Turiu projektą skydiniam namui, bet noriu statyti karkasinį namą

Klausimas:
Turiu projektą skydiniam namui, gautas statybos leidimas pagal projektą. Ar nebus problemų, nes persigalvojau ir statau karkasinį namą išlaikant sienų storius?
Komentarai:
Skydas ir karkasas teoriškai yra beveik tas pats. Skydas gaminamas gamykloj, o karkasas dažnu atveju vietoj. Sienos sudėtis abiem atvejais beveik identiška. Nesukit sau galvos ir statykit.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Tikrai nebus, jei laikysitės projekto architektūros, aukščių tūrių, plotų. Sėkmės statyboje.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Iš esmės sienų konstrukcija išlieka tokia pati. Tik skiriasi statybos metodas. Jeigu namo išoriniai matmenys nenukryps nuo projekto daugiau kaip 10 cm, tai viskas labai gerai.
Vytas, UAB Archivaza
Jūsų atveju iki pastato statybos pabaigos / "pridavimo" turės būti parengta projekto konstrukcijų dalies A laida. Rekomenduojam tai padaryti iki statybų pradžios - tai padės išvengti klaidų statybos procese, dėl kurių gali kilti problemų dėl pastato konstrukcijos stiprumo ir standumo, taip pat - atliekant pastato sandarumo testą.
Architektas Laimonas Bogušas, Ekspertai.lt
Norint keisti statybines medžiagas kitomis, nei nurodyta projekte, reikalingas projekto koregavimas. Kreipkitės pas jums projektą dariusį projektuotoją, kad šis išleistų projekto laidą A, kurioje bus nurodyti kiti konstrukciniai sprendiniai.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: