Sodų bendrijoje prie gyvenamo namo iš seniau įrengtas nuotekų valymo įrenginys, bet jis nebuvo niekur registruotas, nes montuotojas sakė, kad nebūtina. Atstumai iki kaimynų ir sanitarinės zonos išlaikyti, prie įrenginio įrengta siurblinė iš kurios galima paimti mėginį išvalyto vandens tyrimui, išvalytos nuotekos išteka į lietaus drenažą, kuris išteka į kitoje kelio pusėje esantį valstybinės žemės melioracijos griovį. Sužinojau, nuo šių metų supaprastinta valymo įrenginių registracija, kad reiks juos registruoti NTIS sistemoje ir kasmet atlikti išvalyto vandens tyrimus. Klausimas būtų, kokius žingsnius dabar turiu atlikti ir kur kreiptis, kad oficialiai įforminti valymo įrenginį?
Statau garažą po kuriuo vienoje pusėje bus rūsys 3x6, nes turiu perdangos plokštę tokią. Rūsio pamatus darysiu iš pamatinių blokų senų, bet nenaudotų, po to sujungsiu viršų su kita puse, kuri bus ant polių su rostverku. Ar reikia dabar prieš dedant pamatų blokus juos nutepti kokia hidroizoliacija iš lauko pusės? Kokių patarimų galite duoti, kad rūsyje nesikauptų drėgmė?
Nuorinant radiatorių iš jo bėga vanduo, bet radiatorius vis tiek nešildo. Ir tik vienas toks namuose, kuris nešildo. Ar gali būti problema reguliavimo mechanizme, kur reguliuojamas šildymas radiatoriuje? Ar problema gali būti kažkur kitur, t.y. pačiame daugiabutyje?
Ar galima dėti rotband'ą ant senų tapetų?
Naujos statybos dar neįrengtame kotedže tambūro patalpoje pastebėjau drėgnas dėmes ant betono grindų. Nors prie pat drėgnų vietų yra siena su vonios kambariu ir vamzdžiai kažkur visai šalia, tačiau vandens dar beveik nenaudojome. Vasaros metu dėmių nepastebėta. Ar gali būti tos drėgnos vietos susiję su oro atšalimu/kondensatu/lietumi ir pan.? Ar visgi tai bus rimtesnė problema kaip trūkęs vamzdis? Ar termovizorius padėtų nustatyti problemą?
Drėksta vidinė siena prie lango ir palangės, kuo geriau būtų apšiltinti?
Esame šiek tiek rekonstravę sodo namą (pasikeitę stogą, mažiuką prieangį dastatę, bus iki 50kv. viso) ir norėtume susitvarkyti dokumentus. Geodezinius naujus turime (padaryti prieš keletą metų). Domina kokia būtų kaina kadastrinių matavimų?
Jau visiškai susimaišiau su visais nuostatais ir teisės aktais ir pan. Atrodo jau būsime prisidarę bėdų, nes iš visų tų išrašų niekas nebeaišku. Pradėjome, tikriausiai turėčiau sakyti, rekonstruoti mamos namą (nes priestatėliai buvo jau sakyčiau avarinės būklės) be jokių leidimų, kadangi namas yra apie 70 kv., ketinome perdaryti verandėlę, bet dabar aplinkybės pasikeitė ir norime perstatyti įėjimą, ir ten padaryti tualetą. Vietinę kanalizaciją buvome pasidarę prieš porą mėnesių, bet jei norėtume taip padaryti po rekonstrukcijos, pastatas gautųsi didesnis nei 80 kv., ką tokioje situacijoje daryti? Namas kaime.
Kilo klausimas dėl rankšluosčių džiovintuvo pajungimo ir sąnaudų. Name yra atvesti vamzdžiai rankšluosčių džiovintuvams (iš viso 2), kurie prijungti prie boilerio šildymo sistemos (atvira sistema). Boileris (talpa 200l) šildomas nuo dujinio katilo. Dėl tokio jungimo turbūt galima naudoti tik žalvarines kopetėles (gyvatuko tipo džiovintuvas netinka), kas taip pat išaugina džiovintuvų kainą. Klausimas kas ekonomiškiau: ar dėl boilerio šilumos nuostolių, džiovintuvai "greitai" atvėsins tokios talpos boilerį ir dėl to jį dažniau reikės šildyti? Ar vis dėlto geriau įsigyti elektrinius džiovintuvus ir tik esant poreikiui juos pajungti per taimerį?
Kokie yra populiariausi saulės elektrinės inverteriai? Nežinome koks inverteris mums tiktų labiausiai. Į ką atkreipti dėmesį, kad inverteris mums geriausiai tiktų?
Infiltracinis šulinys panašu, kad pradėjo užsikimšinėti, nes vis lėčiau ir lėčiau susigeria vanduo, jau teko keletą kartų kviesti vandenį išsiurbti. Ant dugno yra patiesta ir vandeniui pralaidi plėvelė. Esame Vilniuje - ką rekomenduotumėte daryti, kad padidinti pralaidumą? Būtų puiku spėti pasidaryti iki žiemos periodo.
Man taip pat patarkite kaip nuimti seną laką. Gal yra koks būdas nešveičiant
Norim pasijungti krosnelę, koks turėtų būti saugus atstumas nuo sienos?
Ar yra kokia nors galimybė įrengti garso izoliaciją jau po remonto darbų? Generalinį remontą atlikau tik prieš metus, todėl nėra galimybės visko perdaryti, ypač, kad ir visos santaupos nuėjo šiam tikslui. Prieš kiek daugiau nei pusę metų į butą, esantį viršuje, atsikraustė kaimynai - girdisi jų žingsniai (vyro ypač, jo labai sunki žingsnių atatranka), kosulys, kalbėjimas, muzika, televizorius, siurblio veikimas, numetami daiktai, baldų stumdymas ir pan. Mano buto lubos įtempiamos (medžiaginės). Ar yra nors kokie nors galimi sprendimai dėl tokios situacijos? Namuose neįmanoma gyventi nuo nuolatinio triukšmo ir jausmo, tarsi kaimynai gyventų kartu.
Sodo namas su senu iš plytų sumūrytu židiniu. Atlikus namo rekonstrukciją, pristatytas antras aukštas. Kaminas sumūrytas iš blokelių. Pakūrus židinį antrame aukšte smirda dūmais. Kame gali būti problema? Trauka pagal liepsną lyg matosi, kad yra.
Gyvename naujos statybos A+ buto 2 aukšte ir girdime kaimynus iš 1 aukšto. Girdimas kėdžių slankiojimas, bėgiojimas bei garsesni šūksniai. Pas mus sudėtos šildomos laminuotos grindys. Sienos gipso pertvaromis. Turime atskirą savo laiptinę iš pirmo aukšto tiesiai į svetainę ko pasekoje girdimas aidas, kuris galimai prisideda prie sklindančių garsų. Miegamajame nuo sienos girdisi leidžiamas vanduo iš vamzdynų. Koki būtų pirmieji žingsniai norint sumažinti garsą sklindantį iš apačios ? ar padėtų garso matavimo tyrimai?
Nuosavas namas, vandentiekis iš miesto. Šiltas vanduo pašildomas elektra arba nuo granulinio pečiaus. Paskutiniu metu atsukus šilto vandens kraną, boileryje garsiai girdisi burbuliavimas, o užsukus kraną, sistemoje pasigirsta kaip smūgiavimo garsas. Anksčiau to nebūdavo. Kur kažin ieškoti problemos
Koks maksimalus atstumas nuo kaimyno kamino iki mano namo turi būti? Negaliu būti balkone nuo ateinančių dūmų smarvės. Kaminas per 7-8m nuo mano nosies. Gyvenu senamiesčio zonoj.
Daugiabutis namas. Ar galima klijuoti polistirolą viduje, laiptinėje po radiatoriumi? Vyksta namo renovacija. Gal galite kuo greičiau atsakyti?
Noriu pagerinti garso izoliaciją. Perdanga yra medinė, o pagrindas – medžio drožlių plokštė. Ar yra produktas, kuris pagerintų garso izoliaciją ir ant kurio būtų galima klijuoti vinilinę grindų dangą?
Šiemet užkūrus, šildymo sistemoje pastovus burbuliavimas, labiausiai boileryje. Burbuliavimas garsiai girdisi, kai įjungi ant 3 greičio cirkuliaciniame siurbliukyje. Šiemet reikėjo stuktelti siurbliukui, kad varinėtų (gal į pabaigą?). Slėgis sistemoje: šaltos sistemos -1,7 baro, užkaitus-1,9 baro. Išsiplėtimo inde-1baras. Radiatoriai nusiorinę, iš visų atsukus bėga vanduo. Namas dviejų aukštų, medinis, kiek litrų sistemoje nežinau tiksliai. Užkaitus sistemai dar pradeda lašėti iš naujai pakeisto boilerio apsauginio vožtuvo. Gal kas patartų, kur problema? Gal ir prie šio paklausimo, info tokia; kažkur nuo gegužės mėnesio vandens tiekimo sistemoje, atsukus šiltą vandenį uždarant kraną pasigirsta brazdėjimo garsas.
Sudėjus trinkeles palei namo perimetrą, pločiu 120 cm, po pirmo lietaus trinkelės vietomis smenga žemyn. Meistrai pataisė. Vėl po stipresnio lietaus ta pati situacija. Kiek supratau dar kartą spręsti klausimą meistrai paliko atvirą, pažadai liko pažadais. Prieš tai buvo atlikti namo pamato šiltinimo darbai. Ar išjudintas gruntas turi tam reikšmės, kur galėtų būti priežastis?
Nuotekų valymo įrenginys buvo įkastas ne toje vietoje kur buvo suprojektuotas. Atstumas apie 5 metrai. Problema: Įrengtas nuotekų valymo įrenginys trukdo pravažiuoti automobiliui. Klausimas ar galima jau įkastą valymo įrenginį iškasti ir perkelti į naują vietą? (įrenginys dar nebuvo naudojamas, bet yra pripildytas vandens.) Taip pat ar galima tokį, jau užkastą nuotekų valymo įrenginį (walis wtp-1) sumontuoti naujoje ar toje pačioje vietoje bet į gelžbetoninius rentinius, kad virš jo būtų galima važiuoti automobiliu?
Pamatas iš FINNFOAM U formos klojinių. Klausimas kokia mastika izoliuoti pamatą iš vidaus (pažymėta raudonai)? Užtenka dysperbit vandens pagrindu? Kitas klausimas. Išorinė pusė yra armuojama, o apatinę siūlę gal papildomai reikia hidroizoliuoti (pažymėta žaliai)?
Noriu sužinoti, kaip užregistruoti sodo namo didinimą ir spėti iki lapkričio 1 d. Matininkė sakė, kad bus galima užregistruoti pamatus, jie jau padaryti. Šiemet sienų nemūrysim. Bet ji dingo (matyt, pati suklydo su patarimais). Dabar esu visai nevilty. Gal turit kokių patarimų?
Garso izoliacija kotedže. Kotedžas jau įrengtas, kambariai nedideli, tad domina kuo plonesni variantai. Girdimi kaimynų balsai antrame kotedžo aukšte. Girdisi vos garsesnis šnekėjimas. Pirmame aukšte žymiai geresnė garso izoliacija. Bendra siena apie 20-25 m2. Kokie galimi sprendimai? Domintų kaina medžiagų+darbas
Gyvename blokiniame daugiabutyje. Iš viršaus girdisi kaip kaimynai stumdo baldus (labiausiai virtuvėje), trauko komodos stalčius, vaikšto kulniukais. Ar užtektų garso izoliacijos luboms ir koks būtų geriausias sprendimas tam? Kokios įmonės atlieka montavimą? Ačiū.
Gyvename antrame aukšte, iš kaimyno pirmo aukšto girdisi visi pašnekesiai ir rėkavimai lyg būtų mūsų bute jis. Esmė po apačia yra salė “žaidimų” ir šurmulys kiekvieną dieną. Ar yra variantai kažkokie, kad grindis ar kažką išsiklijuoti, kad nesigirdėtų?
Sveiki, Ar galima veją sėti spalio mėn. pradžioje. Pvz iki spalio 10d. jei orai ne per šalti?
Naudoju šildymui ketaus krosnelę DRU. Užkūrus krosnelę sunkiai traukia, užtraukia juodai stiklą. Kai pakaista, trauka pagerėja, stiklas pamažu nudega, kokia tai būtų problema?
Sveiki, klausimas inžinieriams: Ką jūs manote apie šilumos siurblio sukombinavimą su pvz. dujų katilo kaminu, ar paprastu kieto kuro kaminu? Pvz. jeigu namas senos statybos ir yra neefetyvu statyti šilumos siurblį ir šildyti elektra, tačiau šildant namą tiek dujomis tiek, kietu kuru, laukan išmetama labai daug šilumos. Taigi ar nebūtų galima ją panaudoti naudingai. Pvz. pastatant šilumos siurblį prieš kamino - išmetamą karštą orą. Kokia iš to nauda? - o gi ta -jog pvz. naudojant dujinį katilą jį būtų galima naudoti tik pvz 30% pajėgumu, o visa kita išgauti iš šilumos siurblio, žodžiu pigesnės kuro rūšies išmetamą energiją paversti naudinga, taigi įdomu ar techniškai tai įmanoma? Šilumos siurblys nereikalingas šiuo metu, nes neefektyvu senai statybai. Palieku plačią senų namų rinką kaip tai bus efektyvu?
Ar galima freono linijas (varinius vamzdelius) nuo šilumos siurblio oras-vanduo, išorinio bloko iki vidinio bloko vesti po žeme prieš tai jas įdėjus į apsauginį vamzdį? Ir jei negalima ar nerekomenduojama, būtų įdomu žinoti kodėl?
Ar reikia apšiltinti kaminą virš stogo ir kokia medžiaga? Keičiamas stogas. Kaminas iš plytų, į kaminą įdėtas įdėklas neapšiltintas. Ar šiltinti kaminą virš stogo, ar ir palėpėje? Palėpė neapšildyta.
Ar verta ir ar protinga daryti rekuperacinę sistemą senos statybos, mūriniame name? Klausiu, nes viduje verdant gyvenimui, jaučiasi ilgai tiek maisto kvapai, tiek sunkus, nešviežias oras, o dabar kaip tik planuojame darytis remontus.
Yra mūrinis sodo namas, jame įrengti kieto kuro ir dujinis katilai. O centralinis šildymas padarytas, kad dalis yra skardiniai radiatoriai, o dalis patalpų apšildoma grindiniu šildymu. Gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais namas bus paliktas be veikiančio šildymo. Koks būtų patarimas, kad nesugadint šildymo sistemos ir abiejų katilų, nes bus palikti be priežiūros?
laba diena, turiu sklypą, kuriame eina oro elektros linija. Norėčiau inicijuoti jos iškėlimą iš sklypo. Domina kiek kainuotų toks iškėlimas (preliminariai)?
Sveiki Ar galimas namo buto pridavimas 100 %, jei antras butas priduotas 85 %. Leidime parasyta: Paskirtis: Gyvenamoji (dvieju butu pastatai) (Gyvenamosios paskirties pastatai) Pavadinimas: Dvieju butu gyvenamas namas. Abu namai (butai) sublokuoti garazo siena.
Pakėlėme sklypo lygį molio sluoksniu (apie 20cm molis, juodžemio apie 5 cm ir pasėta žolė) taip pat ir aplink medžius (juodalksniai). Pastebėjus, kad medžiai pradėjo mirti, skubiai atkasėme iki buvusio lygio metrą aplink juos. Medžiai atsigavo, tačiau liko negraži duobė aplink (foto prisegti). Gal patartumėte kuo galima būtų duobę užlyginti, kad medžių šaknys pakankamai gautų deguonies, bet ir duobės neliktų? Man kilo idėja užpildyti duobę keramzitiniu agrodrenažu (lengvas ir laidus orui), o ant viršaus plonu sluoksniu juodžemio bei pasėti žolę. Ar galimas toks sprendimas? Gal galimi ir kitokie sprendimai?
Prieš 2 metus gavome ESO sąlygas su 8 kW leistinąja galia, bet saulės elektrinės nepadarėme. Dabar mūsų leistinoji galia yra tik 3 kW, įvadas trifazis. Kur galėjo dingti 5 kW, ar tai teisėta?
Ar galima ant seno parketo kloti vinilinę dangą, nes šildymas yra po senu parketu vandeniu? T.y. ar šiluma praeis per seną ir naują dangą.
Mane domina kuo dengti degintas maumedžio lentas tvorai?
Kamino dervos prasiskverbė per plytas ir smarvė eina per sieną į kambarį. Kaminas jau nenaudojamas, uždarytas, griauti nenorime, gal yra kokia priemonė "užrakinti" kvapą?
Sveiki. Žemės sklypas su namu sodininkų bendrijoje. Paskirtis - namų valda. Šalia yra mažas įsiterpęs valstybės sklypas. Savivaldybė atsisako leisti išpirkti ir prijungti prie esamo, motyvuojant, kad įsiterpęs yra "Žemės paskirties", o pagrindinis "Namų valda". Gal kažką patarsite ?
Kaimynas neleidžia daryti rekonstruoto namo kadastrinų matavimų. Esam 2 namo savininkai dvibučiam name, dabar kai iš mano pusės viskas įvykdyta pagal projektą ir statybų leidimą (taip pat bendrą su kaimynu), jis atsisako įleisti matininką. Ar tokiu atveju turiu kreiptis į teismą, ar yra koks kitas variantas?
Noriu priduoti nama, kuris buvo rekonstruotas is vienbucio i dvibuti. Is mano puses 100% baigimo, bet kaimyno niekas nepabaigta, ir net neplanuoja toliau ka bedaryti. Net neisileidzia padaryti namo kadastriniu matavimu, ka tokiu atveju daryti ?
Sveiki! Ar galima statytis ūkio dalies pagalbinį pastatą iki 80kv., ar turi būti ir leidimas, ir projektas? Nemuno kilpos regioniniam parke.
Statome namą ir atėjo eilė įrengti sklypo drenažą. Drenažinių vamzdžių klojimą paliksime kitiems metams, tačiau šulinį įsirengsime dar šiais metais, kad per rudenį - žiemą - pavasarį surinktų bent jau paviršinį vandenį, kurio būna iki kelių (molingas gruntas). Kvartale, kuriame ketiname įsikurti yra įrengta lietaus šalinimo sistema, prie kurios jungsimės, kad pasišalintų vandens perteklius (pridedu schemą). Šulinys bus iš gelžbetonio žiedų ir numatome, kad vandens jame bus max 2 kubai. Norėtume elgtis tvariai ir naudoti sukauptą vandenį tvariai: juo laistyti veją bei augalus. Ar tokiu tikslu verta montuoti šulinį iš gelžbetoninių žiedų ar reikėtų specialios talpos? Ar vandens kiekis nėra per mažas? Ar yra galimybė papildomai pasijungti vandenį iš gręžinio, jeigu drenažo vanduo išsektų?
Negyvenamoj palėpėj žadu dėti garo plėvelę, nes pasirodo, jos nėra. Klausimas vienas, kokia garo plėvelė geresnė ir kuom skiriasi, Eurovent AKTIV ALU ar EUROVENT STANDART ALU 90? Man yra svarbu, kad būtų aliuminizuota, kad kylanti šiluma atsispindėtų ir grįžtų atgal į gyvenamąją patalpą.
Namas karkasinis, 68 kv. metrų, 1 aukšto. Norime įrenginėti šildomas grindis visame plote, šildoma bus su oras vanduo. Pamatas plokščias, grindys apšiltintos 30 cm vata, ir dabar jau uždengtos osb plokštėmis. Kokio skersmens geriau rinktis šildomų grindų vamzdį, 16 ar 18? Planuojame dėti medžio plaušo plokštes, bet rinkoje matėme, kad jau atsirado ir osb plokščių frezuotos plokštės. Gal patartumėte kokias plokštes geriau naudoti? Norime geresnio varianto, nes vertiname kokybę, bet kad be reikalo nepermokėti.
Įsigijau 2009 metų statybos butą. Girdisi smūginis garsas iš viršuje gyvenančių kaimynų (žingsnių garsai). Mano bute įrengtos pakabinamos gipso kartono lubos. Buvau iš lubų išėmęs elektros lemputę, jog galėčiau pažiūrėti koks įrengimas - nėra jokių garso izoliuojančių medžiagų, matosi plikos lubos. Kalbėjau su viršuje gyvenančiais kaimynais, tai lupti savo grindų ir dėti garso izoliaciją pas save nelabai norėtų, kadangi didžioji grindų dalis yra priklijuotas medžio masyvo parketas. Būtų įdomu sužinoti, kokie galimi smūginio garso sumažinimo būdai? Ir kiek kainuotų medžiagos su montavimu? Buto plotas 54kv.
Nuo stogo užpylė įtempiamas lubas. Išsitampė pati medžiaga. Po paros tą ,,balioną,, išpylė. Kaip toliau tvarkyti, ar reikia permontuoti?
Bendras kamino kanalo ilgis nuo kur 4m? Nuo pvz. uždaromos sklendės kur eina iš pečiaus ar nuo grindų? Nes mano atveju pečius jungiasi į kaminą 1,80 nuo žemės. Tai ir skaičiuot 4 m nuo ten, kur prijungtas pečius į kaminą?
Kokios yra preliminarios projekto parengimo ir statybos leidimo gavimo kainos? Kokios papildomos išlaidos gali atsirasti proceso metu?
Kiek laiko vidutiniškai trunka gauti statybos leidimus, jei jau turime parengtą projektą?
Kokius dokumentus turėčiau pateikti, kad būtų galima pradėti projektavimo darbus?
Kokie būtų pagrindiniai statybos proceso etapai nuo projekto parengimo iki statybos leidimo gavimo ir statybos darbų pradžios?
Ko reikia elektromobilių įkrovimo stotelės galios valdymui?
Kokia priežiūra reikalinga elektromobilių įkrovimo stotelėms?
Kokia yra elektromobilių įkrovimo stotelių parama? Kas gali ja pasinaudoti?
Kokie yra elektromobilių įkrovimo stotelių tipai? Kada kokį geriau rinktis?
Kokia yra elektromobilio įkrovimo stotelės įrengimo kaina? Kas į ją įeina? Nuo ko ji priklauso?
Ką daryti, jei impregnantas jau nepadeda? Namo fasadas išmestas dėmėmis.
Yra geoterminis šildymas šį sezoną buvo pirmi metai, problemų nebuvo. Tik yra radiatorių seno tipo skardinių ir špižinių. Norėčiau sudėti visus naujus aliuminius arba skardinius, dar keliais daugiau būtų. Grindinio nenoriu. Ar nebus problemų pakeitus kitus radiatorius?
Ar orinę granulinę krosnelę galima statyti miegamajame, ar nebus triukšmo?
Kokia kaina skiedrinių stogų dengimo?
Pavėsinė dengta keturiais sluoksniais prieš daug metų. Dabar atsiradę plyšiai. Ar galima dengti skiedromis vienu ar dviem sluoksniais, kad uždengti plyšius?
Reiketu pagalbos. Ruosiuosi statyti dvigubo taso sienu nama ir iskilo problema kaip siltinti tarpa tarp sienos? Ar gerai butu medzio vata? Ar yra koks kitas budas, jei garo pleveles nera galimybes sudeti?
Noriu įsirengti grindinį šildymą, meistras siūlo kainą su visom jo medžiagom ir darbų 60e už 1m2. Ar tokia kaina nėra per didelė? Kokios yra kainos tuomet už šildymo įrengimą?
Norėtume savo ir kaimynų pastatus sujungti į vieną priešgaisrinį skyrių. Ar visiems namų valdoms sklypams reikės naujų geodezinių matavimų?
Pamatas su liktiniais klojiniais jau išbetonuotas, tolimesni darbai planuojami po žiemos. Klausimas kaip pamatus palikti peržiemoti, horizontaliai tvirtinti membraną ar geriau dėti armavimo mišinį ir tada membraną? Kitas klausimas kaip apdirbti pamato viršų, kad tarp betono ir apšiltinimo sluoksnio nepatektų vandens per žiemą, dėti prilydomą danga ar tepti kokią mastiką viso pamato pločio paviršiumi?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 411285 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3343
Iš viso buvo užduota 173371 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 42 specializuotų įmonių