Grindinis šildymas antrame aukšte

Klausimas:
Planuojamas statyti namas, 170 kv. dviejų aukštų. Aukštas po ~85 kv. Bet susidūrėm su problema. Neapsisprendžiame dėl šildymo ir jo išdėliojimo name. Šiandieną mastome apie oras-vanduo. Pirmas aukštas grindinis šildymas, o antras aukštas neturim net žalio supratimo ar grindinis ar radiatoriai. Norime protingai ir ekonomiškai, kad būtų. Prašom patarimų ir argumentacijos siūlomu atveju.
Komentarai:
Yra labai daug įvairių tipų oras - vanduo įrenginių, bet jeigu statomas A energetinės klasės namas neblogas variantas būtų taip pat ir ištraukiamojo oro šilumos siurblys. Einamiausias Lietuvoje modelis F 730. Jų ekonomiškumas geresnis ir neatsiranda lauke jokių įrenginių kurie keltų triukšmą ar gadintų vaizdą.
Dėl šildymo sistemos antrame aukšte manau prioritetą reikėtų skirti komfortui. Daugelio tyrimo įstaigų duomenimis yra įrodyta - kad žmogus geriausiai jaučiasi kad šildymo plotai dideli o temperatūros mažos. Tuo požiūriu grindų šildymas visada turi tą privalumą. Būna kartais kad antrame aukšte yra medinė perdanga ir techniškai grindų neišeina įrengti arba tai brangu. Tada galima įrengti sienų šildymą. Nėra labai blogai ir radiatoriai, dažnai būna tokia situacija , kad laiptinė yra atvira ir antrame aukšte būna daug šilčiau nei pirmame, nes šiluma per atvirą laiptinę kyla į viršų. Tada iš esmės galima radiatoriuose antrame aukšte laikyti žemą temperatūrą. Antra vertus dabar praktiškai visi klientai naudoja grindų šildymą ir vėsinimui. Kaip sakiau antrame aukšte bus per karšta vasarą ir ten labiausiai reikės vėsinimo. Jei neturėsite grindų šildymo nebus galima patiekti šalčio.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Klausimas, kokios energetinės klasės bus namas - A ar B? Kitas klausimas, ar yra netoliese gamtinės dujos? Jeigu yra dujos, tai vienareikšmiškai reikėtų rinktis jas.
Su dujiniu katilu Jūs galite be problemų turėti aukštesnes šildymo temperatūras. Kitas motyvas - žymiai mažesnė pradinė investicija. Eksploatacijos sąnaudos panašiai tos pačios, kaip ir su šilumos siurbliu, gal kiek labai nežymiai (nereikšmingai) didesnės.
Jeigu namas yra B energetinės klasės, turint dujinį kondensacinį katilą, pirmą aukštą paprastai šildo grindimis, o antrą aukštą, kur yra miegamieji - radiatoriais.
Galima antrą aukštą šildyti ir grindimis. Viskas priklauso nuo patalpų šilumos nuostolių. jeigu jie yra didesni (B energetinė klasė, dideli langai iki grindų ir pan.), tai reikės aukštesnės grindų paviršiaus temperatūros, norint padengti nuostolius. O tai gali sukelti tam tikrą diskomfortą miegant.
Su A klasės namu padėtis yra geresnė šilumos nuostolių požiūriu. Tada ir šildomų grindų paviršiaus temperatūra reikalinga žemesnė ir tai nesukelia jokio diskomforto. Pilnai galima antrą aukštą (miegamuosius) šildyti grindimis.
Jeigu kalba eina apie bet kokį šilumos siurblį (oras-vanduo ar gruntas-vanduo), tai tokiu atveju pageidautina kaip galima žemesnė šildymo sistemos vandens temperatūra. Idealiu atveju ji neturėtų viršyti 35 laipsnių. Kuo žemesnė šildymo vandens temperatūra, tuo aukštesnis šilumos siurblio energijos transformacijos koeficientas COP (arba sezoninis - SCOP), tuo mažiau elektros sunaudojama šilumos siurblių kompresoriui.
Taigi, galima naudoti šildymui ir šilumos siurblį.
Apsispręsti labai padeda atstumas iki gamtinių dujų vamzdžio. Reikia pasilyginti tarpusavyje investicijas tarp trūkstamo dujotiekio vamzdžio nutiesimo + dujinio kondensacinio katilo ir šilumos siurblio + reikiamos elektros galios namo įvado mokesčio elektros tinklams.
Jeigu eina kalba apie šilumos siurblį, tai reikia planuoti visame name tik grindinį šildymą. Čia iškyla vonios radiatorių (gyvatukų) šildymo klausimas. Jeigu prijungti nuo grindinio šildymo sistemos, tai jų temperatūra bus apie 25 laipsnius, bet patys gyvatukai bus santykinai pigūs. Galima prijungti gyvatukus nuo karšto vandens cirkuliacijos. tada jų temperatūra bus apie 45-50 laipsnių, bet bus dideli šilumos nuostoliai, šilumos siurblys dažnai persijungs į karšto vandens šildytuvo šildymą. O ir gyvatukai bus kelis kartus brangesni, nes jie turės būti arba nerūdijančio plieno arba žalvariniai.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Jei jau nusprendėte vieną aukštą daryti šildomą grindiniu šildymu, tai siūlyčiau visą namą daryti tokia sistema. Jei antrajame aukšte sugalvotumėte radiatorius, reiktų skaičiuoti Jums didesnius radiatorius žematemperatūrius ir šilumos siurblys turėtų gaminti aukštesnę temperatūrą radiatoriams, o prie grindinio šildymo kolektoriaus reiktų daryti temperatūros numušimo mazgą. Tad paprasčiausiai ir komfortiškiausiai būtų vien grindinis šildymas. Jūsų namui reiktų 9kW šilumos siurblio oras-vanduo.
vadybininkas Augustas Tamulionis, Celsis
Antrame aukšte taip pat reikia daryti grindinį šildymą. Pirmas dalykas tai komfortas antras dalykas jeigu pas Jus bus oras-vanduo tai jie yra skirti mažoms temperatūroms kad šildymas būtų ekonomiškas. Radiatorinis šildymas yra neekonomiškas.
Tomas, Ekspertai.lt
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
UAB "Paltaja grupė"
197 atsiliepimai 94% rekomenduoja
67 €/vnt.
0,5 x 2 m. AHT įžeminimo tinklas
0,5 x 2 m. AHT įžeminimo tinklas
UAB EU Baltic
60 atsiliepimai 79% rekomenduoja
15,72 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394952 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164866 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 71 specializuotų įmonių