Grindinio šildymo įrengimas sausuoju būdu

Klausimas:
Namuose yra sumontuoti radiatoriai ir vonioje bei virtuvėje papildomai grindinis šildymas. Daryta ankščiau, užpilta betonu, todėl liesti negaliu, o noriu padaryti visur grindinį šildymą sausuoju būdu, dedant plokštes. Bet, kad neliesti grindų ir sienų. Ar yra galimybė pajungti vandenį grindiniam šildymui nuo vamzdžių įeinančių į radiatorius, ar reikia nuo katilinės iš naujo vesti?
Komentarai:
Nuo radiatoriaus atšakos galima būtų jungti vieną, ar du šildomų grindų kontūrus.
Bet jei daugiau bus problema su balansavimu ir srautų paskirstymu.
Be to jei lieka dalis radiatorių, svarbu užtikrinti cirkuliaciją ir temperatūros žeminimą.
Šiuos klausimus reikėtų nagrinėti individualiai.
Ant esamų betono grindų galite naudoti ir plonų sluoksnių technologiją su užliejamais mišiniais.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Kuo paprastesnis klausimas, tuo sudėtingesnis atsakymas.
Pirmiausia, skiriasi vandens temperatūra radiatoriams ir grindiniam šildymui. Jeigu radiatoriams dažnai būna reikalinga maks. vandens temperatūra iki 80-90 C, tai grindims ji negali viršyti maks. 50-55 C.
Todėl reikalingi skirtingi vandens kontūrai iš katilinės - radiatoriams - tiesioginis (be pamaišymo), grindims - su kažkokiu pamaišymu (su vėsesniu grįžtančiu vandeniu įvairiomis proporcijomis).
Toks atvejis priimamas tada, kai šildomų grindų yra daug.
Kai šildomų grindų yra santykinai mažai - pvz.: vonia, virtuvė ar/ir prieškambaris, o sistema yra tik radiatorinė, tada yra galimybė prijungti atskirus mažus šildomų grindų kontūrėlius nuo radiatorinės sistemos (netgi nuo radiatorių), naudojant taip vadinamus termostatinius vandens maks. temperatūros ribotuvus (kai kuriose firmose jie vadinami RTL). Tas prietaisėlis atrodo, kaip radiatorių termostatinis ventilis su termostatine galva, tik skirtumas, kad galva matuoja ne oro temperatūrą, bet pratekančio per ventilį vandens temperatūrą. Jis montuojamas grįžtančio iš grindinio šildymo žiedo vandens vamzdelyje ir riboja grįžtančio vandens temperatūrą. Tai reiškia, kad tiekiamo vandens temperatūra į grindinio šildymo žiedą bus tokia pati, kaip ir į radiatorius, t. y. didelė, o grįžtančio vandens temperatūra bus gana žema. Gaunamas gana didelis vandens temperatūrų skirtumas tarp tiekiamo ir grįžtančio vandens, bet vidutinė žiedo temperatūra gaunama žemesnė, tokia, kokia reikia. Taigi, bus perkaitinamas tik pradinis trečdalis šildomų grindų plotas. Mažiems šildomų grindų plotams, tai priimtina, dideliems jau negerai, nes nevienodai šildomas plotas - dalis per karšta, dalis per šalta.
Be to, jeigu RTL skaičius viršija 4-5 vnt., jau ekonomiškai apsimoka daryti atskirą grindinio šildymo žiedą su maišytuviniu reguliavimu ir siurbliuku iš katilinės.
Turint maišytuvinį vožtuvą su pavara ir valdikliu pagal lauko temperatūrą, gauname bendrą žemesnę vandens temperatūrą su santykinai mažu vandens temperatūros skirtumu tarp tiekiamo ir grįžtančio (iki 10 C). Taip užtikrinamas tolygus visų grindinio šildymo plotų šildymas.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
UAB "Paltaja grupė"
197 atsiliepimai 94% rekomenduoja
67 €/vnt.
0,5 x 2 m. AHT įžeminimo tinklas
0,5 x 2 m. AHT įžeminimo tinklas
UAB EU Baltic
60 atsiliepimai 79% rekomenduoja
15,72 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 395283 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3312
Iš viso buvo užduota 165137 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 71 specializuotų įmonių