Grindinio šildymo įrengimas senos statybos bute

Klausimas:
Gyvenu senos statybos bute, pirmame aukšte, grindys labai šaltos, žiemą temperatūra bute būna ~17 laipsnių. Klausimas, ar įmanoma bute įrengti grindų šildymą? Ar tai daroma naudojant jau esantį centrinį šildymą? Kokia apytikslė kaina įrengti tokį šildymą 33 kv.m bute? Kiek cm pasikelia grindys? Jei nepatartumėte grindinio šildymo bute, tai galbūt galite patarti kitų būdų kaip galėčiau pakovoti su šalčiu ir drėgme savo bute? Be viso to butas su laukinėmis sienomis, jos apšiltintos iš vidaus.
Komentarai:
Vandeninį grindinį šildymą sename bute padaryti, didelės investicijos. Geriausia tinka infra grindinio šildymo plėvelės ar tinkleliai. Ekonomiška, nedidelė investicija, tikslus valdymas, ilgaamžė, lengvai įrengiama.
Jeigu butas prijungtas prie centralizuotos šildymo sistemos, tuomet grindinio šildymo negalėsite įsirengti, nes tai išbalansuotų namo šildymo sistemą sistemą. Norit įrengti tokį šildymą bute tektų išgriauti esamas grindis, jeigu butas yra pirmame aukšte tektų dėti bent 10 cm pašiltinimo sluoksnį virš kurio būtį montuojamos šildomos grindys, kurios pareikalautų dar 10 cm.
Ekspertai.lt
Pats lengviausias būdas turėti šildomas grindis - įsirengti plėvelinį šildymą. Jeigu bute laminuotos grindys, po jomis įrengus šildymo plėvelę grindų lygis pakiltų tik 2mm.
Ekspertai.lt
Jei name / bute yra centrinio šildymo sistema, grindinio šildymo sistemos įrengti nepavyks nes išbalansuosite esama sistema. Galima tai padaryti tik atsijungus nuo bendros sistemos, bet tai nėra paprasta - reikia įvykdyti tam tikras sąlygas.
Martynas, Ekspertai.lt