Saulės - vėjo elektrinės namui kaina

Klausimas:
Domina saulės ir vėjo kombinuota mini elektrinė. Kokio galingumo reikia įsirengti hibridinę mini elektrinę asmeniniam naudojimui, kad patenkinti maždaug 150 KW/mėn. elektos energijos poreikį namui. Ar įmanoma ir šildytis namus bei vandenį naudojantis tokiomis mini elektrinėmis? Kokia būtų tokios vėjo ir saulės elektrinės kaina.
Komentarai:
Šiais laikais atsinaujinančios energetikos technologijos yra ypatingai sparčiai besivystančios ir kaip jau žinote nuo 2018 m. pradžios bus privalomos naujose statybose. Taigi rekomenduojame naudoti bent jau 3kw saulės elektrinę ir 2kw vėjo jėgainę. Šių dienų kainomis priklausomai nuo įrangos saulės elektrinė kainuotų apie 4000 eurų, o vėjo apie 2000 eurų. Būtent tokią instaliaciją galite apžiūrėti mūsų ofise Panevėžyje, Meistrų g. 1, UAB "SW Baltic" - pas mus yra vienintelė vėjo jėgainė Panevėžyje ir kaip tik turime sandėlyje vieną užsilikusią, kurią galėtume parduoti kiek pigiau.
Pagal Jūsų elektros energijos suvartojimą kombinuotos saulės ir vėjo elektrinės bendras galingumas turėtų būti apie 4 kW. Na elektrą versti į šiluma tikrai neapsimokės, nes jei kalbant apie elektrinius radiatorius tai vien jų galingumas apie 1 kW. Šildymui ir karštam vandeniui geriau naudoti saulės kolektorius. Karšto vandens metinį poreikį 60% Jums padengs saulė, šildymui iki 20%. Karšto vandens sistemos nuo 2200 Eur su šildymo palaikymu nuo 4600 Eur. Tad vieną kartą investavus vandens ruošimas ir šildymas kainuos žymiai mažiau. Kombinuotos saulės - vėjo elektrinės individualiam namui apie 150 kv. kaina nuo 43000 Eur.
Andrius, UAB "Staltika"
Kombinuotą elektrinę įsirengti įmanoma. Namui šildytis taip pat įmanoma, bet tai priklauso nuo keleto faktorių, koks šilumos poreikis, kokia ta elektrinė busi ir t.t. Apie kainas per anksti kalbėti, nežinant nei kokių gamintojų produktams teiksite pirmenybe, kokio komforto lygio norėsite, kokios kokybės ir t.t. tačiau suma bus tikrai nemaža ir sunku pasakyti ar investicija atsipirks per artimiausius 10 metų vertinant dabartinius kainų lygius.
Ekspertai.lt
Reikia daugiau pagrindinių duomenų, vietovės sąlygos, pikinis galingumas ir t.t. Orientaciniai 150 kWh/mėn autonominė jėgainė kainuotu 10.000 eur