Viso: 70.
Nusipirkau butą ir yra nelegaliai pastatytas kondicionierius, ką man daryti? Ar jį panaikinti ar įmanoma jį kažkaip tai legalizuoti? Ir kas gresia man tokiu atveju? Bauda ar tik įspėjimas?
Žadame pirkti namelį 1950m. statybos. Vieno aukšto be rūsio. Yra tokie pamatai, pridėsiu foto. Sakykite, kaip juos reikia apšiltinti iš išorės ir iš vidaus? Viduje mums parodė, kad tik atsikelia durelės ir ten sunku patekti. Kaip reikėtų tokius pamatus šiltinti iš vidaus? Ar reikia imti lauk grindis ir tik tada pamatus tvarkyti?
Pas mane perteklinė drėgmė bute, 35kv. bendrabučio tipo. Nėra ventiliacijos, ketinu pirkti Air box ventiliacijos vožtuvus. Ar jie panaikins drėgmę arba nors bent rasojimą nuo langų? Kaip panaikinti drėgmę bute? Dėl drėgmės bute jaučiamas šaltis, nors temperatūra gera.
Norėčiau sužinoti kokiu atstumu nuo kaimyno būtų galima statyti atvežta pirtį, 5m ant 2,5 ar 3 m. Klaipėdos rajonas. Ar būtinas kaimyno sutikimas pastatant tokią pirtį?
Kokį patartumėte naudoti tinką vonios kambaryje?
Ar galima montuoti žalią gipskartonį vonioje gulsčią?
Noriu palėpiniuose kambariuose įsirengti gyvenamas patalpas. Ar reikia projekto? Taip pat domina priestato pastatymas prie namo, kuris yra 80 m2, kokių dokumentų reikia? Namas kaimo vietovėje, nėra saugomoje zonoje.
Norime priduoti sodo namo baigtumą. Kokių reikia dokumentų? Ar reikalingas sandarumo testas ir energetinio naudingumo sertifikatas
Kokiose būsimo namo vietose rekomenduotumėt atlikti geologinius grunto tyrimus? Kiek minimaliai tyrimo taškų? Namas vieno aukšto, sienos blokeliai, perdanga medinė, stogas skarda.
Ar galima montuoti difuzinę plėvelę ant dvišlaičio stogo išilgai gegnių, o ne skersai?
Sklypas molingas, todėl palijus visad pliurza. Dar nėra nei žolės nieko, nes vyksta statybos. Mašinų aikštelėje buvo nukastas molis, supiltas žvyras ir problemų nebeliko. Kaip su kiemu prieš sėjant žolę, ar bus naudos, jei užpils 20cm juodžemio ir užsės žolę? Ar užteks juodžemio ir žolės, kad nebūtų pliurza? Ten nėra ta situacija kaip pelkėje, bet palijus viskas patęžta.
Įsigijome senos statybos namą, aš žinojau, kad pardavėjui reikės energinio naudingumo sertifikato. Tačiau paklausus pardavėjo kokia namo klasė, atsakymo vis nesulaukiau. Grįžus iš notaro pardavėjo paprašiau, kad atsiųstų sertifikatą. Atsiuntė, o jame parašyta, kad naudingumo nebuvo galima nustatyti, nes nėra veikiančios šildymo sistemos. Tačiau krosnis name yra. Klausimas ar notaras galėjo priimti tokį sertifikatą?
Ar galima užtepus hidroizoliaciją ant pamato, priklijavus putų poliuretano plokštes su ta pačia hidroizoliacija tepti ir ant putų polistirolo vietoj membranos?
Kokie privalumai, minusai ir kainų skirtumas tarp klinkerio klijavimo ir klinkerio plytos mūrijimo?
Kokie dažai tiktų nudažyti pirties pečių ir apsaugoti nuo tolesnio rūdijimo? Pečius nušveistas, bet smulkių rūdžių metalo įdubimuose be abejo yra. Reikia, kad dažai nieko neskleistų į aplinką kūrenant pečių. Kaip apdoroti paviršių prieš dažant?
Planuoju statyti garažą ~50 kv. metrų, nešildomą, tačiau ir šaltuoju metų laiku epizodiškai planuoju darbuotis, tad nepastoviai šildyti. Tad ieškau optimalaus sprendimo iš kokių blokelių statyti. Kriterijai: kaina, kaip minėjau "šiltumas", atsparumas temperatūros pokyčiams.
Namo sienos išmūrytos keraminiais Lode blokais 17,5 cm storio. Prie blokų bus klijuojamos 30 cm putų polistirolo plokštės, 3 cm oro tarpas ir bus mūrijama 11,5 cm klinkerio plytomis. Putų polistirolas bus tvirtinamas smeigėmis. Tarp blokų siūlėj nėra palikta vielų. Kokia geriausia išeitis sutvirtinti klinkerio plytas su blokais?
Kaip sujungti vinilinę dangą ir plyteles? Vinilinė danga labai plona. Kaip padaryti teisingą lygų sujungimą?
Gyvenu daugiabučiam name. Neturime nustatytų namo sklypo ribų nuo ko reikėtų pradėti. Namui 40 metų, renovuotas prieš 10 metų. Nieko statyti, keisti neketiname. Ar teisingai savivaldybė reikalauja įregistruoti sklypo ribas?
Ar reikia leidimo, norint užkasti tvenkinį savo sklype į kurį anksčiau subėgdavo kelių aplinkinių namų lietaus nuotekos?
Įsirenginėju vonią, dabar susuktos OSB plokštės, ant tų OSB plokščių bus sukamas gipskartonis [žalias]. Kurią vietą reikia tepti hidroizoliacija? Ar OSB plokštę prieš prie jos sukant gipskartonį, ar jau susukus gipskartonį ant jo?
Leidimas statyti nesudėtingą ūkio paskirties pastatą išduotas 2016 metais. Statinys pastatytas, bet išorinės sienos 40 cm neatitinka pagal projektą (į didesnę pusę, dėl papildomai dėtos šiltinimo medžiagos ir kitų apdailos komponentų). Taip pat pakelta pamatų altitudė 30 cm. Ar užtenka projekto atnaujinimo ar jau reikės ir naujo leidimo priduodant šį statinį?
Ar yra spalvota alyva ąžuolo baldams? Ir ar galima alyvuoti ja jau alyvuotus baldus? Norėčiau išgauti balinto ąžuolo efektą.
Turime šulinį, kuriame karts nuo karto pritrūksta vandens. Šulinys - 16 rentinių. Vanduo negeriamas - pilna amonio ir geležies, su spalva, su kvapu. Po trejų metų mums turėtų įvesti miesto vandentiekį, tad investuoti į giluminį gręžinį nenorime. Ar protingas variantas - mini (gruntinis) gręžinys šulinyje? Galvojame, net jei geresnės kokybės vandens ir nesuras, bent jau jo nebestokosime.
Turime labai mažą žemės plotą soduose. Vos 3,3 arai. Pačio sklypo išmatavimai apie 30x11m. Norėtume ten pasistatyti sodo namelį ir gyventi nuolatos. Tačiau visiškai nenumanau, kokios kvadratūros namas ten tilptų? Ar reikia laikytis kokio atstumo nuo kaimynų valdos ribos?
Iškilo klausimas ar galima nukastą velėną kur bus daromas įvažiavimas dėti kitoje sklypo vietoje, o paskui užpilti žemėmis taip pakeliant sklypą?
Norim statyti vasarnamį iki 80m2 kaime, namų valdos sklype. Ar reikalingi leidimai bei ar turi vasarnamis atitikti klases kažkokias? O tiksliau, tai kokie reikalavimai tokiam statiniui?
Ko reikia norint statyti ūkinį pastatą tuščiame sklype miesto ribose?
Turiu vasarnamį be šildymo. Noriu pakeisti stogo dangą. Dabar yra bituminės čerpės. Nuolydis 45 ir 30. Ar galiu tiesiai ant čerpių dėti grebėstus ir ant grebėstų banguotus beasbestinius lakštus ETERNIT BALTIC?
Gyvenu trijų aukštų 53kv. bute, trečiame aukšte. Šiuo metu šildom kietu kuru. Norėčiau pakeisti šildymo sistemą. Ar galėtumėt patarti kokią ekonomiškiausią šildymo sistemą pasirinkti?
Situacija tokia: restauruosim seną medinį rąstinį namą. Padarysim aplinkui naują pamatą ir uždėsim karkasą 5x15 ir apkalsim dailylentėm medinėm. Svarstau kokia šiltinimo medžiaga šiltinti karkasą, kad mažiau trauktų drėgmę iš vidaus? Nes viduj nėra geros garo izoliacijos. Viduj remontas padarytas, gipsas.
Kokią rekuperacinę sistemą geriau įrengti 100 kvadratų nuosavam name? Centralizuota ar mini rekuperatorius kiekvienam kambary ir virtuvėj?
Laba diena, Gal galite patarti kuri fasadinė plokštė geresnė, ar taip jų didelis kainų skirtumas? Egger - U702 ST9 (cashmere grey) Pfleiderer-12168 VV (cashmere)
Noriu keisti stogą, jo aukštis pamažėtų, nes nereikalingas antras aukštas. Kokio projekto reikia pradėti darbus? Renovacija ar rekonstrukcija ar modernizavimas?
Ar galima tepti naujus skystus tapetus ant senų skystų tapetų? Kaip paruošti sieną prieš tepant, nenuimant senų tapetų?
Norėčiau sužinoti, ar be akustinių matavimų statytojas galėjo priduoti namą? Beje mūsų namas yra iki 80 kv. m (įregistruotas kaip vienbutis, sublokuotas namas) ir statytojas minėjo, kad pvz. sandarumo testo nereikėjo atlikti, nes čia maža statyba. O kaip yra su akustiniais matavimais?
Planuojame kambariuose, virtuvėje, hole dėti laminuotas grindis R10 Anti-Slip, su Grioveliu V4, 1285 X 192 X 12 Mm, klasė 33/AC5, 1click 2go pure. Norėtume, kuo labiau jas apsaugoti, kad būtų atsparesnės vandeniui ir kt. Ką patartumėte? Žinome, jog yra galimybė dedant sutepti tarpus. Ar rekomenduotumėte visur juos sutepti ar tik pvz. virtuvėje, prie įėjimo? Kuo tepti? Ar yra kitų galimybių jas apsaugoti, pvz., vaškuoti jau sudėtas grindis?
Naujai ištinkuotos sienos turi įtrūkimų. Čia meistro klaida? Ir ar vėliau įtrūkimus užglaisčius nedidės?
Ant namo bus klijuojamos klinkerinės plytelės. H - 2,4m. Fasadas nuarmuotas, bet smeigiuotas polistirolas, ne tinkliukas. Meistrai pasiūlė smeigiuoti jau esamą nuarmuotą paviršių (kad nereiktų per naujo armuoti) papildomai smeigėmis. Esą aukštis nedidelis, tai toks smeigiavimas tikrai laikys. Ar galimas toks variantas?
Pirkome namą (87proc. baigtumo). Tik po to, kai nupirkome sužinojome, kad prieš statant nebuvo atlikti grunto tyrimai. Grunto tyrimai bus privalomi norint priduoti namą iki 100proc. Tad klausimas, kas turėtų atlikti grunto tyrimus, mes pirkėjai, ar statytojas? Nes kiek suprantame grunto tyrimai privalėjo būti atlikti prieš pradedant statybas.
Norėjau paklausti iš kokių blokelių statyti A+ vieno aukšto namą? Renkuosi iš keraminių ir dujų silikato. Girdėjau, kad su keraminiais sunku "praeiti" sandarumo testą, nes jie skylėti. Ar tai tiesa? Kad mikroklimatas namie geras. Dėl dujų silikato- tai kad jie labai sugeria drėgmę, ir jei šiltinsi namą polistirolu, tai atsiras rasos taškas tarp blokelio ir polistirolo. Ar yra tame tiesos?
Kiek kainuoja ūkio paskirties sklypą pakeisti į namų valdą?
Ar 5kW pakanka A+ klasės namui (96m2) kuomet visos sistemos palaikomos tik elektra: šildymas oras-vanduo, visa buitinė technika ir t.t.? Taip pat kokiu būdu yra didinama kW esant poreikiui? Ar fiziškai tiesiant naujus kabelius, ar derinant pralaidumą su elektros tiekėju?
Gavau leidimą 2012m. renovuoti namą, surinkęs visus parašus, dokumentus. Dabar noriu priduoti ir tai reiškia, kad reiks grunto tyrimų? Kažkokia nesąmonė. Naujo namo statybai suprantu, bet renovuojamam..?
Daugiabučio namo pirmame aukšte norisi įsirengti grindinį šildymą visame bute. Centralinis šildymas yra atjungtas, tai galvoju apie oras vanduo oras šilumos siurblio sistemą. Klausimų tūkstantis, ar reikia kokių nors leidimų, ar iš vis bute galima tai įsirengti, ar galima viską į rūsį sutalpinti po butu ar ten kas lauke turi būt lauke, o kas viduje turi būt viduje?
Noriu pastatyti šiltnamius 2000 kv. metrų savo sklype, šalia krašto kelio. Ar turiu laikytis atstumo nuo kelio ir kokio? Kokie dar leidimai man bus reikalingi?
Planuoju pirkti namą, kuris neturi projekto - jis pradėtas statyti 2016 metais, plotas iki 80 kv. Šiuo metu pardavėjas tvarko dokumentus registrų centre dėl užbaigtumo 80%. Kokių kliūčių man gali kilti registruojant būstą 100% registrų centre? Ar šiuo metu, kai jis registruoja būsto užbaigtumą, taipogi nebus jokio pastato išplanavimo projekto, kadangi tai yra beprojektis statinys?
Ar reikalingas namo statybos leidimas 50 kv. namu? Kaimo vietovė būtų ir namų valdos sklypas. Ar geriau statyti kaip ūkinį pastatą?
Ar tinka ant šildomų grindų virtuvėje kloti (klijuoti) parketlentes?
Vystytojas parduoda namą, statoma pagal B klasės projektą, tačiau pats namas pasak vystytojo statomas pagal A+ klasės reikalavimus. Namas parduodamas 85% baigtumu. Kaip nustatyti ar tas statinys realiai atitinka A+ klasę ir ar nebus problemų arba papildomų išlaidų priduodant namą 100% baigtumui?
Ar galima statyti gyvenamą namą žemės ūkio paskirties žemėje? Nuo ko reikėtų pradėti? Elektros nėra.
Stato karkasinį namą. Užsukus OSB, jie iš lauko pusės deda 2cm polistirolą. Iš vidaus bus akmens vata. Ar čia viskas gerai?
Laba diena. Norėjau paklausti kokios dar firmos, išskyrus SOLITEC, gamina A degumo klasės saulės modulius.
Domiuosi dėl šilumos siurblio oras-vanduo efektyvumo šildant patalpas radiatoriais. Situacija tokia - 152 kv. m butas sename mūriniame name. Apytiksliai pusė ploto mansarda, kuri už gipso plokščių šiltinta apie 10-15cm sluoksniu, mineraline vata. Kita pusė nešiltinta, tiesiog stora mūro siena, apie 80cm. Langai plastikiniai, butas šilumą atrodo laiko. Iki šiol buvo naudojami konvektoriai, šildant visą plotą sąnaudos šalčiausiu mėnesiu šiemet siekė 4000 kW/h. Kokio realaus efektyvumo, sąnaudų ir vidaus temperatūros galėčiau tikėtis prie -20C šildant radiatoriais? (Grindiniam šildymui galimybių nėra). Kokio galingumo šilumos siurblį reiktų rinktis? Kokie būtų eksploatavimo niuansai (triukšmas, bloko lašėjimas, dar kas nors?)
Norėčiau paklaust, pas mane grindys su osb plokštėm, kokį gruntą pasiūlytumėt prieš klijuojant plyteles?
Namas A+ klasės, kokio storio kloti putplastį ir kaip geriau suformuoti sumuštinį ir kokiu storiu? Numatytos šildomos grindys.
Ar galit patarti dėl fasado dažymo? Suklijuotas neoporas ir užarmuota. Ar yra kokie dažai, kad būtų galima ant armuoto paviršaus dažyti be dekoro?
Norėčiau pirkti namą, kuris dokumentuose yra senas rąstinis namas 64kv.m, o realiai yra atlikta rekonstrukcija, kai namo kvadratūra yra padidinta iki 140kv.m ir tai neįteisinta. Ar nusipirkusi tokį namą nekils problemų man jį įteisinant?
Mūsų sklypas yra žemės ūkio paskirties, tačiau saugomoje teritorijoje. Ką tai reiškia? Ar vis tiek su ūkininko pažymėjimu galima statyti namą iki 80kv.m?
Musu namukas 62kv. Norim prasididint. Kokie leidimai reikalingi? Kiek visa tai gali kainuoti? Didint norėtume iki 100kv. Namas atokiau nuo kaimyninių namų, kaimo vietovėje.
Norime statyti, garažą - ūkinį pastatą, miesto teritorijoje. Kokio ploto ir aukščio ūkinio pastato statyboms miesto teritorijoje nėra reikalingi leidimai? Kur būtų galima plačiau apie tai paskaityti?
Norim šiltinti "alytaus" tipo namą. Kokiomis putomis (atvirų ar uždarų porų) patartumėt? Kokio storio? Ar purškiate ant jau pačių pasiruošto karkaso? Ar yra kas svarbaus, ką reikia žinoti apie medieną ir karkaso paruošimą? Kiek laiko jau apšiltintas namas poliuretano putomis gali stovėti iki kol bus dengiama galutine fasado apdaila? Kiek tuo metu svarbios oro sąlygos, ką dar turėtume žinoti, kad nepasižeistų apšiltinimas?
Namas nuarmuotas prieš 5 metus, su tinkliuku. Per tinkliuką nesmeigiuota. Norim dėti klinkerines keramines plyteles. Armavimo mišinys vietomis "nusiplovęs", matosi tinkliukas. Ar laikui bėgant nenukris plytelės, jei ant esamo armavimo dėsim dar vieną tinkliuką ir antrą kart armuosim ir smeigiuosim? Meistrai sako, kad reiktų nuplėšti esamą tinkliuką ir naujai armuoti, bet tada jau kaina "kosminė"gausis?
Žinau, kad reikia statybos leidimo namui virš 80 kv.m. O kaip dėl kupolo- paviljono 11m diametro, pastatomo ant polių, privačioje 4,7 ha sodyboje.
Ar galimas dujinis šildymas A++ klasės name?
Ar reikalingas polistirolas grindims, jeigu grindys yra garažas, negyvenamas, komercinis?
Planuoju sodų bendrijoj statyti namą iki 80kv. Ar reikalingas statybos leidimas ir namo projektas? Statyčiau pats. Gal patartumėt ką daryti, kad būtų viskas legalu?
Kaip skaičiuojamas sodo namo plotas? Bendras vidaus plotas turi būti iki 80kv. ar užstatytas sklypo plotas?
Pribrendo laikas apšiltinti pamatus. Namas yra senos statybos su akmeniniais pamatais. Kokio gylio yra kol kas dar nežinau, manau giliai nebus. Mąstau su XPS polistirenu. Kaip suprantu pradžiai reik atsikasti? Išlyginti. Kokia eiga būtų, kokio storio reikėtų XPS? Gylis kaip suprantu labai priklauso nuo grunto, sakykime 1.25.
Namas medinis, šildomas plotas apie 130 kv.m, nėra labai sandarus, šildymas radiatorinis. Yra vietos horizontaliam geoterminiam šildymui įrengti. Gruntas - molis. Ar būtų toks šildymas efektyvus? Kokia preliminari būtų kaina?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto