Rodomi įrašai 1-21 iš 21.
Kaip žinoma nuo 2021 metų naujai statomiems namams bus privaloma A++ klasė. Bet ar būtų galima šiemet pasidaryti projektą A+ klasei, gauti statybos leidimą, bet statybas pradėti po poros metų? Ar nebus vėliau problemų su pridavimu? Ar nereikės perdarinėt projekto ir statybos leidimo į A++ klasę?
Šiemet galima pasidaryti A+, o statyti vėliau. Svarbu gauti leidimą iki 2021m.
Turime seno namo projektą rekonstrukcijai, leidimai gauti. Paliekamas visas pirmas aukštas ir pakeliamas mansardinis aukštas 1m, suprojektuotas stogas dvišlaitis dviejų skirtingų nuolydžių, vienas šlaitas 30 laipsnių, kitas šlaitas taip 30 laipsnių, bet viename šlaite yra intarpas su 15 laipsnių šlaitu. Darbų eigoje nusprendėme, kad norime vienodo stogo be pakilimo (abu šlaitai po 30 laipsnių). Ar galime keisti stogo konstrukciją, kuri neatitiks projekto? Ar reikalingas projekto keitimas?
Jeigu planuojate pakeisti tik 15 laipsnių intarpą ir bendras stogo aukštis nepadidės, tai projekto keitimas nebūtinas. Pridavimo metu galima traktuoti kaip nereikšmingus nuokrypius nuo projekto.
Nusipirkome namų valdos paskirties žemės sklypą Vilniuje. Norime ten statyti namelį iki 50m2, į kurį galėtume važiuoti pailsėti. Statinys atitinka I grupės nesudėtingus statinius. Reikalingas leidimas tokio namelio statybai? Ar jis turės atitikti A+ klasę? Ilgai ieškojau informacijos, tačiau visur nuomonės skiriasi - tikiuosi jog padėsite išspręsti šį klausimą.
Jeigu namelį pavadinsite gyvenamuoju namu, tai bus reikalinga A+ klasė. Tačiau jį pavadinus poilsio nameliu, reikalavimai daug žemesni.
Planuojame statyti namą, norime pasiteirauti leidimui statyboms gauti ar užtenka namo konstrukcinės dalies? Ar būtina ir architektūrinė dalis?
Leidimui gauti būtina architektūrinė, konstrukcinė dalys ir bendroji bei genplaninė dalis su lauko inžinerinių tinklų dalimis.
Planuojame netolimoje ateityje statyti nuosavą namą. Domina kokie projektai (skaitėme apie techninius, techninius darbo, architektūrinius ir t.t.) reikalingi/rekomenduotina turėti norint statyti individualų namą. Kokių dokumentų reikia? Pasimetėme tarp informacijos internete...
Norint gauti leidimą statybai reikalingas techninis projektas. Tačiau, kad namą pastatyti ir pastačius jį priduoti, kaip tinkamą naudojimui, reikalingas darbo projektas. Todėl teisingiausia iš karto daryti pilną techninį-darbo projektą (TDP). Jis tiks ir leidimui gauti ir pastatyti namą ir jį priduoti bei užregistruoti. Reikalingi dokumentai: - Sklypo nuosavybės dokumentai (registro išrašas), sklypo planas su koordinatėmis. - Sklypo topografinė nuotrauka. - Sąlygos projektavimui, kurias gali išsiimti pats sklypo savininkas arba kitas asmuo (pvz. projekto vadovas) pagal notarinį įgaliojimą. - Išsirinkti projektuotoją, kuriuo pasitikite ir toliau jis dirba.
Norime statytis pirtį prie upės, jos apsaugos zonoje. Žinome, kad "už pakrantės apsaugos juostos ribų gali būti statoma tik po vieną ne didesnio kaip 25 kvadratinių metrų bendrojo ploto ir ne aukštesnę kaip 4,5 metro (aukštis skaičiuojamas nuo statiniu užstatomo ploto žemės paviršiaus vidutinės altitudės iki pastato stogo kraigo) asmeninio naudojimo pirtį be rūsio." Ar galima papildomai po vienu stogu pasidaryti terasą ir ar jį bus įskaičiuota į bendrąjį plotą? Tarkim būtų bendrasis patalpų plotas 25 kv. metrai plius 14 kv. metrų terasa ir visa tai po vienu stogu? atitinkamai ten kur terasa stogas bus atremtas kolonomis. Na, pvz kaip nuotraukoje. Jeigu taip negalima, gal yra koks būdas pasidaryti terasą taip, kad ji nebebūtų įskaičiuojama į pirties bendrą plotą?
Terasos plotas nebus įskaičiuotas, jeigu ji pakelta virš žemės mažiau, kaip 15 cm. O dėl stogo, tai nesu tikras. Visą jūsų pristatomą terasą greičiausiai galima traktuoti, kaip laikiną stoginę.
Kiek gali kainuoti konstrukcinės dalies projektas medinio karkaso 1 aukšto apie 90m2 namo, dvišlaitis stogas?
Konstrukcinės dalies projekto kaina apie 600-700 Eurų.
Turiu projektą skydiniam namui, gautas statybos leidimas pagal projektą. Ar nebus problemų, nes persigalvojau ir statau karkasinį namą išlaikant sienų storius?
Iš esmės sienų konstrukcija išlieka tokia pati. Tik skiriasi statybos metodas. Jeigu namo išoriniai matmenys nenukryps nuo projekto daugiau kaip 10 cm, tai viskas labai gerai.
70 metų senumo medinė troba priklauso 2 savininkams (viena pusė vienam, kita - kitam). Stogo danga - asbestinis šiferis. Visas stogas yra avarinės būklės. Gegnės yra senos, suskilinėję, supuvę rastai, o vietoje grebėstų - supuvę lazdyno pagaliukai, kurių daugelis jau yra sulūžę, kai kurie šiferio lakštai yra suskilę, skylėti ar baigia visai nukristi. Vienas iš trobos savininkų nori keisti trobos stogą (savo pusės, nekeičiant stogo aukščio ir kitų parametrų, dedant neasbestinį naują šiferį, naujas medines gegnes, grebėstus ir t.t.). Kitos pusės savininkas nenori duoti sutikimo stogo keitimui. Klausimas - ar tokiais atvejais, kai stogas yra avarinės būklės ir kai vienos pusės stogo pakeitimas nepakenks kitai, būtinas bendrasavininko sutikimas bei leidimas statybai/rekonstrukcijai?
Reikia, kad atestuotas ekspertas apžiūrėjęs stogą parašytų išvadą, kad jis yra avarinės būklės. Tuomet bendrasavininko sutikimo nereikės, kadangi jūs nekeičiat stogo geometrijos.
Kokią informaciją be namo projekto ir geologinių tyrimų reikia pateikti konstruktoriui, kad paskaičiuotų pamatų apkrovas? Ar šiame etape būtina žinoti tikslų blokelių ir stogo dangos tipą (čerpė ar skarda)? Man atrodo, kad ta informacija turi didelę įtaką namo pamatų apkrovų paskaičiavimui. Man pasirodė keista, kad konstruktorius šitos informacijos nesiteiravo. Mano klausimas būtų ar konstruktoriui pakanka žinoti, kad namas bus mūrinis ir kiek aukštų ar visgi reikia detalesnės informacijos kaip aš ir galvoju?
Skaičiuojant apkrovas, konstruktoriui reikalingas pilnas architektūrinis projektas. Iš architektūrinio projekto galima spręsti, į kurias sienas remiasi perdangos, stogas ir kelių aukštų pastatas. Stogo danga taip pat būna nurodyta architektūrinėje projekto dalyje, bet ji daugiau įtakos turi stogo konstrukcijom. Pamatams stogo dangos svoris sudaro mažą dalį, kadangi vien tik sniego skaičiuojamasis svoris yra kelis kartus didesnis už čerpių svorį. Apkrovoms į pamatus sienų mūro tipas turi didesnę reikšmę. Didelę reikšmę turi perdangų kryptys ir tipas (gelžbetonis ar medis).
Kokie yra taikomi apribojimai, norint pasistatyti gyvenamą namą sodo sklype 6 a? Kiek kvadratų ar kelių aukštų namas gali būti?
Savivaldybėje reikia užsakyti architektūrinius reikalavimus. Jie reikalingi projektavimui. Ten bus nurodyta: užstatymo procentas, pastato aukštingumas ir kiti reikalavimai.
Kiek kainuoja suprojektuoti 80 kv.m gyvenamąjį namą būsianti Neries regioniniame parke? Kiek laiko užtrunka projektavimas?
Pirmiausia reikia gauti techninių sąlygų sąvadą. Savivaldybėje užsakyti sąvadą gali tik sklypo savininkas arba jo įgaliotas asmuo. Tai užtrunka apie tris savaites. Individualaus namo eskizavimas ir suderinimas su šeimininku gali užtrukti iki vieno mėnesio, bet gali būti ir greičiau. Pilnas projekto paruošimas ir pateikimas per infostatybą savivaldybei derinti užtruks apie pusantro mėnesio. Infostatyba per tris savaites privalo duoti atsakymą, bet dažniausiai truputį uždelsia. Jeigu atsakymas teigiamas, tai belieka išsiimti leidimą. Bet kartais projektą atmeta ir reikia ką nors pakoreguoti arba papildomai pridėti kokį nors dokumentą arba kieno nors sutikimą. Tuomet dar užtrunka keletą savaičių. Taigi be keturių mėnesių nelabai kas išeina, nebent kreiptis pas projektuotojus, kurie turi daug tipinių projektų ir juos gan pigiai pardavinėja. Pilna individualaus projekto kaina apie 3500-4000 eurų.
Domina ūkininko sodybos formavimo kaina žemės sklype.
Ūkininko sodybos suformavimo kaina priklauso nuo darbų apimties. Kiek pastatų ir kitokių smulkių statinių bus sodyboje. Ar yra ir kokiu atstumu lauko inžineriniai tinklai. Ir daugelis kitų klausimų, kuriuos galima aptarti tik gyvai susitikus. Kaip pavyzdys, neseniai suprojektuota ir jau pastatyta sodyba iš trijų pastatų Dzūkijos regioniniame parke. Bendra (architektūra, konstrukcijos, sklypo išplanavimas, gerbūvis ir lauko inžineriniai tinklai) projekto kaina buvo 6000 eurų.
Kokios yra dažniausiai pasitaikančios namų projektavimo klaidos. Ar verta daryti namo konstrukcijų projektą statant namą.
Statyboje klaidų būna įvairiausių, visų net neišvardinsi. Pirminė klaida, kai atsisakoma daryti konstrukcijų projektą ir pasikliaujama vien tik statybininkų patarimais. Antra esminė klaida, kai nesilaikoma projekto (tiek architektūrinio, tiek konstrukcijų) ir improvizuojama savo arba patarėjų galva. Užsakovas turi dalyvauti nuo pradžių projekto kūrimo. Galima daug diskutuoti ir ginčytis su projektuotojais eskizinio projektavimo procese, bet baigtas projektas turi pilnai tenkinti visus užsakovo lūkesčius. Tuomet nereiks keisti projektinių sprendimų statybos eigoje. Eskizuoti ant popieriaus žymiai pigiau nei statyboje.
Kaip susirasti gerą architektą? Ieškau sąžiningo, patyrusio. Iš pažįstamų tokios informacijos gauti negaliu. Internete sunku susirasti. Ką patartumėte?
Patarčiau rinktis projektuotoją pagal pažįstamų žmonių rekomendacijas, kurie gali nurodyti konkrečius, jau pastatytus objektus. Dar labai svarbu, kad architektas dirbtų su patyrusiu konstruktoriumi, kuris dalyvauja projektavimo procese nuo pradžių. Tai padeda išvengti neracionalių sprendimų ir galiausiai atpigina statybą.
Galvojame rekonstruoti seną namą, kur reikia kreiptis ir su kokiais dokumentais dėl leidimo pradėti darbus?
Pirmiausia reikia atsakyti sau: ar tai tikrai bus rekonstrukcija, ar tik kapitalinis remontas. Jeigu keičiasi namo gabaritai ir tūris, tai tikrai bus rekonstrukcija. Tuomet tikrai verta išsiimti savivaldybėje sąlygų sąvadą ir užsakyti projektą pas profesionalius projektuotojus, kurie ne tik paruoš projektą, bet ir gaus leidimą ir prižiūrės statybą. Tuomet nebus problemų su pridavimų ir įregistravimu nekilnojamo turto registre.
Kokia projekto kaina A+ klasei su statybos leidimu ir be jo? Kokia preliminari sąmata A+ klasės namui?
Projekto kaina priklauso nuo namo programos, dydžio, nuo techninių sąlygų (reikia žinoti kiek lauko inžinerinių tinklų reiks projektuoti) ir t.t. Dažniausiai pilna A klasės projekto ir leidimo statyti kaina būna ribose apie 4000 - 5500 eurų.
Norim pirkti nebaigtą statyti namą. Yra nukrypta nuo projekto. Vietoj gelžbetoninės perdangos, sudėtos medinės sijos. Noriu sužinoti ar įmanoma dar padaryti gelžbetoninę pertvarą, nes stogas jau uždėtas. Galėčiau atsiųsti nuotraukų kaip yra dabar arba vietoje apžiūrėti.
Galima padaryti monolitinę gelžbetoninę perdangą arba kombinuotą betoninę su plieno sijom. Surenkamų g/b plokščių jau neįkiši, nenuardžius stogo. Atsiųskit ne tik nuotraukas, bet ir planus, kad matyčiau kokie atstumai tarp laikančių sienų. Pažiūrėsiu, ką geriau padaryti.
Reikia suprojektuoti 120-160 kv.m, 2a. gyvenamą namą Vilniaus r., sutvarkyt visus reikiamus dokumentus, leidimus. Domina individualaus namo projektavimo terminai ir kaina.
Mūsų įmonėje individualus (netipinis) projektas A energetinės klasės namui kainuoja apie 5000 Eur. Į projektą įeina architektūrinė, konstruktyvinė ir lauko inžinerinių tinklų dalys bei statybos leidimas.
Kiek kainuoja namų projektai? Nuo ko prikauso namų projektų kainos? Kiek laiko trunka namo projekto rengimas?
Projekto kaina priklauso nuo architekto profesionalumo, nuo pastato ir visos situacijos sudėtintumo ir fantazijų bei norų, pastato atžvilgiu, kiekio. Kainos gali būti nuo ~30-~100 Eur/m2 (grindų ploto) iki ....O namo projektavimo trukmė priklauso nuo jūsų turimų dokumentų tvarkingumo, nuo namo sudėtingumo ir nuo projekto mandrumo, ir nuo jūsų greito apsisprendimo pastato atžvilgiu. Pats projektavimas gali užtrukti nuo savaitės iki kelių mėnesių. Dokumentų tvarkymo terminas priklauso nuo pastato, terminai nurodyti statybų įstatyme 23 punktas.
Sodyboje yra senas medinis namas. Norėčiau pdaryti namo rekonstrukciją: namą apmūryti, pakelti stogą ir padaryti priestatą. Kokių reikėtų dokumentų ar leidimų atlikti tokią namo rekonstrukciją.
Dokumentų bei derinimo sudėtis namo rekonstravimui priklauso nuo sodybos būsimo bendro ploto. Jei namo plotas neviršys 80 m2, tuomet bus galima jį suderinti kaip neudėtingą statinį ir neteks rintis projektavimo sąlygų bei dalyvauti nuolatinėje statybų komisijoje. Pradžiai reikalinga: nuosavybės pažymėjimas, sklypo planas bei topografinė nuotrauka.
Gerosios Vilties 1-17 Vilnius