Saulės kolektorių atsiperkamumas

Klausimas:
Domina saulės kolektoriais gaminamos energijos atsiperkamumas. Jei sunaudoju elektros maždaug po 200 kW per menesį. Ar verta būtų investuoti ir per kokį laiko tarpą atsipirktų investicija?
Komentarai:
Kad atsipirktu per 20 metų jūs turite investuoti:
200 kW * 0,129 Eur/kWh = 25,8 € per mėnesį * 12 mėnesių per metus * 20 metų = 6192 €.
Ar už tokią sumą jums įrengs jėgainę ir koks bus jos galingumas - nežinau.
20 metų atsiperkamumas - neteisinga investicija. Reikia kad atsipirktu bent per 5 metus. Jūsų atveju gautųsi investuojama suma 1548 €.
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli katilai
Saulės elektrinė yra investicija ilgesniam laikotarpiui. Per kiek laiko ji atsiperka sunku tiksliai pasakyti. Nes nežinia kiek kainuos elektra po tarkim po 5 metų. Paprasčiau būtų skaičiuoti taip, kad jūs dabar investavęs saulės elektrinę ateinančius 25 metus turėsite elektrą kuri jums kainuos apie 0.08 centai. Tai priklauso nuo jūsų įsigyto produkto ir elektrinės galingumo. Tai tarkim brangs elektra ar pinigų nuvertėjimas, infliacija ir t.t, jums kainuos tie patys 0.08 cento. O jeigu skaičiuoti šia diena, tai apsipirkimas apie 10-12 metų man. O kokio dydžio elektrinę statyti. Jeigu neplanuojate didinti energijos suvartojimo tai aš jums patarčiau įsigyti ne didesnę nei 2.5 kWp saulės elektrinę. Geriau truputį elektros energijos pirkti ir lesto nei sumokėti už saugojimą ir po to dar padovanoti,nes metų gale nepanaudota energija prarandama.
Vaidas Juknys, UAB "Jukvas"
Pateiktos informacijos nepakanka daryti kokias nors ekonomines išvadas. tai apie 6,5 kW. dieną. Reikalinga sunaudojimo pagal laiką analizė, jei naudojate energiją dienos metu savo reikmėms, ir nereikalinga energijos pasaugojimas, tai gali būti svarstoma. Jei ne, – tai, fotoelektros panaudojimas yra mažai ekonomiškai efektyvus. Atsipirkimo laikas apie 8-10 metų.