Viso: 25.
Norėčiau įsirengti 7-8 kW saulės elektrinę. Stogas čerpinis ir manau pietinė pusė būtų per maža, bet šalia stovi garažas, kurio stogas taip pat čerpinis ir pietų pusė maža (stogai grybai). Ar būtų galima įrengti saulės elektrinę per du stogus ir kiek tai maždaug kainuotų su visais dokumentais ir pajungimu?
Pas mane yra sudėti langai salamander ir gelano, langai yra 2.2x2 per vidurį yra skersinis ir įdėtos vadinamos balkono durys, problema yra ta kad išsirietė varčia ir vidurinis skersinis ir nebeužsidaro gerai durys. Kas galėjo įtakoti, kad atsirado tokia problema?
Noriu pastatą apšiltinti poliuretano plokštėmis FF-PIR AL ir įrengti ventiliuojamą fasadą, kaip reiktų tvirtinti šias plokštes?
Ar FF-PIR plokštes galima tinkuoti?
Kokio storio reiktų naudoti XPS pamato šiltinimui norint pasiekti A klasės ar A+ klasės reikalavimus?
Noriu išlieti garažo (apie 15 m2) grindis. Ką rekomenduotumėte? Pageidavimai - kad grindys būtų lygios ir būtų lengva valyti. Aišku, ir kad būtų patvarios.
Turim lenkišką ketaus krosnelę "Kratki". Anksčiau buvo pajungta į ventiliaciją, tik virš stogo vamzdis iškeltas. Su trauka problemų nebuvo. Saugumo sumetimais perkėlėm į kitą vietą ir prijungėm pristatomą kaminą. Kadangi gyvename dviaukščio daugiabučio pirmame aukšte, tai dabar kaminas virš stogo parapeto iškeltas apie metrą. Per sieną išvestas 90 trišakis su nusodintuvu (turbūt 85 skaitosi). Bendras kamino aukštis 5m. Kamino vidus (dvigubas, šiltintas), kaip ir krosnelės išėjimas, 130 mm. Užkūrus krosnelę visi dūmai eina į vidų ir pro krosnelės sujungimo siūles, ir pro sandarinimo tarpines, ir pro oro padavimą. Paskui kai "pagauna" - jokių problemų. Bandžiau neužkūręs pridėt ranką ir popierių pridėjau uždegęs prie išėjimo, tai ne traukia, o grynai pučia atgal. Tiesa, po kamino išėjimu krosnelėj yra trūkimas, bet kol stovėjo senoj vietoj jokių problemų nebuvo. O ir dabar ne pro ten rūksta. Dėl ko į kaminą ne traukia, o iš jo pučia? Ar daug įtakos turi oro slėgis?
Domina A, A+ ir A++ gyvenamojo namo stogo šiltinimas. Kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte ir reikėtų šiltinti stogą, kad pasiekti šias klases?
Noriu keisti namo stogo konstrukciją ir dastatyti terasą apie 20 kvadratų. Čia būtų kaime. Kokių reikia leidimų?
Palėpės stogas apšiltintas putomis, kokią plėvelę reikia dėti difuzinę ar garo izoliacinę?
Norėčiau informacijos apie galimybę į vieną kaminą pajungti du įrenginius, t.y. pirmame aukšte - kieto kuro katilą, o antrame - ketaus krosnelę?
Labai mažai informacijos apie baldinį linoleumą, tai supratau, kad Lietuvoje retai naudojamas. Gal kas iš baldininkų parašys savo nuomonę apie baldinį linoleumą. Kodėl toks nepopuliarus Lietuvoje: nepraktiškas ar brangus, ar nėra mokančių su juo dirbti? Domiuosi iš kokių medžiagų užsakinėti baldus.
Norėčiau paklausti kas atlieka tuos priešgaisrinius skaičiavimus, kuriais būtų įmanoma pagrįsti mažesnį nei 6m atstumą tarp gretimuose sklypuose esamo ir būsimo pastato? Kaimyno pastatas 3m nuo jo sklypo ribos. Jis duoda man notarišką sutikimą, kad galėčiau statytis 1m atstumu nuo savo sklypo ribos, bet tai tik 4m. O įstatymai reikalauja šiai degumo klasei min 6m. Ar įmanomas toks variantas su kažkokiais pagrįstais skaičiavimais?
Perkamas sklypas su statybos leidimu statyti B klasės namą. Jei padarome projekto korektūrą iš esmės pakeisdami pastatą (patalpų išdėstymas, laikančiųjų konstrukcijų vieta ir pan., pasikeistų ir fasadas) ar reikia išimti naują statybos leidimą, ir ar su nauju leidimu galėsime statyti B klasės namą?
Butas 57 kv. m per 2 aukštus, rekuperacija išvedžiota tik pirmame, ar reikia išvedžioti ir antrame aukšte, ar užtenka tik vienam?
Grindiniui šildymui daugiau kaip 20 metų. Antrame aukšte padavimo ir grįžimo stovai karšti, bet blogai šyla grindys. Katilas dujinis ir malkinis, užpildytą vandeniu.
Nusižiūrėjome sodo namelį Balsiuose, jis yra nedidelis su garažu, rūsiu ir mansardiniu aukštu ~100 kv/m. Tad šeimai mažoka vietos. Laikui bėgant norėtume prie jo pastatyti priestatą, ir rekonstruoti mansardą, sujungus su priestatu į pilnavertį namą. Tai būtų klausimas kokių leidimų reikėtų? Kokie klasės reikalavimai būtų šiuo metu visam pastatui. Ir ar nereikės visų dokumentų kaip kaip naujos statybos? Ar labiau apsimokėtų pirkti sklypą ir statyti naują namą?
Gavome statybos leidimą 120 kv. namui. Statysime ūkio būdu, samdysime atskirai, kažką pats darysiu, ką mokėsiu. Ar privalau samdyti kažkokį žmogų, kad prižiūrėtų, kaip vyksta darbai, ar atitinka projektą, A+ klasę ir panašiai? Čia klausiu labiau ne dėl darbų kokybės, bet kad nebūtų problemų su namo pridavimu.
Kaip teisingai klijuoti polistirolą ant silikatinių blokelių sienos?
Šalia mūsų namo yra nemažas šlaitas. Domintų kuo būtų galima sutvirtinti tą šlaitą?
Kokie pamatai būtų tinkamiausi, vieno aukšto namo statybai iš blokelių? Gruntas karjero smėlis, paviršutiniai vandenys renkasi 80cm gylyje.
Norime pirkti sodo namą. Jame atlikta rekonstrukcija - pristatyta patalpa. Statybų leidimas ir planas yra, bet rekonstrukcija neįteisinta kaip baigta. Ar tai nesutrukdys pirkti namo? Ar rekonstrukcija turi būti įregistruota kaip baigta? Ir kiek maždaug kainuoja rekonstrukcijos įregistravimas kaip baigtos?
Rekonstruojamas pastatas, kuriame bus pokylių salė apie 140 kv., atskiros dvi patalpos 17 kv. ir 30 kv. Taip pat atskira virtuvė 40 kv. Šiuo metu nėra jokios šildymo sistemos. Pastatas dar nėra, bet bus apšiltintas. Pokylių salė su dideliais vitrininiais langais. Grindys - plytelės. Nežinome kokia šildymo sistema geriausiai tiktų, kad būtų vėsiu sezonu šildymas, o vasarą vėdinimas. Reikalingas ir karštas vanduo. Gal reikalingos kelios sistemos? Kokia sistema būtų efektyviausia, nes ir pokylių salė ir kitos dvi patalpos-administracinė patalpa ir mažas kambarėlis taip pat vienodai turėtų ir šildytis ir vėdintis.
Kam tinkami naudoti Izodom blokeliai?
Kokia šildymo sistema ekonomiškiausia renovuojamam (apšiltintam) namui, 180m2 šildomo ploto? 60m2 grindų šildomo ploto. Linkstam arba prie dujų arba prie oras-vanduo (su kokybišku siurbliu) sistemos.
 
Sritis:
Sritis: