Nepakankama elektros galia šildymo sistemai

Klausimas:
Galvojau pasistatyti Panasonic šilumos siurblį oras vanduo su boileriu 5kW, tačiau tam reikia padidinti įvadinę galią iki 7-8 kW. Eso duoda vienos fazės įvadinę galią tik 5 kW. Ar galima gauti leidimą didinti įvadinę galią iki 8 kW, jei leidžia kabelių skerspjūviai? Jei ne, tai belieka galvoti apie dujinį šildymą. Bėda ta, kad pirmame aukšte įrengtas grindinis šildymas, o antrame radiatoriai. Kondensaciniai dujiniai katilai šildymui paruošia 35 laipsnių temperatūros vandenį. Šildant kartu pirmą ir antrą aukštą, bijau, kad nepasieksiu normalios temperatūros antrame aukšte, o srautą pirma paleidus per radiatorius antrame aukšte, gali tekti šalti pirmame aukšte.
Komentarai:
Truputį neteisingai supratote pateiktą informaciją. Pirmiausia, neaišku kiek reikia šilumos jūsų būstui. Antra, Dujų katilai prasideda nuo 18 kW, galingumo ir šilumos tikrai užteks, jei montuotojai teisingai sureguliuos katilą, tai jis ir dirbs ekonomiškai.
Neaišku kokias turite dujas. Jei gamtines, tai "nesiparinkite" su šilumos siurbliu. Gamtinių dujų šiluma kainuoja pigiau nei šilumos siurblio. Ir kondensaciniai katilai dirba iki +80C.
Šilumos siurbliai su radiatoriais ne visi susitvarko. Ir visa įranga užima daugiau vietos, nei dujų katilas. Ir prie didelių šalčių jie neveikia, jiems reikia papildomo šilumos šaltinio.
Jūsų teisė rinktis.
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli katilai
Dujiniu kondensaciniu katilu Jūs galite padavinėti nors ir 60C laipsnių temperatūrą - tiesiog nevyks kondensacija ir išleisite šiek tiek daugiau šildymui.
Lygiai tas pats bus ir su šilumos siurbliu, šildant iki +35C jis dar bus efektyvesnis, keliant temperatūrą - efektyvumas kris.

Mūsų patarimas:
1. Pasikeiskite radiatorius į didesnio ploto
2. Už skirtumą pasistatykite dujinį katilą

Į didesnio ploto radiatorius, galėsite leisti panašią temperatūrą kaip į grindis ir nenukentės efektyvumas.
Andrius Paliukėnas, UAB "Paltaja grupė"
Dėl elektros įvado Jums nereikėtų spėlioti o parašyti internetu į ESO paraišką ir jei bus galimybė jie padidins Jums įvadą. Niekas kitas Jums čia atsakyti negali.
Dėl kondensacinių katilų Jūs kažką ne tą kalbate: Kondensacinis katilas gali šildyti bet kokiomis temperatūromis tiek grindis tiek radiatorius. Čia tikrai nėra ko bijoti.
Robertas, UAB Ekoklima
Pirmas dalykas - elektros tinklai/tiekėjai duoda tokią elektros galią, kurią leidžia tinklų/transformatorių ir kt. apkrovos galimybės, o ne tokią, kokią leistų tam tikra kabelio atkarpa.
Gal kur nors kitur iki jūsų yra per plona ir pan.?
Kondensaciniai katilai, skirtingai nuo šilumos siurblių, gali be problemų tiekti vandens temperatūrą iki 80 ar net 90 laipsnių. Šilumos siurbliai tik iki 55-65 laipsnių.
Kitas klausimas, kokią vandens temperatūrą ekonomiškiausiai apsimoka naudoti.
Tai šilumos siurbliams ekonomiškiausia iki 35-40 C, o dujiniams katilams gali būti iki 55 laipsnių ir dar vyks pilnai kondensacija.
O dėl skirtingų šildymo sistemų, tai čia labai paprastai išsprendžiamas klausimas - reikia paprasčiausiai įsirengti du atskirus šildymo žiedus - vieną į radiatorius, kitą į grindis.
Į radiatorius reikia tiekti tiesiogiai tokią aukštesnę vandens temperatūrą, kurios reikia, o į grindis reikia sumontuoti trieigį sumaišymo vožtuvą, kuris sumaišytų žemesnę vandens temperatūrą, reikiamą grindiniam šildymui.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Čia daug priklauso nuo namo šiluminės varžos ir kiek norit palaikyti temperatūrą pirmame ir antrame aukštuose. Šiluma kyla į viršų, tai kartais palaikant kokius 22-23°C, antrame aukšte net nešildant gali būti 20°C. Kas liečia dujinį kondensacinį katilą, galima tiekti aukštesnę temperatūrą kurios pakaks antro aukšto radiatoriams, o pirmo aukšto grindiniam šildymui, padaryti pamaišymą su grįžtamuoju. O dėl elektros galios padidinimo kreipkitės ir išsiaiškinkit ESO.
Robertas, MB Heating systems
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto