Automobilių plovyklos patalpų apšildymas

Klausimas:
Kaip apšildyti automoblių plovyklos patalpas? Patalpų dydis - 360 kv.m., o sienos ir lubos yra apšiltintos puta.
Komentarai:
Gerai apšiltintus pastatus, nepriklausomai nuo paskirties labai patogu ir nebrangu šildyti elektra. 360 kv.m patalpos šildymui spinduline sistema reikalingas ne mažesnis kaip 27 kW galios įvadas.
Tačiau lieka neaiški pastato konstrukcija, darinėjamų durų skaičius, ar susidaro stiprūs skersvėjai, kokios temperatūros ir kuriose patalpos vietose pageidaujate ir dar daugiau klausimų. Viską galima suskaičiuoti, sudėlioti į vietas ir išgauti norimą efektą. Reikalinga tik išsami informacija. Žiūrint iš šalies galima įrengti bet kurią šildymo sistemą. Tačiau, jei galvojate apie elektrinį grindinį šildymą, tai gerai paskaičiuokite - įrengimas kainuos ženkliai brangiau, o ir elektros sąnaudos bus apie 40 procentu didesnės. Be to, toks šildymas bus inertiškas.
Alvydas, Inframeda, IĮ
Siūlome naudoti spindulinį šildymo būdą - lubines šildymo plokštes EnergoStrip. Jos gali būti naudojamos patalpose, kurių aukštis nuo 2 iki 40 m. EnergoStrip šildo patalpos sienas, grindis, kitus paviršius, tai lemia ženklų energijos taupymą. Šildytuvų naudojimas naktį, kai elektros energija yra pigiausia, leidžia sutaupyti papildomai. Šie spinduliniai šildytuvai tinka pagrindiniam, papildomam ar atskirų zonų šildymui, gali būti naudojami drėgnose patalpose, džiovyklose.
Reikia montuoti šilumos siurblį (oras/vanduo) be karšto vandens ruošimo (jeigu nereikia karšto vandens). Viduje galite montuoti ventiliatorinius konvektorius ir oro užuolaidas prie išvažiavimų.
Jeigu naudojate dujas, galima pakabinti dujinius šildytuvus, jeigu ne - gali būti naudojami infraraudienieji spinduliai arba joninis šildytuvai.
Ekspertai.lt
Variantas vienas - grindų šildymas: nėra jokių matomų šildymo prietaisų, kurie gali būti veikiami korozijos drėgnoje patalpoje, šlapios grindys išdžiovinamos, sistema efektyvesnė (mažesni šildymo kaštai), lyginant su oriniu ar konvekciniu būdais.
Martynas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: