Viso: 70.
Koke tvarka darbų turėtų būti nuėmus tapetus, ar užtenka tik skyles užtaisytis jei yra, nugruntuoti ir dažyti; ar reikėtų viską pilnai ištinkuoti, špakluoti ir tik po to dažyti?
Įpylus reikiamą kiekį chloro, baseino vanduo nusidažo žalsvai gelsva spalva. Vaikai nebenoriai maudosi, nes atrodo, kad vanduo nešvarus, kas ne taip?
Laba diena. Kiek reikia fotovoltinių panelių pašildyti 50ltr. vandens boilerį sode? Kur galėčiau įsigyti?
Yra lauko baseinas, bet iš jo vanduo išbėga. Kokią hidroizoliaciją galima panaudot iš baseino vidaus, kad nereikėtų jokio papildomo padengimo (kaip keramika ar kažkas panašaus)? Aš asmeniškai galvoju panaudoti "remmers". Kokia Jūsų nuomonė ir ar pasiteisins?
Laba diena, ar būtų galima sumažinti triukšmą sklindantį iš kaimynų. Butai yra perdaryti iš vieno buto, todėl siena su kaimynais yra tiesiog buto kambario siena. Balsai, triukšmas girdisi stipriai. Ar yra kokia išeitis, bent kiek sumažinti triukšmą ir prarasti, kuo mažiau kambario ploto?
Ar termoputomis gerai šiltinti tarpsienius, o ploto ar nereiks išvedinėti vidaus ventiliacijos?
Turiu 80 kv. ūkinį pastatą. Užregistruotas registrų centre 82% baigtumo. Ar būtina registruoti 100% baigtumą ir koks yra terminas užbaigti tą pastatą?
Koks minimalus leistinas atstumas nuo kaimyno, įrengiant stacionarų lauko baseiną?
Ar galima statyt 80 kv. statinį, nesudėtingą ūkinį pastatą, esamoj sodyboj? Didint esamą pastatą su atskiru įėjimu iki 80 kv. be statybos leidimo? Vieta patenka į saugotiną teritoriją, vandenuų juostą, bet sodyba yra sena, viskas namų valdoj.
Yra 10ha, juo naudojasi du bendrasavininkai, padaryti preliminarūs matavimai, vienas iš bedrasavinkų nori parduoti savo dalį, tačiau tikslių kadastrinių matavimų nėra. Ar parduodant savo dalį reikia pasidaryti tikslius matavimus, ar bent savo dalies?
Kokią difuzinę plėvelę parinkti vienšlaičiui 5 laipsnių nuolydžio stogui? Danga bus ruberoidas ant OSB.
Laba diena, norėčiau sužinoti kiek kainuotų šildymas mėnesiui, grindų plėvelė elektrinė, 130 m2; Plotas 70m2. Ar grindys turėtų būt šildomos 24/7 žiemą?
Sveiki. Įrengėme geoterminį šildymą. Įjungus vėsinimo sistemą, smarkiai rasoja kolektorius. Ką tokiu atveju daryti?
Ar galima dėti po rąstu prilydomąją dangą vietoje ruberoido?
Ar įmanoma su kokiomis nors priemonėmis "uždaryti" rąstus, kad nebesakotų? Jei nudažysime su nepermatomais medžio tekstūros dažais, ar neišpūs puslių ir nesilups dažai?
Ar pamaišymo mazgas būtinai turi montuotis prie kolektoriaus? Ar galima kažkur prie kieto kuro katilo? Kieto kuro katilas bus ūkiniam, 8 metrai nuo gyvenamo pastato. Šildomos grindys.
Norime pakeisti rąstinio namo fasado spalvą iš tamsiai rudos Remmers (matosi medžio tekstūra) į šviesią, pvz. pilką. Koks būdas geriausias tai padaryti?
Ar leidžiama elektros laidus vonioje pravesti šalia šalto vandens vamzdžio ir toliau - po vonia, grindyse į kitą patalpos pusę?
Ar ant naujo sutapdinto stogo, kur tik perdengimo plokštės, įmanoma purkšti poliuretano putas? Formuoti nuolydžius? Prie jos lydyti bituminę dangą ar pvc?
Kada reikalinga, būtina montuoti pamaišymo mazgą (bus šildomos grindys 80kv. kieto kuro katilas)?
Yra žemės sklypas užmiestyje. Jame pagal planą yra gyvenamasis namas ir ūkiniai pastatai, tokie kaip kluonas, pirtis ir pan. Į sklypą miesto vanduo ir nuotekos neateina. Namas jau buvo senas, todėl nugriautas. Kokie leidimai bus reikalingi, jeigu norėsime statyti naują namą pagal seno namo projektą? Kokie leidimai bus reikalingi, jeigu norėsime statyti nauja namą pagal naują projektą? Ar statant namą yra praktiškiausia samdyti firmą, kuri atlieka visus darbus nuo A iki Z, ar skirtingus meistrus skirtingom statybų stadijom? Kokie sprendimai dėl vandens ir nuotekų būtų praktiškiausi iš kokybės ir ekonomikos perspektyvų?
Noriu pasijungti siurblį oras vanduo. Man patarė jungti 30 kW galingumo siurblį. Kokios tai būtų elektros sąnaudos? Ar tiesa, kad kuo galingesnis siurblys, tuo daugiau ir elektros sunaudos?
Ar galima daryti grindinį šildymą, po to lieti epoksidines grindis?
Noriu paklausti, ar vėsinimui kondicionierių laikyti pastoviai, ar atvėsinus išjungti?
Namo pakalimams norime naudoti medines dailylentes. Kokias geriau rinktis? Pušis, eglė? Koks profilis geriausias? Ar dedant rombo formos, reikia dėti kažkokias apsaugas nuo vabzdžių? Kur geriausia pirkti medieną ir kokios maždaug kainos gali būti?
Namas silikatinių plytų, apie 50 metų. Plytos ir siūlės pairusios ir kai stipriai lyja drėgmė ties perdengimu ir langų sąramomis patenka į vidų. Drėgsta. Kaip izoliuoti iš išorės?
Sveiki. Kadangi šiuo metu žemės ūkio paskirties pakeisti negalime, ar galime pasistatyti mobilų namelį-vagonėlį 3,2x9,0m, bio tualetą ir t.t.?
Noriu pasistatyti terasą daugiabučio namo kieme. Gyvenu pirmame aukšte. Ar reikalingas kaimynų sutikimas? Kaimynas šalia yra pasidaręs be jokių leidimų ir sutikimų, bet aš norėčiau įsiregistruoti terasą, todėl įdomu kaip teisiškai padaryti, kad ateityje jos nereikėtų išsiardyti.
Ar reikia projekto kelio įvažiavimui, ar galima savivališkai pasidaryti įvažiavimą? Sklypas namų valda su išimta gatve.
Norit gaut statybos leidimą ar būtinas registruotas vandens gręžinys? Gal yra kažkoks paprastesnis būdas? Priregistruoti šulinį arba kalamają adatą?
Kas gali būti, kad po dviejų mėn. naudojimo, saulės baterijos nebegamina elektros?
Norime apšiltinti perdangą palėpėje. Pati palėpė neapšiltinta - ruberoidas ir šiferis. Ant perdangos - apie 20 cm pjuvenų. Kuo šiltinti, ar pašalinti pjuvenas, ar galima šiltinti ant jų?
Pas mane yra sklypas 1.3 h paskirtis namų valda, ar galiu ten statyti sodo namelį?
Ar reikalingas leidimas rekonstruoti (nors realiai perstatyti) sodo namelį, Vilniaus sodo bendrijoje?
Sveiki. Norime pirkti namą, išsirinkome. Tačiau savininkas pasakė, kad namas registruotas kaip vieno aukšto, jis pasistatė antrą aukštą, tačiau leidimo nebuvo gavęs. Sako, kad jei perkam, sutvarkys visus dokus. Ar tiesa, kad viskas daroma atvirkštine tvarka? Ir dabar jis gaus pirmiausia baudą, nes statė be leidimo?
Ar galima vonioje sukti gipsą ant medinio karkaso ir tada klijuoti plyteles?
Įsigijau Ctiki ECON MCL 120 kombininuotą boilerį. Patarkite kur reiktų prijungti termodaviklį teisingai, kad dujų katilas matytų šilto vandens temperatūrą teisingai. Dabar mano nuomone temperatūros daviklis nekorektiškai (užkistas ar panašiai) rodo katilui 24C, o dujų katilas vargšas vis dar bando dar šildyti... Tuo tarpu boilerio vandens temperatūra jau kokie 60C... Pats termodaviklis tikrai veikiantis. Patikrinta.
Sveiki, Noriu sužinoti, ar rekreaciniam sklype galima statyti namą nuolatiniam gyvenimui?
Senos statybos name pavasarį po didelio lietaus, rūsyje prisirenka vandens, sudrėksta sienos. Po dienos vanduo pradingsta. Apie namą paklotos didelės plytelės, nėra labai gero nuolydžio ir yra atsiradęs 2 cm tarpas tarp plytelių ir namo pamato. Norėtume išspręsti problemą.
Sveiki, noriu paklausti kokiomis medžiagomis galima klijuoti poliuretanines plokštes su folijuotu paviršiumi iš abiejų pusių, prie silikatinių blokelių sienos?
Turime perspektyvinę gatvę, yra žmonių, kurie šiame kvartale gyvena jau apie 20 metų, viskas lyg ir būtų gerai, bet norėtume įsiteisinti šią gatvę ir pretenduoti į savivaldybės prijungimą. Sakykit, prašau, nuo ko reikia pradėti, į kokius skyrius reikia kreiptis ir kokias sąlygas reikia atitikti norint pretenduoti į kelio įteisinimą?
Rastinis namas senos statybos. Nuluptos išorinės lentelės. Tarp rąstų plyšiai, matosi kiemas. Bus šildomas šilumos siurbliu oras vanduo. Noriu, kad būtų sandarų ir neišeitų šiluma. Šiltinčiau iš išorės. Kuo geriau būtų poliuretano putomis ar ekovata šlapiu būdu? Poliuretanu girdėjau tai neužpildo tarpų kaip ekovata. Daryčiau ventiluojamą fasadą.
Noriu apšiltinti mūrinio namo gelžbetoninę perdangą (palėpė nešiltinta, stogas šlaitinis). Šiuo metu perdanga padengta apie 10-15 cm keramzito sluoksniu. Ar teisinga būtų purkšti ant keramzito termoputas, birią vatą naudoti bijau, nes vėliau dar bus keičiamas stogas ir kažkaip baisu dėl drėgmės patekimo. Ar visgi reikėtų naikinti keramzitą?
Planuojame statyti garažą 6.5m * 10m. Sijos bus dedamos 7m medinės. Kokios sijos reikalingos? Stogas bus skarda ir vatos 20cm. Norėtųsi, kad neišlinktų. Atramos nebus.
Tarpas tarp sienų užpildytas AminoFoam termoputomis. Reklamuoja, kad yra elastingos, bet kur pro nesandarumus išsiliejo į paviršių galima lengvai nulaužti ir yra trupančios. Ar ta puta su laiku tarp sienų nesubyrės?
Apmūrytas medinis namas. Ateityje planuojama šiltinti fasadą vata ir fibrocementinėmis dailylentėmis. Jeigu užsipūsčiau ekovata oro tarpą ir vėliau dar šiltinčiau fasadą, ar toks namas "kvėpuotų" ir nesirinktų pelėsis?
Koks yra atstumas nuo individualios valdos ribos automobilių statymui?
Ar pasistačius namą ir įrengus saulės jegaines, galima jas būtų eksploatuoti be pasijungimo ESO? O elektros perteklių kaupti baterijose?
Statyti sodo nameli pradėjau 2016 m. nuoteku valymo irengini įsiruošiau 2017m. baigiau sodo namo statybą 2019m. Kaimynas parašė skundą statybos inspekcijai, kad nuotekų valymo irenginys gali būti nešvarus vanduo. Patikrino aplinkos apsauga du kartus, valymo įrenginys tvarkingas ir jokių pažeidimų nerasta. Po to vėl skundas dėl visu esančiu sode įrenginių 2021 m. statybos inspekcija patikrino, bet atsakymo iki šios dienos negavau, tik gavau nurodymą, kad 2018m. jau reikia buitinių nuoteku valymo įrenginiui projekto ir leidimo, o mano nuoteku valymo irenginys jau 2017m. buvo įvestas, nes tuo metu jokių projektu ir leidimo nereikėjo. Ar statybos inspekcija teisėtai reikalauja iš manęs projekto ir leidimo, jei tuo metu nebuvo tokio iteisinto LR iteisinto įstatymo?
Ar sėjant veją ant juodžemio, reikia dar užberti ant sėklų durpių? Gal yra dar kokia alternatyva, o gal iš vis durpių nereik?
Boileris ar elektrinis ar kombinuotas? Noriu pakeisti boilerį, mano senasis buvo kombinuotas.
Klijuoju polisteroliu fasadą. Namas senas balta plyta. Antras aukštas medinis apmūrytas. Iš lauko pusės 14vnt. senų rusiškų durelių vėdinti tarpui. Ar galiu jas tiesiog užklijuoti polisteroliu? Ar būtinai dėti groteles?
Norėjau paklausti, kaip tie saulės kolektorių vamzdeliai atlaiko ledo krušą? Ir kokia kaina?
Kiek kv.m ir kiek sveria 10kW saulės elektrinė?
Šiltinsiu seną rąstinį namą iš išorės. Kilo abejonių kokia medžiaga šiltinti.
Terasa pietinėje pusėje, be stogo. Patartumėt Tikurila aliejų vandens ar spirito pagrindu?
Ar galiu statyti ūkinį pastatą žemės ūkio paskirties sklype? Sklypas ne mieste. Ar reikalingi leidimai ir projektas?
sveiki, namas šiltintas eps70 neoporu. Dėtas 210 g tinklelis, armuota sakret bak. Vietomis matosi tinkliukas (bus klinkeris, smeigiuota), kaip žinoti, kad gerai užarmuota? Kokiais būdais patikrinti (pvz. patikrinti ar gerai klijuotas neoporas reikia bandyti jį nuplėšti ir turi plyšti ne per klijus)?
Norėjau paklausti, kaip šiltinti perdangą? Balkiai 15 cm aukščio+5 cm grindų lyginimui. Kokį sluoksnį verta dėti, jei stogas šiltinsis 40 cm. Ir ar reikia kokios plėvelės grindų šiltinimui?
Norime daryti gręžinį sodyboje netoli Marių (30 m atstumu). Pabandymui meistrai išgręžė 9m gylį, vanduo bėga žalias. Drumzlinas ir žalias. Jie siūlo dar porą metrų pagilinti. Ką reiškia žalia vandens spalva? Ar užteks dar tik 2m pagilinti gręžinį?
Po remonto viršutinė kaimynė ėmė skųstis, kad mūsų virtuvės kvapai eina į jos virtuvę per ventiliaciją. Mes jokių pakeitimų nedarėm, tik pastatėm galingesnį gartraukį. Kas galėtų būti ir kaip spręst problemą?
Ar reikia kokių nors leidimų tokioje situacijoje: Yra kotedžas 4 kotedžų pastate. Visi kotedžai ±80-105m2 pločio. Šoninis kotedžas turi privačios 3.5a žemės. 1. Ar galima šoninėje sienoje padaryti duris ir pristatyt papildomą kambarį tame privačiame žemės plote? 2. Ar galima padaryti papildomą langą išorinėje sienoje? 3. Yra terasa 12m2 su išėjimu į ją. Ar galima išplėsti terasą iki ±50-70m2 (iki kiek galima?) ir visa ją sandariai įstiklinti, padaryti aukštas lubas ±3metrų su atidaroma viena puse. Padaryti kažką tokio kaip žiemos sodą. Kur yra riba tarp "terasos" ir kambario? Ten pastatytume jakuze, sporto inventoriaus ir panašiai.
Įsigijau namą, jis šiuo metu registruotas yra kaip sodo namas su 100% pridavimu. Nors iš tiesų namas yra 119kv., mano klausimas, ar reikia man statybos leidimo ir registruoti jį kaip gyvenamąjį namą, ar tiesiog taip įsirenginėti ir gyventi? Kas gali atsitikti? Pvz. parduodant namą?
Prisuka labai daug elektros, naudojami tik buitiniai elektros prietaisai, bet elektros prisuka 3 kartus daugiau nei įprastai. Šį mėnesį būtų apie 846kWh. Aš neturiu tokiu el.prietaisų, kad tokias sumas man prisuktų. Ką daryti?
Ruošiuosi namą apkalti pusračio dailylentėmis obliuotomis. Norėčiau sužinoti ar dažyti geriau, ar alyvuoti? Ir kaip paruošti medieną prieš dedant?
Gyvenu viršutiniame aukšte, dviejų kambarių 45m², daugiabutyje. Visi langai į pietų pusę. Per visą butą įrengtas balkonas. Vasaros metu temperatūra kambariuose pakyla > 30C. Norėjau patarimo ką geriau įsirengti? Kondicionierių ar užtektų įstiklinti balkoną su šoniniais atsidaromais langais vėdinimui ir priekyje sumontuotomis žaliuzėmis? Kondicionierius efektyviau vėsintų patalpą, tačiau įvertinus šiandienines elektros energijos kainas, gal labiau apsimokėtų galvoti apie kokybišką balkono įstiklinimą?
Noriu paklausti, pasidariau gręžinį pries 9 mėn. Vanduo bėga nešvarus, po lietaus iš vis rudas, gylis 36m. Ar gali patekti paviršutinis vanduo ir gal yra nekokybiškai įrengtas gręžinys, kur kreiptis kas gali patikrinti? Tyrimus dariau, rodo daug geležies ir mangano, bet kodėl po lietaus bėga rudas vanduo?
Mūsų vandens sode labai blogas kvapas, ką galėtumėte patarti?
Patarkite kaip izoliuotis nuo kaimynų, kad jie negirdėtų instrumentų garsų be vatos?
Galima dėti vinilo dangą ant laminato?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto