Saulės kolektoriai namui

Klausimas:
Ką pasiūlytumėt namui iš saulės kolektorių, statomam iki 160kv.?
Komentarai:
Galime pasiūlyti įvairius sprendimus norint taupyti su saule. Tradicinis metodas būdavo saulės kolektoriai karšto vandens ruošimui. šeimai reikia iki 3 saulės kolektorių . Reikia žinoti stogo dangą ir posvyrio kampą, kad sukomplektuoti sistemą. Paprastai deriname saulės sistemą su šilumos siurbliais priklausomai nuo to kas planuojama: geoterminis ar oras vanduo ar ištraukomojo oro šilumos siurblys. Minusas tokios sistemos yra tas, kad tuo metu kai daug saulės pastatui energijos nereikia daug. Saulės energijos neišeina daug sukaupti - tik tiek kiek į talpą vandens telpa. Karšto vandens poreikiai šeimai dažnai taip pat nėra labai dideli - todėl panaudojimas liek ribotas, o sistema kainuoja nepigiai.
Todėl dabar Europoje labiau populiarėja PV saulės baterijos. Pastatui el. energijos panaudojimas daug platesnis. Šildymas jau dabar turėtų būti taip pat šilumos siurbliu, vėsinimas, karštas vanduo. Rytoj jau turėsim ir elektromobilį. Įdiegimo kaštai panašūs. Tinklas priima energiją pasaugoti todėl galime prikaupti vasarą energijos žiemai. Manau pradžiai reikėtų pradėti nuo 3 kW nominalios galios saulės elektrinės. Vėliau pamačius po kelių metų galima būtų praplėsti.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Norint pateikti informaciją, reikalinga daugiau informacijos. Įdomu, kokios paskirties saulės kolektoriaus ieškote, ar karšto vandens ruošimui ar elektros gaminimui?
Namui galime pasiūlyti įrengti saulės elektrinę - galingumas priklauso nuo stogo ploto ir elektros energijos poreikio, įvado galingumo. O vandens šildymui yra plokštieji ir vakuuminiai saulės kolektoriai. Tiesioginio pratekėjimo ir netiesioginio ("heat pipe"), o jų parinkimas priklauso nuo asmenų skaičiaus. Modelių yra įvairių. Turime lanksčius dvigubus nerūdijančio plieno vamzdžius su izoliacija, kuriuos būtų geriau pravesti namo konstrukcijų statybos metu, nes vėliau bus sudėtingiau; arba numatyti kanalus šio vamzdžio pravedimui.
Donatas, Ekspertai.lt