Kokia efektyviausia šiai dienai šildymo sistema senos statybos name

Klausimas:
Noriu paklausti kokia efektyviausia šiai dienai šildymo sistema senos statybos name. Name yra katilinė su seno tipo kieto kuro pečiu ir ketaus radiatoriais. Radiatorių nenorime keisti, bet ir pečkuriu pabodo būt. Namas dviejų aukštų su rūsiu. Bendras plotas 250 kvadratų, gyvenamas 150 kvadratų.
Komentarai:
Atėjo laikas naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius. jie skaitomi efektyviausi. Šildymui - tai šilumos siurbliai. Efektyviausi iš jų lieka geoterminiai. Jų efektyvumas visada pats aukščiausias. Renovuojant senos statybos pastatus ne visada pavyksta įrengti lauko kolektorių, kadangi nenorima gerbūvio ardyti, į kurį būna daug investuota. Tada galima įrengti oras/vanduo šilumos siurblį. Įrengiant šilumos siurblį oras vanduo rinkoje yra didelis pasirinkimas. Svarbu nuspręsti, kas yra svarbiau : ar geriausias efektyvumas ar pigiausiu būdu išspręsti problemą atsisakant rankų darbo kūrenant. Pasirenkant pagrindinis dėmesys kalbant į efektyvumą turėtų būti skiriamas į ženklinimą : A+++ ir į SCOP šaltam klimatui. Ketaus radiatoriai nėra kliūtis ir čia nieko perdarinėti nereikia. Kad optimaliau nuspręsti kokios galios įrenginį statyti reikėtų žinoti kiek per metus ( 12 mėn) yra sukūrenama malkų.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Jūsų atveju, galite automatizuoti savo katilinę. Reikėtų senąjį kieto kuro katilą, pakeisti automatiniu granuliniu katilu. Kuo labiau bus automatizuotas granulinis katilas, tuo mažiau reikės jį prižiūrėti ir pildyti bunkerį, o pelenus išnešti reikėtų kartą per mėnesį.
Palengvinta priežiūra būtų su PelletFocus modeliais (šilumokaitis valosi su išorėje įrengta rankenėle), pilnai automatinis modelis būtų SmartFire (šilumokaitis valosi automatiniu būdu).
Andrius Paliukėnas, UAB "Paltaja grupė"
Efektyviausias sename name būtų dyzelinis špižinis katilas. Tiekiamas tik pagal užsakymą. Pristatymo laikas iki 3 mėnesių. Turi karšto vandens valdymo kontūrą. Turiu ir kitokių dyzelinių katiliukų, tik jie skirti naujo tipo šildymo sistemoms.
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli katilai
 
Sritis:
Sritis: