Ekonomiškiausia šildymo sistema

Klausimas:
Kokia šildymo sistema ekonomiškiausia renovuojamam (apšiltintam) namui, 180m2 šildomo ploto? 60m2 grindų šildomo ploto. Linkstam arba prie dujų arba prie oras-vanduo (su kokybišku siurbliu) sistemos.
Komentarai:
Šilumos siurblys, vienas be papildomo šilumos šaltinio nemontuojamas. Montuojame abu arba tik dujas.
Vitalijus Raziūnas, Beril katilai
Teoriškai šildymas šilumos siurbliu eksploatacijoje yra pigesnis už šildymą dujomis.
Tačiau tai galioja tam tikromis sąlygomis. Tiekiamo į šildymo sistemą vandens temperatūra neturėtų viršyti 35 laipsnių. O tai gali būti tik tokiu atveju, kai yra grindų šildymas.
Jūsų gi konkrečiu atveju 2/3 yra šildymas radiatoriais. Tai reiškia aukštesnę šildymo vandens temperatūrą. Nors ir po renovacijos, abejoju ar maksimali šildymo sistemos temperatūra bus žemesnė kaip 50 laipsnių.
Tokiu atveju šilumos siurblio transformacijos koeficientas (COP) bus žemesnis, vadinasi bus daugiau naudojama elektros ir šiluma kainuos brangiau.
Geriausiu atveju eksploatacinės išlaidos galėtų susilyginti. Tačiau, norint pasakyti tiksliau, reikėtų žinoti gerokai daugiau informacijos apie Jūsų namo konstruktyvą, šildymo sistemą ir numatomą šiltinimą (renovaciją).
Šilumos siurblys oras-vanduo turi vieną trūkumą, kad, esant žemai lauko oro temperatūrai, jo šildymo galia mažėja, taip pat gali mažėti ir aukščiausia tiekiamo vandens temperatūra. Dujinio katilo atveju, jo tiekiamo į šildymo sistemą vandens temperatūra nepriklauso, ji be problemų gali būti gana aukšta (esant poreikiui iki 80-90 laipsnių). Aukštesnė vandens temperatūra leidžia žymiai lengviau išspręst vonios radiatorių (gyvatukų) šildymo klausimus. Su šilumos siurbliais tai tampa tam tikru kompromisu arba net problema.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Vienareikšmiškai dujinis šildymas. Jei į jūsų namą yra įvestos dujos, arba netoliese ir yra galimybė atsivesti dujas, ekonomiškiausas variantas būtų dujinis katilas.
Vytenis Vendrikis, UAB Šiltas oras
 
Sritis:
Sritis: