Viso: 25.
Pas mus yra 96 kv. butas. naujos statybos namas. Gyvenam paskutiniame 5-ame aukšte. Praeitais metais nupirkom oro sausintuvą, nes langai rasojo. Padėjo nuo rasojimo. Šiais metais prasidėjo pelėsis. Klausimas toks, ar padės, jeigu sumontuoti ventiliaciją (mini rekuperatorius)? Kokius? Kiek vnt.? Butas 96 kv. 3 kambariai nuo 12 iki 15 kv. Svetainė sujungta su virtuve 40kv.
Ar reikalinga apšiltinus ekovata stogą montuoti difuzinę plėvelę, o sienoms vėjo izoliacinę plėvelę?
Bus statomas karkasinis namas. Lauko siena 30cm, stogas 35cm. Kokią vatą geriausiai naudoti? Yra tendencija, kad po kurio laiko vata gali susmukti, ko pasekoje atsiras šalčio slenksčiai?
Sodo namas apie 80 kv.m. Koks šildymo būdas?
Kaip ir kuo reikėtų mediniam namui šiltinti grindis? Namas ant polių, 0,5m nuo žemės.
Jau 4 metus turiu susimontavęs Panasonic Aquarea 9kW su TCAP katilą, kuris šildo grindinį šildymą ir ruošią 200l karšto vandens boilerį. Su montuotojais niekaip nepavyksta rasti sprendimo kodėl šilumos siurblys veikia ne taip efektyviai kaip turėtų - temperatūros skirtumas tarp paduodamo ir grįžtamo vandens siekia apie 9-10 laipsnių. Manau, kad bėda yra tame, kad ant 140kv.m šildomo grindų ploto yra vos 5 vamzdelių žiedai, ir siurblys nesugeba išvarinėti vandens, tačiau montuotojai trauko pečius ir nieko negali pasiūlyti. Gal turite minčių kas galėtų pagelbėti, kad esamas siurblys veiktų efektyviau? Namas 2010m. statybos, 30cm akyto betono blokeliai + 15cm putų polistirolas + 25cm vata šiltinta stogo perdanga.
Kaip perkišti elektros kabelį per 30 m ilgio vamzdį? O gal yra kabelis jau įmautas į vamzdį?
Ar individualiame name būtina centralizuota priešgaisrinė signalizacija? Ar užtektų nepriklausomų dūmų detektorių (belaidžių su baterija) kiekviename kambaryje bei dujų nuotekio detektoriaus katilinėje?
Turiu mūrinį namą, kūrenu granulėmis, 200m2. Granulių sunaudoju apie 25kg-30kg į parą, bet sąnaudos yra tokios pat nuolatos ar +12 ar -15 laipsnių. Kodėl taip yra? Pečių valau nuolatos, kas dvi-tris savaites.
Jau daug metų (gal kokie 8) turim namuose židinį. Kapsulė pirkta parduotuvėje, židinį statė tą darbą išmanantys meistrai. Bet esmė tokia, kad židiniu nesinaudojam dėl baisaus kvapo. Iš pradžių mums sakė, kad kapsulė "turi išsidegti". Manau, per tiek metų ji ir išsidegė. Bet kvapas nedingo. Negalim naudoti židinio, nes tik užkūrus ir kažkam (gal izoliacinei medžiagai) įkaitus, per groteles eina ne laužo, ne malkų, ne smalkių, bet toks "cheminis kvapas". Įskausta galvą, kvapas visuose kambariuose nepakenčiamas. Tad tuojau tenka vėdinti. Tad židinio pagal funkciją naudoti negalime. Viskas gražiai sumontuota, remontas padarytas, bet ko gero reikės iš esmės tvarkyti ir griauti, kažką keisti. Noriu paklausti jūsų nuomonės, kas galėtų skleisti tokį kvapą? Izoliacinė medžiaga? Kapsulė?
Ar reikalingas iš savivaldybės leidimas statant nedidelę reklamą ant nuosavo namo sienos Kaune?
Sodų bendrijoje planuoju statyti ūkinį pastatą 6x10m. Sodų bendrija patenka į Veisiejų regioninio parko teritoriją. Sklypas 5 arų. Ar reikia statybos leidimo, projekto ar tik derinti su rajono vyr.architektu?
Noriu apšiltinti gyvenamosios patalpos stogą. Patalpa yra suprojektuota tokiu būdu, kad patalpos lubos yra kartu ir namo stogas, todėl būtina parinkti šiltinimo medžiagą su gera garso izoliacija. Namo šildymui prijungta šilumos sistema DAIKIN oras-vanduo. Namas yra naujas (A+), šiuo metu stogas yra tik uždengtas RUUKKI skarda. Pagal projektą nurodyta, kad stogas apšildomas Paroc vata, tačiau pradiniame projekte patalpos turėjo lubas, taigi tarp stogo ir lubų buvo ne mažas tarpas, pakeitus projektą lubų nepalikome. Mums pasiūlė apšiltinimui poliuretano putas. Ar tai tinkama medžiaga, o gal labiau tiktų kitos medžiagos?
Norime pakelti elektros skydą nekeičiant jau esamos spintos vietos (t.y. jos neiškeliant ir neperkeliant kitur), nes pasikeitus žemės lygiui, apatinė elektros skydo dalis gavosi po žeme. Ar tam reikalingas projektas?
Gartraukio gravitacinės grotelės esant stipresniam vėjui "trankosi" ir naktį tas labai erzina. Bandžiau pakeisti į paprastas "stacionarias" groteles, bet tada eina šaltis į vidų. Koks galėtų būti sprendimas? Galbūt gravitacinės grotelės nekokybiškos, ar su bet kuriomis taip pat būtų?
Noriu pakeisti lauko duris, nuosavas namas senos statybos, neturiu supratimo tarp tokios didelės pasiūlos, tad reikėtų, kad pradžiai susivokti kas reikalinga... Dabar esamas dviejų durų įėjimas, norėčiau, kad liktų tik vienos. Nežinau ar jos turi būti plastikinės, ar kompozicinės. Kaina aišku svarbu, bet žinau, kad ne visada ji atitinka lūkesčius, tad jei nesunku paprotinkit pradžiai...
Ar reikalingas papildomas grindinio šildymo cirkuliacinis siurblys? Pas mane yra 2 aukštų 200 kv. m namas. Išvedžiotų vamzdžių yra apie 1500m. Iš viso yra 24 kontūrai kiekvienam aukšte po 12. Katilas dujinis kondensacinis Dietrich. Rangovai teigia, kad turi užtekti katile esančio įmontuoto, bet man atrodo, kad jis neapsidirba. Kai atsidaro visi kontūrai, tai vandens padavimas vos 0.5 litro, o į antrą aukštą truputuką net mažiau. Ir vis dėl to reikia, tai ji pastačius ar nepakenks jau esamai įrangai, katilo siurbliukui?
Norėtume paklausti, kokio storio turėtų būti armavimo sluoksnis norint klijuoti klinkerio plyteles ant akmens vatos plokščių? Kokius reikėtų naudoti tinklelius - užtenka vieno tinklelio ar rekomenduojama dviejų sl. tinklelių? Kaip teisingai paruošti pagrindą klinkerio plytelių klijavimui ant šiluminės izoliacijos (akmens vatos)?
Ar normalu, kad naujai paleistas katilas dirba nuolatinio "degimo" režimu? Tiekiama temperatūra 40 laipsnių. Pasiekus šią temperatūrą katilas daugiau karščio neduoda, bet veikia pastoviai. Išjungus/įjungus, suveikia pakartotinio uždegimo funkcija, kai temperatūra nukrenta iki numatytos ribos, o pasiekus 40 laipsnių, degiklis neišsijungia ir toliau dirba pastoviu rėžimu.
Pirkau namą su vietinio nuotekų valymo įrenginiais. Nuotekų vamzdis į įrenginį ateina 50cm gylyje. Ar toks gylis ne per mažas?
Namas keramikinių blokelių, vidus bus klijuojamas iš gipso kartono (vonioje tinkuota kalkiniu skiediniu, ten gipso nėra). Kokį gipsą geriau naudoti gyvenamoms patalpoms, ar užteks balto, ar dėti žalią, o gal mėlyną?
Namui 50 metų, jis statytas iš baltų plytų, prieš 2 metus apšiltintas iš lauko tamsiu polistirolu ir nutinkuotas. Bendras plotas 170 kv. m. Viduje, keliose vietose renkasi kondensatas ir drėksta tie kampai. Vėdinimo sistemos jame niekada ir nebuvo, o dabar po apšiltinimo pasidarė dar blogiau. Didelė bėda yra ir plastikiniai vieno tarpo langai, jie rasoja vos nukritus lauko temperatūrai, bet jų jau niekada nepakeisiu, nėra galimybių. Nežinau ar galima ką nors padaryti sename name, kai statomas naujas, tai savaime suprantama, o dabar reikalingas patarimas ką daryti, kokią vėdinimo sistemą galima įsirengti? Jei reikia namo plano, atsiųsiu kai tik liepsite.
Ką galėtumėte rekomenduoti, kurį kubilą rinktis - plastikinį ar stiklo pluošto? Kuriame maloniau maudytis? Kokį gamintoją rekomenduotumėte?
Galima be leidimo statyti iki 80 kv.m. Čia yra bendras plotas ar užstatymo plotas?
Šiuo metu įrenginėjame plokštinius pamatus 116 kv.m namui. Kokias komunikacijas reikėtų nusimatyti šilumos siurbliui Oras-vanduo? Norisi prasivesti po pamato plokšte sąsaja (techninius vamzdžius) tarp siurblio blokų. Šilumos siurblio modelio dar nesame galutinai pasirinkę.
 
Sritis:
Sritis: