
Vidinė siena tarp kaimynų, norime pagerinti garso izoliaciją. Siena bus iš keramikinių blokelių 200mm +200mm tarpas tarp jų bus 50mm. Kokią medžiagą galima būtų įdėti į tarpą, kad pagerintų garso izoliaciją?
Kaip izoliuoti garsą bute rozetėse?
Tarp butų sienos 20cm storio surenkamo gelžbetonio, norėčiau pasiteirauti ar verta dėl garso izoliacijos sustiprinimo vietoj elektros laidų/rozečių įgręžimo į pačią gelžbetonio sieną, pastorinti sieną 8cm (5cm akmens vatos + 2 gipso kartono plokštės) ir visą elektros instaliaciją pravesti tame tarpe? Kiek realios naudos tai duotų? Ar gipso kartono profilių sukimas prie gelžbetonio sienos netaptų silpna vieta garso atžvilgiu? Kiek tokios sienos paruošimas galėtų kainuoti už m2?
Laba diena, Norėjau pasiteirauti ar teikiate tokias paslaugas kaip jau įrengtuose biuruose pagerinti garso izoliaciją? Šiai dienai visuose susitikimų kambariuose kalbant labai prasta garso izoliacija reiktų ją pagerinti. Ar galėsite padėti šiuo klausimu?
1994m. pradėtas statyti namas, baigtumas apie 80%, pradėjus tęsti statybos darbus dabar, kokie lieka statybos reikalavimai? Namas statomas buvusiam sodo sklype, dabar ši teritorija prijungta prie miesto. Ar lieka tų metų statybos reikalavimai, ar kaip?
Ar tinka saulės kolektoriai gaminti elektros energiją 300kv.m namui? Ar atsiperka (į mėnesį suvartojame 700kW)? Kada ir kiek valstybė siūlo paramą?
Yra medinis namas. Iš lauko nėra šiltintas. Aš norėčiau tik iš vidaus apšiltinti. Ar reikėtų man dėti kokią plėvelę, ir tada dėti vatą?
Šiuo metu statomės namą. Turime projektą ir darbus iki šiol organizavome patys. Esame etape, kai išsipylėme pamatus. Planavome pačius darbus organizuotis patys, darbininkų kontaktus turime, tačiau matome, kad tiesiog su darbais nesusiderinsime. Galvojame samdytis rangovus, tačiau iš kitų žmonių neretai girdime nekokius atsiliepimus dėl kokybės ir esame girdėję variantą, kad įmanoma samdytis darbų vadovą, kuris užsiimtų priežiūra ir organizavimu. Įdomu būtų sužinoti šių ar panašių variantų pliusus ir minusus. Namas nesudėtingas, kotedžinis su vienašlaičiu stogu, A+.
Prie esamos šildymo sistemos norime jungtis dujinį katilą. Kamine, iš raudonų pilnavidurių plytų, yra atskira anga jo pajungimui. Ar būtinas kamino įdėklas?
Nusipirkome sodo sklypą, elektros stulpas yra prie pat sklypo ribos. Norime statyti sodo namą. Skambinome į eso, sako reikia leidimo, kad statysite namą ir tada tik įves elektrą. Jei neturim leidimo, gali įvesti tik laikiną elektros įvadą. Tai ar man gali įvesti laikiną pastotę ne eso, o elektrikas?
Įsirengėm dujinį katilą. Dujos Sauridos balionuose. Labai didelės dujų sąnaudos. Kaip dujinis kondensacinis katilas dirba ekonomiškiau ar su mažesne vandens temperatūra (pvz. 45 C), bet dirba neišsijungdamas, ar su didele temperatūra (pvz. 75 C), bet išsijungdamas, kai prišildo namus iki reikiamos temperatūros? Namas senos statybos, plyta tarpas plyta, neapšiltintas. Namas tik radiatoriai. Energinė namo klasė C. Jei padidinčiau radiatorių skaičių namie ar tai padėtų sumažinti dujų sąnaudas?
Naujos statybos buto neįperku, tad svarstau apie 1970-1993 m., mūrinio namo butą. Vienas pagrindinių kriterijų butui yra tas, kad būtų kiek įmanoma geresnė garso izoliacija. Gal turite patarimų į ką atsižvelgti? Gal tokiu atveju optimaliausia ieškoti buto tik paskutiniame namo aukšte, nes izoliuoti lubas per daug sudėtinga turint 2.50 m aukštį? Ar klystu? O kaip dėl grindų, sienų? Kokias šiai dienai turime tobuliausias technologijas, kurios padėtų išvengti kaimyninio triukšmo? Kiek pvz. grindų aukščio tektų aukoti, kad negirdėti kaimynų iš apačios? O gal visi tie bandymai iš š. spausti vašką nelabai vaisingi? Ir visos pastangos taip ar taip nusileis naujos statybos butui, kur garso izoliacija jau pačioje perdangoje įmontuota ir pan.?
Sveiki, Noriu apsišiltinti namą ir norėčiau bandyti pasinaudoti APVA parama. Kokio projekto jiems reikia ir kas jiems tą projektą gali padaryti? Ir kokia maždaug jo kaina?
Įsigijome Atmos granulinį katilą, kokį geriausia lauko temperatūros daviklį įsigyti? Ir ar tai naudinga?
Noriu paklausti dėl sandarumo testo atsakymų. Padarė sandarumo testą - 3.6. Ar čia gerai?
Sraigtas nesuka, išjudini ranka pradeda sukti, išjungi, vėl įjungi nesuka. Kas gali būti, kad stringa grunulinio katilo granulių padavimo sraigtas?
Ar galima išorinį šilumos siurblio bloką statyti viduje patalpoje - rūsyje?
Jau glaistytas ir įtrūkęs vidinis kampas, kaip apdirbti prieš dedant popierinę juostelę ir glaistant?
Vasarą meistras nušlifavo uosio parketą ir nulakavo bono novia laku, rugsėjo mėnesį patiesiau kilimą ir jau ryškiai matyti jį atkėlus šviesus plotas po juo, palyginus su kitu grindų paviršiumi. Ar galima pataisyti? Taip pat ką tik to paties meistro atnaujintos grindys kitame kambaryje, todėl baugina analogiškas rezultatas, kokios galiu sulaukti po kelių mėnesių. Ar galima ant viršaus dar dengti kokį apsauginį sluoksnį, kad išvengčiau tokio greito geltonijimo?
Ar galima fibrocementines plokštes klijuoti prie pagrindo nedarant karkaso? Pas mane namas jau yra apšiltintas 30 cm neoporu. Tikslinga būtų daryti karkasą, kurį 40cm ankerių pagalba galima būtų sutvirtinti prie namo konstrukcijos. Išvengiant ankerių ir karkaso ar galima plokštes klijuoti kaip klinkerį?
Kodėl šlapiuoja kieto kuro katilo vidinės sienelės?
Ar galima panaudoti saulės kolektoriaus šilumą geoterminiame šildyme, kad išgauti didesnį efektyvumą žiemos metu - šildyti geoterminio šildymo vamzdelį ir aplinkini gruntą žemėje šiluma gaunama ir saulės kolektoriaus?
Planuojame statyti kilnojamą namelį gyvenimui nuolatiniam gyvenimui. Namo dydis 50-60kv. Grindinis šildymas. Kokią šildymo sistemą rekomenduotumėte įsirengti?
Kokiu mišiniu geriausia užtaisyti didelį trūkimą (plyšys iki 5 cm pločio) daugiabučio betoninėje sienoje? Kokį gruntą naudoti betono surišimui (ties trūkio vieta betonas trupa). Kokį glaistą naudoti armavimui?
Ar galima namų valdoje statyti ne gyvenamosios paskirties pastatą - konkrečiai angarą (sporto salę), jei išlaikomi visi atstumai iki kaimynų sklypų ribos?
Norime kamino dalį virš stogo ne skardinti, o apklijuoti natūralaus akmens plytelėmis ar klinkeriu. Tik visi mus atkalbinėja ir rekomenduoja skardinti. Patarkite, kurį variantą rinktis ir jei klijuoti, kokiais klijais rekomenduotumėte. Stogas Solid steel su akmens danga, juodos spalvos. Norime pilkos spalvos plytelių. Kaminas bus naudojamas dažniausiai kartą per savaitę (židinys, pirties krosnelė).
Norėjau pasiteirauti. 192kv. namas įrengtas oras-vanduo šildymas. Midea artic 9kW, pirmas a. grindinis šildymas antras a. radiatoriai. Krentant iki -7 ar daugiau namas atšąla dviem laipsniais. Neužtenka šilumos. Yra padaryta kreivė, bet ji maksimali iki 60 laipsnių šilumos. Ar yra koks sprendimas, kad sutvarkyti? Ar čia per silpna sistema? Tenai įsijungia prie minusinės temp., bet vis tiek namai atšąla ir nepasiekia užstatytos temperatūros.
Kokio man reiktų žemės sklypo, kad galėčiau pasistatyti garažą mašinoms laikyti? Iki 200kv.
Noriu montuoti kondicionierių ant daugiabučio sienos tarp mano virtuvės ir svetainės. Namas paveldui nepriklauso. Kokių butų savininkų parašas reikalingas? Iš šono, viršaus ar apačios? Ar reikalingas leidimas iš savivaldybės?
Norėčiau paklausti ar būtina dėti paklotą po PVC plytelėmis 5mm storio (grindys šildomos, naujai lietos, lygios)? Jei taip, parekomenduokite kokis būtų geriausias?
Kai kaimynas apačioje užkuria židinį, man pradeda eiti dūmai į butą per židinio (krosnelės) dureles kiekvieną vakarą. Reikia pagalbos. Ačiū Zita
Ar galima žiemos metu ištinkuot sienas su gipsiniu tinku, kai yra susuktos gipsinės Knauf žalios pertvaros? Ar nesideformuos gipso plokštės nuo drėgmės? Namas A++, sandarumas 0,2, apšiltintas stogas su Ekovata. Grindys išbetonuotos lapkričio 30d., yra drėgmės surinkejės 700w, rodo nuo 75-85% ir 3kW šildytuvas, temp. svyruoja nuo 10-16°C.
Nusipirkome senos statybos mūrinį namą. Pernai pripūtėme oro tarpą. Pradėjo šiemet pelėsis atsirasti ir gan daug jo. 2 miegamieji, vonia, virtuvė ir svetainė. Kol lubų nėra dar geriau ortakių sistemą daryti vėdinimui ar galima su mini rekuperatoriais bėdą išspręsti?
Atliekant rąstinio namo su mansarda rekonstrukciją, iškilo būtinybė pirmiausia įrengti II a. grindis, tik po to I a. lubas. Abu aukštai apšildomi. Perdangoje planuoju dėti vatą. Ar po vata, kad ji nekristų, galima dėti plėvelę? Jei taip, tai kokią? O gal galima kitaip spręsti?
Gal galite išsiplėsti ties biologiniais valymo įrenginiais? Statau sode 80kv. namą, jo neprojektuoju ir leidimo neprašau, bet kartu jį noriu pajungti prie biologinių valymo įrenginių, kuriems taikomas projektavimas, kaip tai realybėje atrodo, gal galite paaiškinti? Taip pat dėl pastato ploto, ar jei statomas su rūsiu, rūsio plotas nėra įskaičiuojamas į leistiną 80 kv. be projekto ir leidimo? Ar nėra atstumų ribojimo iki gatvės? pvz. jei sklypas ribojasi su sodo gatve, tuomet namas statomas ne arčiau nei 5 metrai iki sklypo ribos? Man kažkas tokį reikalavimą minėjo, bet aš tokiu nerandu.
Turime problemą su lygaus pjovimo lentų maumedžio terasa. Kol sausa viskas gerai, kai tik sušlampa pasidaro labai slidi, atrodo, kad kažkokiu purvo sluoksniu būtų pasidengusi. Terasai pusantrų metų niekuo neimpregnuota.
Krosnelė stovi prie medžio karkasinės sienos į lauką. Ar galima naudoti garo izoliacinę plėvelę sienoje tarp akmens vatos ir ugniai atsparaus gipso kartono? Jei ne, tai kokią kitą garo izoliacinę medžiagą galima naudoti?
Pas mus naujos statybos 80 kv. namas vieno aukšto, šildomos grindys dujomis. Man įdomu per kiek laiko turėtų pašilti grindys?
Ar gali kaimynai prisijungti prie elektros spintos be mano sutikimo, jeigu ji randasi mano sklype?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto