Ekonomiškiausias buto šildymo sprendimas

Klausimas:
Mąstome apie buto šildymo variantus. 2002 metų statybos mūrininis namas. Buto plotas - 110 kv. m., 1 aukštas virš garažo, 3 laukinės sienos bei vitrininiai langai. Didžiausia patalpa - svetainė su virtuve - 50 kv. m. Bute šiuo metu naudojami seni elektriniai radiatoriai. Visas namas neturi prieigos prie dujų ar centrinio šildymo. Ar galite patarti kokie sprendimai tokiame bute būtų ekonomiški? Šilumos siurbliai, nauji elektriniai radiatoriai, šildymo plokštės ar kita?
Komentarai:
Jūsų atveju pats ekonomiškiausias variantas šildomos grindys ir šilumos siurblys oras-vanduo.
Ekonomiškiausias variantas būtų bute įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo. Šiai sistemai reikalingas grindinis šildymas arba radiatoriai. Jei šildymo sistemos bute nėra, tuomet galima rinktis šilumos siurblį oras-oras. Jo veikimas panašus kaip kondicionieriaus, tačiau gali efektyviai ne tik vėsinti patalpas vasara, bet ir šildyti žiema. Šilumos siurblys oras-vanduo gali jums pašildyti ir buitinį vandenį. Pasirinkus šilumos siurblį oras-oras, reikės vandens šildytuvo, kuris vandenį šildytų elektros pagalba. Galimi ir kiti šildymo būdai, tačiau jų eksploatacija bus brangesnė, nei šilumos siurblių.
vadybininkas Andrius Vasiliauskas, Celsis
Paprasčiausias ir ekonomiškiausias variantas jūsų atveju, būtų įsirengti šilumos siurblius oras-oras (nei santechnikos, nei remonto darbų nereikalauja), papildomai vėsinimo funkcija atsiranda. Įrengimas greitas paprastas , efektas labai geras, reikia tik parinkti tinkamas vietas ir įrangą. Jei planuojate daryti remontus ar įsirengti vandeninę šildymo sistemą tuomet oras-vanduo tiktų, aukštesnis komforto lygis.
Ekonomiškiausias variantas būtų įsirengti oras/vanduo šilumos siurblį. Lyginant su elektriniais radiatoriais investicija atsipirks per 3-5 metus. Tik klausima ar yra galimybė išvedžioti vamzdžius, ar turite vietos kur pastatyti šilumos siurblį (užima tiek vietos kaip šaldytuvas) ar bus kur pastatyti lauko bloką?
Gediminas, Katilai.lt
Šį butą galima apšildyti šilumos siurbliu oras-vanduo 5 kW monoblokas, Panasonic firmos. Nes jis išlaiko 5 kW šildymo galingumą net iki -15C kieme! Patikrinta Lietuvos sąlygomis, kviečiame pažiūrėti veikiančius objektus. Galime įrengti visą centralinį šildymą su fankoilais, grindinį arba parinkti tinkamus radiatorius.
Donatas, Ekspertai.lt