Viso: 25.
Noriu sužinoti, ką daryti su langais iš klijuotos medienos, kurie jau įrengti 10 metų ir pradėjo dažai iš lauko pusės stipriai luptis, ypatingai pietinė ir pietvakarinė pusė. Kaip atnaujinti langus iš klijuotos medienos?
Noriu Jūsų patarimo, koks siurblys oras vanduo geriausiai tinka radiatoriams. Namas plytų, 2 aukštų su rūsiu, viso 165 kv. 1901 m. statybos, 2004 praplėstas ir sienos ir stogas apšiltinti akmens vata 20 ir 30 cm stogas. Yra 10 langų su 2 kamerų stiklo paketais, dabar šildomės malkomis per akumuliacinę talpą su treigiu vožtuvu per kolektorių. Viso yra 10 radiatorių, metaliniai balti su grotelėmis viršuje, bet jie nėra pritaikyti siurbliams. Šaltą žiemą palaikau radiatoriuose 45 laipsnių temp., tada namie būna 19 laipsnių, to mums pakanka. Pagrindinis klausimas kokios galios ir kokio gamintojo siurblį oras vanduo pasirinkti. Renkuosi tarp Daikin ir Panasonic, kiek domėjausi geriausiai tinka Panasonic T-Cap 12kv., nes gali paduoti didesnę nei prie Daikin 14,3 kv, prie tos pačios temperatūros nuo minus 7 iki plius 45 bei Panasonic T-Cap efektyvesnis prie žemų temperatūrų. Kokia Jūsų nuomonė, ką Jūs man patartumėte?
Nusipirkau 13 arų žemės ūkio paskirties sklypą prie ežero kranto. Ežero pakrantės 23 metrai, ilgis sklypo 56 metrai. Norėtume pasistatyti kažkokį pastatą, kur galima būtų poilsiauti. Ar galima, ką galima, kokiu būdu galima?
Kokie terasos stiklinimo rėmine konstrukcija privalumai? Kodėl verčiau rinktis būtent šį būdą?
Kokie yra privalumai berėmio terasos stiklinimo lyginant su rėminiu?
Domina 1 metro kaina juostinių pamatų įrengimo, su jūsų (ir be) medžiagomis. Bendras ilgis pamatų apie 78 m.
Mūsų sklypas 8,5 aro ir yra prie kelio. Pasirodo į sklypą įeina kelio apsaugos zona 3m. Norime tverti tvorą. Iškilo didžiulė problema, kadangi tveriant tvorą pagal kelio apsaugos zoną, prarandame visą savo ir taip mažą žalią zoną. Gal galima kažkur kreiptis, rašyti kokį prašymą dėl spec. leidimo?
Prieš du metus pirkom namą 2007m. statybos su sklypu ir tame sklype buvo ir vis dar yra dar vienas senas namas 1954m. statybos. Jo būklė praktiškai avarinė, norim jį nugriauti, nes iki nelaimės mažai trūksta. Ar reikalingi kokie dokumentai, sutikimai norint jį nugriauti, kur kreiptis? P.S. pirkdami ėmėm paskolą.
Planuojame priduoti kotedžo tipo butą 125 kv.m. Tačiau turime problemą, kad kotedžas yra dvibutis, kaimynai nesutinka pridavinėti, nors įsirengę jau gyvena daugiau nei 7 metus. Ar galima ir kokiu straipsniu remiantis mums priduoti būstą atskirai?
Turime nedidelį sodo namelį (apie 30kv.m) ir norėtume pasididinti plotą iki 80 nesudėtingo statinio ribose. Planą, kaip norėtume įsirengti, jau esame numatę, ar reikalingas dar ir architekto projektas?
Domina betonavimo darbų kaina už m2. Kiek kainuoja pas Jus betonavimas su viskuo ar atskirtai tik darbas?
Remontuojamos administracinės patalpos, paprastasis remontas: atliekami: (sienų glaistymas, dažymas, tinkavimas, durų keitimas, grindų atnaujinimas, betonavimas), el instaliacijos, vėdinimo/kondicionavimo, vandens, šildymo sistemų keitimas-nekeičiant sistemų konfigūracijos, parametrų. Ar reikalingas statybos leidimas?
Ar galima palikti Fibo sienas neaptinkuotu fasadu ūkiniam pastatui? Kokio tipo tinku reikėtų aptinkuoti, kad apsaugoti nuo drėgmės?
Norėjau paklausti kokio kiekio dažų reiktų lauko medinei terasai (pušis) 45 kv. ir kokių? Domintų, kad į dažus įeitų ir impregnantas ir apsauga nuo UV, vabzdžių ir pan.
Soduose su mūsų sklypu ribojasi valstybinės žemės sklypas. Į ką reikėtų kreiptis dėl jo įsigijimo? Kokia būtų visa procedūra, kokių dokumentų reikia? Norėtume jį sujungti su esamu sklypu.
Kokį dujinį katilą rinktis? Namas energetinio efektyvumo klasė F šildomas plotas 65 kv. metrai? Visur info, kad dujinis katilas skirtas mažatemperatūriniam, grindiniam šildymui? Gal yra dujiniai katilai radiatoriniam šildymui?
Gavome dovanų rąstinį namą. Rąstai gražūs, nesupuvę. Kai kur sienos iš vidaus yra truputį nelygios. Todėl iškilo problema, nežinome iš kur geriau šiltinti sienas iš vidaus ar iš lauko. Ir kokias medžiagas naudoti tiek šiltinant iš vidaus ir šiltinant iš lauko.
Šildau 100 kv m. namą + boileris kombinuotas 120 l. Katilas kalvis 2-16. Šildymo sistema sena, kai paduodamo ir grįžtamo vamzdžiai išsišakoja į du „sparnus“ taip apšildant 2 namo dalis. Vieno „sparno“ paskutinis radiatorius visada sunkiai šilo (tarp radiatoriaus viršutinės ir apatinės dalies didelis temp. skirtumas) ir to „sparno“ grįžtamas vos šiltas. Sistemoj stovi 1 cirkuliacinis siurblys tik ant mažojo rato, paskirstymo vožtuvas tarp ratų trieigis. Jei pastatyčiau antrą cirkuliacinį siurblį ant didžiojo rato ir ketureigį paskirstymo vožtuvą ar taip sureguliuočiau temperatūrą, kad šiltų ir paskutinis radiatorius?
Turime 20 aru sklypą, noriu paklausti, kaip teisingai parinkti gręžinio vietą sklype? Padarius gręžinį, kiek kainuoja vandentiekį dar atvesti iki namo? Gręžinį daryti arčiau ar toliau nuo namo?
Kuo geriau šiltinti iš lauko namo sienas? Ekovata? Akmens ar stiklo? O stogą kuo šiltinti?
Nusipirkome nebaigtos statybos namą. Baigtumas 85 proc. įregistruotas registrų centre. Ar reikia perrašyti statybos leidimą savo vardu? Kur ir kokiu būdu kreiptis dėl statybų leidimo pratęsimo?
Kokie yra medienos imitacijos plastikinių lauko durų privalumai?
Medinė pakelta lysvė - bus sąlytis su žeme, drėgme. Kuo dažyti ar impregnuoti, kad tarnavimo laikas būtų ilgesnis? Žiemą bus sandėliuke...
Man nuosavybės teise priklauso pastatas, esantis privačiame namų valdos žemės sklype. Remiantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis yra nurodyta nekilnojamojo turto t.y. Pastato paskirtis - pagalbinio ūkio. Pastatas turi vietinį šildymą, vietinį vandentiekį ir faktiškai yra gyvenama vasaros metu. Dabartiniu metu turiu leidimą statybai ir planuoju statyti gyvenamąjį namą. Atsižvelgdama į faktines aplinkybes noriu paklausti ar pagalbinio ūkio pastate galima gyventi? Ar būtina pakeisti pagalbinio ūkio paskirtį į kitą (gyvenamąją), jog pagalbinio ūkio paskirties nekilnojamasis turtas yra faktiškai naudojamas gyventi (noriu atkreipti dėmesį, kad bus statomas gyvenamasis namas);
Kokie yra plastikinių durų užpildai? Kuriuos kokiu atveju geriau būtų rinktis?
 
Sritis:
Sritis: