Rodomi įrašai 1-5 iš 5.
Kokį keraminių čerpių gamintoją pasirinkti? Esu girdėjęs blogų atsiliepimų apie Benders, kad lengvai trupa. Gal yra dar kažkurių gamintojų, kurių reikėtų vengti? Reikėtų rekomendacijų, kurios pasižymi gera kokybe ir nebūtų labai brangios.
Visų pirma - BENDERS yra betoninių čerpių gamintojas, ne keraminių. Dirbame su jų produkcija jau 7 metus ir tokių bėdų, kaip čerpių trupėjimas neturėjome. Keramiką rekomenduočiau rinktis šių gamintojų: Wienerberger, Creaton. Šie gamintojai gali pasiūlyti nuo "standartinės" klasės iki "premium" klasės gaminių. Bet visų pirma Jums reiktų nuspręsti kokio tipo čerpės (lygios, banguotos ar kitos formos) reikalingos, taip pat koks padengimas (angoba, glazūra, ar visai natūralaus molio - nedengtos). Tuomet būtų galima siūlyti ir rekomenduoti konkrečiai.
Kaip skiriasi kaina klinkerio ir skaluno? Skalūnas yra sunkus, bet jei planuoju stogo ir sienų dangai naudoti skalūną - ar nereikia stipresnių konstrukcijų?
Klinkeris ir skalūnas du labai skirtingi gaminiai, todėl lyginti jų tarpusavyje nereikėtų.
Kokia yra ventiliacinio kaminėlio paskirtis?
Pagrindinės ventiliacinio kaminėlio funkcijos: Stogo ventiliacija Kanalizacijos ventiliacija Gatraukio ventiliacija Patalpų priverstinė ventiliacija Katilinės ventiliacija Cokolio bei rūsio ventiliacija
Kaip turėtų atrodyti Velux stoglangio montavimas banguotą plieninę dangą? Gal galima gauti galutinio varianto ar instrukcijos pvz.? Kai montuojama ant čerpinio stogo matau daug instrukcijų, bet į plieninę dangą ne.
Montavimo principai bus beveik tie patys, kaip ir į čerpinį stogą. Manau Jums pagelbės šis video: https://www.youtube.com/watch?v=lSTEZD6UsAE
Projektuojant namą, stogo dangą buvau pasirinkęs bitumines stogo čerpeles, praėjus kiek laiko persigalvojau ir planuoju rinktis čerpes betonines arba keramines. Bituminėms čerpelėms įrengti reikia OSB+ritininės bitumines dangos+čerpelės, apytikslus svoris 20kg į kv. metrą, o čerpės tiek betoninės tiek keraminės apytiksliai 40-45kg į kv.m. Ar atlaikys stogo konstrukcija 25kg. į kv. metrą didesnį svorį nei projektuota?
Dengiant stogą bet kuria medžiaga, pati konstrukcija turi būti analogiška. Realiai sniegas ir vėjas nulemia apkrovas, o ne pati stogo danga (t.y. jos svoris). Stogo konstrukcijos turi laikyti 300 kg/m2. Skaičiuojant stogo svorį, nepamirškite jog stiprus vėjas prideda +/- 4 tonas "svorio" stogui, o sniegas gali ir 20 tonų pridėti. Jei skaičiuosime jog bituminių čerpių stogas sveria 20 kg/m2, o čerpių apie 40 kg/m2, tai apkrovos bus analogiškai 6,6% bitumui ir 13,3% čerpėms (skaičiuojant pagal tai, jog stogas turi laikyti 300 kg/m2). Parenkant gegnių medieną, dažniausiai renkasi 5x20 gegnes. Jas sustačius kas 60 cm galima kloti tiek čerpes (betonines, keramines), tiek bitumą tiek kitas stogo dangas.