Viso: 70.
Santvarų žingsnis 900mm, santvarų apačia uždengta FF-PIR30mm folijuotomis plokštėmis. Ar galima per jas prie santvarų apatinės juostos tvirtinti gipso kartono plokštes nenaudojant papildomų profilių?
Kokie turi būti atstumai iki sklypo ribos statant ūkinį pastatą iki 50 kv. m, kad nekiltų bėdų paskui įregistruoti? Nuo pastato sienos iki sklypo ribos liktų 3 m, už tvoros eina sodų keliukas. Ar čia būtinai nuo stogo išsikišimo skaičiuoti? Net jau nuo pastatyto namo stogo 3 m iki ribos nėra, nuo sienos tai daugiau. Kaip tada jis galėjo būti įregistruotas?
Statomas 105 kv. m namas, langai PR, PV ir ŠR kryptimis, iš pietų pusės gana aukšti medžiai. Name aukštos lubos, svetainėje/virtuvėje aukšta vitrina ~3,7 kv. m, kuri žiūri tiesiai į pietvakarius. Name numatytas oras-vanduo šildymas. Galvojant apie ką tik praėjusius karščius, svarstom, ar vėsinimui užteks oras-vanduo šaldymo per grindis, ar verta įsirengti oro kondicionierius? Kiek girdėjau atsiliepimų, per didelius karščius žmonės turintys oras-vanduo labai nesiskundė (~25 C namie), bet kaip dėl kondensato susidarymo, ypač turint tokią didelę vitriną pietvakarių pusėje? Taip pat, kokios elektros energijos sąnaudos. Įsivaizduočiau, kad turėtų būti mažesnės negu kondicionieriaus dėl didelio COP?
Sudėjau vinilinę dangą su Click sistema, buvo klijuojama klijais, 2mm šukomis, nuo sienų palikta po 5-6mm, grindys nešildomos. Buvo išbetonuota ir dar išlyginamas išpiltas, bet lygumas neidealus. Su liniuote žiūrint buvo tarpelių apie 2mm, didžiausias ilgis buvo apie 8m. Viso 100kv. Visus darbus pabaigus, gal po mėnesio, vienoje vietoje, kurios ilgis 3m, vinilinės lentelės susistūmė į vadinamą palapinę, bet ne per visą ilgį, tik galuose po kokius 50cm. Norėčiau sužinoti kur čia problema, visas kitas plotas gavosi gerai, tik ta viena vieta. Namas mūrinis, senos statybos ir kaip galėčiau suremontuoti tą vietą?
Pagamintos sūpynės iš žalios medienos. Laikančiosios kolonos iš eglės, o sutvirtinimai ąžuoliniai. Ar galima jas dažyti, ar palaukt kokius metus kol apdžius?
Namas 2012m. statybos, mūrinis. Šiltintos sienos 12cm akmens vata. Ar nereikėjo storesniu sluoksniu šiltinti? Stogas skardinis, 15cm šiltintas akmens vata.
Šaltoje šildymo sistemoje slėgis apie 0.8, išsiplėtimo bakelyje atjungus 1 bar. Užkūrus katilą prie 85 laipsnių, slėgis pakyla iki 1.7 bar., namas 2 aukštų, apie 250-300 litrų radiatorinė "viadrus" šildymo sistema. Ar ne per daug pakyla slėgis? Bakelis 25 l, gal per mažas.
Ar reikia gauti/atnaujinti statybų leidimą, norint atnaujinti statybą, jei namas pradėtas statyti 1989 metais? Dabar baigtumas 42%.
Kaip ir mačiau, dėl klinkerinių plytų siūlių pabalimo, patarimą naudoti silikoninius impregnantus. Bet šis variantas tinkamas tik naujiems darbams atlikti. O kaip siūlote atnaujinti siūlių spalvą, nes namo klinkeris su juodos anglies spalvos siūlėmis, o tvora buvo mūrijama blogomis oro sąlygomis, todėl siūlės visos pilkos. Koks efektyvus sprendimo būdas?
Situacija tokia. Kaimo tipo gyvenvietė. Pasodybinis sklypas. Nutarėme atlikti savo sklypo geodezinius matavimus. Paaiškėjo, kad mūsų sklypo ribos keliasi į kaimyno pusę. Jeigu kaimynas su tuo nesutinka, kaip turiu elgtis? Kaimyno plotas per didelis pagal jo turimus dokumentus. Geodezinių jis neturi.
Turiu rekreacinės paskirties sklypą prie ežero 40 arų, yra seni pamatai, bet neregistruoti. Sklypas kaimelyje. Ar galima statytis gyvenamąjį namą? Arba pakeisti į namų valdą ar bent dalį sklypo pakeisti į namų valdą?
Apie 120m stogas dengtas skiedromis, norėtųsi perdengti nendrėmis. Ar galima tai padaryti nenuimant skiedrų?
Perkame namą. Šalia sklypo yra pastatyta kvartalo elektros pastotė, kuri dalinai įeina į mūsų perkamo namo sklypą. Ten sužymėti servitutai ir pan. Ar yra galimybė, jog ta elektros dėžė būtų perkelta? Ar bent kažkoks sutarimas, kad mes galėtumėme tvertis tvorą ramiai ir niekas nesikabinėtų, nes visgi sklypas tai mūsų.
Noriu pasistatyti monoblokinį kondicionierių. Dėl paveldo negalime statyti išorinio bloko, todėl laikinai naudojame mobilų kondicionierių (šlanga išvesta per sieną), garsas ir kondensatas labai erzina. O kaip su monoblokiniais? Gręžiasi dvi skylės ~162-220 (padavimas ir išėjimas), o kaip su kondensatu? Kur jis dedamas? Patalpos - grožio salonas 60kv m pagrindinė salė ~25-30kv m ir trys kabinetai. Vėsinama būtų tik pagrindinė salė. Kokio galingumo reikėtų ir į ką labiausiai vertėtų atkreipti dėmesį?
Ar kanaliniam kondicioneriui reikia išorinio bloko?
Ar yra galimybė keisti rekreacinę sklypo paskirtį į namų valdos?
Turime uosio lauko baldus. Kuo geriausiai dengti kietmedį, kad reikėtų kuo mažiau priežiūros ir tarnautų ilgai?
Kokio aukščio nepermatomą tvorą galima statyti tarp kaimynų, kai ji ribojasi su šiaurine jų sklypo dalimi, turint kaimynų žodinį sutikimą, kad po to nekiltų problemų?
Mūsų namo skaitliukas yra pačiam name ir norėtume jį išnešti į lauką, kokia būtų kaina?
Lauko baldų apsaugai, padengiau juos impregnantų, ar galiu dabar alyvuoti?
Apšiltinau sienas bute iš vidaus geltonu ekstrudiniu polisterolu. Kokia toliau seka darbų prieš tapetavimą ar dekoratyvinį tinkavimą?
Sklype, norime statyti naują namą, namų valdos sklype. Tačiau už sklypo ribų, šalia yra aukštos įtampos stulpas bei laidai. Ar yra kažkokių apribojimų namui statyti? Ar išvis yra saugu šalia tų laidų gyventi?
Kokiu atstumu gali stovėti pastatas nuo virš orinės izoliuotos elektros linijos?
Pasistačiau šiemet lauko rūsį po žeme ir gausiai renkasi vanduo, greičiausiai tarp pamato ir grindų sujungimo. Ką galite pasiūlyti hidroizoliaicijai iš vidaus pamatams ir grindims ištepti, kokia kaina ir kokiam plotui užtenka?
Kur geriau montuoti elektros dėžutę name? Ant sienos, kuri ribojasi su lauku, ar su vidumi?
Statybos techninio reglamente STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“ (Reglamentas) nurodyta, kad įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimas ant pastato fasado ar šlaitinio stogo, taip pat įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų, iškylančių daugiau kaip 1 m virš pastato plokščiojo stogo parapeto, tvirtinimas ant pastato plokščiojo stogo laikoma pastato išvaizdos keitimu. Na, o jeigu kondicionieriaus blokas nebus iškilęs daugiau kaip 1m virš plokščio stogo, tai ar bus tai pažeidimas ir ar tikrai reikia suderinimo?
Sodo namelis turi Kolektyvinio sodo Techninės Apskaitos bylą nuo 1977. Pakeitimai užfiksuoti 1986 m. Stovi ant žemės, kurios kadastriniai matavimai jį parodo kaip neregistruotą statinį. NTR-e užregistruota tik žemė. Ar toks statinys (nesudėtingas?), kuris yra mažiau nei 80 kv.m, turi būti įregistruotas NTR-e? Jei taip - kaip tai daryti? Kokių dokumentų reikia?
Ar įmanoma pajungti elektrą į sodo namelį (šalia yra elektros stulpai) neturint namelio projekto? Statysime iki 50m2, o tokiems statiniams projektas ir statybos leidimas nebūtinas. Tame pačiame sklype yra ir namas, tačiau nuo ten pasijungti negalime kadangi per mažą elektros galia, neužtenka. Kokie būtų variantai? Ar statyti vieną skydelį su padidinta galia prie namo ir tada vestis iki namelio, ar nameliui daryti atskirą sutartį ir statyti skydelį tik jam?
Ištrupėjusios dalis kamino mūro (silikatinės plytos) siūlių. Kuo užtaisyti tarpus? Kaminas naudojamas šildymui.
Trumpai apie sklypa. Yra augalinis netvarkingas kazkiek molingas sluoksnis, ant kurio norime uzpilti juodzemio, nes apie 10cm reikia pakelti sklypa. Taigi pirmas klausimas - kada tam tinkamas laikas, temperatura pradeti dirbti su atsiveztu juodzemiu ir seklu barstyme? Rugseji? Koks geriausias juodzemio storis turi buti? Ir tuomet kokia darbu eiga turetu buti? Ar reiketu nupurksti dabar tas zoles ant kuriu bus uzpilamas juodzemis? Issilyginti paskui atvezta juodzemi
Ar galima šiltinti oro tarpus, jei medinis namas apmūrytas plytomis? Ar neatsiras pelėsis?
Kokie reikalavimai poilsio paskirties pastatui? Ar ji galima pastatyti namų valdos žemės sklype? Kokie dokumentai reikalingi užregistruoti tokį pastatą?
Norime statyti kondicionierių bute. Butas pirmame aukšte, namas renovuotas. Ar reikalingi leidimai?
Norėčiau paklausti dėl baseino multifunkcinės tabletės. Baseinas yra 2 kubų. Nusipirkome tablečių. 1 tabletė 20kubų vandeniui keisti kas 7-10 dienas. Tai mums reiktu dėti jos 1 ketvirtadalį?
Yra individualus namas ir du kambariai šalia vienas kito. Miegamasis 22 kv. ir svetainė 30, juos skiria siauras koridorius ir pečiaus patalpa maždaug 2 m pločio. Ar įmanoma vienu galingesniu kondicionieriumi vėsinti dvi atskiras patalpas? Ar kiekvienai reikia įrenginėti atskirus blokus?
Ar reikia aliejuoti, impregnuoti spygliuočio terasinių lentų apatinę pusę? Lentos ką tik iš lentpjūvės.
Norėčiau Jūsų konsultacijos. Įmonė turi patalpas gyvenamojo namo rūsyje, bendras plotas 200 m2. Ten yra nuolat padidintas drėgmės lygis, nes namas stovi pakalnės apačioje ir jeigu stiprus lietus lyja - būna, kad vanduo skverbiasi ir į mūsų patalpas, vandens yra prisigėrusios sienos. Noriu paklausti, ar rekuperacinė vėdinimo sistema išspręstų drėgmės ir pelėsio problemą? Gal reikia papildomų priemonių? Šildymo sistemos šiuo metu nėra, žiema patalpose būna apie 18 laipsnių šilumos, ta šiluma susidaro nuo patalpose esančių namą šildančių vamzdžių.
Prašau paaiškinti kokio pločio turėtų būti pravažiavimo plotis tarp dviejų sodininkų bendrijų ribų? Jeigu galite išaiškinti viską, kas susiję su terminu pravažiavimas.
Yra sklypas apie 160 arų žemės ūkio paskirties. Yra du bendrasavininkai, kurie turi po 80 arų, naudojimosi ribų nėra nustatytų. Noriu iš vieno jų nusipirkt sklypą 30 arų. Ar privaloma iš karto pasiūlyti kitam savininkui? Jeigu ne, kaip tai apiformint? Namo statyti ten nesiruošiu.
Noriu sužinoti, kur kreiptis ir ar reikia prasitęsti statybos leidimą? Rugsėjo mėnesį bus 10 metų nuo projekto suderinimo, bet darbai dar nebaigti. Projektas išduotas buto rekonstrukcijai, mansardos prijungimui prie gyvenamųjų patalpų, stogo dangos keitimui, langų ir durų angų keitimas ir kitiems remonto darbams. Butas architektūrinio paveldo pastate. Prie projekto pridėtas ekspertizės aktas. Ar reikės naujai daryti ir ekspertizės aktą?
Niekur nerandu informacijos, ar būtinai reikia vėjo jėgainės ar saulės baterijų norint statyti namą A++ klasės nuo 2021m.?
Domina šildymo ir vėsinimo plokštės lubose. Koks vienos plokštės dydis? Ar būtina dėti visas lubas, ar galima dėti kelias plokštes kambary, pvz. virš miegamo lovos tik ir pan.?
Vilniaus senamiestyje (namas ne kultūros paveldo), turiu butą per du aukštus (2a+ palėpė). Noriu perkelti laiptų vietą. Kokio tipo tai remontas (paprastasis ar kapitalinis)? Ar tam reikia leidimų bei kaimynų sutikimo?
Sodo kaimyno tvoros stulpai mediniai, bet jie įkalti ant ribos. Tvoros aukštis 1,80. Tvora tinklas. Ar tai atitinka reikalavimus?
Noriu paklausti, kokį šildymą pasirinkti? Namas medinis, apie 100kv., dviejų aukštų, senas.
Pas mus sklype yra elektros stulpas, nuo kurio tik mums ateina elektra. Ar būtų galima jį pašalinti? Nuo mūsų stulpo iki kito stulpo, kuris stovis už kelio maždaug apie 9metrai. Nuo ko pradėti norint jį pašalinti? Žinoma laidai eitų po žeme ir kiek maždaug visas darbas kainuotų?
Namas blokinis senos statybos. Noriu dėti OSB plokštes grindims išlygint. Ar galima jas montuoti ant senų medinių grindų (laminatas ir plokštės nuimta)? Kaip atrodytų montavimo seka ir ką galima dėti apšiltinimui?
Kodėl rasoja išorinis stiklo paketo stiklas? Stiklo paketai 2 kamerų. Turėtų būti su selektyviniais stiklais. Gal išorinis ne selektyvinis?
Senos statybos namui planuoju pirkti apatinio degimo katilą (pagrindinis kuras anglis). Katilas 13 kW. Galvoju pajungti su elektroniniu valdymu. Kokie būtų +ir-?
Norime rekonstruoti namą, bet vienas iš bendrasavininkų gyvena užsienyje. Ar vienas iš sutuoktinių gali pradėti rekonstrukcijai reikalingų dokumentų tvarkymą?
Ar galima gipso kartoną klijuoti ant medinės sienos rastų?
Ar verta pridavinėti namą, kuris statytas 1972m. ir visą laiką buvo pilnai gyvenamas? Ar siekiant priduoti namą reikės atlikti namo projektą ir gauti statybos leidimą?
Kodėl krenta slėgis horizontaliame šildyme? Molyje išvedžiota 500 vamzdžių. Sukeltas spaudimas iki 3.2, o po paros jau likę būna 2. 2. O per mėnesį ištisai krenta paskui į parą maždaug po 0.1. Katilo dar nėra, o įmonė sako čia nebėda... Man atrodo, kad negerai, nes jei krenta spaudimas, tai juk pastoviai gliukolio pildyti turėsiu.
Ar įmanoma šilumos siurbliui oras oras pajungti du blokus, į vieną namo dalį 20m2 reikia, kad šildytų ir kitam gale 20m2. Kambarius skiria nedidelis koridorius.
Ar sandarinimui galiu naudoti 200 mikronų polietileno plėvelę?
Planuoju pirkti sodybą nacionaliniam-regioniniam parke, sodyba menkavertė, tektų ją griauti ir ant senų pamatų statyti naują. Kokie apribojimai rekonstrukcijai tokioje vietoje?
Ar reikalinga difuzinė plėvelė ant nešildomo neapšiltinto medinio karkasinio ūkinio pastato stogo? Stogas vienšlaitis, danga- šiferis.
Nusipirkau žemės ūkio paskirties žemės sklypą, jame jau padarytas kaimo plėtros žemėtvarkos projektas, parinkta vieta statyboms. Bet visas projektas yra man pardavusio asmens vardu. Ar man jis galios? Ar pasikeitus savininkui reikia viska daryti iš naujo? Projektas padarytas 2009 metais.
Noriu prieš grįžtant visam į Lietuvą nusipirkti plotelį žemės ir ten savom rankom pasistatyti nedidelį namuką be palėpės. Sakykite prašau, kokių dokumentų ar pan. reikėtų, kad galėčiau ramiai gyventi?
Mieste, sodo bendrijoje bendras namo plotas 106 kv. norime keisti stogą ir yra galimybė dastatyti antrą aukštą padidinant iki 20 kv. Apie 20 kv. pusrūsis, kurį įskaičiavau į 106 kv. Kokie reikalingi leidimai? Jei pakeisime stogą nekeičiant konstrukcijos ir dastatysime antrą aukštą, ar vėliau galėsime įteisinti statinį?
Kondensatas iš kondicionieriaus varva patalpos viduje, o ne išorėje ant stogo. Ką daryti?
Ar būtina generaciniam ATMOS katilui akumuliacinė talpa, jei bus šildomas ir boileris
Statau namą ūkiniu būdu (statinio kategorija: neypatingas). Man iškilo klausimas ar man reikalingas koks nors prižiūrintis asmuo ar įmonė, kuri prižiūrėtų darbų atlikimą?
Jeigu oro kondicionierių montuotume įstiklintame balkone, ar vėsinimo efektas toks kaip ir ant sienos? Ar nebūtų didesnės sąnaudos elektros?
Ar nieko tokio, jei apsigyvenus name ir pradėjus naudotis valymo įrenginiais savaitę nebuvo paleista orapūtė?
Norime rekonstruoti sodo namą į gyvenamą namą. Būsimas naudingasis plotas 100 kv., bendras 160 kv. Norime statyti ūkio būdu. Kiek suprantame reikalingas tik statybų vadovas. Bandėme kelti dok. į planuojustatyti.lt, tačiau rodo klaidą, kad reikalingas ir techninis prižiūrėtojas. Kaip yra iš tikrųjų?
Daug info apie vinilą internete. Tačiau, kai prieina kalba apie tai ar duše (būtent dušo zonoje, ne šalia vonios, ne vonios kambaryje be dušo, o dušo, kur vanduo teka non stop) galima vinilinė danga, informacijos arba nėra arba kai užklausi meistrų ir...deda į krūmus "galime padaryti, bet garantijų neduodame". Tai ar galima vinilą dėt i dušo zoną? Kas tai gali padaryti ir nedėti į krūmus neišsižadėdamas garantinių įsipareigojimų, jei tai išties galima daryti? Ir jei galima daryti, ar tai reiškia, kad vinilas užvedamas ir ant sienų?
Ar galite nustatyti elektros kabelio nudegimo vietą po žeme?
Sklype išpirkta 5kW. Jeigu sklype oras vanduo, elektrines virykles indukcinės, saulės baterijos jeigu į ateitį, ir el mobili stotelė kiek reikėtų dasipirkt kW ir kokia kaina būtų padidinti galią maximaliai? Digrių kaimas, Povų gatvėje esantis sklypas, Kaunas. Ar galėtumėte pakonsultuoti telefonu?
Kaip ekonomiškiau naudoti boilerį? Ar prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla ar laikyti pastoviai įjungtą? Jei pradėjo sunktis vanduo iš pačio boilerio, ar dar galima užhermetinti, ar reikia keisti boilerį? Kokia boilerio talpa mažiausia reikalinga 1 žmogui?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto