Viso: 25.
Senas namas. Pavasarį rudenį aukšti gruntiniai vandenys. Iš lauko pusės planuojame hidro ir termo izoliaciją. Ar teisingai suprantame, kad drenažas netikslinga, o reikėtų ieškoti sistemos su automatine vandens pompa ir iškasti priešduobę rūsyje?
Sukant gipso kartono plokštes prie lubų su Knauf profiliais, profilius naudoti dvigubus ar užtenka viengubų?
Norėjau pasiteirauti, kada statantis namą geriausia pradėti rengti vandens gręžinį? Taip pat kokie žingsniai iki pradedant gręžinio rengimo darbus (ar reikia kokių nors leidimų iš savivaldybės ir kt.)?
Nusipirkom butą senos statybos. Sienos monolito blokai. Koks geresnis būdas išlyginti sienas - gipso kartono plokštės ar tinkas? Ir dėl trūkinėjimo, kad nekiltų jokios problemos...
Rąstinis namas. Rąstai 16cm storio, iš lauko apšiltinti 10cm vatos dembliais ir apkalti medinėm dailylentėm. Name noriu įsirengti grindinį šildymą, šilumos siurbliu oras-vanduo. Ar reikėtų papildomai apšiltinti sienas iš vidaus 10cm? Jeigu taip, tai kokia šiltinimo medžiaga tiktų labiausiai?
Name konstruktoriaus yra numatyta sijinė perdanga, kurios laikantieji elementai yra I-Beam tipo sijos. Ant jų nurodyta montuoti 22mm OSB plokštę, 12mm MDF plokštę garso izoliacijai ir visą sumuštinį uždengti 22mm "Diurelio" plokšte. Statybininkai man siūlo pakeisti 22mm OSB sluoksnį, montuojamą tiesiai ant sijų, į 30mm arba 50mm storio lentas. Paprasčiau tariant: vietoje 22mm OSB kloti 200x50mm gegnes gulsčiai. Kainos prasme gaunasi labai panašiai ir dabar svarstau, ar verta imtis šios avantiūros. Gal turite nuomonę šiuo klausimu?
Norėčiau sužinoti kaip pasidaryti grindų garso izoliaciją daugiabutyje.
Ar reikalinga plėvelė ant betoninės perdangos prieš dedant polistirolą šildomoms grindims?
Turėjau išnuomotą savo žemės sklypą įmonei, įmonė gavo statybos leidimą statyti ūkinį pastatą. Po to įmonė bankrutavo, projektas liko. Kaip man dabar pakeisti ant savęs projektą?
Kokios gali būti priežastys juoduojančių medinių lauko laiptų (nuotrauka prisegta)?
Ar įmanoma žemės ūkio paskirties sklype pasistatyti pirtį? 6m x 6m. Ją norėsime nuomoti. Kiek girdėjau, kad tuo atveju reikia tapti ūkininku. Tiesa? Ko reik, kad galėčiau ūkininku būti? Beje, sklypas ne mano, bet jame man leidžiama statyti pirtį. Tai tokiu atveju, ji būtų registruojama sklypo savininkui?
Senos statybos karkasinis namas, apmūrytas silikatine plyta. Oro tarpas (neužpildytas) – 15 cm. Iš vidaus karkaso dėtas 3 mm polistirolo sluoksnis ir gipso plokštė. Ketinama atlikti iš naujo vidaus šiltinimą ir apdailą. Kokias medžiagas geriausia būtų rinktis šiltinant sienas iš vidaus? Ar būtina pašalinti polistirolą, nes teko girdėti, kad polistirolas netinkamas šiltinimui iš vidaus.
Labai prašau patarti, kokia šildymo sistema geriausiai šildyti patalpas, kad nereikėtų kas dieną nešti pelenus ir lakstyti į rūsį kelis kartus per dieną. Namas tai skydinis Alytaus. Bendras plotas 139 m2 rūsys, mansarda. Žinoma norėtųsi, kad būtų normali kaina ir kuo mažiau vargo.
