Šilumos siurblys papildomam šildymui

Klausimas:
Reikalingas papildomas šildymas antram aukštui, ką patartumėte įsigyti šilumos siurblį ar mini rekuperatorių. Pridedu antro aukšto foto.
Komentarai:
Rekuperacinės sistemos užtikrina šviežio oro tiekimą į patalpas ir taupo šiluminę energiją, nes patalpų vėdinimo metu neišleidžiame iš jų šilumos. Tiek mini rekuperatorius, tiek centrinė rekuperacinė sistema, papildomo šilumos kiekio į patalpas netiekia, tik panaudoja jau esamą šilumą. Taip pat valo orą.

Papildomą šildymą antram aukštui ar keliems kambariams, paprasčiausia ir efektyviausia sukurti su šilumos siurbliais oras-oras. Jei antrame aukšte yra viena atvira erdvė iki 40 kvadratinių metrų - Jums užteks vieno 2,5kW galingumo oras-oras šilumos siurblio.

Efektyviausias ir ekonomiškiausias būdas sukurti sveiką pastato mikroklimatą- naudoti rekuperacijos ir šildymo sistemas kartu.
Aurimas, UAB EKO2ŠILUMA
Mini rekuperatoriai negali, jie vėdina ir grąžina didžiąją dalį šilumos, tačiau minimalūs šilumos nuostoliai lieka. Jei reikia šildyti, tuomet efektyviausias variantas yra šilumos siurblys oras oras. Su šiuo įrenginiu galėsite ir pasivėsinti šiltuoju metų laiku. Pagal patalpą matau, jog Jums pilnai pakanka 2,5kW našumo įrenginio. Tokio įrenginio kaina 420 Eur su PVM. Tai kokybiška įranga, kuriai taikoma 5 metų garantija. Montavimo paslaugos ir medžiagos skaičiuojama papildomai ir sudarys maždaug 300 Eur su PVM
Marius Raulinaitis, UAB IDV Group
Keistas klausimas. Šilumos siurblys skirtas kažką šildyti (arba - šaldyti). Dažniausiai naudojamas namo šildymui, retkarčiais - paduodamo į patalpas oro šildymui. Minirekuperatorius, tiesą sakant, nėra skirtas atlikti kokią nors naudingą funkciją, nebent - paguosti jūsų sąžinę, neva jūs toks šaunuolis, nepamiršote pasirūpinti vėdinimu. :))
Nežinau kaip galima šios dalykus lyginti. Viskas priklauso nuo tikslo. Jei jums reikia namą šildyti - renkatės šilumos siurblį, jei sąžinę graužia, kad pamiršote pasirūpinti vėdinimu, o normaliai vėdinimo sistemai gaila pinigų - renkatės minirekuperatorių. Jis net galės šiek tiek pagerinti orą tame kampe, kur stovi, jei ten nėra langų.
Paprastai, name yra keli ištraukimo taškai, per kurias pastoviai turėtų būti ištraukiamas oras. Taip vyksta WC ventiliacija, taip pat - virtuvės bei kitų nešvarių patalpų. Suprantama, toks pats oro kiekis, kuris sumoje buvo ištrauktas iš namo, ateis iš lauko per langų nesandarumus bei kitus plyšius. Tad, jei kambaryje yra langas, per kambarį vis vien praeis oro srautas, keliaujantis link WC ir šiam faktui neturi įtakos ar yra kambaryje koks nors papildomas minirekuperatorius ar ne. Kambarys turi pakankamą vėdinimą ir be jo.
Taip pat, dėl vėjo susidaro slėgių skirtumas priešingose namo pusėse. Tad toje pusėje, į kuria muša vėjas padidintas spaudimas išorėje įspaudžia į namo vidų tam tikrą kiekį oro, o priešingoje pusėje, atvirkščiai - ištraukia. Tai irgi užtikrina namo vėdinimą, nepaisant ventiliatoriuko, įmontuoto į sieną.
O jei jūs kažkokiu būdu sugebėsite visai hermetiškai užsandarinti langus, tuomet visi WC liks be vėdinimo, nes ištraukus kažkiek oro, viduje susidarys toks neigiamas slėgis, kad nei natūrali trauka, nei vonios ventiliatoriukas nesugebės jo nugalėti ir nebeištrauks daugiau nei litro oro.
Tad, norint turėti vėdinimą vonioje bei virtuvėje, jūs tuo pačiu turėsite vėdinimą ir kambariuose. Reguliuoti šviežio oro kiekį tarp kambarių galima pradarant/uždarant langų mikroventiliacijos režimą, arba orlaidėmis. Papildomas minirekuperatorius - tik tuščias pinigų išmetimas (juolab, kad jo realus našumas ~10 kartų mažesnis, nei reikia vidutiniam butui).
Eduardas, UAB "Oro centras"
Kadangi Jums reikalingas papildomas šildymas - tuomet lieka šilumos siurblys, kuris ir atliks darbą. Rekuperacinis vėdinimo įrenginys nėra šilumą generuojantis įrenginys. Jis atlieka vėdinimo funkciją.
Gintaras Petružis, AVSA, UAB
 
Sritis:
Sritis: