Saulės kolektorių montavimas, ką reikia žinoti iš anksto

Klausimas:
Statome namą ir ateityje esame numatę ant stogo įrengti saulės kolektorius. Ką mums reikia žinoti iš anksto statybų metu, kad paskui nebūtų problemų su saulės kolektorių montavimu. Kokias saulės kolektorių sistemos dalis svarbiausia padaryti dar statybų eigoje?
Komentarai:
Jeigu viskas yra dar tik statybų eigoje, svarbiausia saulės kolektorių sistemos dalis, kurią reikėtų pasidaryti tai vamzdžio nuvedimas nuo katilinės, kur stovės šilumos kaupiklis iki numatytos vietos, kur bus montuojami saulės kolektoriai. Kitu atveju padaryti nuvedimo kelią galima, bet sudėtinga (papildoma ventiliacijos šachta ar kt. keliai). Dengiant stogą galima susimontuoti tvirtinimo bei vamzdžio praėjimo elementus. Kiekvienu atveju pagal stogo dangos tipą yra parenkami saulės kolektorių tvirtinimo elementai bei vamzdžio praėjimas. Kitais atvejais namas gali būti ir įrengtas su numatytu vamzdžio praėjimu, bei pasirinktu šilumos kaupikliu tinkančiu prijungti saulės kolektorius. Saulės kolektorių sistemą galima montuoti keliais etapais. Pirma - vamzdžio nuvedimas, tada šilumos kaupiklio montavimas tinkantis saulės kolektorių pajungimui ir paskutiniame etape saulės kolektorių sumontavimas, gal net po kelių metų.
Andrius, UAB "Staltika"
Pirmiausiai reikėtų pasitarti su projektuotojais ir numatyti, kad prie jūsų šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemos ateityje būtų galima prijungti saulės kolektorius. Pvz.: įsigyti kombinuotą akumuliacinį vandens šildytuvą, namatyti angas vamdzdynų nevedimui nuo stogo iki katilinės, sumontuoti tvirtinimo elementus ant stogo.
Rokas Valančius, Terma, UAB
Statybų metu patartina prasivesti 2 varinius vamzdzius su izoliacija nuo katilinės iki stogo, juos paslėpti konstrukcijose. Kitaip vėliau vamzdžius tektų vesti per kamino vėdinimo angą, o tai nėra labai patogu, gali trukdyti vėdinimui, jeigu nėra laisvos vietos kamine.Vamzdžių pravedimas turi niuansų, todėl reiktų konsultuotis su saulės kolektorių specialistais. Svarbu yra vamzdžių išvedimo vieta ant stogo ir jų kelias per namą. Protingai apgalvota ir parinkta vamzdžių išvedimo vieta padės išvengti didesnių šilumos nuostolių.
Donatas, Ekspertai.lt