Sklype stovi gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Ar galima nugriauti seną ūkinį pastatą ir vietoje jo statyti antrą gyvenamąjį namą? Jeigu ne ar tuomet galima nugriauti seną ūkinį pastatą ir vietoje jo pastatyti naują ūkinį pastatą?
Kokia yra betoninės tvoros kaina? Ką reikėtų žinoti prieš renkantis?
Noriu apšviesti laiptų pakopas 16 vnt., pakopos plotis 0,97m, vienos spalvos LED juosta. Galvoju apie distancinį valdymą. Ką galite pasiūlyti ir kiek tai kainuotų?
Norime įsigyti valymo įrenginius. Pavasarį-rudenį aukšti gruntiniai vandenys. Kanalo šalimais nėra. Kaip galėtume spręsti vandens iš valymo įrenginių klausimą?
Kodėl pradėjo smirdėti karštas vanduo vandens šildytuve? Vandens šildytuvas TESY kombinuotas horizontalus 120 litrų talpos. Šildant c.š. katilu vandens temperatūra yra apie 60 - 70 laipsnių, šildant elektra apie 60 laipsnių. Be to šildant elektra naktiniu tarifu per naktį vanduo užkaista, bet diena labai greitai baigiasi. Prieš tai naudojau vertikalu vandens šildytuvą - tokių problemų nebuvo: ir vanduo nesmirdėjo ir vandens visai dienai užteko, nors ir šildytuvas buvo 80 litrų talpos.
A+ klasės name, nešildomame garaže, ar galima statyti dujinį kondensacinį katilą? Ar nėra temperatūrinių rekomendacijų, kokiose turėtų stovėti katilas? Ar nebūtų patiriami šildymo nuostoliai? Garažo sienos bus šiltinamos 30cm polistirolu, pamatai taip pat bus apšiltinti. Gal vertėtų statyti bent pakabinamą radiatorių ir esant žemesnei temperatūrai įjungti?
Turime problemą dėl smūginių ir įprastų garsų, sklindančių iš kaimynų buto viršuje. Pas kaimynus virtuvė sujungta su svetaine ir visos grindys išklotos plytelėmis. Kai traukia kėdes garsas tiesiog nepakeliamas - eina per visas lubas ir sienas, kitur sudėtas laminatas, bet taip pat labai girdisi vaikščiojimas ir vaiko keliamas triukšmas. Taip pat gerai girdisi kai kalba, klauso muziką ir pan. Ar įmanoma išspręsti problemą apklijavus visas lubas ir sienas techniniu kamščiu? Kokio storio pakaktų? Kaip rengiamos muzikos studijos, kai jokie garsai nepatenka į vidų? Kaimynai dabar neturi galimybės daryti grindų remontą.
Reikalinga garso izoliacija nuo viršuje esančių kaimynų - groja muzikiniu instrumentu. Taip pat norime izoliuoti ir sienas.
Architektai suprojektavo namą su garažu, namas A+ klasės. Žinoma tik suprojektavus mes supratome, kad turėsime A+ klasės garažą. Klausimas būtų toks, ar logiška šiltinti garažą 35cm polistiroliu, plius vidinę garažo ir namo sieną 10cm? Koks tikslas šiltinti garažą 35 cm, jei garažo vartai yra tik 4 cm ir paleidžia visą šilumą? Kokie galėtų būti sprendimai?
Domina specialistų nuomonė apie termoizoliacinius dažus. Kokius galit rekomenduoti? Problema tame, kad pertvarinę sieną apšiltinti iš vidaus reikia minimaliu termoizoliaciniu sluoksniu.
Noriu įsirengti turkišką pirtį. Projektuoju namą, kokio dydžio patalpų reikėtų?
1962 metų senos statybos blokiniame name turime problemų dėl elektros (elektros laidai tiesiog trupa). Tam, kad pasiektume laidus, reikia daužti betonines sienas. Ar yra įmanomas saugus elektros laidų išvedžiojimas virš tinko?
 
Sritis:
Sritis: