Grindinis šildymas neapšiltintame name

Klausimas:
Sveiki, nupirktas senos statybos (1980 m.) gyvenamasis mūrinis namas su pusrūsiu. Šildymas kieto kuro katilu (katilas gan senas, stovi rūsyje). Stogą jau reikėtų keisti, taip pat sienas apšiltinti. Jame jau kaip ir galima gyventi, tačiau reikėtų šiek tiek vidų apsitvarkyti. Ar apsimoka vedžioti grindinį šildymą ir jį pajungti prie kieto kuro katilo neapšiltintame name? Jeigu 4-5 metų bėgyje yra planas yra imti didesnę paskolą ir keisti stogą bei apšiltinti fasadą ir įsidėti šilumos siurblį. Ar pakeitus radiatorius į šildomas grindis pakaks energijos apšildyti kiauram namui? Ar grindų šildymo sistema yra universali ir ją panaudojus kelis metus su kieto kuro katilu, bus galima vėliau jungti šilumos siurblį? Ačiū.
Komentarai:
Labai sunku pasakyti, neturint projekto.
Be to, reikėtų apskaičiuoti pastato visų patalpų šilumos nuostolius.
Tik tada galima būtų pasakyti, ar užtektų grindinio šildymo galingumo padengti pastato šilumos nuostolius.
Be to, tai būtų nelabai higieniška - turbūt reikėtų artimos aukščiausiai leistinai grindų vandens temperatūros, o taip pat gana aukštos šildomų grindų paviršiaus temperatūros. Tai nelabai būtų patogu miegamuosiuose, kai atsigulus galva būtų gana arti šildomų grindų. Atrodytų, kad nuo grindų tvoskia šiluma/karštis. Kai kas tokiu atveju net miegoti negali.
Šiaip, grindų šildymo sistema yra universali ir tinka sujungti su bet kokiu šilumos šaltiniu. Čia reikalingas tik tam tikras grindinio šildymo vandens temperatūros reguliavimo mazgelis.
Galima būtų išsisukti su radiatorinio šildymo sistema. Jeigu dabartinėje namo būklėje per šalčius į radiatorius reikia tiekti gal 80 ar 90 C vandens temperatūrą, tai namą gerai apšiltinus, ta maksimali vandens temperatūra gali sumažėti daugiau kaip du kartus, t. y. iki maks. 40-45 C. O tokią temperatūrą jau gali patiekti ir šilumos siurbliai. Po apšiltinimo jau galima būtų ir pagalvoti apie kai kurių patalpų grindinį šildymą.
ŠTI skyriaus vadovas Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Šildomų grindų sistema tinka bet kurioje situacijoje ir jungiama su įvairiais šilumos šaltiniais.
Jūs galite planuoti ir kombinuotą sistemą su šildomomis grindimis ir radiatoriais.
Svarbiausia tinkamai numatyti visus veiksmus į priekį ir parinkti reikalingą įrangą.
Tiesiogiai jungti šildomas grindis prie kieto kuro katilo netinka. Nes reikia žeminti temperatūras ir turėti akumuliacinę talpą kieto kuro katilui. Nes kitaip nebus, kur padėti šilumos pertekliaus.
Akumuliacinė talpa sėkmingai bus panaudojama ir su šilumos siurbliu ateityje. Svarbu tinkamai parinkti jos tūrį.
Reikėtų tiksliau įsivertinti namo šilumos energijos poreikius dabar ir po apšiltinimo. Tada galima bus tiksliau rinkti reikalingą katilinės įrangą ir ją tinkamai etapais sukomplektuoti
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Darykit šildomas grindis kaip variantui su šilumos siurbliu. Pakaks šilumos ir neizoliuotam namui (šilumos kiekis priklausys nuo paduodamos į grindis vandens temperatūros, max 50 laipsnių). Tik, esant kieto kuro katilui, pageidautina akumuliacinė talpa, nes kieto kuro katilo darbinė temperatūra yra min 60 laipsnių, kai į grindis turit paduot max 50 laipsnių. Plačiau galiu pakomentuot individualiai.
Vadybininkas Linas Šilkūnas, Celsis
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
UAB "Paltaja grupė"
194 atsiliepimai 94% rekomenduoja
67 €/vnt.
0,5 x 2 m. AHT įžeminimo tinklas
0,5 x 2 m. AHT įžeminimo tinklas
UAB EU Baltic
58 atsiliepimai 78% rekomenduoja
15,72 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392343 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163478 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 72 specializuotų įmonių