Šilumos siurblys, kai įrengtas radiatorinis šildymas

Klausimas:
Ar įmanoma panaudoti šilumos siurblius oras - vanduo, kai įrengtas radiatorinis (ketaus radiatoriai) šildymas? Kokia reikalinga siurbliui elektros galia?
Komentarai:
Mūsų sistemos puikiai dirba su radiatorinėmis sistemomis. Ketaus radiatoriai yra privalumas, nes turi didesnį tūrį, kas svarbu šilumos siurbliui. Mūsų siurblys esant lauke - 25 C gali paduoti į sistemą + 63 c be el. kaitinimo elemento. Todėl manau, kad radiatoriai tiks. Kad nustatyti šilumos siurblio galią, reikia žinoti duomenis apie jūsų namą. m2 šildomo ploto, statybos metai, apšiltinimas ir labai svarbu - sukūrenamų malkų kiekis per 12 mėn. (ar visą plotą šildote, ar užtenka šilumos?)
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Yra aukštatemperatūriniai šilumos siurbliai oras vanduo, toks šilumos siurblys tiktų Jūsų minėtai sistemai, tačiau tokio tipo šilumos siurbliai yra ženkliai brangesni.
Galima sumontuoti ir žematemperatūrinį šilumos siurblį, bet tokiu atveju reikėtų keisti radiatorius su dideliu šilumos atidavimo plotu. Tai pat šilumos siurblys turėtų būti galingesnis nei įprastai.
Kęstutis, UAB Climpro