Namo šildymas su mažomis išlaidomis

Klausimas:
Mūrinis 50m2 namas, senos statybos. Šiuo metu naudojamas dujinis šildymas centraliniu būdu, radiatoriai. Kokia alternatyva būtų, jei noriu ateičiai mažų išlaidų šilumai ir šilto būsto, bet nekeičiant vidaus šilumos tinklo.
Komentarai:
Norint įgyvendinti Jūsų norą turėti šiltą būstą ir mažai išlaidų šilumai, teks išleisti nemažai pinigų.
Kadangi išlaidas už šilumą lemia ne katilo galia, o namo šilumos nuostoliai, tai pirmas ir svarbiausias darbas būtų gerai apsišiltinti namą. Pigesnis ir efektyvesnis būdas - klijuojamas polistirolis su tinko sluoksniu (reikėtų, kad polistirolio sluoksnis būtų ne mažesnis kaip 20 cm). Kad ir kokį pasirinksite apšiltinimo būdą (su vėdinamu ar su nevėdinamu fasadu) vis tiek teks pagalvoti apie rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimą. Priešingu atveju teks visą laiką gyventi pravertais langais. jeigu to nebus, tai teks susidurti su grybeliais ir pelėsiu.
Taip pat neatidėliotinas darbas pasikeisti langus į kaip įmanoma efektyvesnius su trijų stiklų paketais su dviem selektyviniais sluoksniais.
Atlikus tuos darbus, Jūs nušausite tris zuikius.
Tai yra sumažės namo šilumos nuostoliai, tuo pačiu ir dujų sąnaudos net nekeičiant katilo. Namas taps šiltas, ilgiau laikysis šiluma - rudenį bus galima pradėti vėliau šildyti, o pavasarį baigti šildymą anksčiau. Pradėsite pajusti, kad saulė per langus nemažai prišildo patalpas. Taip pat pasijus, kad neblogai šildo įjungtas televizorius, o virtuvėje ruošiant maistą bus tikrai šilta. Aišku, idealu būtų įsirengti prie radiatorių termostatinius ventilius, kad atskiros patalpos neperkaistų. Tai dar labiau prisidės prie šilumos taupymo.
Dėl namo apšiltinimo ir šilumos nuostolių sumažėjimo, nepakeitus radiatorių, ženkliai sumažės šildymo sistemos vandens temperatūra. Per šalčius ji galėtų neviršyti 40-50 laipsnių (priklausomai nuo apšiltinimo ir buvusios šildymo sistemos temperatūros).
O tada atsiveria įvairios galimybės panaudoti šilumos siurblį. Jo atveju svarbu kuo mažesnė šildymo sistemos temperatūra. tada šilumos siurblys dirba kaip įmanoma efektyviausiai ir sunaudoja mažiausiai energijos. Tačiau šilumos siurblys kainuotų santykinai daug. Kitas variantas - jeigu dabar esantis dujinis katilas yra tradicinis, nekondensacinis, tai reikėtų jį pasikeisti į kondensacinį katilą. Tai padėtų sutaupyti dar apie 15 procentų išlaidų už kurą.
Tokiu būdu, atlikus normalų namo apšiltinimą, toliau pagal turimas lėšas jau galima svarstyti sekančius aukščiau paminėtus tolesnius taupymo būdus.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
 
Sritis:
Sritis: