Šiuolaikiniai šildymo būdai

Klausimas:
Vieno aukšto, 80kv. namas, atitinkantis A klasę. Kokių šiuolaikinių šildymo būdų turime be grindinio ir radiatorinio? Galbūt jau populiaru ir verta pinigų atžvilgiu šildytis elektra? Ar Oras-Oras sistema naudojama viso namo šildymui?
Komentarai:
Visų pirma pažiūrėkite koks sprendimas Jums pritaikytas atliekant jūsų namo energinio sertifikato skaičiavimus. Nemanau, kad numatyta šildytis elektra. Tikėtina, kad su elektra šildant nepasieksite energinės naudingumo klasės A. Net jei jums atrodytų šildytis elektra naudinga, sistema energinio sertifikavimo nelabai toleruoja tokius būdus. Antra vertus, šildantis elektra/ruošiant karštą vandenį bus kaštai maždaug 4 kartus didesni. PVZ. jei su šilumos siurbliu sąnaudos bus 250 Eur/metus - tai su elektra bus 1000 Eur/metus. Esant tokiems skaičiams panašu, kad šilumos siurblys yra šiuolaikiškiausias ir labiausiai atsiperkanti priemonė. Oras/oras sistema gali būti naudojama šildymui ir net karšto vandens ruošimui, tačiau tai retai naudojama gyvenamajame būste, nes šildytis kondicionieriumi nėra komfortiška. Oro pūtimas, garsas, turint galvoje, kad pas mus šildymo sezonas trunka 7 mėn. nėra komfortiška. O mes gi nusipelnėme gyventi geriau. Dėl tos priežasties daromas dažniausiai grindų šildymas.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Be grindinio galima lubinis ir sieninis šildymas. Šildytis elektra tampa vis populiariau. Jūs gaunate papildomo laiko sau užuot aptarnavę brangias ir sudėtinga sistemas. Šildymas infraraudonaisiais spinduliais yra ~30% pigiau nei 6ildymas elektra konvekciniu būdu kada tiesiogiai šildomas oras.
Sistema oras-oras naudojama viso namo šildymui. Šiuo atveju išlaidos dar mažesnės.
Artūras , Rubisolis, UAB
Šilumos siurblių oras-oras pagalba galima pilnai šildyti gyvenamą namą, tik reikia tinkamai parinkti įrangą ir jos pastatymo vietas, kad vidiniai įrenginiai užpūstų kuo didesnę erdvę. Tuo pačiu šie įrenginiai jums suteiks ir vėsumą karštomis vasaros dienomis.
Algirdas, UAB EKO2ŠILUMA
Galima pasvajoti ir apie oras-oras šildymą. Galima jį derinti su šilumos siurbliu, ar joniniu katilu. Reikalinga rekuperacija. Tokius projektus lenkai seniai rengia. Reikia tik kiemo ir pakasinėti.
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli katilai
Jūs galite šilumos siurblį naudoti oras-oras, tik geriausia būtų, kad naudotumėte du vidinius blokus, tada šiluma geriau sklistų patalpomis.
Gabrielius, Specdarbai.lt
Pagal vyraujančias tendencijas, tai šiuolaikiškiausias Ahtheating grindų šildymas elektra, o jeigu pasistatote saulės elementus...
Sigitas, SW Baltic, UAB
Pagal reikalavimus atsinaujinančios energijos A, A+ ir A++ energetinės klasės namams naudojimui labai abejotina, kad galima naudoti elektros energiją tiesiogiai šildymui. Jos sąnaudos būtų 3-4 kartus didesnės už šildymui naudojamų šilumos siurblių sistemas.
Aišku, >A klasių namų šildymui pakanka gana nedaug energijos, todėl, atrodo, kad kaina už elektrą šildymui būtų priimtina. Tačiau, kaip minėjau dėl reikalavimų atsinaujinančiai energijai tai nelabai įmanoma. Tokiu atveju namas neatitiktų >A klasių reikalavimams.
Šiuolaikinė oras-oras sistema teoriškai gali būti naudojama viso namo šildymui, tačiau reikėtų išspręsti oro sausinimo problemas ir tokiems vidaus įrenginiams santykinai dažną oro valymo filtrų plovimo bei keitimo problemas. Jeigu pastatas yra skirtas nenuolatiniam gyvenimui, tai būtų dar priimtina.
Nauji šiuolaikiniai šildymo būdai.
Kuo toliau, tuo labiau turima galvoje, kaip panaudoti kuo didesnę dalį atsinaujinančios energijos. Ir, pageidautina, kuo pigiau. O tas nelabai išeina. Kol kas atsinaujinančios energijos panaudojimas kainuoja gana brangiai. Pradedant saulės fotoelementais, gaminančiais elektrą, baigiant vėjo ir žemės energija. Problema ta, kad tos energijos kiekis paros ir metų bėgyje svyruoja gana smarkiai, todėl aktualus jos kaupimas. T. y. akumuliatoriai. Galima kaupti elektrą tiesiogiai, galima kaupti šilumą. Kai kalba pasisuka apie sezoninius šilumos akumuliatorius, tai jie gaunasi labai dideli ir kainuoja gana brangiai.
Na, o kaip atiduoti šilumą į patalpas, tai kol kas geriausias būdas yra paviršinis šildymas - ar tai būtų grindinis, sieninis, ar lubinis šildymas.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Grindinis šildymas šiuo metu yra pats komfortiškiausias šildymo būdas. Grindiniam šildymui galima naudoti oras-vanduo šilumos siurblį, jis taip pat tinkamas karšto vandens ruošimui.
Oras - oras sistema gali būti naudojama viso namo šildymui, tačiau kiekviename kambaryje reiks įsirengti vidinį bloką - kondicionierių. Ši sistema vasarą gali šaldyti. Tai populiarėjanti. Tiksliam energijos suvartojimui nustatyti reiktų žinoti šilumos nuostolius, langų orientaciją ir plotą. Tačiau 80 kv. namui tiktų 8kW šilumos siurblys.
Ugnė, UAB Climpro