Viso: 70.
Betoniniai laiptai nuosavam name į antrą aukštą. Kaip pasidaryti, kad būtų gražu? Medinės pakopos girdėjau, kad slidu. Kokie galimi kiti variantai?
Tokia situacija, renovuotas namas (pirmas a. + palėpė) ~ 120 kv. Šildymas kietu kuru + dabar įsivedėm dujas, pirmame a. grindinis šildymas, antrame radiatorinis, kaip suderinti dujų katilo termostatą, kad būtų ~ vienoda šiluma tiek pirmame, tiek antrame aukšte?
Noriu paklausti dėl kiemo įvažiavimo dangos. Kokių dar galima rasti, lengvai ir greit įrengiamų be betono ar klinkerio plytelių? Važinės tik lengvas automobilis.
Kokią vėdinimo sistemą pasirinkti namui 80m2? Būtiniausia miegamajam. Norėtume be ortakių.
Rekuperacinė sistema ar kiekviename kambaryje po vieną mini rekuperatorių 140kv. namui? Kas pigiau, sveikiau, ekonomiškiau, efektyviau ir tyliau?
Ar gumbuotą drenažinę membraną reikia dėti ir iš vidinės pamato pusės?
Sodo sklypas yra 3,98 a. Ar galime gauti leidimą statyti vieno buto namą?
Ketiname šildomas grindis klijuoti vinilu. Namas dviejų aukštų, B klasė. Turime augintinių. Klausimas: į kokius kriterijus (vinilo) reiktų atkreipti dėmesį, kad jis atlaikytų augintinio nagus, bet būtų tinkamas grindiniam šildymui? Pasirinkimas labai didelis, sunku išsirinkti. Ar reiktų orientuotis tik į aukščiausias klases, skirtas visuomeniniams statiniams?
Butas (įrengta palėpė), šiuo metu naudojamas elektrinis katilas, grindinis šildymas. Plotas 100 m2. Taip pat vandens šildymui naudojamas vandens šildytuvas. Ar joninio katilo įrengimas/pajungimas prie esamos sistemos galimas? Ar padėtų sumažinti šildymo kaštus? Kokia galima įrengimo kaina? Ar yra daugiau alternatyvų?
Ar dedamas paklotas šildomoms grindims su viena puse folijos?
Ar galima granulinį židinį naudoti kaip pagrindinį šilumos šaltinį norint apšildyti 2 atskirus kambarius 80m2 (arba 200m3) vidutinio apšiltinimo name? Geriau paprastas židinys ar akumuliacinis? Kokia preliminari įrengimo kaina ir kokia šildymo išeiga?
Laminto dėjimas 60 kv.m bute. Dėjimas ant medinių pušinių grindų, kurios vietomis girgžda. Ar galima būtų kažkaip girgždėjimą panaikinti tuo pačiu?
Norėčiau paklausti ar įmanoma poliuretaninė epoksidinė grindų danga ant matinių rauplėtų grindų plytelių?
Susidūrėme su problema. Virtuvės sienos yra - glaistytas gipso kartonas. Glaistas buvo naudotas PRO Universal. Norėjau paklausti ar galima klijuoti mažas plyteles ant glaistytos sienos. Kokie turėtų būti paruošiamieji darbai?
Sodo bendrijoje gavome žemės sklypą, kuriuo galime naudotis, bet negalime registruoti statinių, todėl įsigijome karavaną. ESO paraišką pildėm, leidžiama tik laikinas įvadas, kurio kaina virš 1k. Ar įmanoma gauti iš savivaldybės dokumentą, kad ten stovės, tas karavanas (ant polių) kaip sodo namelis ir pasijungti ne laikiną įvadą? Ar gal yra kitų būdų, kad nemokėti tokios didelės sumos.
Vieno aukšto, 320 cm aukščio namo apklijuotas EPS 70 N 250mm keraminių blokelių 188mm storio sienas norime apklijuoti klinkerio 14mm plytelėmis, tam užarmuojant 220 g/m2 tinklelį ir per jį papildomai polistirolą pritvirtinant apie 6 vnt./m2 smeigėmis. Statybininkai teigia, kad tam tinkamos (pritraukia tinklelį) tik įsukamos smeigės su metalinėmis šerdimis, kurios nežiūrint ženklios kainos, dar sudaro ir žymius šalčio tiltus. Kiti klinkerio plyteles klijuoja tiesiai ant polistirolo be jokio armavimo ir smeigių. Caparol sertifikuotos sistemos aprašyme nurodyta "Jei turi būti padengtas keraminis apdangalas, būtina naudoti Capatect-Universaldubel universalias arba Capatect-Schlagdubel įkalamąsias smeiges. Jos, padengus armavimo sluoksnį, įstatomos per tinklelį." O Ceresit aprašyme -"Jei fasado plokštes norima padengti keraminėmis plytelėmis, armavimo sluoksnio galima nedaryti. Mišinys „Ceresit“ CM 17 arba CM 77 dengiamas tiesiai ant nutinkuotų statybinių plokščių. Darbus atliekant lauke, klijais turi būti tepamos ir statybinės plokštės, ir keraminės plytelės, siekiant užtikrinti šimtaprocentinį sukibimą...". Kitur galima rasti, kad vieno aukšto namams putplastį tvirtinti smeigėmis nėra būtina. Visiems žinoma, kad paprastai nei konstruktorius, nei architektas projekte šito nenurodo. Tad kaip daryti, jeigu namas stovi ne vėjuotame pajūryje, o Lietuvos centre?
Vasarą pasikeitėm naują kaminą prie namo. Iš pirmo kaito, o dabar užkaista iki 85C, bet ne visi radiatoriai šildo kur šildydavo. Yra naujai santechnika sutvarkyta. Kokia turi būti katile temperatūra? Nes grįžtantis vanduo užkaista iki pusės, kur kaisdavo visam name.
Gerbiami ekspertai, noriu pradėti statyti namą ant plokštuminių pamatų pagal izodom 2000 technologiją. Atrodo viskas paprasta ir aišku pagal pateiktas rekomendacijas interneto svetainėje, bet realybėje viskas šiek tiek atrodo kitaip. Mano sklypas yra paaukštintas molingu gruntu apie 1 metrą. Po tuo užpiltu gruntu yra apie 30-40 cm juodžemio. Maža to, natūralus sklypo paviršius po užpiltu gruntu turi nemažą nuolydį. Per visą sklypo plotį t.y. 30 metrų sklypas pažemėja daugiau nei 1 metru. Kaip tokiame sklype įrengti gerą aikštelę plokštuminiams pamatams? Prašau pakomentuokite.
Laba diena, rekuperacinę sistemą planuojam įrengti naujai statomame name, tačiau neturime projekto rekuperacinei sistemai, ar priduodant namą reikia projekto, kad gautumėm 100 proc. baigtumą?
Domimės jau atliktų savavališkų statybų įteisinimu. Sklypas - namų valda. Medinio namo plotas - 50 kv. m su garažu 30 kv. m. Kokia statinio įteisinimo preliminari kaina? bauda?
Norim statyti gyvenamąjį namą iki 80kv.m, esantis sklypas ne miesto ribose. Kokių dokumentų reikia pradedant statyti, jog ateityje eitų deklaruoti gyvenamąją vietą tam name?
Ar vinilo danga yra toksiška?
Statau sodo namą 80kv. plokščiu stogu ir galvoju apie stogo šiltinimą. Stogo gegnės bus 5x20, ant stogo lydysiu bituminę stogo dangą. Kokias šiltinimo medžiagas naudoti?
Valymo įrenginiai buvo padaryti be leidimo ir projekto. Norėjom viską susitvarkyti kaip priklauso. Užpildžius prašymą leidimui gauti negavome jokio atsakymo. Po kelių dienų gavom laišką, kad iki kovo mėnesio turim pašalinti valymo įrenginius, ir tada rašyti prašymą leidimui. Ar neturėtų būti tiesiog bauda ir tada viską teisiškai sutvarkyti? Ar turim viską ištraukti ir tada pradėti viską iš naujo?
Ar galima dažyti alyvuotą ąžuolinį stalą? Jei taip, tai kokiais dažais ir ką reikia prieš tai padaryti? Stalas naudojamas viduje.
Seniau būdavo, kad pečius rūkdavo dėl didelio slėgio ar vėjo gūsių. Po vasaros kelis kartus buvom pečių užkūrę - buvo viskas gerai. Dabar kelintą dieną iš eilės nebeužkuriam, rūksta į vidų. Pečius, kaminas išvalytas. Valant kaminą dulkes pučia į vidų, popierių uždegus prie kamino liepsna ne į kaminą eina, o į vidų. Taip atrodo, kad ant kamino būtų ventiliatorius ir pūstų į vidų. Nebežinom ką daryti. Kaminas be indėklo, plytinis namas alytnamis.
Nugriovėm seną namą medinį, dabar statysime naują. Leidimo dar neturime. Ar galima įregistruoti, kaip rekonstrukciją? Kiek tada galėtume keisti namą? Norime didesnio. Esamas 63kv. Darome mes patys statomės. Galvojame ką galima padaryti, jog nereikėtų leidimo. 33arai namų valda, kaime. O kas būtų, jei mes pasistatytume iki leidimo gavimo? Kaip galima apžaisti viską šiuo atveju? Nes ir pats leidimas kainuoja, mzm paskola yra ribota. Galėtume išsiimti leidimą po kurio laiko. Bet ar baudą gautume ar kaip? Sako galima priduoti ir po 10metų namą.
Ar galima išvesti gartraukį į kaminą?
Pušies medienos pavėsinė, mediena ne visai sausa. Kuo patartumėt gruntuoti, dažyti, impregnuoti, kad per žiemą medis nepajuoduotų?
Galvoju dėti gipskartonio Knauf brown plokštes grindims. Norėjau paklaust, ar galiu dėti tiesiai ant perdangos plokščių, ir kaip geriau būtų, gal klijuot su plytelių klijais, ar putom, ar nieko nereikia? Po to dėsis koridoriuj ir virtuvėj plytelės, kambariuose laminatas.
Ar galima įrengti individualiame name rekuperacinę sistemą, kai jau yra padarytas paviršinis geoterminis šildymas?
Turime 60arų sklypą, ar galim statyt ūkinį pastatą iki 50m2 jame? Turime plėtros, užstatymo, topografinę nuotrauką, turime ūkininko pažymėjimą. Ar įmanoma gaut kokį nors rašytinį leidimą statyt, kad galima būtų atsivest elektrą? Viskas vyksta Kauno rajone.
Kokia galėtų būti problema, jei girdimas smūginis garsas, kai kaimynai vaikščioja apatiniame aukšte? Girdime būtent tik smūginį garsą, kiekvieną žingsnį iš apatinių kaimynų.
Noriu paklausti: ar girdėtųsi garsai iš viršutinio buto, jei lubos būtų padarytos pagal specialistų rekomendacijas izoliuojančios triukšmą, bet sienos liktų, pvz., tik paklijuotos skystais ar viniliniais tapetais?
Namą apšiltino polistirolo plokštėmis ir užarmavo, belieka dėti dekorą, bet aš persigalvojau ir norėčiau, kad apdaila būtų fibrocementinėmis dailylentėmis. Kiek randu informacijos, dailylentėmis daromas tik ventiliuojamas fasadas. Klausimas ar galiu montuoti dailylentes ant dabar esamo fasado?
Turiu porą klausimų: kiek nuo lubų nusileidžia įtempiamos lubos dvejais lygiais dedamos? Ir kiek vienu lygiu? Ir vonioje klijuosiu plyteles per visą aukštį, bet norėsiu įtempiamų lubų, ar man klijuoti plyteles iki viršaus, ar palikti kažkokį tai tarpą karkasams sugręžti?
Kaip teisingai išjungti elektrinį boilerį metams? Ar reik pilnai išleisti vandenį?
Ar priduodant B klasės namą (rajone) reikalingi tokie patys dokumentai, kaip ir A+ klasės namo pridavimui ar yra kitokie reikalavimai?
Statytojas nesuderinęs su manimi padarė pertvaras iš 7,5cm profilio ir po 1 sluoksnį iš abiejų pusių mėlyno gipso. Sako, kad tai atitinka 2 sluoksnius balto gipso. Gal galėtumėte atsiųsti specifikacijas balto ir mėlyno gipso, o gal yra tai pagrindžiantis arba paneigiantis kažkoks įstatyminis normatyvas?
Ar galima atnaujinti ąžuolinį parketą kambaryje dalimis (viso nepavyktų dėl baldų), dengiant laku, kad nesimatytų riba?
Ketinu tinkuoti rekonstruojamo namo vidaus sienas kalkių ir cemento tinku CLP plius. Ar reikalingas mūro sienos gruntavimas prieš tinkavimą? Jei vietomis, dėl sienos kreivumo reikalingas 4-5 cm storio tinto sluoksnis, ar galima tinkuoti per du kartus, ir ar reikalingas metalinis tinklelis tarp tų sluoksnių?
Pakeitėm granuliniam pečiui naują teną, bet kažkodėl neuždega granulių. Kokia priežastis?
Norėčiau sužinoti ar galima rekuperatoriaus vamzdžius vedžioti virš lubų perdangos vieno aukšto name. Norime išsaugoti esamą 2.75m lubų aukštį. Pats rekuperatorius stovėtų garaže, tik vamzdžiai eitų virš lubų.
Gal galėtumėte patarti kokį rekuperatorių geriau rinktis mūsų atveju, plokštelinį ar rotacinį? Patalpos yra gyvenamo namo rūsyje, 200 kvadratinių metrų. Vasaros metu drėgmė būna apie 80% ir ji tikrai labai jaučiasi, šaltu metų laiku apie 60%. Atsirado pelėsis. Patalpose daugiausia laikomos prekės, bet yra įrengtas ir biuras, tad dirba žmonės. Kaip ir reiktų tą drėgmę sumažinti, jeigu pasirinksime plokštelinį rekuperatorių, ar nebus taip, kad patalpose pradės trūkti drėgmės ir žmonėms bus diskomfortas dirbti?
Planuoju pirkti namą. Nėra įregistruotas rūsys, ar gali kilt problemų ateity? Ar įmanomas rūsio įregistravimas?
Buvo išlietos epoksidinės grindys fabrike, o patalpa randasi antrame aukšte, plintusai irgi daryti vietoj iš betoninio mišinio ir viskas po to nušveista. Plintusai buvo nutepti du kartus ir tik po to buvo tepamos grindys. Kur buvo padaryta klaida, kad prie plintusų atšoko epoksidinės grindys, ir kaip dabar tuos lopus užtaisyti,kad nebūtų guzų (storis nuo 1mm iki 1,5)?
Kokį tinką pasirinkt namo fasadui, kad galėčiau pats nutinkuoti? Kuris geriausiai tepasi? Nesu profas :)
Mėlyna ir balta gipso plokštė. Galvoju dėt ant lubų mėlyną ir baltą gipsą, ar vertas pinigų mėlynas gipsas? Jausis ta geresnė garso izoliacija nei dedant du sluoksnius balto gipso? Ir jei vertas, koks eiliškumas? Pirma mėlynas ir ant viršaus baltas ar atvirkščiai?
Ar pirma sienų dažymas, o po to laminato klojimas?
Vanduo atiteka iš gręžinio, per visus filtrus. O galutinis rezultatas - vanduo jaučiasi, jog yra saldus. Maudantis beprotiškai slidu stovėti ant plytelių duše ir aplamai, kai šlapios grindys. Ir kai maudaisi naudojant nesvarbu kokias maudymosi priemones laaaabai viskas slidu. Kame problema?
Kaip sužinoti realų gartraukio galingumą? Kiek žinau visi gamintojai jį žymi kitaip. Ir ar įsirengus gartraukį su recirkuliacija, jo galingumas nesumažėja?
Ar yra Lietuvoje nuotėkių valymo įrenginių, kurių nereikia valyti, išsiurbti? Sodo namas, iki 4 žmonių.
Pasistatėme kondicionierių ir jo išorinį bloką pastatėme balkone, ant grindų. Ar reikia gyventojų sutikimo ar kokių leidimų pastatant bloką savo balkone, net ne ant sienos? Kažkodėl gavom užklausą iš vadybininkės namo ar turim leidimus, nes matė balkone turim kondicionierių. Ką jai galima atsakyti? Juk šiame ekspertų forume rašoma, kad balkone statomam blokui nereikia sutikimų ir leidimų. Namas ne paveldo objektas, paprastas daugiabutis.
Noriu pasiteirauti, ar sodyboje galiu įsirengti valymo įrenginį "Traidenis". Pastoviai ten negyvename, atvykstame tik savaitgaliais. Ar įrenginys dirbs normaliai? Ar nebus problemų? Lauksiu atsakymo.
Kuo skiriasi Knauf FLACHENDICHT nuo Knauf Hydro Flex ir kurį kada reikia naudoti? Video YouTube abu tą patį veiksma atlieka, nelabai suprantu.
Ruošiuosi ant gipso kartono klijuoti stiklo pluošto plėvelę (ne tapetus). Vėliau glaistyti ir dažyti. Gal galite patarti ką geriau naudoti: spec. klijus ar glaistą? Gal skiriasi ir darbų technologija naudojant skirtingas medžiagas (pvz. glaistas greičiau džiūva, arba su klijais patogiau išlyginti raukšles ir oro burbuliukus, lengviau tinkamai suleisti siūles ir pan.)? Prašau, patarkit ką geriau naudoti.
Kuo galėčiau osb plokštės tarpus užglaistyti, na sujungimus, nes po to dažysiu?
Meistrai visam bute ant senų medinių grindų, kad jas išlyginti ir sulyginti aukščius dėjo 7mm žalią, medžio plaušo paklotą vieną ant kito. Grindys girgžda. Laminatas clic Haro firmos 8mm. Ar reikia ardyti grindis, kad pašalinti girgždesį? Baldai jau sustatyti, plintusai sudėti.
Ar galiu dėti -TP20 trapecinį profilį, stogo nuolydis 10laipsnių, vienšlaitis. Ir ar įmanoma dar sumažinti? Nes labai išsikėlė viena pusė?
Turime mūrinį namą, su dvejais priestatukais iš kairės, ir iš dešinės, nugriovėme ir pastatėme tose pačiose vietose didesnius priestatus (namo sienos liko), taip pat, pasikeitė stogo forma. Namo kvadratūra 74m2. Aišku dabar ji padidėjo. Namas kaimo vietovėje. Ar reikalingas naujas namo projektas?
Kur galima gauti tinklelį arba ką nors kitą apsaugoti lietvamzdį nuo lapų užsikimšimo?
Yra senos statybos butas. Yra senos medinės grindys. Ar galima dėti ant viršaus prisukamas su varžtais betono drožlių plokštes ir klijuoti plyteles?
Ar reikia smeigiuoti putų polistirolą? Namo aukštis 4m, polistirolas 15cm.
Ar dvigubo radiatoriaus turi šilti abi radiatoriaus pusės? Ar tik viena?
Rąstinis namas žiemą reikalauja didelių išlaidų jo šildymui. Norėčiau jį apšiltinti sandwich plokšte 5-8 cm, prieš tai padarius nestorą karkasą iš išorės, ar neprisidarysiu bėdų?
Norėčiau tiksliau sužinoti natūralaus linoleumo sudėtį, ar ne iš polivinilchlorido, nes norėsiu naudoti linoraižiniams? Taip pat noriu pasitikslinti, ar parduodate mažesnėmis nei vieno kvadratinio metro atraižomis.
Šią karštą vasarą "aptikau", kad rūsio grindys rasoja. Rūsio grindų rasojimas prasideda pamatų ir rūsio grindų sandūros kampe ir laikantis aukštai oro temperatūrai, kaip buvo šią vasarą "sėkmingai" plečiasi į rūsio gilumą. Namo pamatai - pamatiniai blokai. Pamatai neapšiltinti. Ar pagelbėtų pamatų arba rūsio sienų apšiltinimas iš vidaus? Gal kas galite pasiūlyti šios problemos sprendimą?
Į ką reikia kreiptis norint gauti statybos leidimą nuotekų įrenginiui?
Renovuojame 75m2 dviejų aukštų sodo namą su 20m2 sausu rūsiu, planuojame grindinį šildymą iš dujų katilo. Ar reikalingi termostatai kambariuose su elekrinėm pavarom, ar užtektų dujų katilo termostato? Sienos mūrinės 250+120 storio, su 60 oro tarpu, kuris bus apšiltintas putomis. Rūsys iš vidaus izoliuotas 50 XPS. Langai nauji, stogas 300 vata.
Statomas A+ klasės namas, čerpiniu stogu. Kokie būtų stogo ir lubų perdangos šiltinimo variantai? Kokias medžiagas būtų geriausia naudoti, norint išgauti A+ klasės namo reikiamą šiluminę varžą?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto