UAB Akvasistema ekspertų komentarai

UAB Akvasistema
Juozapavičiaus pr. 23, Kaunas
Sportininkų g. 17, Klaipėda
Krokuvos g. 2, Vilnius
100% rekomenduoja
Atsiliepimai 10
da
Kaunas, 8676***75
da*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2021.09.06 paklausimą:
Kokius filtrus reikia dėti, kad nesmirdėtų gręžinio vanduo? Mes sudėję anglies filtrą, grubaus valymo filtras ir nukalkinimo filtras.
Ačiū už išsamų paaiškinimą.
vi
Kretinga, 8618***94
vi***********@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2021.06.25 paklausimą:
Turime gręžinį 37m. Jaučiamas nemalonus kvapas ir vandenyje yra daug tokio kaip smėlio. Tiesiog nusėda kriauklėje. Ar įmanoma išvalyti šias nuosėdas ir kvapą? Kokio filtro reikėtų?
kr
Kaunas, +3706*****10
kr**************@***ox.lt
Įvertintas atsakymas į 2020.09.24 paklausimą:
Tvarkomės sodo namą, sistema išvedžiota naujai, tik dar niekas nepajungta, nes laukiame oras vanduo šilumos siurblio. Vanduo bus naudojamas šulinio ir jis labai kalkėtas. Kokius vandens tyrimus reikėtų pasidaryti prieš statant vandens filtrą? Vanduo kvapo neturi, tik virdulys labai greit apsineša kalkėmis, na ir tokio kietumo vanduo neskanus gerti, tai vandenį geriame tik distiliuotą.
as
Varėna, 8651***28
as**@**********as.lt
Įvertintas atsakymas į 2020.09.04 paklausimą:
Norėčiau sužinoti apie nugeležinimo įrangą, reikalingą pašalinti sieros kvapui ir geležiai iš gręžinio vandens. Įrangą norėčiau statyti kaime, mediniame name, kuriame žiemą negyvename, bet kartais atvažiuojame. Kiek vietos ji užima? Ar reikalinga pliusinė temperatūra jos veikimui? Jei vanduo žiemai išleidžiamas, ką daryti su įranga? Kokia įrangos kaina be montavimo? Su montavimu? Kokios dalys turi būti privalomai keičiamos ir kas kiek laiko?
ma
Vilnius, 8685***63
ma*************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2020.07.29 paklausimą:
Reikia nugelezinimo filtro grezinio vandeniui, gelezies kiekis 2764 mkrg/l leistina 200, pageidaujama neautomatine regeneracija, nes ne pastoviai gyvenama ir buna isjungta elektra. Prasau pateikti pasiulyma be montavimo.
ri
Vilnius, 8682***48
ri*********@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2020.06.22 paklausimą:
Ar reikalingas, o gal privalomas vandens filtras (kasetė) naujame name? Kaip pavyzdys dėl čiaupų garantijų ir t.t.
al
Lazdijai, +3706*****50
al******************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2020.06.18 paklausimą:
Vandens gręžinys 30m naujai įrengtas, geležies norma viršija leistiną iki 10 kartų. Ką patartumėte iš vandens filtrų ir kokia kaina? Dviejų asmenų šeimai.
ni
Radviliškis, 8604***30
ni*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2019.12.17 paklausimą:
Santechnikas pastatė naują hidroforą Jet 100a. Pajungus bėga rudas vanduo. Pastatėm filtrus, vis tiek bėga rudas vanduo. Vienoj virtuvėj bėga rudas vanduo, kitoj virtuvėj bėga švarus. Šildomės kambarius ir vandenį suskystintų dujų balionais.
sa
Vilnius, 8610***14
sa******@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2019.12.17 paklausimą:
Reikalingas vandens filtras. Gręžinio vanduo. Geležis 20 kartų viršija normą. Visa kita gerai. Gręžinį naudoja 1-nas namas.
ar
Klaipėda, +3706*****54
ar********@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2019.10.30 paklausimą:
Norėčiau gauti informacijos dėl filtro nuo kalkių. Labai jau apsineša dušas, maišytuvas ir t.t. Ar pasistačius filtrą vanduo neliks "tuščias"?

Smirda karštas vanduo

Turime gręžinį jau 8 metus. Buvo daug geležies, tai pasistatėme nugeležinimo filtrus. Viskas buvo puiku. Po 7 metų gal buvo sutvarkytas pirmas balionas, po jo sutvarkymo po kurio laiko pradėjo smirdėti karštas vanduo supuvusiais kiaušiniais. Tada prisiprašėme, kad sutvarkytų ir kitą balioną, pakeistų užpildą. Geru vandeniu pasidžiaugėm neilgai, tada liepė pasikeisti boilerį, pasikeitėme jį ir vanduo karštas vis tiek smirda.
Filtrai filtruoja tik šaltą vandenį. Jeigu atsiranda kvapas karštame vandenyje, tai problemos yra boileryje arba sistemoje. Kokia laikote boilerio temperatūra? Gal tiesiog ji per maža, todėl ir atsiranda kvapas. Šiaip reikėtų bent kartą savaitėje užkaitinti iki 66 laipsnių. Jeigu neina suprogramuoti boilerio, tuomet reikia pastoviai palaikyti didelę temperatūrą, kad nesiveistų bakterijos.

Vandens filtrų regeneracija vyksta gana triukšmingai

Vandens filtrų regeneracija vyksta gana triukšmingai, o kadangi ji nustatyta nakčiai, kartais net prikelia iš miego (miegamasis už katilinės sienos). Ar įmanoma tą triukšmo lygį sumažinti, ar reikia papildomos sienų izoliacijos?
Jeigu nėra jokių gedimų, o tai tiesiog regeneracijos garsas, tai sumažinti jo neįmanoma. Nebent galima perregeneruoti kitu laiku. Gal dienos metu kažkuriom valandom dažnai nebūnate namuose, tai tom valandom perkelti.

Vandens minkštinimo filtro vieta

Į pabaigą baigiam įsirenginėti namus ir buvo padaryta mini vieta vandens minkštinimo filtrui. Atvesta Elektra, vamzdynas ir kanalizacija. Ar didelė bėda vandens filtrui kanalizacija pakelta aukščiau, apie 40-50cm, o ne grindyse?
Tikrai nėra bėdos jeigu kanalizacija kelsite apie 40-50cm. Galima kelti ir aukščiau. Filtras išstumia vandenį. Principas panašiai kaip skalbimo mašinos.

Smėlio yra daugiau ir reikia mechaninį filtrą dažnai keisti

O jeigu smėlio yra daugiau ir reikia mechaninį filtrą dažnai keisti, kokia būtų kita išeitis?
Galima būtų dėti automatinį mechaninį filtrą. Automatinei mechaniniai filtrai patys atsiplauna ir nieko nereikia keisti. Tačiau turite įvertinti, kad būtų jam vietos, kad būtų šalia kanalizacija ir elektros instaliacija.

Kokius filtrus reikia dėti, kad nesmirdėtų gręžinio vanduo

Kokius filtrus reikia dėti, kad nesmirdėtų gręžinio vanduo? Mes sudėję anglies filtrą, grubaus valymo filtras ir nukalkinimo filtras.
Smirda vanduo greičiausiai supuvusio kiaušinio kvapu? Tai sieros vandenilis. Kad pašalinti, reikia oksidacinės talpos, kuri komplektuojasi su geležies pašalinimo filtru.

Gręžinio vandenyje yra smėlio

Turime gręžinį 37m. Jaučiamas nemalonus kvapas ir vandenyje yra daug tokio kaip smėlio. Tiesiog nusėda kriauklėje. Ar įmanoma išvalyti šias nuosėdas ir kvapą? Kokio filtro reikėtų?
Pradžioje reikėtų pasidaryti vandens tyrimą. Ir pagal jį būtų įmanoma spręsti kokia filtravimo sistemą rinktis. Jeigu norite tik mechaniškai išvalyti vandenį, t.y. panaikinti smėliuką, tai reikėtų tiesiog paprastą mechaninį filtrą statytis, tačiau jeigu reikia ir kvapą išvalyti tuomet jau atlikti išsamesnius vandens tyrimus.

Iš krano pastoviai teka rudas vanduo

Ką daryti, jei iš krano pastoviai teka rudas vanduo? Visi prabangūs filtrai jau išmetimui.
Pradžioje reikia atlikti tyrimus ir išsiaiškinti nuo ko tas vanduo rudas. Tuomet ieškoti sprendimo, kaip išvalyti tai kas yra. Kartai tiesiog netinkamos sistemos parinktos ir kaina nuo to nepriklauso. Gali būti brangus bet netinkamas.

Vandens filtrai dėl buitinės technikos naudojimo

Turime savo gręžinio, kurį įsirengėme prieš metus, atlikto tyrimo protokolą (prisegu). Vanduo neturi jokio blogo kvapo. Labai skanus gerti, pastovėjus spalva nesikeičia, nuosėdų neatsiranda. Ar būtini filtrai dėl buitinės technikos naudojimo ir gėrimo, jeigu taip - kokie?
Pagal vandens tyrimą matome didelį mangano ir bendrojo vandens kietumo kiekį. Esant tokiam vandens kietumui, turėtų kalkėti buitiniai prietaisai, kur yra naudojamas toks vanduo. Rekomenduojame naudoti, Mangano šalinimui - nugeležinimo filtrą AFFO-5010, o vandens suminkštinimui - filtrą PR-SOFT S65-50.

Keistas vandens kvapas ir skonis

Turiu klausimą, kuris man neduoda ramybės. Pas mane gręžinys. Pagal tyrimą viršijo dvigubai geležis, kalkės ir amonis. Sudėjo filtrus nugeležinimo nukalkinimo. Stovi trys kolbos mėlynos ir dvi elektroninės galvos. Padarius tyrimus po filtrų įdėjimų tyrimai geri. Vanduo vis tiek nėra skanus, jaučiasi keistas kvapas ir skonis geriant. Tiesa, kad toks vanduo kuri geriame minkštintą nėra sveikas? Be to ant kranų lieka dėmės. Gal ką patarsite?
Jūsų gręžinio vandens valymui sumontuota teisinga įranga, nes vanduo nugeležinamas ir suminkštinamas.
Požeminio vandens kokybė yra tinkama biologiniam valymui. Vandens gerinimo įrenginiai susideda iš dviejų aiškiai atskirtų valymo grandžių: (a) vandens prisotinimo deguonimi; (b) biologinio valymo, šalinant geležį, manganą ir amonį. Šios medžiagos iš vandens bus šalinamos tokia tvarka:
Geležis šalinama pagal tokią reakcijos lygtį:
4Fe2+ + O2 + 8OH– + 2H2O → 4Fe(OH)3↓
Šią reakciją katalizina (greitina) pasigaminęs Fe(OH)3. Kai geležies koncentracija sumažės iki 0,1 mg/l, deguonis bus pradėtas naudoti amonio jonų oksidacijai.
Amonis – amonio oksidacija yra biocheminis procesas, t.y. naudodamos vandenyje ištirpusį deguonį jame dalyvauja nitrifikuojančios bakterijos (Nitrosomonos ir Nitrobacter):
NH4+ + 2O2 + 2OH– → NO3– + 3 H2O
Ši reakcijos yra egzoterminė; išsiskirianti energija suvartojama bakterijų dauginimuisi. Nitrifikacijos procesas vyksta tik aerobinėmis sąlygomis t.y., kai vandenyje yra ištirpusio O2.
Iš tikrųjų amonio oksidacija iki nitratų vyksta pakopomis; pirmiausiai amonio jonai paverčiami nitritų jonais, o vėliau pastarieji paverčiami nitratais:
2NH4+ + 3O2 → NO2– + 4H++ 2H2O
2NO2– + O2 → 2NO3–
Iš esmės amonio jonus iki nitritų jonų, o vėliau ir iki nitratų jonų naudodamos deguonį oksiduoja nitrifikuojančios bakterijos. Taigi, iš esmės, amonio jonų pavertimas nitratais yra grynai biologinis procesas.
Mangano šalinimui reikia deguonies ir mikroorganizmų, manganas šalinamas pagal tokią reakcijos lygtį:
Mn2+ O2 + 2OH = MnO2↓ + 2H2O
1 mg mangano jonų oksidacijai iki mangano dioksido reikia 0,29 mg deguonies ir 0,62 mg hidroksilo jonų. Stipriausias reduktorius yra Fe2+ jonai, silpnesnis reduktorius yra NH4+ jonai ir pats silpniausias – Mn2+ jonai, todėl deguonis pirmiausiai oksidina geležį, po to amonį ir galiausiai manganą.
Požeminis neruoštas vanduo aeruojamas, tiekiant suslėgtą orą, nes aeruoto vandens bendrosios geležies, mangano ir amonio jonų koncentracijos mažėja palyginus su požeminiu neruoštu vandeniu.
Sieros vandenilis dalinai pasišalina su oro pertekliumi iš filtrų per nuorintojus ir visiškai išgaruoja švaraus vandens rezervuare.
Vandens suminkštinimas, tai jonų (Ca2+, Mg2+, Fe3+) pakeitimas, pvz. Na+ jonais.
Katijoninė derva, kurią sudaro nejudrūs polimeriniai anijonai R- ir judrūs katijonai Na+. Kietam vandeniui tekant per kolonėlę, užpildytą jonitu, didesnį krūvį turintys Ca2+, Mg2+ ir Fe3+ jonai išstumia Na+ jonus. Jonitas regeneruojamas pilant per jį koncentruotą NaCl tirpalą. Jeigu tirpale Na+ jonų koncentracija yra didelė, jie sugeba išstumti daugiavalenčius jonus ir padaryti jonitą vėl tinkamu minkštinti vandenį.

Suminkštinus vandenį pasikeičia vandens skonis, bet vanduo nėra nesveikas. Dėmės ant čiaupų gali likti dėl vandenyje esančių mineralų (natris, sulfatai, chloridai ir tt.).
Geriamojo vandens skoninių savybių gerinimui galima papildomai naudoti RO geriamojo vandens sistemą Aquafilter ROS7.

Vandens filtras geriamam vandeniui

Turime šulinį (2 metai), bet eksploatavome tik statyboms. Dabar keliamės gyventi, padarėme tyrimus, kietumas 6. Turime geriamam vandeniui atsivedę atskirą čiaupą, tai klausimas, ar prie tokio kietumo verta statyti vandens minkštinimo filtrą, ar intensyviau naudojant (keliamės gyventi), vandens savybės, jo kietumas keisis ir jo nestatyti? Ir jei jau statyti, geriau osmosinį?
Jeigu turite atskirą atšaką geriamam vandeniui, bei daugiau jokie parametrai neviršija normų, tai geriamam vandeniui palikti vartoti iš šulinio. Tačiau buičiai rekomenduojame įsigyti minkštinimo sistemą. Kad apsaugoti įvairius kaitinimo paviršius, maišytuvus, dušo kabinos ir kt. nuo apkalkėjimo.

Vandens filtras kenkia biologiniams nuotekų valymo įrenginiams

Teko girdėti, kad vandens filtras kenkia biologiniams nuotekų valymo įrenginiams - esą žūsta bakterijos. Kiek tame yra teisybės?
Vandens minkštinimo filtrai nekenkia biologiniams įrenginiams. Nugeležinimo filtrai taip pat nekenkia, išskyrus vieną, kuris yra su kalio permanganato arba chloro dozavimu. Jis yra rekomenduojamas, kuomet vandenyje yra didelis kiekis organikos, bakterijų.

Ar reikia iš anksto numatyti vietą vandens valymo sistemoms

Statomas kotedžas Kaune ir nežinom ką daryti su vandens valymo sistemomis (neaišku ar jos reikalingos). Jei reikalingos ar reikia iš anksto numatyti vietą ir pajungti ar galimas ir pajungimas jau prie esančio vamzdyno?
Miesto vandentiekis yra kalkėtas. Todėl reikalingas minkštinimo filtras.

Vandens filtras geležingam vandeniui

Gręžinio vandenyje geležies koncentracija yra 1900 mikrogramų litre. Ar reikalingas filtras ir koks? Šeima keturių asmenų. Kanalizacija biologinė.
1900 mikrogramų litre geležies labai daug. Rekomenduojame naudoti vandens nugeležinimo filtrą AFFO-5010 arba PR-OXI 150.

Katilo apsauga nuo kalkių

Norėčiau gauti daugiau informacijos, jeigu jos yra - apie panaudojimą, pavyzdžiui, nukalkinti senai naudojamą šildymo katilą ar skalbimo mašiną. Ir ar tinka profilaktikai sumontavus ant kažkokio esminio vamzdžio ar kiekvienam aparatui reikia atskiro nukalkintojo.
Katilui išplauti galime pasiūlyti mūsų produktą Ferrolin 8621. Ferrolin® 8621 šalina karbonatines ir fosfatines nuosėdas; t. y. tokio tipo nuoviras, kaip metalų hidroksidus, oksidus ir kalkinės kilmės nuoviras, nepažeidžiant pagrindinės medžiagos paviršių. Skalbimo mašinos ar kitų prietaisų apsaugai nuo kalkėjimo siūlome naudoti minkštinimo filtrus.

Vandens nugeležinimo ir minkštinimo filtrai

Reikalinga rekomendacija kokius vandens nugeležinimo ir minkštinimo filtrus reikėtų pasistatyti. Įdomi Jūsų siūlomos filtravimo sistemos kaina su montavimo darbais ir kokio gamintojo yra Jūsų siūlomi filtrai?
Pagal tyrimų duomenis vanduo yra vidutinio kietumo. Bei vandenyje viršijamas geležies kiekis. Vandeniui nukalkinti siūlau naudoti amerikietiškus filtrus:
AS-5608 Cl - kaina - 700 Eur
Geležies pašalinimui amerikietiški: AFFO-5009-CL - 800 Eur
UAB Akvasistema
Juozapavičiaus pr. 23, Kaunas
Sportininkų g. 17, Klaipėda
Krokuvos g. 2, Vilnius