Namo šildymas su mažomis išlaidomis

Klausimas:
Mūrinis 50m2 namas, senos statybos. Šiuo metu naudojamas dujinis šildymas centraliniu būdu, radiatoriai. Kokia alternatyva būtų, jei noriu ateičiai mažų išlaidų šilumai ir šilto būsto, bet nekeičiant vidaus šilumos tinklo.
Komentarai:
Norint įgyvendinti Jūsų norą turėti šiltą būstą ir mažai išlaidų šilumai, teks išleisti nemažai pinigų.
Kadangi išlaidas už šilumą lemia ne katilo galia, o namo šilumos nuostoliai, tai pirmas ir svarbiausias darbas būtų gerai apsišiltinti namą. Pigesnis ir efektyvesnis būdas - klijuojamas polistirolis su tinko sluoksniu (reikėtų, kad polistirolio sluoksnis būtų ne mažesnis kaip 20 cm). Kad ir kokį pasirinksite apšiltinimo būdą (su vėdinamu ar su nevėdinamu fasadu) vis tiek teks pagalvoti apie rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimą. Priešingu atveju teks visą laiką gyventi pravertais langais. jeigu to nebus, tai teks susidurti su grybeliais ir pelėsiu.
Taip pat neatidėliotinas darbas pasikeisti langus į kaip įmanoma efektyvesnius su trijų stiklų paketais su dviem selektyviniais sluoksniais.
Atlikus tuos darbus, Jūs nušausite tris zuikius.
Tai yra sumažės namo šilumos nuostoliai, tuo pačiu ir dujų sąnaudos net nekeičiant katilo. Namas taps šiltas, ilgiau laikysis šiluma - rudenį bus galima pradėti vėliau šildyti, o pavasarį baigti šildymą anksčiau. Pradėsite pajusti, kad saulė per langus nemažai prišildo patalpas. Taip pat pasijus, kad neblogai šildo įjungtas televizorius, o virtuvėje ruošiant maistą bus tikrai šilta. Aišku, idealu būtų įsirengti prie radiatorių termostatinius ventilius, kad atskiros patalpos neperkaistų. Tai dar labiau prisidės prie šilumos taupymo.
Dėl namo apšiltinimo ir šilumos nuostolių sumažėjimo, nepakeitus radiatorių, ženkliai sumažės šildymo sistemos vandens temperatūra. Per šalčius ji galėtų neviršyti 40-50 laipsnių (priklausomai nuo apšiltinimo ir buvusios šildymo sistemos temperatūros).
O tada atsiveria įvairios galimybės panaudoti šilumos siurblį. Jo atveju svarbu kuo mažesnė šildymo sistemos temperatūra. tada šilumos siurblys dirba kaip įmanoma efektyviausiai ir sunaudoja mažiausiai energijos. Tačiau šilumos siurblys kainuotų santykinai daug. Kitas variantas - jeigu dabar esantis dujinis katilas yra tradicinis, nekondensacinis, tai reikėtų jį pasikeisti į kondensacinį katilą. Tai padėtų sutaupyti dar apie 15 procentų išlaidų už kurą.
Tokiu būdu, atlikus normalų namo apšiltinimą, toliau pagal turimas lėšas jau galima svarstyti sekančius aukščiau paminėtus tolesnius taupymo būdus.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Užsiregistravę
3410 specializuotų įmonių
r.
0673***28
r.************@***il.com
Laba diena. Gyvenu daugiabuty. Šildymas atjungtas nuo centrinio šildymo jau 23 metai. Šildėmės malkomis. Dabar norėtume pasikeisti šildymo būdą. Namas nerenovuotas. Buto kvadratūra 67 kvadratai. Projektas elektra. Dujos bute yra gamtinės. Kokį pigiausią ir efektyviausią šildymą parekomenduotumėte?
al
0655***02
al*******@***il.com
Turiu rastinį namą, kuriame noriu įdiegti šildymo sistemą. Reikia specialisto konsultacijos
el
0653***28
el***************@***il.com
Senos statybos medinis namas 80 kv. norim įrengti šildymą dujomis. Nėra šildymo sistemos kiek kainuotų darbas su medžiagomis. Lauksiu pasiūlymo. Ačiū.
ai
+370 6** ***38
ai***********@***il.com
Laba diena. Man reikia katilą prijungti prie interneto. Katilo duomenys: Metal-Fach Classic SD Duo Bio-20 (kodas DB2086ZL) Serijinis numeris: 27961 Pagaminimo data: 2017-11-16 Galia: 6-20 kW Elektros maitinimas: 1A, 230V, 50Hz Elektros suvartojimas: 300/1000 W Reikėtų ecoNET600 interneto modulio ar kažko panašaus. Ar galėtumėt man su tuo padėti?
re
0656***72
re*****@***il.com
Sveiki. Gyvename 1952m. statybos daugiabutyje. Centrinio šildymo nėra, šildomės kietu kuru ir elektra, karštas vanduo - boileris. Namas šiuo metu yra renovuojamas. Siūloma rengti oras-vanduo sistemą. Kaina gąsdinanti. Norėtumėm gauti patarimų, nuomonių ar tai tikrai pats geriausias variantas, gal yra pigesnių ir taip pat efektyvių variantų daugiametei perspektyvai? (pagalvojome apie grindinį šildymą taip pat). Butas 69,99 m2, trys kambariai, grindys-laminatas. Iš anksto dėkoju.
Au
0609***42
Au********@***il.com
Domina klausimas: kas yra geriau ir pigiau žiūrint 20metų į priekį, dujinis šildymas, kuris jau yra sumontuotas visam name ar geoterminis įrengiant naujai prie pirmo aukšto rekonstrukcijos, kuri bus daroma nežiūrint, kad keisim šildymo principą? Namas yra 500m2 ir daugiau.
ma
0623***12
ma*************@***il.com
Sveiki. Pas mane name sugedo joninis sildymo katilas. Jis vos padirba ir ismusa automata ir taip jau kelias dienas.
ta
ta**********@***il.com
Senos statybos, neapšiltintas, mūrinis sodo namas. Gyvenamas plotas - 85kv. Norime atnaujinti šildymo sistemą, bet nežinom kokią rinktis. Turime pasistatę židinio kapsulę. Norime šildomų grindų. Galvojame apie šildymą dujų balionais. Elektra, bet neturime saulės elektrinės. Geotermini. Gal turite kokį dar pasiūlymą? Taip pat kiek maždaug kainuoja geoterminių šildymų įrengimai konkrečiai naudojant savo tvenkinio vandenį?
li
0686***81
li********@***il.com
Ar galima šilumos siurblį oras vanduo ir kietojo kuro katilą jungti prie vieno karšto vandens ruošimo boilerio? Tada nereikėtų pirkti šių katilų su integruotu boileriu.
Pa
0615***56
Pa******@***il.com
Sveiki, Koki vamzdi pasiulytumete? Renkuosi tarp uponoro pax ir wavin pert, bet cia tas kur kazkos tikras pertas yra sake. Taigi mane domina konkretus argumenta, nes bus risama prie tinklo plastikiniais dirzeliais. Wavino kaina tikrai nebloga gauname. Reiketu d18, rinkčiausi uponor, bet turi tik 16 ar 20, wavin yra d18, bet jis ne pex, ir neapsisprendziu.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 431266 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3410
Iš viso buvo užduota 138906 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 90 specializuotų įmonių