Ar nuolatiniam namo šildymui tinka židinio kapsulė su kampiniu stiklu (Vienas kampas stiklinis)? 2-ų aukštų namas didelis, senas, nesandarus ir šaltas. Šildymo plotas apie 180 m2. Per du namo aukštus įrengti 9 ortakiai. Kokios galios turi būti židinio kapsulė, ar tinka kampinis židinys ir koks?
Bute neveikia ventiliacija, per ventiliacijos angas oras eina į patalpas, o ne kaip turėtų būti, į lauką. Bute yra rekuperatoriai, bet tai problemos neišsprendė, atidarius langą, net ventiliatorius įtaisytas ventiliacijos šachtoje, neįjungtas pradeda suktis į kitą pusę, kvapai ateina iš techninio aukšto.
Ar būtų galima su skystais tapetais tapetuoti židinį?
Kaip įsirengti grindinį šildymą? Namas dviejų aukštų su betoninėm perdangom, po namu rūsys. Bus šildoma granuliniu arba oras-vanduo.
Turiu kaimo plėtros projektą, ūkininko sodybai statyti. Noriu paklausti, kai su architektu padarysime namo ir ūkinio pastato architektūrinius spendimus, per kiek laiko (metų) reikia pastatyti namą? Dabar noriu statyti tik ūkinį pastatą.
Norėčiau klijuoti plyteles vonioje, bet yra senas linoleumas. Jis yra kietas, sulydytas į vieną ištisą plotą. Yra šildomos grindys. Ar galėčiau klijuoti ant viršaus ir ar plytelės neatšoks nuo karščio? Nes yra elektrinis šildymas.
Ar galima ant hidroizoliacinio sluoksnio Vandex super klijuoti plyteles, jei taip, tai kokiais klijais geriausia?
Šiuo metu stogas apšiltintas 25-30cm biria ekovata, kurios garso izoliacija vos ne nulinė. Klausimas - ar galima dėti ant viršaus 30cm akmens vatos sluoksnį? Ar pasirinkti kitą medžiagą? Stogas skardinis.
Kaimynas virš manęs susidėjo grindis, bet aš girdžiu kiekvieną žingsnį. Lages prisuko prie sienų, o tarp lagių sudėjo minkštą vatą. O kaip reikėtų taisyklingai padaryti, kad taip nesigirdėtų, kiekvieno žingsnio?
Nusipirkau butą prieš 3 metus. Atrodė, kad viskas gerai, bet kur vaiko kambarys, kaimynai viršuje įsirengė siuvyklą. Garsas nuo siuvimo mašinos sklinda toks, kad atrodo lubos kilnojasi. O dar gyvenimo būdas neramus, nuolatiniai ginčai šeimoje, kad atrodo dalyvaujam ir mes tame pačiame šurmulyje, bet būtent tame kambaryje, kur miega sūnus. Mes jau kaip mes, bet sūnus su sunkia negalia, jautrus garsams, pradėjo bijoti miegoti, kad vėl neprabustų nuo triukšmo. Kalbėjom su kaimynais, neina susitarti, pradėjo rodyti agresiją ir į mūsų pusę. Nesinori pyktis ir turėti problemų su tokiais. Gal galima būtų izoliuoti lubas ar sienas, kad nesigirdėtų tokių dalykų, kad apsaugoti sūnų nuo triukšmo?
Sodo name (negyvenamas- būnam tik vasarą) montuosim momentinį vandens šildytuvą (trim taškam). Ar dušui rekomenduotumėte termostatinį maišytuvą, ar paprastą?
Keisiu senas medines grindis į naujas, su kuo geriau apšiltinti?
Galima rasti šlaitinio stogo šiltinimo video, kur papildomas vatos sluoksnis dedamas virš garo plėvės (https://knaufvata.lt/stogo-siltinimas/). Kokiu tikslu dedamas šis sluoksnis? Papildoma izoliacija? Laidų išvedžiojimui, kad nesiliestų su garo plėve? Gal dar kas nors? Kaip su šitos vatos peršlapimu dėl garo, kuris gali kauptis ant plėvės?
Kuo geriau impregnuoti vonios kambaryje ąžuolo masyvo palanges, kad išlaikyti medžio struktūrą? Alyvą ar kokias kitas medžiagas?
Rekonstruotas ūkinis pastatas, pradėtas 2016m. Kaip ir nereikėjo statybos leidimo, bet nepasigilinau, jisai priklauso regioniniam parkui. Tokiu atveju, nuo ko turėčiau pradėt, kad įteisint? Kokia bauda bus?
Norėjau pasiklausti ar horizontalus boileris gali kabėti vertikaliai? Dėl vietos sumetimo, ir ar veiktų boileris normaliai, jei jis kaba vertikaliai nors skirtas kabint horizontaliai?
Kokį šildymą labiau apsimoka pirkti 75 m2 A++ klasės gyvenamajam pastatui? Oras-vanduo siurblys ar vis tik elektrinis katilas? Paruoštas grindinis šildymas. Noriu atkreipti dėmesį, kad pastate nebus pastoviai gyvenama, daugiau gal savaitgaliais. O kitomis dienomis bus nustatytas žemesnės temperatūros palaikymas tik.
Name įrengta dviejų vamzdžių radiatorinė šildymo sistema (kaip priede). Šildymo plotas apie 100 kv.m. Vandens tūris radiatoriuose ir vamzdžiuose apie 250 l. Ar tikslinga būtų keisti šildymo katilą (malkom kūrenamą) į siurblį oras-vanduo? Keičiant, ar patartumėte keisti ir dviejų vamzdžių šildymo sistemą į kolektorinę su tais pačiais radiatoriais?
Sakykite, ar galiu gauti elektros dėžutę ir apskaitą ant šalia sklypo el. stulpo laikinam statiniui, kuriam statybos leidimas nereikalingas?
Mano name turiu 5kW, norėjau padidint iki 18kW. Padaviau eso paraišką. Gavau atsakymą, kad numatoma kaina bus apie 19,000. Dėl to, kad reikia atlikti tinklo rekonstrukciją. Kas tai yra? Mano elektrikas sakė, kad mano skyde ateina trifazis kabelis, tai nelabai suprantu kodėl neįmanoma paprasčiausiai pakelti galią ir tik sumokėti sumą už kW, o ne už tinklo rekonstrukciją. Ką daryti tokiu atveju? Laukti kada ESO patys atliks tinklo rekonstrukciją? Nelabai suprantu kokie gali būti variantai, nes 5kW yra nepakankama gyvenamajam namui.
Kokio galingumo turėtų būti radiatoriai, jeigu turime 12kv. kambarį su dviem langais? Namas nuosavas neapšiltintas.
Norėčiau įsirengti terasą ant sraigtinių polių kokie pliusai ir minusai? Terasa būtų 2,5mx6m. Kokius polius rekomenduotumėte?
Ar reikia išjungti oras-vanduo, jungiant kieto kuro katilą?
Turiu rąstinį namą 8x8m (64kv.), jis yra 7 metų aukščio, palėpė irgi tokio pat dydžio. Ar galiu tokį pastatą perkelti į sklypą sodininkų bendrijoje? Jei palėpė bus negyvenama (nes jei paskaičiuos ir palėpę, tai jau viršys maksimalų 80kv. dydį).
1 aukšto individualus namas apšiltintas 15 cm pilkuoju neoporu ir apmūrytas klinkeriu. Garažas nešildomas, nes per vartus didelius vis tiek šiluma išeis. Užtat jis bus nešildomas. Betonuosiu 10cm smėlbetoniu, tai ar yra tikslas sudėti po betono sluoksniu EPS100 arba XPS dėl šilumos?
Nusipirkome sodo namuką, antrame aukšte palėpė apšiltinta vata ir ant viršaus hidroizoliacinė plėvelė. Tačiau yra tarpas tarp lubų ir sienos, o iš lauko pusės tarp stogo, čia reikia kažkokio kitokio apšiltinimo. Gal yra kas galėtų patarti? Pridedu nuotraukas.
Kaip geriausia hidroizoliuoti vonios kambarį mediniame name? Kadangi patalpa maža, praktiškiausia daryti dušą (vonia netelpa). Ką rekomenduotumėte: dušą su trapu ar dušo padą? Kaip šimtaprocentiškai hidroizoliuoti grindis ir sienas, kad neprasisunktų vanduo? Kokios grindų, sienų plokštės būtų optimaliausia? Sienos yra plytinės ir rąstinės (kur plytų plotai, matyt, anksčiau būta pečiaus). Viršuj klijuotume plyteles.
Planuoju statyti vieno aukšto SIP namą. Niekas nerekomenduoja iš išorės prie OSB plokštės klijuoti putų polistirolo (dėl galimo rasos taško, o norisi namo išorės apdailos-klinkerio plytelių. Ar įmanoma SIP namui turėti klinkerio plytelių fasadą nepatiriant didelių finansinių išlaidų ir kokią technologiją naudoti?
Norėčiau vietoj sudegusio namo kaimo vietovėj pastatyti vasarnamį. Ar reikalingas leidimas? Vasarnamis būtų ant tų pačių pamatų.
Turiu tokią problemą: stoge randasi metalinis šveleris, gaunasi kad viena jo pusė šąla, kita šyla. Ant jo kaupiasi kondensatas. Ar yra kokie nors dažai, kad nudažyti metalą, kad jis mažiau kondensuotųsi? Ir kas bus, jeigu nudažysim, ar metalas kaip nors viduje po dažais nerūdys?
Ar tikrai vėjo turbina įmontuota virš ventiliacijos angos sumažins bute drėgmę ir sienos nepelys?
Renovuoju namą, grindys išbetonuotos su šildymo vamzdžiais, pamatas apšiltintas storedūru 10 cm. Langai nauji, fasadą šiltinsiu 15cm su neoporu pilku ir suvesiu su langais bei durimis. Naujas skardinis stogas, kurį šiltinsiu vata 25cm + 5 cm PIR plokštėmis. Antro aukšto trikampiai mūryti tik per pusę plytos, todėl dar dėsiu iš vidaus 10cm vatos ir garo plėvelę privesiu prie perdengimo. Mano manymu turėtų šito pakakti, jeigu klystu gal patarsite...? Klausimas iškilo ką daryti su dvejais oro tarpais iš lauko - balta plyta, tarpas, raudona plyta, tarpas, raudona plyta ir tinkas. Vidų dėsiu gipso plokštėmis, nes labai nelygu. Ar tarpus dar reikia užpildyti? Gal viena tarpa? Ar mano daromas sumuštinis bus geras ir toks? Neatsiras drėgmės sienose?
Ar yra galimybė karavaną apšiltinus ir prijungus prie nuotekų bei vandens - registruoti kaip gyvenamąjį namą? Ar tiesa, kad žemės sklype be gyvenamojo namo negalima statyti jokių ūkinės paskirties pastatų, tokių kaip garažas ar sandėliukas?
Gyvename name, kuriame du šeimininkai. Norime keisti vieną stogo dalį (pakelti antrą aukštą). Keistųsi ir ilgis stogo. Namas 1950m. Ar reikėtų leidimo bei kito šeimininko sutikimo?
Iš už tarpbutinės sienos girdisi kaimynų televizorius, pakabintas ant sienos. Atrodo, kad garsas ir sklinda iš vietos, kur jis yra (t.y. ne per visą sieną). Koks sprendimas galėtų padėti bent jau sumažinti girdimą triukšmą? Dėl šalimai esančio lango 5cm+ storio sprendimai (pvz. karkasas) nėra tinkami.
Ar gali kas paaiškinti, kodėl rekomenduoja/nerekomenduoja daryti šešėlinę siūlę dedant gipso lubas vonios kambaryje?
Sandėliuke, bute išardžiau medines grindis iki perdangos. Dabar reikia sulyginti grindis iki jau esamo grindų aukščio, kuris yra 10 cm. Kuo ir kaip rekomenduotumėte kelti grindų aukštį?
Kokio maksimalaus dydžio apsauginės žaliuzės gali būti montuojamos mediniame name? Kokiu eiliškumu atliekami darbai, kai bus dedami ir nauji langai, šiltinamas namas, o kai žaliuzės ir su elektriniu, ir rankiniu valdymu? Ar yra tokių žaliuzių su tinkleliu nuo saulės ir uodų? Ar galimas apsauginių žaliuzių valdymas iš karto dvejopas, nes kaimo vietovėje kartai dingsta elektra :), o didžiules žaliuzes rankiniu būdu kiekvieną kartą būtų sunku valdyti.
Skysti tapetai užmaišyti pagal technologiją, 12 val. pastovėjo, permaišiau. Nelimpa prie sienos nei su metaline nei su plastikine mentele. Limpa tik storu sluoksniu, bet tada išeiga nesutampa. Ką daryti?
Iš pagrindų renovuojamas namas padidės 18-20 kv. m. Užsipildys du namo kampai. Vidus ir išorė gana smarkiai keisis. Ar reikia tai teisiškai forminti? Jei taip, tai nuo ko pradėti?
Namas apie 150 kv.m ant ežero kranto, atstumas apie 40 m. Nuo ko pradėti, kad įrengti šildymą, naudojant ežero vandenį?
Po gaisro aprūko ir sienos ir lubos. Kaip atnaujinti visą tai? Ir sienos ir lubos buvo glaistytos ir dažytos akriliniais dažais. Ar jas būtina su kažkuo nuplauti, ar koks gruntas gali padėti?
Sveiki. Ketiname pirkti nebaigtą įrengti vieno aukšto namą. Yra pastatyta dėžutė 2020 metais su stogu ir langais. Namą apžiūrint buvo šlapia ir pastebėjome, kad nors pamatai yra apšiltinti iš išorės ir vidaus bei išorėje yra uždėta membrana, pamatai yra peršlapę ir namo viduje šlapia, net telkšo balos. Pamatai poliniai apie 2,5 metro su rostverku. Jei pamatai yra peršlapę ir tai jau tęsiasi nuo 2020 metų, ar nebus pažeisti? Ar ateityje nebus problemų su pamatų sėdimu? Gal iš viso nebeapsimoka net galvoti apie šio namo pirkimą?
Ar galima ant senų plytelių užpilti išlyginamąjį sluoksnį ir klijuoti naujas plyteles vonioje ar duše?
Turiu sporto klubą. Taip pat ir žemės sklypą, kurio paskirtis - žemės ūkio. Norėčiau sklypą už simbolinę 1 eur kainą ilgam laikui, pvz. 20 m., išnuomoti sporto klubui. Sklype reikės įrengti futbolo aikštę, persirengimo kambarius. Noriu paklausti: 1) Į kokią žemės paskirtį geriau keisti - Rekreacinės teritorijos ar Visuomeninės paskirties teritorijos? 2) Sklypo nuomos sutartį pas notarą sudaryti po žemės paskirties pakeitimo?
Bute, sandėliuke, kuriame stovės skalbyklė ir džiovyklė, reikia pakelti grindų aukštį per 5cm. Planuoju kelti su išlyginamuoju mišiniu. Ar galima iš pradžių tepti hidroizoliacinę medžiagą ir po to kelti su mišiniu?
Sveiki. Neseniai apžiūrėjau namą pirkimui. Namas gyvenamas, šiltas, bet viduj jaučiasi stiprus pelėsio kvapas. Namas apšiltintas iš lauko 200mm polistirolu, armuotas. Ar gali būti, kad tarpsienyje atsiranda rasos taškas, kaupiasi drėgmė? Tarpsienis tuščias, nešildyta.
Prašau patarimo. Utenos raj. turime 14 ha ariamos žemės, nuosavybės teise priklausančios 1 asmeniui. Visas sklypas išnuomotas ūkininkui, kuris teikia deklaracijas, gauna išmokas, pagal turimus ha jam skaičiuojamas gyvulių kiekis ir pan. Norime steigti savo ūkį, ūkininko pažymėjimas yra, ketiname auginti kultūras su tikslu deklaruoti pajamas iš žemės ūkio, kad po trejų metų galėtume statyti namą. Užsėti norime tik 1 ha, kitus toliau nuomoti. Klausimas: kaip oficialiai įteisinti ribas su nuomininku? Ar užtenka susitarti dėl ribų nuomos sutartyje, jei visą sklypą formintume kaip ūkininko ūkį? Ar čia tiktų sklypo naudojimosi tvarkos plano variantas (abejoju, nes savininkas - vienas)? Ar užtektų parengti projektą ūkininko sodybos vietos parinkimui, kas taptų pagrindu išskirti sklypą kuriuo nuomoti nenorime? Ar būtų teisingiau atsidalinti 2 ha, juos registruoti kaip savo ūkį, o likusius toliau nuomoti (šis variantas ilgas ir brangus, ir ar verta formuoti du sklypus tik dėl ribų?)?
Namo stogas skardinis, po skarda difuzinė plėvelė, po to sudėta kieta akmens vata. Klausimas ar galima ant vatos dėti 400-600 mikronų šiltnaminę plėvelę? Vėliau bus montuojamos gipskartonio lubos.
Norėčiau patarimo dėl medinių lubų šiltinimo. Senas rąstinis namas. Lubos kaltos prie balkių iš patalpos vidaus. Tarp lubų paliktas apie 5 cm oro tarpas, toliau lentos įspraustos tarp balkių, 3cm storio viena su kita suleistos (turbūt reikėtų vadinti juodgrindėm) ir ant lentų užpilta spalių apie 5-10cm. Ar negeriau būtų likviduoti tą oro tarpą ir tiesiog ant lubų dėti garo plėvėlę arba agro plėvelę, arba tiesiog pakloti popierių ir ant jų pilti ekovatą arba kitą biria vatą pamaišant su esamais spaliais (kad nelystų pelės)? Ar vietoj garo plėvelės būtų galima naudoti polietileno plėvelę ir kokią: juodą, skaidrę, stabilizuotą ar paprastą ir kokio storio?
Kaip apsišiltinti grindis sename mūriniame daugiabutyje išmontavus senas grindis (juodgrindes)? Norėtumėme akmens vata. Koks turi būti storis, kokių papildomų medžiagų reikia apšiltinimui? Grindys bus klojamos po apšiltinimo parketlentėmis.
Norėčiau apšiltinti šlaitinį stogą. Po stogo danga paklotas ruberoidas. Ar galima dėti difuzinę plėvelę iš vidaus?
Kokiais klijais patartumėt klijuoti akmens masės plyteles pirties garinėje? Noriu išklijuoti sieną, kur stovės pečius. Siena akyto betono blokelių.
Nupirktam iš gkg kalkino tinkavimo skiedinio mišiniui kiek pagal standartą reikia pridėti cemento, tinkuojant vidaus senas?
Ūkininko sodyboje už sodybvietės ribų leidžiama statyti pirtį 25kv., jei statytų 50kv. (didesnę nei leidžiama) kokios sankcijos? Ar bauda būtų, ar lieptų nugriauti?
Butas Senamiestyje. Medinės perdangos. Viskas išlyginta, sustiprinta ir uždėta visur osb 22 mm plokštės. Noriu įsirengti šildomas grindis. Ar galima uždėjus plėvelę, įrengus tinklą su vamzdeliais betonuoti šlapiuoju būdu? Ar laikys tokį svorį? Ar nesugadinsiu OSB?
Sklypas patenka į kelių apsaugos zoną. Sklypas gyvenvietėje, kaime, prie pagrindinio kelio. Kiek m nuo kelio negali statyti pastatų? Ar galima ant apsaugos zonos statyti?
Ar reikia kažkokio leidimo norint prisistatyti verandą prie esamo namo Šiaulių mieste? Namo baigtumas 100%.
Galvoju apie karkasinę pirtį. Koks minimalus atstumas turi būti tarp jos ir mano namo? Apie priešgaisrinę saugą pagalvojau.
Noriu paklausti, ar galiu neardant senų grindų kaip pvz. parketo pasidaryti grindinį šildymą ir vėl dėti kitą dangą? Namuose turiu oras vanduo pečių ir radiatorius.
Turime apleistą žemės ūkio paskirties sklypą 70 arų, norime jame vystyti kaimo turizmą. Kokie apribojimai yra išsiimti statybų leidimus bei įrengti vietines komunikacijas (vandens gręžiniai, valymo įrenginiai)? Sklypas jau gerokai apžėlęs medžiais ir krūmais (medžių (daugiausia pušys) amžius ~10 m.), apaugusios teritorijos dydis 80 proc., tad norėtume dalį augmenijos išpjauti, tad ar negali ir čia kilti dėl to problemų?
Iš 2 jūrinių konteinerių esam pasistatę gyvenamą namą. Iš išorės sienas nupurškėm uždarų porų poliuretanu ir 10cm neoporu. BET buvo neuždėta langų sandarinimo juosta. Dabar jaučiasi vėjas. Noriu paklausti ko pripurkšti aplink langus? Ar šiltinti visą vidaus sieną? (poliuretanu ekovata?) Vidaus sienos dengtos gipsu.
Kokiu metų laiku geriau tinkuoti vidines sienas kalkiniu/cementiniu tinku? Kokia turėtų būti patalpos temperatūra? Ar lauko temperatūra turi įtakos?
Kuris vamzdis geriausias šildomų grindų įrengimui? Daugiasluoksnis ar tik šildomom grindim skirtas vamzdelis? Ir kokios firmos optimaliausias būtų? 80kv.m namukas.
Kodėl užšąla išorinis sistemos oras-oras blokas? Naudojau sistemą 3,5 kW galingumo po naujų metų. Blokas laikas nuo laiko atitirpinėja, tačiau bloko apačioje vis kaupėsi ledas ir dabar blokas tris ketvirtadalius apšalęs 1 - 1,5 cm. storio ledu.
Domina, ar verta šilumos ekonomijos tikslu renovuoti iš pažiūros tvirtą, nesuklypusį, gerai užlaikytą rąstinį namą (ketvirto dešimtmečio statybos). Vieno aukšto, šlaitinis stogas, plotas - 115 kv., aukštos lubos (apie 3 m). Stogas pakeistas (skardinis), lubų perdanga nešildyta (storas spalių sluoksnis). Langai plastikiniai, vienos kameros, keisti prieš 10+ metų. Pamatai tvirti, apie 0,5 m, šiltuoju metu ventiliuojami per groteles pamatų sienelėse. Yra vienas koklinis pečius, dujinė šildymo sistema radiatoriais. Šildant dujom (be pečiaus) vidutinė mėnesio šildymo kaina - apie 300 eur (temperatūra - apie 19-20). Ar verta jį šiltinti? Kiek? Visą? Ar tik perdangą, grindis, langus? Labiausiai baiminuosi, kad padarius "buterbrodą", sutriks namo "mikroklimatas", oro apykaita, ims kauptis drėgmė, pelyti iš vidaus ir pan. Ir kokia maždaug būtų šildymo ekonomija, viską apsišiltinus, jei tai įmanoma apytikriai apskaičiuoti?
Namas senos statybos apšiltintas 5cm polistirolu. Planuojam papildomai klijuoti 10cm (Vievio polistireno) klinkerio sistemą Neopr100 ir klijuoti klinkerio plyteles. Gamintojo teigimu klinkeris klijuojamas tiesiai ant Neoporo į suformuotus griovelius, nereikia armavimo? Ką pasirinkti, sistemą su armavimu ar klinkerio sistemą be armavimo?
Kokie reikalingi dokumentai norint dvejų aukštų mediniame daugiabutyje įsirengti židinį? Gyvenam antrame aukšte. Pirmame aukšte gyvenantys kaimynai po mumis mums sutikimo neduoda, nes norint statyti židinį kaminą norim išvesti per stogą.
Statant sodo namą- koks galimas nuokrypis nuo statybų projekto? Sakykime namas turėjo būti 79, gavosi 84. Žinau, kad, tarkim pastatams su SLD yra 1 metro tolerancija sienų nuokrypiui nuo projekto.
Planuoju išsilieti polinius pamatus ir rostverką lieti iš karto į polistirolo klojinius XPS U-300. Ir teks juos palikti per žiemą, kokius veiksmus reiktų atlikti prieš palikimą žiemoti? Iš lauko užarmuoti? Iš viršaus uždengti (ir taip aišku), ką daryti iš vidinės pusės?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 388242 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3298
Iš viso buvo užduota 161590 klausimų